مدیریت یا رهبری؟
سه چیز قابل مدیریت نیست!
آبان ۲۴, ۱۳۹۵
مدیریت تغییر و دستورکار تغییر استراتژیک
دستورکار تغییر استراتژیک
آبان ۲۹, ۱۳۹۵

مدیریت هوش جسمانی

اگر موافق باشید، با جسم شروع کنیم، با هوش جسمانی، زیرا جسم ابزار ذهن، دل، و روان است. اگر بتوانیم تن را در انقیاد روان درآوریم، یعنی اگر بتوانیم اشتها و اشتیاق را تابع وجدان کنیم، بر خودمان مسلط می­‌شویم. اشخاصی که زندگی‌شان تابع اشتها و اشتیاق و شهوت آنهاست نه تابع وجدان‌شان،‌ نمی­‌توانند از خودشان مایه بگذارند. فضای میان محرک و پاسخ آنها کم می­‌شود. آزادی شخصی را از دست می­‌دهند، و با این حال خودشان این را متوجه نمی­‌شوند. جسم خدمتگزار خوبی است، اما ارباب خوبی نیست.

گفته قدیمی یونانی «خودتان را بشناسید، خودتان را مهار کنید، و خودتان را ارزانی نمایید» فرمول تسلط بر خود است. به اعتقاد من [استفان کاوی] برای افزودن بر هوش جسمانی سه روش اصولی وجود دارد. اول تغذیه مناسب، دوم ورزش مستمر و متعادل، و سوم استراحت، آرامش، غلبه بر فشارهای عصبی، و اندیشه پیشگیرانه.

با توجه به بررسی‌های به عمل آمده، مشخص است که ناتوانی در مدیریت کارآمد بر خود موجب پیری زودرس، کاهش شفافیت ذهن، و نیز مسدود شدن راه‌های دستیابی به هوش درونی می­‌شود. عکس این نیز مصداق دارد. افزایش انسجام درونی منجر به افزایش کارآیی در نظام‌های زیستی بدن و خلاقیت، سازگاری و انعطاف‌پذیری بیشتر می­‌شود.

داک چیلدر وبروس کرایر

هوش جسمانی

مدیریت سه رکن اصلی هوش جسمانی

تغذیه مناسب
ورزش مستمر و متعادل
استراحت، آرامش، غلبه بر فشارهای عصبی، و اندیشه پیشگیرانه

این سه اقدام را دنیای متمدن درک می­‌کند. این در واقع حکم عقل سلیم است. اما صرف اینکه حکم عقل سلیم است، دلیلی نیست که اجرا هم می­‌شود. به ندرت کسانی پیدا می­‌شوند که هر سه اینها را اعمال کنند.

جیم لور و تونی شوارتز در کتاب «قدرت درگیر شدن» کامل به این نکته اشاره دارند که در دست گرفتن انرژی، و نه زمان،‌ کلید عملکرد مالی و احیای شخصی است. آنها مطمئناً زمان را در دست دارند، اما مهم این است که چگونه انرژی خود را در دست بگیرند. با مطالعه طبیعت و قوانین طبیعی که حکم بر همه بشریت است. آنها بر اهمیت چرخه‌ای تاکید دارند که میان فعالیت/عملکرد و استراحت/احیاء در نوسان است. آنها از روش انسان کامل استفاده می‌کنند. جسم،‌ ذهن، دل و روان آنها به اهمیت عادت‌ها توجه دارند، که آن را روش‌هایی می­‌دانند که بر میزان انرژی و توانایی عملکرد ما می‌افزاید.

تغذیه مناسب

اغلب ما می­‌دانیم که چه چیزهایی را باید بخوریم و از خوردن چه موادی خودداری نماییم. نکته مهم مصرف غذای متعادل است. من متخصص تغذیه نیستم، اما مانند اغلب ما، آموخته­‌ایم که بدن‌ها و نظام‌های ما، از جمله نظام ایمنی، وقتی از همیشه بیـشتر تقویت می­‌شود که بیشتر حبوبات سبوس‌دار، سبزیجات، میوه، و پروتیئن کم‌چربی مصرف کنیم. گوشت (که باید در خوردن آن جانب امساک را رعایت کنیم)، باید کم‌چربی باشد. در ضمن، بررسی‌های به عمل آمده نشان می­‌دهد که هر قدر غذای تازه بخوریم بهتر است. غذاهایی (شامل غذاهای آماده، غذاهای کنسرو شده و شیرینی‌جات) که دارای چربی‌های اشباع‌شده و مقادیر فراوان قند هستند، باید بسیار کم مصرف شوند و یا از مصرف آنها امتناع کرد. اما بار دیگر به این نکته توجه داشته باشید که مهم تعادل است. باید اعتدال را رعایت نمود. باید بیاموزید که چه زمانی از خوردن دست بکشید. پرخوری نکنید و سرانجام اینکه تا حدی که می­‌توانید آب بنوشید. روزی شش تا ده لیوان آب بنوشید، آب به میزان زیاد بدن انسان را بهبود می­‌بخشد و راه را برای آمادگی جسمانی، وزن مناسب به کمک رعایت برنامه غذایی و ورزش منظم فراهم می­‌سازد.

در ضمن به این نتیجه رسیده­‌ام که گه‌گاه لب فرو بستن از غذا خوردن و روزه گرفتن به بدن کمک می­­‌کند. این اقدام روی ذهن و روان هم تاثیر مطلوب بر جای می­‌گذارد. در تمامی مذاهب و ادیان معتبر دنیا به روزه گرفتن توجه خاص مبذول شده است.

من قویاً معتقدم وقتی اشتهای خود را مهار می­‌کنید، توانایی­‌تان برای مهار اشتیاق‌ها و شهوات و پالایش امیال‌تان افزایش می­‌یابد و در موقعیتی قرار می‌گیرید که می­‌توانید چشم­‌انداز مناسب­‌تری از آنچه در زندگی برایتان به واقع اهمیت دارد به دست آورید.

من در ضمن ثمرات پرخوری، رژیم‌های غذایی افراطی، و خوردن بدون اندیشه هله هوله و غذاهای بی­‌خاصیت را تجربه کرده­‌ام.

بیشترین وسوسه زمانی به سراغ من می­‌آید که در سفر هستم. در پایان روز که خسته و فرسوده هستم به هتل می­‌روم و به بخش خدمات اتاق‌ها زنگ می­‌زنم. وقتی آنچه را باید رعایت نمی­‌کنم، روی ذهن و روانم تاثیر نامناسب بر جا می­‌گذارد، و حتی روی کیفیت خوابم اثر بد می­‌گذارد. وینس لومباردی، مربی افسانه­‌ای، می­‌گفت: «خستگی همه ما را بزدل می­‌کند.» این در مورد خود من کاملاً صدق می­‌کند، زیرا وقتی خسته می­‌شوم بی­‌مبالاتی می­‌کنم، و این یکی دو روزی روی روحیه من تاثیر می­‌گذارد.

اما راستش را بخواهید، اینها موضوعاتی خصوصی و شخصی هستند و هر کسی باید خودش تصمیم بگیرد که چه غذایی برایش مناسب است. اما من معتقدم هر کسی بتواند بر جسمش غلبه کند، به موفقیت می­‌رسد. این پیروزی می­‌تواند زمینه­‌ساز پیروزی‌های بعدی در روابط با دیگران و خدمات دادن به اشخاص باشد.

ورزش منظم و متعادل

ورزش منظم – ورزش دستگاه قلب و عروق، ورزش‌های قدرتی، و انعطاف­‌پذیری – کیفیت زندگی و طول عمر را زیاد می­‌کند. در اینجا هم بار دیگر نکته اساسی تعادل است. جامعه ما به گونه­‌ای است که مردم را از حرکات بدنی بازداشته است. زندگی ما فاقد تحرک و پویایی است. اما برای ورزش کردن منظم روش‌های مختلفی وجود دارد. با کم شروع کنید. طوری ورزش کنید که بتوانید ادامه بدهید. همه روزه تحرک داشته باشید، و یا دست کم هفته­‌ای ۳ تا ۵ جلسه ورزش کنید. ورزشی را انتخاب کنید که از آن لذت می­‌برید و با نیازها و وضعیت شما همخوانی دارد. با پزشک خود مشورت کنید. ورزش‌های خود را به شکل متنوع انجام بدهید تا بخش‌های مختلف بدن‌تان به آمادگی مطلوب جسمانی برسد. بسیاری از مردم عاشق پیاده­‌روی هستند و بعضی‌ها می­‌دوند، شنا می­‌کنند، باغبانی می­‌کنند، و یا دوچرخه‌سواری می­‌کنند. بسیاری از مردم دوست دارند که به باشگاه‌های ورزشی بروند و از دستگاه‌ها و وسایل آنها استفاده کنند. ورزش‌های هوازی یا اروبیک و استفاده از انواع و اقسام دستگاه‌های دوی ثابت، دوچرخه­‌های ثابت، پله­‌های متحرک، ماشین‌های پاروزنی، و غیره می­‌تواند در این مورد به شما کمک کند.

تمرینات با وزنه و نیز سایر تمرینات قدرتی برای اشخاص در سنین مختلف فواید فراوان دارد و بر توانمندی‌های اشخاص می­‌افزاید و ظاهر جسمانی اشخاص را بهتر می­‌کند. در ضمن تمرینات قدرتی بر استحکام استخوان‌های ما می­‌افزاید و مانع از پوکی استخوان می­‌شود.

درباره فواید ورزش کردن هر چه بگویم کم گفته­‌ام. برای خود من بیشترین فایده ورزش کردن، کمک به وضع روحی و ذهنی­‌ام بوده است. جنبه جسمانی برای من از درجه دوم اهمیت برخوردار بوده است. با این حال بسیار تحت تاثیر بررسی‌هایی هستم که به جنبه­‌های مثبت ورزش و تاثیر آن بر جسم توجه دارند. ورزش‌های هوازی یا اروبیک به بهبود کار قلب و عروق کمک می­‌کند و وضعیتی فراهم می­‌سازد که اکسیژن­‌گیری خون به مقدار زیاد افزایش پیدا می‌کند.

ورزش مورد علاقه من دویدن است، اما به علت آنکه در ورزش‌های مختلف به زانوانم آسیب زده­‌ام، در حال حاضر از دوچرخه ثابت استفاده می­‌کنم. اکنون به این نتیجه رسیده­‌ام که در حالی که سوار دوچرخه هستم می­‌توانم کارهای دیگری نیز انجام بدهم. می­‌توانم با دیگران تلفنی حرف بزنم، هر چند نفس نفس می­‌زنم، یا به تلویزیون و فیلم‌های آموزشی یا تفریحی نگاه کنم، یا با همسر و فرزندانم صحبت کنم.

در ضمن به این نتیجه رسیده­‌ام که ورزش‌های تقویت عضلات هم کار بسیار مفیدی است که می­‌توانم انجام بدهم. یک بار در حالی که تمرین با وزنه انجام می­‌دادم، مربی­‌ای به من گفت تا حدی که می­‌توانم بلند کردن وزنه را تکرار کنم، و بعد یکی هم بیشتر انجام بدهم. از او علتش را پرسیدم. جواب داد وقتی بدن خسته می­‌شود، نسج عضله درد می­‌گیرد، که بعد از ۴۸ ساعت به خودی خود ترمیم می­‌شود. ولی این حرکت آخر روی سلامتی و تقویت بدن تاثیر فراوان دارد.

من هفته­‌ای ۵ یا ۶ بار تمرین هوازی، هفته­‌ای سه بار تمرین قدرتی برای تقویت عضلات، و هفته­‌ای شش جلسه نرمش برای رسیدن به انعطاف بیشتر می­‌کنم. البته هر کس باید شخصاً مطالعه و بررسی کند و ببیند چه ورزشی برایش مناسب­‌تر است.

وقتی در دانشگاه درس می­‌دادم، اغلب از دانشجویان سوال می­‌کردم که برای ماه یا ترمی که در آن به سر می­‌برند چه هدف‌هایی را جستجو می­‌کنند، و اغلب آنها می­‌گفتند می­‌خواهند در زمینه تغذیه و ورزش در وضعیت بهتری قرار بگیرند. به نظر من این یک توافق برنده-برنده با دانشجویان است. از دانشجویان می­‌خواستم که در پایان ترم درباره پیشرفت‌هایی که در این زمینه کرده­‌اند حرف بزنند. به آنها می­‌گفتم اگر در کاری که قبول کرده­‌اند انجام بدهند موفق شوند. چند نمره به نمره امتحانی­‌شان اضافه می­‌کنم، بعضی از دانشجویان علاقه­‌ای به ورزش نداشتند. با آنها در مورد هدف‌های دیگری به توافق می­‌رسیدم.

باور نمی­‌کنید که کسانی که غذا خوردن و ورزش کردن را جدی می­‌گرفتند. تا چه اندازه موفق می­‌شدند. لحظه­‌ای فکر کنید. هر کس در هفته ۱۶۸ ساعت وقت دارد. اما اگر شما به لحاظ جسمانی آمادگی پیدا کنید و برای رسیدن به وضعیت بهتر هفته­‌ای دو یا سه ساعت از این ۱۶۸ ساعت را به ورزش کردن اختصاص بدهید، کیفیت ۱۶۶ ساعت باقی مانده اوقات‌تان به مراتب بهتر می­‌شود و خواب‌تان هم وضع بهتری پیدا می­‌کند.

استراحت، آرامش، غلبه بر فشارهای عصبی، و اندیشه پیشگیرانه

بررسی‌های مردم پیشگام و سرشناس در زمینه فشار عصبی، دکتر هانس سلی، نشان می­‌دهد که با دو نوع فشار عصبی روبه‌رو هستیم: فشار عصبی منفی و مثبت. فشار عصبی منفی نشانه تنفر از کار، فشارهای زندگی، و احساس قربانی بودن است. اما فشار عصبی مثبت ناشی از تنش مثبت میان جایی که هم اکنون قرار دارید و جایی است که می­‌خواهید به آن برسید. در اینجا هدفی منطقی وجود دارد. هدف یا طرحی که می­‌خواهید دنبال کنید شما را به وجد می­‌آورد تا از استعدادها و اشتیاق خود استفاده کنید. این همان صدای ماست. دکتر سلی به این نتیجه رسید که فشار عصبی مثبت نظام ایمنی بدن ما را بهبود می­‌بخشد و بر علاقه و لذت‌مان از زندگی می­‌افزاید. به عبارت دیگر، اگر فشار عصبی مثبت باشد نباید از آن حذر کنیم. فشار عصبی مثبت ما را تقویت می­‌کند و بر توانایی‌های‌مان می­‌افزاید.

البته لازم است که به کمک آرامش کافی یا آنچه به آن چگونگی برخورد با فشار عصبی می­‌گویند، که البته درست­‌تر است که به آن چگونگی برخورد با فشار عصبی مثبت بگوییم، در بدن خود ایجاد تعادل کنیم. سلی معتقد بود اینکه زن‌ها به طور متوسط ۷ سال بیش از مردها عمر می­‌کنند جنبه روانی دارد، نه جسمانی، علتش این است که کار زن‌ها هرگز تمامی ندارد.

در چرخه­‌های حرفه­‌ای، کاملاً پذیرفته شده است که دست کم دو سوم همه بیماری‌ها ناشی از انتخاب سبک زندگی است. این انتخاب‌ها مربوط به تغذیه نامناسب، سیگار کشیدن، استراحت ناکافی، نداشتن آرامش، و نیز بسیاری بهره‌کشی‌های نادرست از بدن است. بسیاری بر این عقیده­‌اند که انواعی از بیماری‌ها با عوامل وراثتی در ارتباط هستند، اما همان‌طور که قبلاً عنوان کردیم، همیشه میان محرک و پاسخ فضایی وجود دارد و زمانی که اشخاص از این فضا آگاه باشند و بدانند که با توجه به اصول می­‌توانند انتخاب‌کننده باشند، دچار بیماری‌های ناشی از وضعیت وراثتی خود نمی­‌شوند. حتی سرطان‌ها را می­‌توان اگر به موقع تشخیص داده شوند و قبل از اینکه حالت بحرانی پیدا کنند، درمان نمود.

پزشکی امروز به درمان بیش از پیشگیری بها می­‌دهد، بدین شکل که یا از مواد شیمیایی و یا از جراحی برای درمان استفاده می­‌کنند. من معتقدم که الگوی پزشکی باید وسیع­‌تر، عمیق­‌تر، و کامل­‌تر شود، و این شدنی نیست مگر از سایر راه‌های درمانی استفاده کنیم.

به نظر من بسیار مفید و موثر است که به طور مرتب معاینه شویم، و یا دست کم سالی یک بار این کار را بکنیم، تا با اطلاع از چگونگی فشارها و پریشانی‌هایی که در خود داریم، برای از میان برداشتن آنها اقدام کنیم. خود من از دو پزشک کمک می­‌گیرم، یکی برای درمان و دیگری برای پیشگیری، که برای هر دوی آنها احترام فراوان قائل هستم.

بی­‌توجهی به سلامتی بدن

فکرش را بکنید که وقتی به جسم خود بی­‌اعتنایی می­‌کنیم برای سه بعد دیگر ما چه اتفاقی می­‌افتد. نه تنها سلامتی خود را از دست می­‌دهیم، بلکه به لحاظ ذهنی تمرکز، خلاقیت، استقامت، استحکام، شجاعت، و توانایی یادگیری خود را از بین می­‌بریم. برعکس، وقتی ورزش می­‌کنیم و به اندازه کافی استراحت می­‌کنیم و غذای مناسب می­‌خوریم، تمرکز و استحکام خود را باز می­‌یابیم و عطش‌مان برای یادگیری افزایش می­‌یابد.

وقتی به جسم خود توجه نمی­‌کنیم، برای هوش عاطفی یا دلمان چه اتفاقی می­‌افتد؟ وقتی تابع اشتها و اشتیاق می­‌شویم چه اتفاقی می­‌افتد؟ شکیبایی، عشق، درک، همدلی، توانایی گوش دادن، و محبت کردن، در هنگام بی­‌توجهی به جسم در وضعیت نامطلوبی قرار می­‌گیرد.

من به این نتیجه رسیده­‌ام که اگر تعهدی بسپارم و یا در زمینه رعایت برنامه غذایی یا ورزش کردن با خود قرار بگذارم و پای این قرار نایستم، به نیازها و احساسات دیگران توجه کافی نکرده­‌ام. از خودم ناراحت و خشمگین می­‌شوم و می­‌توانم احساس کنم که تمامیت شخصیتم نقصان پیدا می­‌کند. تا زمانی که برنگردم، دوباره متعهد نشوم، ذهنم را از نو نسازم، و بعد پایبند این قول و قرارم باقی نمانم، نمی­‌توانم با دیگران همدلی کنم.

کسی که بعد از ۵ دقیقه تسلیم وسوسه­‌های خود می­‌شود، نمی­‌داند که یک ساعت بعد در چه موقعیتی قرار می­‌گیرد. به همین دلیل است که آدم‌های بد درباره بدی اطلاعی ندارند. آنها در تمام زندگی خود تسلیم شده­‌اند.

سی. اس. لوئیس

اما برای روان و آرامش ذهن ما چه اتفاقی می­‌افتد؟ روی میل ما به خدمتگزاری، کمک کردن، از خودگذشتگی، و توجه به چیزهای خوب­‌تر و متعالی­‌تر اثر می­‌گذارد. وجدان‌مان مکدر می­‌شود و به هر وسوسه و اغوایی تسلیم می­‌گردد. هرگونه کاهش در تمامیت شخصیت، مرا خودمدارتر و خودخواه­‌تر می­‌کند. اما وقتی عزم خود را جزم می­‌کنم که با رعایت اصول زندگی کنم، وقتی تصمیم می­‌گیریم پایبند وجدان باشم، تصمیم من به خدمتگزاری و کوشش کردن به شکلی منطقی باز می­‌گردد.

داشتن تسلط بر جسم و به‌سازی خود امری اصولی است. اغلب اوقات می­‌توانیم فوراً برای کمک به خودکاری صورت دهیم. دسترسی ما به خودمان بیشتر می­‌شود و می­‌توانیم آن را مهار کنیم.

به اشخاصی برمی­‌خورم که می­‌گویند گه‌گاه از مسیر راست خارج می­‌شوند. اما این اشخاص اگر به درستی به بازخوردهای جسم، ذهن، دل، و روان خود توجه کنند و تغییرات لازم را در زندگی خود ایجاد نمایند، می­‌توانند در مسیر درست به حرکت درآیند. این به پرواز هواپیما می­‌ماند. اغلب هواپیماها از مسیر تعیین شده خارج می­‌شوند، اما خلبان از آنجایی که پیوسته از انواع آلات و ادوات بازخورد می­‌گیرد، می­‌تواند به مسیر اصلی باز گردد.

وجدان شخص، اگر کسی به آن گوش بدهد، او را در همه این سه زمینه راهنمایی می­‌کند. هر چه شخص بیشتر به راهنمایی‌های وجدان خود توجه کند، قوی­‌تر می­‌شود و بیشتر می­‌تواند از خود مایه بگذارد. با تغذیه درست، ورزش کردن، استراحت، و آرامش مناسب و کافی، جسم ما در وضعیتی قرار می­‌گیرد که خود را بازسازی می­‌کند، و از همه اینها مهم­‌تر سه هوش دیگر ما، که مربوط به ذهن، دل، و روان ما هستند، آزاد می­‌شوند.

منبع: عادت هشتم: از مؤثر بودن تا عظمت

جعبه‌ابزار فردی
دوره حرفه‌ای ۳۰ روز تلاش؛ ۱ عمر کمال (برنامه رشد فردی ۳.۰)
مهر ۳۰, ۱۳۹۶
جعبه‌ابزار فردی ویژه سازمان + مربی‌گری (برنامه رشد فردی ۳.۳)
خرداد ۱۳, ۱۳۹۷

دوره حرفه‌ای ۳۰ روز تلاش؛ ۱ عمر کمال + مربی‌گری آنلاین (برنامه رشد فردی ۳.۱)

1,435,000 تومان

کد محصول: CWSB_031
مخاطب: تمام افرادی که می‌خواهند برای آینده منحصربه‌فردشان یک برنامه راهبردی، منسجم، ساخت‌یافته، هماهنگ و اجرایی داشته باشند و در تمام طول عمرشان همواره رشد کنند.
زمان: بیش از ۹۰۰ دقیقه آموزش تصویری کاملاً کاربردی همراه با جلسات مربی‌گری
نوع محصول: بسته آموزشی دیداری شامل ۱۵ دی‌وی‌دی
ملزومات استفاده: کامپیوتر، MP4 Player، موبایل و هر وسیله‌ای که MP4 پخش می‌کند.
مبلغ سرمایه‌گذاری: یک میلیون و ۴۳۵ هزار تومان
مدرس: مسعود چیتگرها: خالق مکتب تغییر و شیوه‌ی «برنامه رشد فردی (برف)»

توضیحات

چگونه می‌توانم یک برنامه راهبردی، ساخت‌یافته، هماهنگ و تک‌صفحه‌ای برای رشد فردی خودم طرح‌ریزی و اجرا کنم؟

دوره حرفه‌ای و تصویری «۳۰ روز تلاش؛ ۱ عمر کمال» (چگونه می‌توانم یک برنامه راهبردی، ساخت‌یافته، هماهنگ و تک‌صفحه‌ای برای رشد و تغییر فردی خودم طرح‌ریزی و اجرا کنم؟)، دوره‌ای مجازی براساس نه مرحله‌ی «برنامه رشد فردی (برف)» است که می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ای متفاوت و متمایز را تجربه کنید و با جعبه‌ابزاری کامل برای اجرای تغییر و تحول فردی آشنا شوید.

برنامه رشد فردی + مربی‌گری آنلاین

آیا می‌خواهید این محصول را بدون جلسات مربی‌گری تهیه کنید؟ بر روی لینک زیر کلیک کنید:

بسته آموزشی دیداری برنامه رشد فردی ۳.۰

 اگر در دوره رایگان ما شرکت نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً شرکت کنید:

دوره آموزشی رایگان برنامه رشد فردی

اطلاعات کلی محصول:

نام محصول: دوره حرفه‌ای ۳۰ روز تلاش: ۱ عمر کمال
کد محصول: CWSB_031
مخاطب: کلیه افراد و کسانی که علاقه‌مند هستند تا مقصد و مسیر جدیدی را برای آینده‌ی خود خلق کنند و بر مبنای این آفرینش جدید زندگی بهتری را برای خود رقم بزنند و نتایج فوق‌العاده و چشم‌گیری را به دست آورند.
نوع محصول: بسته آموزشی دیداری شامل ۱۵ دی‌وی‌دی که در طول ۳۰ روز و یک زوز در میان بایستی دیده و شنیده شود + ۱۵ جلسه مربی‌گری یک ساعته گروهی و آنلاین از طریق نرم‌افزار تصویری zoom برای پیگیری هر روزه تمرینات انجام شده
زمان: بیش از ۹۰۰ دقیقه فایل صوتی و تصویری
مدرس: مسعود چیتگرها، خالق مکتب تغییر و شیوه‌ی «برنامه رشد فردی (برف)»
مبلغ: یک میلیون و ۴۳۵ هزار تومان

چرا برنامه رشد فردی، این برنامه چیست و چگونه کار می‌کند؟ (وبینار ضبط‌شده)

 

 

اگر تغییر نکنم، چه مشکلی برایم ایجاد می‌شود؟

مسئله این نیست که بخواهید تغییر کنید یا نخواهید. مسئله این است که اگر تغییر نکنید و برنامه‌ای برای آینده خود معماری و طرح‌ریزی نکنید به سرعت فرصت‌های زیادی را از دست خواهید داد. احتمالاً بارها برای شما اتفاق افتاده است که موقعیت بسیار مناسب کاری را به خاطر نداشتن یک مهارت کاری یا مدرک حرفه‌ای به راحتی از دست داده‌اید. در حالی که اگر قبلاً این موضوع را مدنظر داشتید و آن مهارت را یاد می‌گرفتید یا مدرک را اخذ می‌کردید شرایط شما برای جذب آن کاملاً تغییر می‌کرد. مسئله این است که اگر هم برنامه‌ای برای خودمان در نظر می‌گیریم در اجرای آن شکست می‌خوریم زیرا جعبه‌ابزاری برای رشد فردی خود فراهم نکرده‌ایم.

کافی است از همین الان فقط ۳۰ روز، روزی یک ساعت برای رشد فردی خودتون وقت بذارین! بعدش یک عمر رشد کنید! و در تمامی لحظات و دقایق زندگی به سوی کمال و تعالی حرکت کنید! الان وقتشه! شروع کن…

یک فرصت عالی برای ساختن آینده‌ی شخصی شما فراهم شده است…

شما در این دوره حرفه‌ای می‌آموزید که چطور یک برنامه راهبردی و یک‌صفحه‌ای را طراحی و راه‌اندازی کنید تا در جهت دستیابی به آینده‌ای بهتر و زندگی پایدارتر قدم بردارید. فرصت‌هایی که ممکن است تاکنون از دست داده باشید و یا فرصت‌هایی بعداً به سراغ شما می‌آیند ممکن است با نداشتن برنامه‌ای منسجم از دست بدهید.
با شرکت در این دوره طی ۳۰ روز، شما برنامه‌ای را برای تغییر و تحول فردی تدوین می‌کنید که تاکنون نظیرش را ندیده‌اید. با عمل به این برنامه و پیگیری روزانه تمرین‌ها در ۳۶۵ روز سال و هم‌چنین برای یک عمر شاهد رشد چشم‌گیر و متمایز خود خواهید بود. نتایجی که تجربه خود من از این برنامه گرفته‌ام فوق‌العاده بوده است و می‌تواند سرنوشت زندگی شما را دگرگون کند.
بنابراین، کافی است تا در طی این ۳۰ روز دوره حرفه‌ای موضوعات روزانه زیر را یاد بگیریم:

✓ روز اول: نکات کلیدی برنامه رشد فردی + مأموریت خودت را تعریف کن

 

 

✓ روز دوم: جلسه مربی‌گری مأموریت فردی

✓ روز سوم: ارزش‌های خودت را ایجاد کن

 

 

✓ روز چهارم: جلسه مربی‌گری ارزش‌های زندگی

✓ روز پنجم: چشم‌انداز خودت را تنظیم کن

 

 

✓ روز ششم: جلسه مربی‌گری چشم‌انداز فردی

✓ روز هفتم: فرصت‌ها و تهدیدهای زندگی‌ت را کشف کن

 

 

✓ روز هشتم: جلسه مربی‌گری فرصت‌های و تهدید‌های زندگی

 

✓ روز نهم: قابلیت‌ها و آسیب‌های خودت را پیدا کن

 

 

✓ روز دهم: جلسه مربی‌گری قابلیت‌ها و آسیب‌های زندگی

✓ روز یازدهم: اهداف زندگی‌ت را تدوین کن

 

✓ روز دوازدهم: جلسه مربی‌گری تدوین اهداف زندگی

✓ روز سیزدهم: نقشه زندگی خودت را ترسیم کن

 

✓ روز جهاردهم: جلسه مربی‌گری ترسیم نقشه زندگی

✓ روز پانزدهم: شاخص‌های زندگی‌ت را تعیین کن

 

✓ روز شانزدهم: جلسه مربی‌گری تعیین شاخص‌های زندگی

✓ روز هفدهم: نشانگاه‌های زندگی‌ت را دقیق کن

 

✓ روز هیجدهم: جلسه مربی‌گری تدقیق نشانگاه‌های زندگی

✓ روز نوزدهم: با ذینفعان‌ت گفت‌وگو کن

 

✓ روز بیشتم: جلسه مربی‌گری گفت‌وگو با ذینفعان زندگی

✓ روز بیست‌یکم: فعالیت‌های زندگی‌ت را اولویت‌بندی کن

 

 

✓ روز بیست‌دوم: جلسه مربی‌گری اولویت‌بندی فعالیت‌های زندگی

✓ روز بیست‌سوم: چراغ راهنمای زندگی را روشن کن

 

 

✓ روز بیست‌چهارم: جلسه مربی‌گری چراغ راهنمای زندگی

✓ روز بیست‌پنجم: خودت را ارزیابی کن

 

✓ روز بیست‌ششم: جلسه مربی‌گری ارزیابی زندگی

✓ روز بیست‌هفتم: تغییر را اجرا کن

 

✓ روز بیست‌هشتم: جلسه مربی‌گری اجرای تغییر

✓ روز بیست‌نهم: برنامه‌ات را آغاز کن

 

✓ روز سی‌ام: جلسه مربی‌گری آغاز برنامه رشد فردی

این دوره حرفه‌ای و راهنمای اجرا، کلیه عناصر «برنامه رشد فردی (برف)» را پوشش می‌دهد:

برنامه رشد فردی

برنامه رشد فردی (برف) چیست و چگونه کار می‌کند؟

دوره حرفه‌ای و دیداری برنامه رشد فردی (Personal Growth Program) فرصتی را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید مهارت‌های تغییر، پیشرفت و رهبری را در خود پرورش دهید.

بخش اول: معماری زندگی‌

مرحله ۱: رسالت زندگی
مقصد، مأموریت، ارزش‌ها و چشم‌انداز خود را تعریف و تنظیم کنید.

مرحله ۲: تحلیل زندگی
قوت‌ها، ضعف‌ها، فرصت‌ها، تهدید‌ها و چالش‌های خود را برای دستیابی به رسالت زندگی‌تان کشف کنید.

مرحله ۳: نقشه زندگی
اهداف زندگی‌تان را تعریف و نقشه‌ی زندگی خود را براساس ارتباط علت و معلولی بین این اهداف ترسیم کنید.

بخش دوم: طرح‌ریزی زندگی

مرحله ۴: کارت زندگی
شاخص‌ها و سنجه‌های هدایت زندگی خود را تنظیم کنید.

مرحله ۵: همسویی زندگی
ذینفعان مختلف را شامل وجودتان، خانواده‌تان، دوستان‌تان، و مدیران‌تان را با رشد خود همسو کنید.

مرحله ۶: فعالیت زندگی
کارها و ابتکارات خود را برای دستیابی به اهداف زندگی اولویت‌گذاری کنید. از امروز برای رسیدن به فردا استفاده کنید.

بخش سوم: اندازه‌گیری زندگی

مرحله ۷: پایش زندگی
برای دستیابی به رسالت‌تان و رسیدن به اهداف‌تان داده و اطلاعات جمع‌آوری کنید و پایش کنید که به چه میزان به آنها نزدیک شده‌اید.

مرحله ۸: ارزیابی زندگی
فرصت‌ها، استعدادها، مهارت‌ها، دانش و شایستگی‌های جدید را ارزیابی کنید و از آنها غفلت نکنید.

مرحله ۹: تغییر زندگی
اگر می‌بینید که موانع و سرعت رشد شما کند شده است یا این مسیر همان مسیری نیست که باید ادامه دهید، مسیر دستیابی به رسالت‌تان و رسیدن به اهداف‌تان را تغییر دهید.

[gsiphorm id=”18″ name=”سؤال محصولات”]

ثبت‌نام می‌کنمدوره برنامه رشد فردی برای چه کسانی است؟

این دوره حرفه‌ای برای کلیه افرادی است که می‌خواهند مقصد و مسیر جدیدی را برای آینده‌ی خود خلق کنند یا مقصد و مسیر قدیمی که تاکنون آمده‌اند را اصلاح و بهبود دهند و بر مبنای این آفرینش جدید زندگی بهتری را برای خود رقم بزنند و نتایج فوق‌العاده و چشم‌گیری را از زندگی خود به دست آورند.

اگر در دوره برنامه رشد فردی شرکت نکنم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

هیچ اتفاقی نخواهد افتاد! طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته کمتر از ۱٪ افراد برای زندگی و آینده‌ی شخصی خود و رشد فردی برنامه منسجمی دارند و همین افراد هستند که در زندگی خود خوشحال هستند و لذت می‌برند. خود را با دیگران مقایسه نمی‌کنند و براساس توانایی‌های خود آینده‌شان را می‌سازند. از این رو، طبق اصل پارتو، ۸۰ درصد افراد از واقعیت‌های پیرامونی خود فرار می‌کنند و به جای روبرو شدن با واقعیت‌ها، بهانه‌هایی پیدا می‌کنند که به صورت موقت از شر آنها خلاص شوند. بهانه‌های زیادی مانند:

× من این چیزها رو بلدم!

× خودم می‌دونم چطوری باید رشد کرد!

× حالا فعلاً وقت ندارم!

× مگه چی می‌خواد بگه تو این دوره!!!

× مهم‌تر از آموزش کارهای زیادی رو دارم که باید انجام بدم!

× باشه بعداً دنبال می‌کنم!

× این‌ها همش حرف و تئوریه!

× این چیزا تو ایران جواب نمی‌ده!

و ….

سرمون شلوغه

اما شما که تا الان این مطالب را به دقت خوانده‌اید، مطمئناً جزو ۲۰ درصد برتر جامعه هستید. ۲۰ درصدی که به دلیل جسارت و توانایی رو به رو شدن با واقعیت‌ها و مشکلات، ۸۰ درصد باقی‌مانده را مدیریت خواهند کرد….

ضمانت رضایت شما از دوره‌ی برنامه رشد فردی (برف ۳.۱)

از آنجایی که در کارگاه‌ها و سمینارهای که بنده اجرا می‌کنم، افراد زیادی از شهرهای مختلف حضور داشته‌اند و این که صدها بار کارگاه، دوره و سخنرانی داشته‌ام و همواره غالب مخاطبان در نظرسنجی‌ها از کارگاه‌ها و مطالب ارائه شده رضایت داشته‌اند، این ضمانت را به شما می‌دهم که در صورت عدم رضایت شما از مطالب ارائه شده در این دوره حرفه‌ای، تمام هزینه پرداختی را با رضایت کامل به شما باز می‌گردانم. از این بابت آسوده باشید که هیچ ریسکی را انجام نمی‌دهید!

ضمانت محصول

درباره مسعود چیتگرها، مدرس دوره برنامه رشد فردی بیشتر بدانید:

+ آفریننده شیوه «برنامه رشد فردی (برف)»

+ نویسنده مجموعه‌ی ۱۰ جلدی «برنامه رشد فردی (برف)»

+ دانش‌آموخته مهندسی صنایع و MBA

+ مترجم کتاب‌های رهآورد تلاش، مدیریت فرایند کسب‌وکار و کارت امتیازی متوازن، قدرت نوآوری استراتژی و کارآفرینی سازمانی

+ نویسنده کتاب بالندگی مدیریت استراتژی: معماری و ارزیابی سازمان براساس استراتژی

+ نویسنده مقالات علمی مدیریت و استراتژی و ارائه آن در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی

+ مدرس کارگاه‌های مدیریت استراتژی، مدیریت فرایند و مدیریت تغییر

+ مؤسس و مدیر مکتب تغییر | وبگاه چیتگرها، مؤسسه و سایت تخصصی آموزش و مربی‌گری تغییر برای کمک به مدیران در تغییر فردی، خانوادگی، سازمانی، و نوآوری

+ ابداع الگوی هارمونی تغییر برای هماهنگی بین محورهای رشد فردی، اجرای استراتژی و اقلیم کارآفرینی

+ مدرس و مربی تغییر و اجرای استراتژی با بیش از ۵۰۰۰۰ ساعت آموزش در شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی

برای اطلاعات بیشتر و دانلود رزومه روی دکمه زیر کلیک کنید:

من با شرکت در دوره برنامه رشد فردی (برف ۳.۰) چه چیزی دریافت می‌کنم؟

محتویات این دوره شامل:

بیش از ۹۰۰ دقیقه محتوای آموزشی به صورت تصویری (فیلم دوره در یک بسته آموزشی شامل ۱۵ دی‌وی‌دی)

فایل صوتی دوره قابل پخش در موبایل، کامپیوتر و اتومبیل

دفترچه برنامه‌ریزی تغییر عادات هفتگی/ماهانه/فصلی

تلگرام گروه اختصاصی برای پرسش و پاسخ

جلسه مربی‌گری آنلاین۱۵ جلسه مربی‌گری یک ساعته برای پیگیری تمرینات و نهایی‌سازی برنامه شما از طریق نرم‌افزار تصویری و آنلاین zoom

پشتیبانی مکتب تغییر چیتگرها ۹۰ روز پشتیبان از طریق تماس تلفنی یا تلگرام برای اجرای برنامه (هفته‌ای ۲ تماس)

هدیه‌ای ویژه: به افرادی که در پایان دوره برنامه رشد فردی خود را طبق برنامه زمان‌بندی کامل کنند و ارائه دهند، ۱۰۰ هزار تومان موجودی حساب‌شان شارژ خواهد شد. برای ساخت حساب کاربری کلیک کنید.

اگر سؤالی در رابطه با این محصول دارید بپرسید:

ما متعهد هستیم حداکثر تا ۲۴ ساعت آینده پاسخ دهیم.
لطفا صبر کنید

ثبت‌نام می‌کنمشیوه آموزشی دوره برنامه رشد فردی (برف ۳.۱) چیست؟

ما دوره‌های آموزشی خودمان را براساس روش «یادگیری با انجام» ترتیب داده‌ایم. در این گونه آموزش‌ها شما مفاهیم، تعاریف و یا محتوای نظری را در کمترین زمان ممکن می‌اموزید (۲۰٪ زمان یادگیری) و در بقیه‌ی زمان آموزش (۸۰٪) به تمرین‌ها و کارگاه‌هایی می‌پردازید که بتواند این مفاهیم و محتوای نظری را در عمل تمرین و پیاده‌سازی کند. بنابراین، در صورتی که شما بتوانید همگام با دوره آموزشی، تمرین‌ها و کارگاه‌های ارائه شده را انجام دهید و در واقع، تمرین کنید؛ نه تنها می‌توانید انتظار داشته باشید تا این مفاهیم را تا ۷۵٪ آموخته‌اید بلکه در عمل نیز کاربرد این مفاهیم را تجربه می‌کنید و این یعنی اثربخشی آموزش و یادگیری شما به شدت افزایش می‌یابد.

برای اینکه مقایسه‌ای بین این شیوه یادگیری و سایر شیوه‌های یادگیری داشته باشید به شکل زیر توجه کنید:

یادگیری در عمل

چقدر می‌خواهید بر روی آینده و اداره بهتر زندگی‌تان سرمایه‌گذاری کنید؟

بهای این دوره فقط ۱ میلیون و ۴۳۵ هزار تومان است. این رقم با هیچ سرمایه‌گذاری دیگری قابل مقایسه نیست. زیرا این بسته به شما به جای ماهی، ماهی‌گیری یاد خواهد داد. اگر می‌خواهید ماهی بگیرید، هزینه‌ی کمی را تقبل خواهید کرد و هر بار ماهی به دست خواهید آورد و نیازمند خواهید بود. اما اگر ماهی‌گیری را یاد بگیرید، نه تنها خودتان ماهی خواهید گرفت و دیگر نیازمند دیگران نخواهید بود، بلکه هم می‌توانید درآمدتان را افزایش دهید و هم ماهی‌گیری را به دیگران یاد دهید. اینجا من یک پیشنهاد ردنشدنی برای ماهی‌گیر شدن شما دارم! شما فقط با پرداخت مبلغ ۱ میلیون و ۴۳۵ هزار تومان به فایل‌هایی دسترسی خواهید داشت که به شما کمک می‌کنند تا آینده شخصی خودتان را برای رشد و موفقیت بیشتر در قالب یک برنامه راهبردی، ساخت‌یافته و هماهنگ و یک‌صفحه‌ای به نام «برنامه رشد فردی» هدایت و مدیریت کنید.

خروجی دوره ۳۰ روز تلاش: یک عمر کمال (برنامه رشد فردی ۳.۱) چیست؟

شاید شما الان در ذهن خود این سوال را داشته باشید که پس از پرداخت این هزینه چه خروجی را از این دوره خواهم داشت. شما با دریافت این دوره می‌توانید یک برنامه تک‌صفحه‌ای، گرافیکی و پویا از مأموریت، چشم‌انداز آینده، نقشه راه، اهداف، فعالیت‌ها، عملکرد، سنجش اهداف و اقداماتی داشته باشید که باید در هر سال (به عنوان نمونه: سال ۹۷) انجام دهید:

ثبت‌نام

ثبت‌نام می‌کنمیک میلیون و ۴۳۵ هزار تومان برای این دوره گران نیست؟

متأسفانه همیشه یکی از بزرگترین بهانه‌های ما برای فرار از آموزش همین موضوع است. ما موقع سرمایه‌گذاری بر روی خودمان دائماً هزینه دوره را بزرگ جلوه می‌دهیم و حال اگر بخواهیم در یک رستوران خوب غذا بخوریم اصلاً این قیمت‌ها به چشم نمی‌آید. پیشنهاد می‌کنم که این مبلغ را با هزینه‌های دیگری مانند خرید ارزان‌ترین گوشی هوشمند در بازار مقایسه کنید. گوشی هوشمند شما پس از مدتی از بین خواهد رفت، اما یادگیری مهارت جدید برای همیشه عمر شما باقی خواهد ماند. به علاوه شما از این مهارت می‌توانید در جهت سرمایه‌گذاری بیشتر برای درآمد بالاتر، شغل بهتر و ارتباطات مؤثرتر استفاده کنید و خود را یک سر و گردن در همه حوزه‌های زندگی از دیگران بالاتر ببرید.

موبایل

۱۵۰۰۰۰۰ تومان

بنابراین، خرید  محصولات آموزشی مناسب، سرمایه‌گذاری است؛ و البته مطمئنم که شما با فراگیری محتوا و مطالب این دوره و کسب موفقیت‌ در کسب‌وکارتان می‌توانید هزاران برابر این هزینه را به دست آورید.

نظر شرکت‌کنندگان دوره برنامه رشد فردی چیست؟

جناب مهندس پژمان حق‌پناه، مدرس و مشاور مدیریت

جناب مهندس رسول فخرایی، مشاور ساماندهی محیط کار

تاکنون چه کسانی وارد برنامه رشد فردی شده‌اند؟

 

فرایند تهیه و شرکت در دوره برنامه رشد فردی چیست؟

شما برای نهایی کردن ثبت‌نام خود سه روش دارید:

۱. پرداخت اینترنتی

خرید آنلاین

کارت‌های شتاب بانکی

کافی‌ست روی دکمه «می‌خواهم ثبت‌نام کنم» کلیک کنید تا به سبد خرید منتقل شوید، اطلاعات خود را وارد کنید. سپس، به صفحه بانک خواهید رفت و بلافاصله و به صورت اتوماتیک فایل‌ها از طریق ایمیل برایتان ارسال خواهد شد. اگر حساب کاربری دارید می‌توانید پس از خرید از طریق بخش دانلود حساب کاربری دریافت کنید. اگر حساب کاربری ندارید، می‌توانید ابتدا حساب کاربری بسازید و سپس، خرید خود را تکمیل کنید. برای ساخت حساب کاربری کلیک کنید.

۲. پرداخت از موجودی حساب

شما می‌توانید از طریق کارت پول موجودی خود این مجموعه را تهیه کنید و از ۱۰٪ تخفیف برخوردار شوید. برای پرداخت از موجودی، ابتدا یک حساب کاربری بسازید (کلیک برای ساخت حساب کاربری). سپس، از بخش موجودی حساب، کارت پول خود را شارژ کنید و خرید خود را انجام دهید.

ثبت‌نام می‌کنم

شما با ثبت‌نام در این دوره در هیچ حالت ضرر نمی‌کنید. این دوره ضمانت برگشت کامل وجه دارد.

 

نظرات (0)

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه ارسال کنند.

مسعود چیتگرها
مسعود چیتگرها
مکتب تغییر چیتگرها با دو دهه سابقه در زمینه آموزش و مربی‌گری، كمك می‌كند تا برنامه تغيير فردی و سازمانی شما اجرا شود. اجرای تغییر پیچیده نیست، در صورتی‌که سازوكارها و ابزارهای ويژه‌ی آن به درستی بکار گرفته شود. «جنبش هارمونی تغییر (جهت)» به عنوان یک مدل خودساخته ایرانی می‌تواند شايستگی فردی، سازمانی و نوآوری شما را به طور چشمگيری برای اجرای تغییر افزايش دهد. آموزش‌های ما: ۱. کتاب‌های تألیفی و ترجمه ۲. محصولات آموزشی به صورت فیلم و صوت ۳. ارائه خدمات ارزیابی و مربی‌گری حضوری

دیدگاهتان را بنویسید

قدرت نوآوری استراتژی
* پیوند بین خلاقیت و برنامه‌ریزی استراتژیک
* کشف فرصت‌های ناب کسب‌وکار
* بازآفرینی مدل کسب‌وکار فعلی
* کشف نیازهای آینده مشتریان
* ورود به بازارهای جدید و بی‌رقیب
* تدوین چشم‌اندازی جدید برای آینده
* ایجاد ساختاری جدید برای نظام نوآوری
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Ii8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL3NCV1BDdmR2OEJrP2F1dG9wbGF5PTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
ENJOY AURORA BOREALIS
منظومه جامع مدیریت کسب‌وکار
دانلود فیلم آموزشی + کتاب رایگان!
کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید تا بسته آموزشی رایگان سیستم نوین مدیریت کسب‌وکار شامل فیلم آموزشی و خلاصه کتاب رایگان «رهآورد تلاش» را دانلود کنید.
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تلفن همراه
نگران نباشید؛ ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد!
ثبت‌نام دوره رایگان برنامه رشد فردی
نگران نباشید؛ ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد!
دانلود فیلم رایگان جیمی اوانس
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت جدیدترین اخبار دوره
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
به مقام رهبری برسید
شما هم می‌توانید یک رهبر باشید
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.