1. خانه
  2. رادیو تغییر
  3. تو همانی که می‌اندیشی

تو همانی که می‌اندیشی

تو همانی که می اندیشی

تو همانی که می‌اندیشی

4.7/5 - (10 امتیاز)

رادیو تغییر؛ صدای تغییر و دگرگونی

تو همانی که می اندیشی نوشته‌ی جیمز آلن، نزدیک به صد سال کتابی پرفروش بوده است. که هدفش ترغیب مردان و زنان به اکتشاف و ادارک این حقیقت است که خودشان آفرینندگان خویشند. این کتاب مختصر (که حاصل تأمل و تجربه است)، در میان کتاب‌های بسیاری که به موضوع قدرت اندیشه پرداخته‌اند، رساله‌ای ناچیز است. بیشتر از اینکه توضیحی باشد، تأکیدکننده است. هدف از این برانگیختن مردان و زنان به کشف و درک این حقیقت است که

 

هر کسی خود آفریننده خویشتن خویش است

 

مقصود از کتاب تو همانی که می اندیشی [As a man thinketh] این است که بگوییم ذهن، سازنده‌ی اصلی لایه درونی شخصیت و لایه برونی شرایط است. و اگر کسی تاکنون در غفلت و رنج به سر برده‌، چه بسا با خواندن این کتاب به آگاهی و شادی برسد.

 

تو همانی که می‌اندیشی، این کلمات قصار نه تنها تمام وجود آدمی را شامل می‌شود. بلکه به قدری جامع است که همه شرایط و اوضاع زندگی انسان را در بر ‌می‌گیرد. در معنای واقعی کلمه، بشر حاصل اندیشه خویش است. و شخصیت او مجموعِ کاملی از تمام تفکرات اوست.

 

همانگونه که گیاه از دانه به عمل آمده است و بدون آن پدید نمی‌آید. هر عمل انسان، ناشی از دانه‌های نهفته در اندیشه اوست. و بدون آن‌ها پدیدار نمی‌شود. این موضوع هم به دسته اعمال ذاتی و هم به آن‌هایی که سنجیده خوانده می‌شود، مربوط می‌شود. هم‌چون کارهایی که حساب شده به اجرا در می‌آیند. عمل شکوفه درخت اندیشه است. و لذت و رنج، میوه‌های آن هستند. بنابراین، انسان میوه‌های شیرین و تلخی را جمع‌آوری می‌کند که حاصل زراعت خویش است.

 

اولین برنامه رادیو تغییر به خوانش این کتاب توسط مسعود چیتگرها می‌پردازد. و اینکه نکاتی برای شروع برنامه‌های رادیو تغییر که رسانه صوتی گروه هارمونی تغییر است. گوش کنید و اگر دوست داشتید با دوستان و دیگران به اشتراک بگذارید.

 

 

دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

4.7/5 - (10 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تو همانی که می اندیشی
بدانید چه‌چیزی مهم استاطلاعات بیشتر
+