1. خانه
 2. مقالات
 3. رهبری
 4. ۶ استراتژی برای درگیر کردن کارمندان

۶ استراتژی برای درگیر کردن کارمندان

درگیر کردن کارمندان

۶ استراتژی برای درگیر کردن کارمندان

5/5 - (2 امتیاز)

توسعه فرهنگ و درگیر کردن کارمندان برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم است

درگیر کردن کارمندان برای طول عمر و موفقیت کسب‌وکار حیاتی است. طبق گزارش شرکت مشاوره و تحلیلی گالوپ، کارمندان بسیار متعهد تمایل دارند:

 

 • نتایج قابل ملاحظه‌ی بهتری در محل کار ایجاد می‌کنند؛
 • ارائه خدمات بهتر به مشتریان و کمک به جذب مشتریان جدید دارند؛
 • بیشتر از همکارانی که کمتر درگیر هستند در سازمان خود می‌مانند؛
 • در نقش‌های خود فرسودگی کمتری را تجربه می‌کنند.

 

علیرغم این مزایا، فقط ۳۵ درصد از متخصصان در ایالات متحده گزارش می‌دهند که نسبت به شغل خود مشتاق و متعهد به سازمان خود هستند.

 

علاوه بر این، کارمندان غیرمتعهد می‌توانند به شدت بر درآمد شرکت تأثیر بگذارند. و هر سال حدود ۴۵۰ تا ۵۵۰ میلیارد دلار هزینه دارند.

 

مشخص شده است که مدیران عامل ۷۰ درصد در تعامل با کارکنان مشکلات دارند. و این موضوع نشان می‌دهد که چقدر برای شرکت‌ها ضرورت دارد تا اطمینان حاصل کنند افرادی که مسئول هدایت تیم‌ها و بخش‌ها هستند، مجهز به مهارت‌ها و دانشی باشند تا بهترین را برای خود و دیگران داشته باشند.

 

اگر می‌خواهید عملکرد تیم خود را به حداکثر برسانید و مدیر بهتری شوید، در این یادداشت شش استراتژی برای درگیر کردن کارمندان و کمک به سازمانتان برای رسیدن به اهداف و اهدافش آورده شده است.

۱. بازخورد مبتنی بر مشاهدات

دانستن نحوه ارائه بازخورد به طور موثر یک مهارت حیاتی برای همه مدیران است. مشخص شده است که محیطی که در آن مدیران به طور منظم کار کارکنان خود را ارزیابی می‌کنند، میتواند برای عملکرد کسب‌وکار مفید باشد. در یک نظرسنجی توسط انجمن مدیریت منابع انسانی و گلوبوفورس ۸۹ درصد از متخصصان منابع انسانی گفتند که بازخورد مداوم همتایان و بررسی‌ها کلید نتایج موفقیت‌آمیز است.

 

هنگام ارائه بازخورد، توجه دیگران را در حین انجام وظایف روزانه‌شان مهم بدانید. بنابراین نظرات شما باید بر اساس واقعیت‌ها باشد، نه برداشت‌ها یا احساسات شخصی. جمع‌آوری مشاهدات با نشستن در جلسات یا صرفاً پرسه زدن در دفتر می‌تواند عمیقاً گویا باشد.

 

مشاهده آنها در محیط خودشان می‌تواند بسیار روشنگری کند. مشاهده برخی از کوچکترین کارهایی که افراد در عمل انجام می‌دهند، برخی از معنی‌دارترین بازخوردها را شکل می‌دهند.

۲. به رسمیت شناختن

اطمینان دادن به کارمندان خود مبنی بر اینکه کار و نظرات آنها مهم است برای عملکرد بهینه تیم شما ضروری است. به گفته شرکت نرم‌افزاری ابری سلزفورس، متخصصانی که معتقدند صدایشان شنیده می‌شود، چهار برابر بیشتر احتمال دارد که برای انجام بهترین کار خود احساس قدرت کنند.

 

هنگام بررسی راه‌حل‌های چالش‌های کلیدی کسب‌وکار، کارمندان خود را تشویق کنید تا در فرایند تصمیم‌گیری شرکت کنند و دیدگاه هر فرد را به یک اندازه در نظر بگیرید تا احساس کنند ایده‌هایشان ارزشمند است. پس از اجرای موفقیت‌آمیز یک پروژه یا ابتکار مهم، تیم خود را تحسین کنید. و تأکید کنید که چقدر از مشارکت آنها قدردانی می‌کنید. تحقیقات گلسدور [Glassdoor] نشان می‌دهد که انجام این کار نه تنها می‌تواند انگیزه را افزایش دهد، بلکه باعث حفظ و درگیر کردن کارمندان می‌شود.

۳. تقویت ارتباطات شفاف

ارتباط موثر برای تقویت پویایی و همکاری قوی تیم است. در گزارشی توسط واحد اطلاعات اکونومیست، مشخص شد که ارتباطات ضعیف در محل کار می‌تواند طیفی از نتایج منفی را به همراه داشته باشد، از جمله:

 

 • تأخیر یا عدم تکمیل پروژه‌ها؛
 • روحیه پایین؛
 • اهداف عملکردی از دست رفته؛
 • فروش از دست رفته.

 

برای کمک به سازمان خود برای جلوگیری از این مشکلات، فرهنگی را با محوریت ارتباطات باز و شفاف توسعه دهید. اگر متوجه می‌شوید که در یک موقعیت تجاری پیچیده، مانند تغییرات سازمانی، وظیفه رهبری کارکنان را دارید، چرایی نیاز به تغییر را به وضوح توضیح دهید. و یک آهنگ منظم برای آگاه‌سازی همه از پیشرفت ایجاد کنید. توجه داشته باشید که نقش هر فرد چگونه به اهداف سازمانی بزرگتر کمک می‌کند. و می‌تواند به پیشبرد فرایند تغییر کمک کند. علاوه بر این، بر تمایل خود برای بحث در مورد هر گونه سؤال یا نگرانی تأکید کنید تا کارکنان شما احساس کنند که در حین انجام تغییرات، کسی را دارند که به او نزدیک شوند و به او اعتماد کنند.

۴. کار را تفویض کنید

واگذاری وظایف و پروژه‌های مهم به تیم خود وسیله‌ای بسیار مفید برای نشان دادن اعتماد و توانمندسازی کارکنان شما است.

 

برای تفویض کارآمد، مطمئن شوید که وظایفی را به کارمندانی محول می‌کنید که مجهز به دانش، مهارت‌ها و منابع لازم برای مدیریت آنها هستند. یا می‌خواهند با بر عهده گرفتن مسئولیت‌های اضافی، یک تجربه یادگیری ارزشمند به دست آورند.

 

هنگام سپردن کار به اعضای تیم خود، حتماً به نقاط قوت آنها توجه کنید. مطالعات نشان می‌دهد که وقتی کارمندان نقاط قوت خود را بشناسند و انعطاف‌پذیری از خودشان نشان دهند، بیشتر درگیر می‌شوند. عملکرد بهتری دارند. و کمتر احتمال دارد شرکت خود را ترک کنند.

۵. محترم باشید

رفتار محترمانه با دیگران برای یک مدیر موفق بسیار مهم است. طبق گزارش The Energy Project و Harvard Business Review (pdf) ، احترام بیش از هر رفتار رهبری دیگری بر احساس ایمنی، اعتماد و توانایی تمرکز کارکنان تأثیر دارد. این گزارش همچنین نشان داد که کارمندانی که احساس می‌کردند رهبرانشان با آنها محترمانه رفتار می‌کنند عبارتند از:

 

 • ۶۳ درصد از شغل خود راضی‌ترند؛
 • ۵۵ درصد مشارکت بیشتر دارند؛
 • ۵۸ درصد تمرکز بیشتری دارند؛
 • ۱۱۰ درصد بیشتر احتمال دارد که در سازمان خود بمانند.

 

احترام گذاشتن مستلزم تقویت هوش عاطفی و ایجاد آگاهی اجتماعی است تا بتوانید با احساسات و دیدگاه‌های دیگران همدلی و هماهنگی بیشتری داشته باشید. همچنین مستلزم این است که به اعضای تیم خود ایمان داشته باشید. و هر حرکت آنها را از بین نبرید. بنابراین آنها نسبت به توانایی‌های خود اطمینان و برای انجام بهترین کار خود انگیزه دارند.

۶. از یادگیری و توسعه حمایت کنید

تشویق کارمندان به تقویت مهارت‌ها و دانش خود از طریق توسعه حرفه‌ای و فرصت‌های یادگیری می‌تواند برای تیم و شرکت شما سودآور باشد.

 

در یک نظرسنجی که اخیراً انجام شد، هشت نفر از ده نفر فراگیر دوره‌های رهبری گفتند که گذراندن یک دوره آنلاین بر زندگی حرفه‌ای آنها برای بهتر شدن تأثیر می‌گذارد. و بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان گفتند که در نتیجه ادامه کار، مسئولیت‌های بیشتری در محل کار به دست آورده‌اند.

 

یادگیری برای بقا و رونق کسب و کار در داخل و خارج از آن ضروری است. این بدان معناست که سازمان‌ها و مدیران آنها باید در فرایند یادگیری در سطوح رسمی و غیررسمی شرکت کنند.

 

به اعضای تیم خود اجازه دهید بدانند که از پیشرفت مداوم آنها حمایت می‌کنید. و هنگامی‌که با علاقه به دنبال کردن تحصیلات بیشتر به شما نزدیک می‌شوند و در عین حال تعادل بین خواسته‌های یک شغل تمام‌وقت را رعایت می‌کنند، به عنوان یک تغییردهنده خدمت می‌کنند.

 

روی پیشرفت خود نیز تمرکز کنید. و به دنبال برنامه های آموزشی مدیریت باشید که می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف شخصی و حرفه‌ای خود کمک کند.

مشارکت در پیشرفت سازمان شما

توسعه فرهنگ و درگیر کردن کارمندان بسیار متعهد برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم است. با احترام به کارکنان خود، ارائه بازخورد و حمایت از توسعه مداوم آنها، نه تنها می‌توانید به عنوان یک مدیر پیشرفت کنید. بلکه به پیشرفت تیم و سازمان خود نیز کمک می‌کنید.

 

[newsletter_signup_form id=1]

امتیاز به این مطلب

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
درگیر کردن کارمندان
بدانید چه‌چیزی مهم استاطلاعات بیشتر
+