1. خانه
  2. مقالات
  3. اخبار
  4. دو مقاله پژوهشی-کاربردی به کنفرانس مدیریت

دو مقاله پژوهشی-کاربردی به کنفرانس مدیریت

چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت
بازدید : 4,996

دو مقاله پژوهشی-کاربردی به کنفرانس مدیریت

5/5 - (1 امتیاز)

دو مقاله پژوهشی-کاربردی مدیریت در حوزه استراتژی و کارآفرینی سازمانی توسط مسعود چیتگرها و همکاری با استادان دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت ارائه می‌شود.

مدل ارزیابی کارآفرینی سازمانی در شرکت‌های بخش خصوصی فنآوری اطلاعات

اولین مقاله که با همکاری دکتر الهام یاوری، دکتر سید علیرضا فیض‌بخش و امید زیلوچیان با عنوان «مدل ارزیابی کارآفرینی سازمانی در شرکت‌های بخش خصوصی فنآوری اطلاعات» نوشته شده است، ضمن توضیح فرایند ارتقای کارآفرینی سازمانی در یک چرخه بهبود و تاکید بر لزوم پیوستگی میان مدل‌های توصیفی و ارزیابی، مدلی برای ارزیابی کارآفرینی سازمانی ارائه می‌کند. هم‌چنین، پرسشنامه‌ای بر اساس مدل پیشنهادی و با بهره‌گیری از نظر خبرگان، برای ارزیابی کارآفرینی سازمانی در شرکت‌های بخش خصوصی در صنعت فناوری اطلاعات (IT) تدوین شده است. در نهایت، ابزار پرسشنامه از طریق مقایسه نتایج حاصل از دو ارزیابی مستقل – براساس پرسشنامه پیشنهادی و بر اساس نظر خبرگان با روش (AHP) – از ۸ شرکت پیشرو در صنعت فناوری اطلاعات اعتبارسنجی گردیده است. مشابهت قابل قبول میان نتایج این دو ارزیابی، ضمن تایید کیفی اعتبار ابزار توسعه‌یافته، انگیزه کافی را برای محققان جهت بررسی کمی اعتبار این پرسشنامه در تحقیقاتی با داده‌های پرشمارتر فراهم می‌کند.

چارچوبی برای ارزیابی بالندگی مدیریت استراتژی

دومین مقاله با همکاری دکتر محمدرضا آراستی و ایمان‌الدین مرادی باغ‌فیضی با عنوان «چارچوبی برای ارزیابی بالندگی مدیریت استراتژی» نوشته شده است. این تحقیق با ترکیب دو الگوی برتر شامل چرخه رهآورد تلاش و الگوی بالندگی قابلیت، چارچوبی را ارائه می‌دهد که سازمان‌های استراتژی‌محور بر اساس آن می‌توانند سطح بلوغ فرایند مدیریت استراتژی خود را به خوبی تعیین کرده و مهم‌ترین موانع و گلوگاه‌های عدم توفیق در اجرای موفق استراتژی را شناسایی نمایند. برای طراحی چارچوب پیشنهادی، ابتدا چک‌لیست ارزیابی مؤسسه پالادیوم انتخاب و پرسش‌هایی متناسب با هر یک از عناصر نه‌گانه‌ی چرخه رهآورد تلاش طراحی شده است. سپس، برای ارزیابی کیفیت پرسش‌ها و تکمیل آن‌ها، هم‌چنین ایجاد یک مبنای واحد برای امتیازدهی بر اساس الگوی بالندگی قابلیت، هشت سازمان بزرگ تک- و چند-کسب‌وکاره  اعم از عمومی- غیرانتفاعی و خصوصی- انتفاعی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. تحقیق از نظر تحلیل محتوا، از نوع موردکاوی چندگانه  و از نظر هدف، تحقیق کاربردی محسوب می‌شود. هم‌چنین از روش توصیفی-کیفی برای تحلیل اطلاعات استفاده شده است. در نهایت یکی از موردکاوی‌ها به عنوان نمونه آورده شده است.

ضمن دعوت از مدیران، کارشناسان و علاقمندان حوزه مدیریت به شرکت در چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت که بخش علمی – کاربردی آن در تاریخ‌های ۶ تا ۸ دی ماه ۱۳۹۵ در مرکز همایش‌های برج میلاد و بخش علمی – پژوهشی در تاریخ‌های ۱ و ۲ دی ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد، اصل این مقالات پس از ارائه در کنفرانس بین‌المللی مدیریت در این وبگاه قابل دسترس خواهند بود.

[metaslider id=1751]

امتیاز به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت
بازدید : 4,996

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

کلاس کار و زندگی‌ت رو بالاتر ببر!اطلاعات بیشتر
+