1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. رهبری مؤثر با خودآگاهی آغاز می‌شود

رهبری مؤثر با خودآگاهی آغاز می‌شود

رهبری مؤثر
بازدید : 91

رهبری مؤثر با خودآگاهی آغاز می‌شود

3.7/5 - (3 امتیاز)

«فکر می‌کنم هرچه فرد با خودش راحت‌تر باشد، و با چیزهایی که می‌داند راحت‌تر باشد – یا در بسیاری از موارد برای من در این شغل، هر روز چیزی است که نمی‌دانم… باعث می‌شود که ببینم چه چیزی واقعاً مهم است و چه چیزی نیست.»

– مشاور حقوقی ارشد یک تولید‌کننده پیشرو محصولات مراقبت‌های بهداشتی

 

توسعه خودآگاهی عاطفی اولین گام حیاتی در رهبری مؤثر است، زیرا پایه‌ای را می‌گذارد که هوش هیجانی و اجتماعی بر آن بنا می‌شود. ما نمی‌توانیم مهارت‌هایی مانند خودکنترلی عاطفی، همدلی یا کار گروهی را توسعه دهیم، مگر اینکه از احساسات خود و چگونگی تأثیر آن‌ها بر افکار و رفتارهایمان آگاه باشیم. خودآگاهی عاطفی هم‌چنین به رهبران کمک می‌کند تا احساسات خود را به اثربخشی تعامل خود با دیگران پیوند دهند.

 

رابطه بین خودآگاهی عاطفی و اثربخشی رهبری به عنوان بخشی از پژوهش مطالعاتی ذهن‌آگاهی رهبری در دانشگاه پنسیلوانیا بررسی شد که شامل ۴۲ شرکت‌کننده از ۱۱ کشور جهان بود. این مطالعه شامل استفاده از مدل پرسشنامه شایستگی عاطفی و اجتماعی (ESCI) بود که توسط دانیل گولمن و ریچارد بویاتزیس برای شناسایی وجود شایستگی‌های مدیریت و رهبری ایجاد شد که به طور تجربی با افزایش عملکرد رهبری مرتبط هستند. شرکت‌کنندگان در مطالعه بهبود خودآگاهی عاطفی را با تعدادی از تغییرات مثبت مرتبط دانستند، از جمله:

 

  • ۱۰۰ درصد بهبود قابل توجهی در اثربخشی محل کار گزارش کردند.
  • ۷۹ درصد به روابط مؤثرتر در محل کار اشاره کردند.
  • ۸۶ درصد توانایی بهبود‌یافته برای شناسایی و مدیریت احساسات خود را توصیف کردند.
  • ۸۱ درصد بهبود خودآگاهی عاطفی را با کاهش استرس مرتبط دانستند.

 

نتایج این مطالعه هم‌چنین با تحقیقات دیگر مطابقت دارد که نشان می‌دهد بهبود اثربخشی رهبری ممکن است سریع‌تر و با نرخ موفقیت بالاتری از طریق ادغام آموزش رسمی ذهن‌آگاهی به دست آید. این تا حدی به دلیل نقش ذهن آگاهی در افزایش خودآگاهی عاطفی و ارتباط آن با سایر شایستگی‌های هوش هیجانی و اجتماعی است. این رابطه مکمل به رهبران کمک می‌کند تا تشخیص دهند که چه نوع رفتارهایی برای موقعیت‌های خاص مورد نیاز است و توانایی آن‌ها را برای تعیین مؤثر بودن یا نبودن آن رفتارها تقویت می‌کند.

 

اعتقاد بر این است که مبنای علمی این پیشرفت‌ها، فعال‌سازی مکرر شبکه‌های عصبی از طریق آموزش متمرکز بر توسعه قابلیت‌های خود مشاهده است. محققان هم‌چنین نشان می‌دهند که این تغییرات ممکن است به بهبود ظرفیت برای فعال‌سازی مناطقی از مغز مرتبط با پاسخ استرس موقعیتی مؤثرتر و سازگاری از طریق نوروپلاستیسیته کمک کند. بسیاری از همان مناطق مغز نیز با قدرت در شایستگی‌های هوش هیجانی خاص مرتبط هستند. رهبری مؤثر

 

ذهن آگاهی با هدف توسعه خودآگاهی عاطفی را می‌توان با مشاهده فعالانه خود در هنگام برقراری ارتباط با دیگران تمرین کرد. این شامل واکنش‌های شما به اشکال کلامی و غیرکلامی ارتباط و نحوه تأثیرگذاری آن واکنش‌ها بر پاسخ‌های شما می‌شود. این نوع آگاهی هم‌چنین به خودکنترلی عاطفی کمک می‌کند، همانطور که توسط یک رهبر که مدیریت استراتژی و توسعه کسب و کار را برای یک شرکت بزرگ جهانی به طور خلاصه بیان می‌کند: «من واقعاً می‌توانم کیفیت آگاهی را جمع و جور کنم، به احساساتی که می‌آیند و می‌روند درست در مقابل نگاه کنم. من نباید توسط آن‌ها غرق شوم». رهبری مؤثر

 

در این زمینه، بهبود خودآگاهی عاطفی به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید که احساسات را در زمان بروز آن‌ها تشخیص دهید و بهتر درک کنید، که احتمال واکنش‌های غیرمولد را کاهش می‌دهد. علاوه بر تعهد به یک برنامه ذهن‌آگاهی که توسط یک مربی واجد شرایط رهبری می‌شود، می‌توانید خودآگاهی عاطفی را با کمک مربی آموزش دیده برای هدایت این نوع پیشرفت و هم‌چنین استفاده از بازخورد منظم ۳۶۰ برای هدایت تلاش‌های خود پرورش دهید.

امتیاز به این مطلب

3.7/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
رهبری مؤثر
بازدید : 91

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

کلاس کار و زندگی‌ت رو بالاتر ببر!اطلاعات بیشتر
+