1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. چهار موج مدیریت فرایند کسب‌وکار-بخش چهارم

چهار موج مدیریت فرایند کسب‌وکار-بخش چهارم

مدیریت فرایند کسب‌وکار
بازدید : 3,721

چهار موج مدیریت فرایند کسب‌وکار-بخش چهارم

Rate this post

موج چهارم: رقابت براساس فرایند
موج چهارم جایی است که عملکرد فرایند با استراتژی یکپارچه می گردد. به این معنی که نه تنها نقاط ضعف فرایندی شناسایی می شود که بیشترین اهمیت استراتژیک را دارد، بلکه باید نحوه بهره برداری از نقاط قوت فرایند نیز به بهترین نحوی درک شود. فرایند سنتی برنامه ریزی استراتژیک در بسیاری از سازمان ها به صورتی پیش می رود که در شکل ۱ دیده می شود.

شکل ۱شکل ۱

شکل ٢شکل ٢

خطوط ارتباطی در شکل ۱ دیدگاه سنتی استراتژی را نشان میدهد. این اختیار برای رهبران سازمان در توسعه یک برنامه استراتژیک وجود دارد که این برنامه شامل مجموعه ای از ابتکارات بهبود است. بعضی از این ابتکارات خلاقانه، میتواند پروژه هایی از نوع بهبود فرایند با ماهیت بهبود مستمر یا مهندسی دوباره باشد. بنابراین، تیمهای بهبود فرایند بایستی وضعیت جاری را تحلیل کنند، نوآوریهای فرایند جدید را برای کمک به اداره بهتر سازمان توسعه دهند و این نوآوریها بایستی با فرایندها یکپارچه شوند. اما تصویر موج چهارم تفاوت دیگری را نشان میدهد. یک خط ارتباطی نشان داده شده در شکل ٢ اضافه میگردد.
بردار مشکی که در موج چهارم دیده میشود بدین معنی است که فرایند میتواند به عنوان محرک استراتژی استفاده شود. به عبارت دیگر، عملکرد برتر فرایند میتواند آینده سازمان را پیش ببرد، به جذب مشتریان و بازارهای جدید کمک کند، مراکز سوددهی آینده و اضافی را ایجاد نماید، سازمان را برای ارائه راهکارهای کاملتر برای کنترل ارتباطات بیشتر در زنجیره ارزش افزا توانا سازد و بسیاری از موارد دیگر. شرکتهای موج چهارم، به طور یکنواختی کنترل آینده خود را در دست می‌گیرند.

امتیاز به این مطلب

Rate this post

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
مدیریت فرایند کسب‌وکار
بازدید : 3,721

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

کلاس کار و زندگی‌ت رو بالاتر ببر!اطلاعات بیشتر
+