1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد فردی
  4. ۱۱ راه افراد ناموفق در استفاده نادرست از وقت!

۱۱ راه افراد ناموفق در استفاده نادرست از وقت!

زمان‌بندی
بازدید : 221

۱۱ راه افراد ناموفق در استفاده نادرست از وقت!

مدیریت زمان: می‌توان از یک روز و ۲۴ ساعت یک روز منظم و یک مصیبت به نمایش گذاشت. مصیبتی که در آن روز پروژه‌های بزرگ به سرانجام نرسد، بر سرمان فریاد بکشند، و کار مهمی انجام نپذیرد.
بعضی از افراد به طور طبیعی در مدیریت زمان‌شان عالی هستند و دیگران از آنها یاد می‌گیرند. بعضی دیگر نیز با توجه به شانس خود نمی‌توانند زمان خود را مدیریت کنند. و پس از آن، فاجعه به بار می‌آورند.واقعیت این است که مدیریت زمان می‌تواند به موفقیت ما کمک شایانی کند. این مهم است که باید از بعضی رفتارها خاص دوری کرد تا در طول روز عذاب نبینیم.
در اینجا ۱۱ راهی که افراد ناموفق در استفاده نادرست از وقت‌شان دارند را یادآوری می‌کنیم تا شما از آنها اجتناب کنید. به قول معروف، «ادب از که آموختی از بی‌ادبان!» آنها عبارتند از:

۱. آنها زمان‌بندی ندارند!

زمان‌بندی‌ها برای قطار و افراد مقید هستند، درسته؟ شما می‌توانید به خودتان بگویید که همه چیز را تحت کنترل دارید، به طور عادی می‌گردم و همه چیز را بدون زمان‌بندی انجام می‌دهم. اما، نه، این‌گونه نیست. زمان‌بندی حیاتی است. زمان‌بندی به شما اجازه می‌دهد تا برنامه‌ریزی نمائید، زمان‌تان را حفظ کنید و هر چیزی را اولویت‌بندی کنید که نیاز به انجام آن دارید. بدون زمان‌بندی، شما احتمالاً تا پایان روز زمان بسیار زیادی را هدر خواهید داد و برخی از مسائل مهم را فراموش می‌کنید.

۲.  آنها به درستی یادداشت نمی‌کنند.

این کار به نوعی برنامه‌ریزی محسوب می‌شود. در واقع، ترتیب قرار گرفتن کارها! یادداشت آنچه در حال برنامه‌ریزی انجام آنها هستید، آنچه انجام داده‌اید، و آنچه هنوز نتوانسته‌اید تا آنها را انجام دهید. مهم نیست که آنها را در کجا یادداشت می‌کنید: تلفن، دفترچه، و یا سررسید – مهم این است که این یادداشت‌ها برای شما کار کند.

۳. آنها به راحتی پریشان می‌شوند.

خودانگیختگی افراد کیفیت جذابیت آنها را نشان می‌دهد. گاهی اوقات، این ویژگی یک صفت مفید محسوب می‌شود. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا در مواجهه با موانع غیرمنتظره انعطاف‌پذیری لازم را از خود نشان دهید و از فرصت‌های پیش‌بینی‌نشده استفاده کنید تا از یک زندگی کاملاً جذاب بهره‌مند شوید. با این حال، اگر احساس شما از خودانگیختگی به معنی وضعیت ثابت حواس‌پرتی است، این یک مسئله است. افراد ناموفق قادر به تمرکز بر روی کاری که در دست دارند نیستند و همین منجر به برخی از تصمیم‌گیری‌هایی در رابطه با مدیریت زمان می‌شود که بسیار وحشتناک است. وقتی در میان کاری که باید انجام دهید عکسی را در اینستاگرام یا پیامی را در تلگرام خود می‌بینید که بسیار زیباست و آن را ادامه می‌دهید، تمام روزتان به هدر می‌رود.

۴. آنها تعلل می‌کنند

اکثر افراد انجام کارها را به زمان دیگری موکول می‌کنند. این معمولاً بی‌ضرر است. اما، تعویق مزمن کارها، داستان متفاوت دیگری است. در این گونه مواقع شما در باتلاقی از کارهای عقب‌افتاده فرو خواهید رفت. همواره وظایف‌تان را به تأخیر می اندازید و به خودتان می‌گوئید که در نهایت آن‌ها را انجام خواهید داد اما هیچ‌گاه انجام نمی‌دهید. اگر کارهایتان را دوست دارید، مهم است تا راهی را برای برانگیختن خودتان و مدیریت بهتر زمان بیابید نه اینکه کارها را به تعویق بیاندازید.

۵. آنها عادت ندارند

در اینجا منظورم عادات عجیب و غریب نیست (هر چند، شما می‌دانید، و انجام می‌دهید). منظورم عادات مثبتی است که در طول روز به شما انگیزه دهد. از اولین فنجان چای در صبح، تا نرمش‌های آخرشب، این فعالیت‌ها به اندازه کافی شما را سرزنده و در مسیر نگه می‌دارد.

۶. آنها برنامه‌ای برای تفریح ندارند

مهم است که شما برای تفریحات سالم و فعالیت‌های سرگرم‌کننده برنامه داشته باشید. اگر فرد شلوغی هستید و نمی‌توانید زمانی را برای تفریح کنار بگذارید، شما احتمالاً فقط جست‌وخیز زیادی دارید. افراد ناموفق ممکن است موفقیت کوتاه مدتی را بر اثر کار زیاد داشته باشند، اما در درازمدت خطر فرسودگی شغلی و ناخشنودی را خواهند داشت.

۷. آنها تعطیلات آخر هفته خود را فراموش کرده‌اند

تعطیلات آخر هفته را به عنوان فضاهای زمانی خالی مناسب در تقویم فراموش نکنید. برنامه‌ای برای پنج‌شنبه و جمعه داشته باشید، حتی اگر بیرون نمی‌روید و تنها برنامه‌ی شما این باشد که در خانه بنشینید و به تماشای فیلم بپردازید و تخمه بشکنید. تعطیلات آخر هفته به شما این اجازه را خواهد داد تا در مورد وقت هفته قبلی و بعدی نگاه انتقادی داشته باشید؛ بنابراین شما قادر خواهید بود تا فشار کاری خود را برای به آرامش رسیدن تا جایی که ممکن است کاهش دهید، و هم‌چنین وظایف مهم خود را تکمیل کنید و برای فعالیت‌های تفریحی خود برنامه‌ریزی کنید.

۸. آنها اهداف‌شان را تعیین نمی‌کنند

هدف اصلی امروز چیست؟ این هفته؟ یا این ماه؟ داشتن اهداف شما را در مسیر نگه می‌دارد. حتی اگر شما به همه‌ی آنها جامه عمل نپوشانید (زیرا در این بین مسائلی نیز اتفاق می‌افتند)، حداقل شما را به سمت مقصدی حرکت می‌دهند.

۹. آنها نمی‌توانند اولویت‌بندی کنند

اولویت مهم است. شما آن را در کار، پول، و زندگی شخصی به کار می‌برید. این نیز بسیار مهم است که اولویت‌های خود را با زمان خود گره بزنید. اگر شما اولویتی ندارید، شما در معرض این خطر هستید که تمام وقت خود را به کارهای بی اهمیت صرف کنید، در حالی‌که وظایف بزرگتر و مهم‌تری دارید که رها کرده‌اید. هنگامی که برنامه‌ی خود را زمان‌بندی می‌کنید، روی هر یک از فعالیت‌ها برچسبی با عنوان بسیار مهم و یا غیرضروری بزنید. به این ترتیب، اگر در فهرست انجام کارها فعالیت‌ها کاهش پیدا کنند، آنهایی خواهند بود که باید در ابتدای این فهرست باشند و تیک بخورند.

۱۰. آنها بیش از حد ساده‌نگری دارند

کشش بیش از اندازه کارها تقریباً مدیریت بد زمان را تضمین می‌کند. وقتی برای وقت خود برنامه‌ریزی می‌کنید نبایستی بیش از اندازه سخت‌گیر باشید. درباره زمان واقعی کارها فکر کنید: آیا شما درکی از زمان رفتن از نقطه الف به نقطه ب دارید؟ آیا شما قادرید تا عملاً به طور همزمان مدیریت بسیاری از پروژه‌های مختلف را در محل کار داشته باشید؟ اگر واکنش‌تان نسبت به بعضی از فعالیت‌ها در برنامه استرس‌زا است، پس وقت آن است تا دوباره برگردید و برخی از آنها را بررسی کنید. در غیر این صورت، در نهایت برخی از آن‌ها به صورت خودکار حذف می‌شوند.۱۱. آنها فرصت‌ها را می‌سوزانندوقتی شما کسی را تصور می‌کنید که در مدیریت زمان ناتوان است، ممکن است فرد تنبلی را در ذهن بیاورید که بر روی نیمکت نشسته است و وقت خودش را هدر می‌دهد. در واقع، این وضعیت آشفته افراد در اشکال مختلف دیده می‌شود. برخی از افراد افراط دارند. برخی دیگر، تعلل می‌کنند و سپس، تلاش می‌کنند تا همه چیز را در آخرین لحظات تکمیل کنند. برخی از افراد کارهای ناتمام دارند. اما نقطه مشترک بالقوه‌ای که همه این افراد دارند سوزاندن فرصت‌ها است. افراد ناموفق معمولاً به خاطر مدیریت ضعیف خود تا پایان کارها خسته و درمانده هستند. به همین دلیل، اگر شما برخی از این رفتارها را در خودتان تشخیص داده‌اید، مهم است تا آن‌ها را از بین ببرید.
[products ids=”8433, 3116″]

امتیاز به این مطلب

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
زمان‌بندی
بازدید : 221

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

فهرست
خدمات مشتریان
ارسال پیام
پیشنهاد ویژه آخر هفته تا ۲۱٪ تخفیف فقط تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه
+
قدرت نوآوری استراتژی
* پیوند بین خلاقیت و برنامه‌ریزی استراتژیک
* کشف فرصت‌های ناب کسب‌وکار
* بازآفرینی مدل کسب‌وکار فعلی
* کشف نیازهای آینده مشتریان
* ورود به بازارهای جدید و بی‌رقیب
* تدوین چشم‌اندازی جدید برای آینده
* ایجاد ساختاری جدید برای نظام نوآوری
منظومه جامع مدیریت کسب‌وکار
دانلود فیلم آموزشی + کتاب رایگان!
کافی است نام، ایمیل و تلفن همراه خود را وارد کنید تا بسته آموزشی رایگان سیستم نوین مدیریت کسب‌وکار شامل فیلم آموزشی و خلاصه کتاب رایگان «رهآورد تلاش» را دانلود کنید.
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تلفن همراه
نگران نباشید؛ ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد!
فرصتی برای تغییر
دریافت جدیدترین اخبار دوره
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
به مقام رهبری برسید
شما هم می‌توانید یک رهبر باشید
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
دریافت رایگان درس اول
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
چک‌لیست آمادگی تغییر
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
چک‌لیست مدیریت تولید و عملیات
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
چک‌لیست تجزیه‌وتحلیل محیطی
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
چک‌لیست برنامه‌ریزی استراتژیک
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
چک‌لیست بهره‌وری و اثربخشی
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.
چک‌لیست BPMN2
ما اطلاعات شما را هرگز فاش نخواهیم کرد.