1. خانه
  2. مقالات
  3. کارآفرینی
  4. انقلاب سبز فرارسیده است

انقلاب سبز فرارسیده است

انقلاب سبز فرارسیده است

5/5 - (1 امتیاز)

رهاورد انقلاب سبز کاهش انتشار آلاینده‌ها خواهد بود

انقلاب سبز برای بیش از ۲۰۰ شهر در سراسر جهان برنامه‌های کاهش انتشار آلاینده‌ها پیشنهاد می‌دهد. اما اقداماتی که تاکنون در مورد تغییر آب و هوا انجام گرفته است، کافی نیست. فناوری ۵g نقش اساسی در ایجاد اقتصاد سبزتر ایفا خواهد کرد. زمستان در فنلاند دیدنی است. آفتاب روشن، گرمای تی‌شرت، آفتابگیرها در هر بالکن. چنین تغییرات مشابهی در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد.

 

  • طوفان‌های شنی بیشتر در الجزایر؛
  • دوزخ کالیفرنیا؛ و
  • در داووس، کوه‌های آلپ از طریق ذوب شدن یخ، بارندگی بیشتر و کوه‌های برفی در حال تغییر شکل هستند.

 

تغییر وضعیت آب‌وهوایی یک واقعیت انکارناپذیر است. و به همین دلیل ما مجبوریم تا دست به عمل شویم. البته پیشرفت‌هایی هم حاصل شده است. به عنوان مثال، بیش از ۲۰۰ شهر در سراسر جهان دارای برنامه‌های کاهش انتشار آلاینده‌ها شده‌اند. اما حقیقت این است که این برنامه‌ها یک رویکرد پراکنده‌ای است و کافی نیست. بحران‌های جهانی نیاز به پاسخ‌های جهانی دارد. تک تک ما در مورد تغییرات آب و هوا چه وظیفه‌ای داریم؟ و چه مأموریت مشترکی وجود دارد، که می‌تواند همه ما را در کنار هم، در زمان عدم قطعیت اجتماعی، اقتصادی و ژئوپلیتیکی، مقاوم کند؟ اکنون زمانی است که اراده سیاسی برای چندجانبه‌گرایی روی زمین سبز به نظر می‌رسد؟

 

پاسخ موج چهارم صنعت است که از ۵G پشتیبانی می‌کند. این موج قدرت دارد که جامعه ما را از طریق یک فشار سه‌گانه از انقلاب‌های در حال ظهور پایدارتر کند: اقتصاد، صنعت و ارتباطات. انقلاب سبز

انقلاب اقتصادی

برآوردهای اخیر حاکی از آن است که «سبز شدن» شهرهای جهان که اکثراً گازهای گلخانه‌ای تولید و منتشر می‌کنند، تقریباً ۲٪ از تولید ناخالص داخلی جهانی را به همراه خواهد داشت. این یک پرسش اساسی است، به ویژه هنگامی که اقتصادها شکننده شده‌اند. شما می‌توانید آن را با افزایش بهره‌وری تغییر دهید. پیش از این، فناوری‌های فیزیکی با انتشار یا کارآیی به سطح جدیدی از جهش در بهره‌وری رسیده بودند. به اوایل دهه ۱۹۵۰ نگاه کنید، زمانی که مراقبت‌های بهداشتی، حمل‌ونقل، انرژی و ارتباطات تقریباً در همان زمان از سطح صعودی برخوردار شدند. این به دنبال یک دهه طلایی بود که در آن رشد سالانه بهره وری ۳۳ درصد افزایش یافت و سطح رفاه زندگی و امید به زندگی از سقف پیش‌بینی شده گذشت.

 

امروزه، ما می‌توانیم همین فناوری‌ها – بهداشت، حمل‌ونقل، انرژی و ارتباطات – را با استفاده از دیجیتالی شدن به استانداردهای جدید بهره‌وری برسیم. در مورد سلامت دیجیتال، به تشخیص هوش مصنوعی، فکر کنید. یا انرژی دیجیتال، و یا شبکه‌های هوشمند. ما هم‌چنین شاهد دستیابی به یک فناوری پنجم در حال تغییر هستیم: صنعت پیشرفته که با ربات‌های شبکه‌ای و سیستم‌های کنترل هوشمند مشخص می‌شود. انقلاب سبز

 

در واقع، این شبکه‌های دیجیتالی دوره جدیدی از بهره وری را پشت سر می‌گذارند. داده‌های پیش‌بینی حاکی از این موضوع است که حدود سال ۲۰۲۸ در ایالات متحده، سپس در چین، هند و جاهای دیگر این اتفاق خواهد افتاد. وقتی این اتفاق بیفتد، پیش‌بینی می‌شود که بهره‌وری از ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش پیدا کند، و اضافه کردن تریلیون‌ها دلار به اقتصاد جهانی و بیش از جبران هزینه‌های «سبز شدن» خواهد بود.

انقلاب سبز

انقلاب صنعت

انقلاب دوم صنعتی است. به عبارت ساده، بازسازی دیجیتالی کل بخش‌هایی که به طور همزمان بیشتر به تولید و هدررفت منابع آن مرتبط می‌شود. به کشاورزی نگاه کنید. حدود ۴۰٪ از غذاهای جهان با استفاده از آبیاری رشد می‌کنند و تقریبا ۷۰٪ از کل مصرف آب شیرین را تشکیل می‌دهند. انقلاب صنعتی چهارم به ما این امکان را می‌دهد تا اطمینان حاصل کنیم مزارع به اندازه نیاز خود استفاده می‌کنند – نه بیشتر و نه کمتر.

 

به عنوان مثال، نوکیا با یک کشاورز هلو در الجزایر کار کرد تا کاوشگرها را دقیقاً در زیر خطوط آبیاری خود دفن کند. این کاوشگرها اطلاعاتی در مورد دمای خاک، رطوبت و سایر معیارها جمع‌آوری کردند. این قرائت‌ها با یادگیری دستگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند، درمورد داده‌های مربوط به بارندگی‌های تاریخی، به روش‌های متفاوتی ارجاع شده و به لوله‌های آبیاری تغذیه شدند، که پس از آن فقط آب کافی برای بهینه‌سازی تغذیه خاک فراهم شود. بعد از گذشت یک ماه، کشاورز توانست در هر خط آبیاری ۴۰ درصد از مصرف آب را کاهش دهد، در حالی که ۵ درصد درآمدش را نیز افزایش داده بود. انقلاب سبز

 

تقریباً در هر بخش دیگری از صنعت راه‌حل‌های مشابهی می‌تواند گسترش پیدا کند. به ویژه صنایع فیزیکی که از جهش‌های قبلی در فناوری عقب مانده‌اند. به عنوان مثال، انقلاب چهارم صنعتی تا سال ۲۰۲۵ می‌تواند بیش از ۴۲۵ میلیارد دلار ارزش در بخش معدن را باز کند. در عین حال، میزان انتشار CO2 را نیز با کاهش ۶۱۰ میلیون تن کاهش می‌دهد.

 

یا تولید، یکی از بدیهی‌ترین مزایای انقلاب صنعتی چهارم، با ارزش‌افزوده بالقوه تقریباً ۲٫۷ تریلیون دلار در هر سال است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ تخمین زده است که تا سال ۲۰۲۵ تولیدکنندگان می‌توانند میزان انتشار CO2 را تا ۵۲۵٫۵ مگاتن تنها با استفاده از چاپ سه بعدی کاهش دهند.

انقلاب سبز

انقلاب ارتباطات

و شما به سومین انقلاب آینده دعوت شده‌اید: ارتباطات. این انقلاب با وجود ۵G در هسته مرکزی خود، در حال حاضر ریشه دارد. ۵G به طور طبیعی سبز است. ویژگی “حامل لاغر” آن باعث افزایش راندمان طیفی می‌شود ، به این معنی که مصرف انرژی در هر بیت تا ۶۰٪ کاهش می‌یابد. اما مصرف برق تنها چیزی نیست که تغییر پیدا کند. اپراتورها هم همینطور. انقلاب صنعتی چهارم آنها را به سمت ارائه خدمات بیشتر – بهتر و بهتر به مشاغل سوق خواهد داد. اینها راه‌حل‌های سریع و در حال تغییر است که می‌تواند از راندمان‌های جدیدی که قبلاً به آنها اشاره کردم، پشتیبانی کند، در حالی که گشایش بازار بالقوه جدیدی برای اپراتورها در حدود ۱ تریلیون دلار است. این مسیر رشد برای این اپراتورها و بهره‌وری بیشتر و پایداری برای شرکت‌ها است. انقلاب سبز

 

و این آینده‌ی سه‌گانه در انقلاب جهانی است: اقتصاد، صنعت و ارتباطات. چیزهای زیادی برای به دست آوردن وجود دارد، اما کارهای زیادی نیز باید انجام شود. دولت‌ها باید از سیاست‌های دوستانه صنعت حمایت کنند. آنها باید آینده‌پژوهی مداوم را به عنوان عامل ایجادکننده زیرساخت‌ها بجای نگاه‌های کوتاه‌مدت و نقد ببینند. آنها باید از مشارکت‌های دولتی و بخش خصوصی حمایت کنند.

 

آن‌ها باید بررسی کنند که چگونه انقلاب صنعتی چهارم می‌تواند پس‌انداز هزینه و سود حاصل از بهره‌وری از طریق اتوماسیون، فضاهای ابری داده و امنیت بهتر را گسترش دهد. ظرفیت بالقوه عظیمی برای مشاغل مرتبط با ارتباطات وجود دارد که می‌تواند با یگ چشم‌انداز بلندپروازانه محقق شود. و اپراتورها نیاز به سرمایه‌گذاری در ۵G، بسیج کردن برای فروش خدمات به شرکت‌ها و دستیابی به مزیت رقابتی دارند.

مشق تغییر

و حرف آخر، برای همه ما: برای یک بار، بگذارید فقط صحبت نکنیم. بگذارید عمل کنیم. تغییر با عمل احساس می‌شود. ما فقط یک ضربه به این کار می‌زنیم و رها می‌کنیم. بله، این کار به سرمایه‌گذاری نیاز دارد. بله، به جنبش نیاز دارد. انقلاب سبز

 

اما من کاملاً اعتقاد دارم – و داده‌ها به وضوح چنین چیزی را نشان می‌دهد – صنعت ۴٫۰ که به روش صحیح پرورش یافته است، می‌تواند برای اولین بار در تاریخ بشریت ضمن کاهش اثرات زیست‌محیطی ما، رشد اقتصادی را تقویت کند. این کار را انجام دهیم، و به اجتماعات، مشاغل، کشور و سیاره خود بهترین آینده ممکن را هدیه دهیم.

 

[newsletter_signup_form id=1]

امتیاز به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
بدانید چه‌چیزی مهم استاطلاعات بیشتر
+