1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. بدانید چه‌چیزی مهم است

بدانید چه‌چیزی مهم است

بدانید چه‌چیزی مهم

بدانید چه‌چیزی مهم است

4.3/5 - (6 امتیاز)

درس‌هایی از یک عمر تحول و دگرگونی

بدانید چه‌چیزی مهم است (۲۰۲۳)، به سفر تغییر و دگرگونی ران شیچ، بنیانگذار و مدیر عامل سابق پانرا برید [Panera Bread] می‌پردازد. و پیگیری بی‌وقفه‌اش برای آنچه واقعاً در کسب‌وکار و زندگی اهمیت دارد. این مطالعه درباره این موضوع‌ست که چگونه پرسیدن سؤالات درست و پذیرش تغییرات متحول‌کننده می‌تواند به موفقیت چشمگیری در هر دو حوزه حرفه‌ای و شخصی منجر شود.

 

ران شیچ یک کارآفرین و رهبر کسب‌وکارست که بیشتر به خاطر تاسیس و رهبری پانرا برید، یکی از موفق‌ترین شرکت‌های زنجیره غذایی در آمریکای شمالی، شناخته می‌شود. به غیر از نان پانرا، او نقش مهمی در توسعه سایر برندهای معروف رستوران داشته و طرفدار سرمایه‌داری خردمندانه‌ست.

یک ایده ناب: اصطکاک مهم‌ست

به خلاصه‌کتاب ایده ناب خوش آمدید. برای این نوع خلاصه‌کتاب، ویراستاران ما یک بینش تفکربرانگیز را از یک کتاب انتخاب می‌کنند تا بتوانید در عرض چند دقیقه چیز جدیدی یاد بگیرید. بدانید چه‌چیزی مهم

 

این بار، ایده‌ای که می‌خواهیم درباره آن صحبت کنیم «نسبت تمایل به اصطکاک»ست. این یک مفهوم تأثیرگذارست که تمرکز سنتی بر کیفیت محصول را به تنهایی به چالش می‌کشد. آنچه شگفت‌آورست اینکه چگونه این نسبت نشان می‌دهد که اشتیاق مشتری به یک محصول می‌تواند به طور قابل توجهی به دلیل دشواری‌هایی کاهش یابد که در دستیابی به آن با آن روبرو هستند.

 

دوست دارید بیشتر بدانید؟ بیایید وارد شویم

از استرس ساندویچی تا موفقیت فناوری

عمل ساده ارضای هوس خوردن یک ساندویچ از کافه مورد علاقه خودتان را در نظر بگیرید. این باید به همان اندازه که ساده‌ست هیجان‌انگیز باشد و با انتظار شروع شود. و به لذت طعم‌دهی به غذا ختم شود. اما اغلب اوقات، واقعیت وارد می‌شود.

 

ماندن در ترافیک، پیمایش برای جای خالی در یک پارکینگ، صف دوازده نفری مشتری، و سپس تحمل یک انتظار دیگر برای سفارش، به نوعی این سرمایه‌گذاری هیجان‌انگیز را به یک کار طاقت‌فرسا تبدیل می‌کند. اکنون، شما شروع به بازنگری می‌کنید. آیا این ساندویچ ارزش استرس و تلاش بیشتری را دارد؟ راستش را بخواهید، حتی یک وعده غذایی خوشمزه نیز احتمالاً دلیل کافی برای تحمل ناراحتی‌هایی نیست که فقط برای سفارش یک ساندویچ باز می‌شود. بدانید چه‌چیزی مهم

 

به چیزی که رون شیچ، کارآفرین باتجربه آن را «نسبت اصطکاک/تمایل» می‌نامد، خوش آمدید. این مفهوم در درک، و در نهایت تسلط بر هنر نه تنها درگیر نگه داشتن مشتریان، بلکه راضی نگه داشتن آنها بسیار مهم‌ست. شما میل به محصول (تمایل) دارید، اما مجموعه‌ای از موانع در تهیه آن (اصطکاک) اشتیاق شما را کم می‌کند. تعادل بین برانگیختن این میل، در حالی‌که موانع را سرکوب می‌کند، چیزی‌ست که هر کسب‌وکاری باید به دنبال آن باشد. به عبارت دیگر، کسب‌وکارها باید مراحلی را تنظیم کنند که پیش‌بینی محصول بیشتر باشد، یا در حالت ایده‌آل، دردسرهای مرتبط را از بین ببرد.

 

آمازون به عنوان یک نمونه تجربه‌شده از تأثیر خیره‌کننده این تعادل عمل می‌کند. به عملکرد آن نگاهی بیندازید. طیف بسیار متنوعی از محصولات در دسترس شما میل شما را تحریک می‌کند. و سامانه‌هایی مانند سفارشات با یک کلیک، تحویل رایگان برای اعضای ویژه و بازگشت آسان اصطکاک را تقریباً به صفر می‌رساند. ماهیت کاربرپسند و قابلیت دسترسی آمازون، تجربه کلی را بدون دردسر می‌کند. و افرادی که برای اولین بار در آن حضور دارند را به مشتریان وفادار تبدیل می‌کند. بدانید چه‌چیزی مهم

 

رون شیچ نان پانرا را تأسیس کرد، به عنوان مدیر عامل آن خدمت کرد و علی‌رغم کناره‌گیری از سمت‌ش، علاقه او به فرزند فکری خودش هرگونه برنامه بازنشستگی را رد کرد. به عنوان یک کارآفرین، شیچ یک جاه‌طلبی سوزان داشت، میل داشت که خرید در پانرا را به اندازه خود غذا هیجان‌انگیز کند. اما زمانی که شیچ از مدیرعاملی کناره‌گیری کرد و در میان رده‌های یکی از مشتریان معمولی پانرا قرار گرفت، این مسائل درست در مقابل چشمان شیچ ظاهر شد. صف‌های طولانی، پارکینگ شلوغ، و سیستم بی‌نظم انجام سفارش، مشکلات آشکاری در فرایند سفارش ناقص در پانرا بود. غذا مثل همیشه خوشمزه بود، اما سفر طولانی مشتری برای گرفتن سفارش در دستان‌شان، تجربه غذا خوردن را کم‌رنگ کرد. درباره استرس ساندویچی صحبت کنید!

 

هنگامی‌که شیچ حتی رقیبی را در حال تحویل ساندویچ رقیب به پانرا دید، تعادل بیشتر شد. اوضاع خیلی بد شده بود. این واقعه‌ای بود که به عنوان لحظه قیامت عمل کرد که جرقه جست‌وجوی رستاخیز را برای شیچ زد. او تمام مناطق اصطکاک را شناسایی کرد تا پانرا را به بازار بازگرداند و دوباره تعادل خودش را پیدا کند.

 

شیچ که زمانی از فناوری بیزار بود، فرصتی برای استفاده از آن برای کاهش اصطکاک دید. او در پانرا تغییر و دگرگونی ایجاد کرد تا در فناوری ماهرتر باشد، با این هدف که پانرا را به «آمازون صنعت غذا» تبدیل کند. با تحویل سریع‌تر، تحویل مستقیم به میزها، و رسیدن سفارش‌ها به خانه‌ها یا دفاتر توزیع، بهره‌برداری فناوری را برای پانرا تغییر می‌داد. بدانید چه‌چیزی مهم

 

با این طرز فکر تازه، شیچ نظارت بر پانرا را به عنوان مدیر عامل مشترک به دست گرفت. از طریق افزایش دسترسی و تجربه سفارش در پانرا، شیچ فقط به موفقیت تجاری فزاینده‌ای دست پیدا نکرد. بلکه تأثیری بر زندگی روزمره همه مشتریانش گذاشت.

خلاصه نهایی

برای موفق نگه‌داشتن یک کسب‌وکار برای مدت طولانی، بسیار مهم‌ست که مطمئن شوید مشتریان هم واقعاً محصول شما را می‌خواهند و هم می‌توانند آن را به راحتی دریافت کنند. استفاده از فناوری برای ساده‌تر کردن خرید می‌تواند رضایت مشتری را افزایش دهد. اما این فقط در مورد پول درآوردن نیست. بلکه در مورد بهتر کردن زندگی روزمره مردم‌ست. گرفتن ساندویچ مورد علاقه شما باید یک لذت باشد، نه دردسر.

 

شما می‌توانید این کتاب را در سایت آمازون ببنیید.

 

بنر دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

4.3/5 - (6 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
بدانید چه‌چیزی مهم
رهبری نااستفاده: استفاده از قدرت رهبران کم‌نمایندگیاطلاعات بیشتر
+