1. خانه
  2. مقالات
  3. داستان من و برف

داستان من و برف

بازدید : 72,989

داستان من و برف

5/5 - (3 امتیاز)

یکی از روزهای سرد زمستان در حالی که عطر  قهوه اتاقم را پر کرده بود در اینترنت در حال جستجو بودم.

 

سال‌هابرای یافتن رسالت زندگی ام درگیر بودم و سوال هرروزم این بود،دلیل حضورم در این جهان چیست؟

 

البته یک شعار کلیشه ای داشتم :آمده ام تا جهان را جای بهتری برای زندگی کنم ، احساس خوشایندی داشتم  اما انگار تمامیت من نبود.

 

از طرفی باید پروژه استراتژی درس MBA را هم پاس می کردم و من در این فکر بودم اگر من نتوانم برای زندگی خودم یک برنامه استراتژیک بنویسم چگونه شرکت ها را ترغیب به داشتن استراتژی بکنم.

 

جستجو برای رشد فردی ادامه داشت ،خواندن کتاب ساختن برای ماندن ، هفت عادت مردمان موثر، صبح جادویی ، از خوب به عالی  و رفتن به کارگاههای هدف گذاری همه اینها عالی بودند اما کافی نبودند.

 

تا اینکه به صفحه سایت مسعودچیتگرها رسیدم ،چگونه رسالت زندگی خود را پیدا کنید؟ برنامه ۱۵ روزه رشد فردی نظرم را جلب کرد.

 

بلافاصله درس های رایگان را دانلود کردم و این فایل را در مسیر خانه به شرکت گوش دادم و با پرسش‌هایی که داشت مرا به عمق وجودم برد ،  از آنجا که محل کارم بعد از اتوبان قم بود و دیدم در آنجا شرایط گوش دادن بقیه فایل را ندارم ،بعد از عوارضی ایستادم و به  تک تک پرسش های برنامه پاسخ دادم.

 

برایم بسیار جذاب بود متوجه شدم این همان برنامه ای است که سال‌ها در پی آن بودم همان روز هماهنگ کردم و برنامه را خریدم.

 

 

چند روزی از خرید برنامه رشد فردی صوتی نگذشته بود که جناب چیتگرها برف ۳ را که تصویری بود وتغییرات بهتری کرده بود را معرفی کردند و من مشتاقانه آنرا تهیه کردم و شروع فصل تازه ای از زندگی من بود .

 

روزهای اول مقاومت مغز قدیم من دیدنی بود گفتگوهای درونی که : «باز یه  تغییر دیگه؛ بسه! برو به زندگی‌ت برس. این همه آدم رسالت‌شون رو نمیدونن، خوشحال نیستند، هدف ندارند،  اصلاً چقدر مهم هست که به کجا می‌رسند؟…..»

 

چرا تو همش دنبال چالشی؟ و من پاسخ می‌دادم آخه من جزو ۳ درصد جامعه‌ام و این ۳ درصد بیشترین سرمایه‌گذاری را روی رشد فردی خودشون می‌کنند.

 

دوباره مغز قدیم من می‌گفت تو که هرچی داری صرف ارتقاء رشد فردی‌ت می‌کنی، یادت هست آخرین بار کی رفتی بازار و برای خودت لباس بخری یا بری طلافروشی؟ ولی هفته‌ای  یک روز انقلابی که کتاب خوب چی اومده!…..

 

خلاصه گفتگوهای من ومغز قدیمم ادامه داشت تا با شروع این برنامه مغزم هم آرام گرفت و پذیرفت که انگار این برنامه مفید است، با ترسیم آینده و به نوعی مهندسی معکوس در سی روز و تنظیم برنامه مطمئن شدم با این اقدام در بهترین شرایط زندگی قرار می‌گیرم.

 

شناخت ارزش‌هایت ، نقاط قوت و ضعف خودت و تنظیم فعالیت های روزانه …. همه در یک قالب هدفمند بسیار عالی و تاثیرگذار بود.

 

یکی از بهترین قسمت های برنامه رشد فردی تعیین رسالت زندگی و پیدا کردن ارزش‌هایت می باشد به نظر من اینها ساخت موتور جت زندگی ما هستند.

 

وقتی تو هر روز رسالت‌ت رایادآوری می کنی قوی‌تر میشوی و با انرژی بیشتر موانع  سر راهت را برمی‌داری. وقتی استراتژی زندگی تکمیل می‌شود ، فانوس راه زندگی ات روشن شده و بدون ترس در مسیر زندگی قدم می گذاری.

 

از نکته‌های بسیار بسیار مهم و مثبت این دوره پشتیبانی دلسوزانه آقای چیتگرها و مسئولیت‌پذیری ایشان برای اینکه مسیر را به ما نشان بدهند می‌باشد.

 

آقای چیتگرها رسالت‌شان را زندگی می‌کنند و باعث افتخار من است که به کمک ایشان توانستم بیش از پیش روی اهدافم متمرکز باشم و تا ۱۴۰۰ به بهترین و بزرگترین آرزویم برسم از خداوند به خاطر حضور ایشان سپاسگزارم.

 

امیدوارم کسانی که برنامه را تهیه می‌کنند مانند من احساس خوشایندی داشته باشند و جز آن ۳ درصد افراد هدفمند جامعه شوند و در حالی که خودشان رشد می کنند کمک کنند که اطرافیان ایشان هم عملکرد بهتری داشته باشد.

سودا محجوب

مدرس NVC

امتیاز به این مطلب

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
بازدید : 72,989

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

کلاس کار و زندگی‌ت رو بالاتر ببر!اطلاعات بیشتر
+