1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. قهرمان هرروزه

قهرمان هرروزه

قهرمان هرروزه

قهرمان هرروزه

5/5 - (1 امتیاز)

مثبت بودن خود را فعال کنید، بهره‌وری‌تان را به حداکثر برسانید، و به جهان خدمت کنید

قهرمان هرروزه (کتابی که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است) آغازگر چگونگی تبدیل شدن به قهرمان زندگی خود است. این مملو از طرح‌های دقیقی است که با مقالات کوتاه، حکایت‌ها و حتی شعر در هم آمیخته است تا به شما کمک کند شادتر، سازنده‌تر و موفق‌تر باشید.

 

این کتاب برای هر کسی است که در گرفتاری گیر افتاده است؛ افرادی که به دنبال بهبود مسیر شغلی خود هستند؛ و جویندگان خودشناسی که به دنبال راهنماها و شیوه‌های عملی هستند.

 

رابین شارما یک وکیل باسابقه است که به سخنران الهام‌بخش، متخصص رهبری و نویسنده پرفروش کتاب‌های راهبی که فراری خود را فروخت، باشگاه ۵ صبحی‌ها، رهبر بدون عنوان، و راهنمای عظمت تبدیل شده است.

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ ابرقهرمان درون خود را آزاد کنید و بهترین زندگی را داشته باشید!

برای ابرقهرمان شدن نیازی به بت‌موبیل یا کمند طلایی ندارید. همه‌ی آنچه شما احتیاج دارید، این است: خودت باش!

 

درست است. همه ما عناصر یک قهرمان هرروزه را در درون خود داریم – و ابزارهایی که برای زنده کردن آن واقعیت نیاز داریم. ابزارهایی هستند که به احتمال زیاد از قبل در اختیار دارید: یک ذهن متفکر و یک قلب عاشق. قهرمان بودن برای خود به معنای آزاد کردن بالاترین پتانسیل خود است.

 

در این خلاصه‌کتاب به مانیفست قهرمان هرروزه رابین شارما، نکات قابل انجام شگفت‌آوری را با شما به اشتراک می‌گذاریم و شما را با شیوه‌های آزمایش‌شده‌ای آشنا می‌کنیم که می‌توانید در زندگی خود از آن‌ها استفاده کنید تا قهرمان درونی خود را بالا بیاورید. در اینجا آموزش اسلحه مخفی وجود ندارد. در عوض خواهید دید که با تغییرات ساده در زندگی چگونه می‌توانید پاداش‌های عظیمی را درو کنید.

 

با تنظیم دقیق فضایی برای تمرکز و خلاقیت، محیط خود را، چه بیرونی و چه داخلی، کنترل کنید. و با انجام این کار، نسخه ناب، شاد و موفق خود را آزاد کنید که در درون منتظر شماست.

 

در این خلاصه‌کتاب، یاد خواهید گرفت

 

  • چرا جی دی سالینجر یک تونل مخفی ساخت؛
  • پنج تغییر ساده از قربانی به قهرمان؛ و
  • اتاق هتل چه کاری می‌تواند برای بهره‌وری شما انجام دهد.

هر یک از ما می‌توانیم با تلاش متمرکز و سخت به یک قهرمان هرروزه تبدیل شویم.

قهرمان: این کلمه‌ای است که زیاد تکرار می‌شود.

 

در مورد قهرمانانی می‌خوانیم که برای نجات دیگران به ساختمان‌های در حال سوختن وارد می‌شوند. یا کسانی که هواپیماها را در شرایط ترسناک فرود می‌آورند. قهرمانانی مانند مهاتما گاندی یا رزا پارکس در مقابل ستمگران می‌ایستند. یا برخی دیگر از شانس برای رسیدن به قله‌های مرتفع در ورزش، موسیقی و هنر غلبه می‌کنند. قهرمان هرروزه

 

اما لازم نیست یک قهرمان همیشه پر سر و صدا و مشهور باشد. نویسنده و سخنران انگیزشی رابین شارما از خوانندگان می‌خواهد بدانند که در درون هر یک از ما نیروی قهرمانی نهفته است. هر کسی که به طور مداوم تلاش می‌کند تا زندگی خود را با زیبایی، افتخار، عزت نفس، شادی، شجاعت و خلاقیت سپری کند. و می‌تواند عنوان قهرمان روزمره را در سر داشته باشد. نابغه شدن نیازی به بخت‌آزمایی ژنتیکی ندارد. این هدفی است که برای هر کسی که مایل است برای رسیدن به آن تلاش کند، قابل دستیابی است.

 

برای مثال نویسنده را در نظر بگیرید. او در ۳۰ سالگی تصمیم گرفت که می‌خواهد زندگی‌اش را به شیوه‌ای بهتر، غنی‌تر و معنادارتر زندگی کند. بنابراین تصمیم گرفت به خودش یاد بدهد که چگونه می‌تواند این کار را انجام دهد. او هر روز در حالی که خانواده‌اش می خوابیدند، صبح زود از خواب بیدار می‌شد. و راه‌هایی را برای بهبود بهره‌وری، اعتماد به نفس و شادی خود مطالعه می‌کرد. او در کنفرانس‌ها شرکت کرد، مربی‌ها را استخدام کرد و با کارشناسان کار کرد تا اینکه سه سال بعد احساس تغییر کرد. او برای به اشتراک گذاشتن سفر خود کتابی نوشت و آن را راهبی که فراری خود را فروخت نامید.

 

فقط یک مشکل وجود داشت. او حتی یک چیز از انتشارات نمی‌دانست. مادرش که یک معلم بود، کتاب را ویرایش کرد. و پدرش که یک پزشک خانواده بود، او را به دفتری برد تا اولین نسخه‌هایش را چاپ کند. خواندن نسخه‌ها سخت بود. سردبیران او را دلسرد کردند. به ندرت کسی در اولین خواندن او حاضر شد. با این حال او پافشاری کرد و خودباوری بالاتر از هر دلسردی بیرونی بود.

 

و سپس، یک روز، زمانی که او در کتابفروشی محلی خود و در حال امضای شش نسخه از کتابش بود که به صاحب فروشگاه داده بود، مردی به او نزدیک شد و در مورد عنوان کتابش کنجکاو شد. رابین مشتاقانه با او صحبت و از این فرصت استفاده کرد تا تمام اشتیاق، امیدها و رؤیاهای خود را برای کتاب و پیام آن به غریبه بیان کند.

 

از شانس و اقبال، آن مرد رئیس غول انتشارات هارپر کالینز بود. بقیه، برای هر کسی که با وضعیت پرفروش فیلم راهبی که فراری خود را فروخت، آشنا باشد، شگفت‌زده می‌شود.

 

نکته اخلاقی داستان چیست؟ خُب، چند نکته وجود دارد.

 

یکی اینکه ظرفیت کار بزرگ در وجود همه ما نهفته است. و این وظیفه و حتی تکلیف ماست که آن را پیدا کنیم، صیقل دهیم و بگذاریم بدرخشد. دوم اینکه عمل قهرمانانه شما نیازمند خودباوری و تعهد به برتری است که قابل انکار نیست. و در نهایت، ممکن است طول بکشد تا همه چیز درست شود، اما اگر مسیر خود را به درستی مدیریت کنید، به مقصد خواهید رسید.

 

اما اولین درس برای تبدیل شدن به قهرمان هرروزه در زندگی چیست؟ به این نقل قول توجه کنید: «اگر عمل به تعویق بیفتد، به عظمت خیانت شده است». قهرمان هرروزه

 

با توجه به آن، بیایید سفر خود را آغاز کنیم.

از طریق تغییرات ساده در نحوه فکر و عمل خود، می‌توانید خود را برای کار قهرمانانه آماده کنید.

همه اینها ممکن است به طرز شگفت‌انگیزی الهام‌بخش به نظر برسد، اما ممکن است بپرسید چگونه می‌توانید واقعاً قهرمان شوید؟ به راحتی می‌توان در دام محدودیت‌های انتظارات خانواده یا ضرورت پرداخت قبوض احساس کرد. به راحتی می‌توان آن صدایی را که زمزمه می‌کند که می‌توانی خیلی بهتر عمل کنی و با فریاد زدن که الان وقتش نیست، انجام دهی، دور کنی.

 

رابین فقط الهام نمی‌بخشد – او نکات عملی و برنامه‌های گام به گامی دارد که به شما کمک می‌کند تا شما را از یک وجود غم‌انگیز به شادی و نویدی پرشور ببرد. بیایید با پنج پیشنهاد او برای تغییر از قربانی به قهرمان شروع کنیم.

 

تغییر یک از نمی‌توانم به می‌توانم است و نکته کلیدی این است که به سادگی آن را بگوییم. کلمات قدرتمند هستند. کلماتی که به خود می‌گویید، مغز شما را با احساسات و حال و هوای آن واژه تحریک می‌کند. هر روز صبح با کلمات مثبت و الهام‌بخش برای خود شروع کنید. این یک پیشنهاد رابین دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید تا زمانی که پیشنهاد خود را پیدا کنید: «من برای روز پیش رو و تمام زیبایی‌ها، شادی‌ها و هیجان‌های آن بسیار سپاسگزارم.»

 

اگر از این راه شروع کنید، اما ذهن‌تان به سمت رنجش یا نگرانی یا هر تعداد از افکار منفی منحرف شود، چه؟ هنگامی که این اتفاق می‌افتد و منفی‌ها نفوذ می‌کنند، با خود زمزمه کنید: «بیایید آنجا نرویم.» شاید ساده به نظر برسد، اما این کار را به اندازه کافی انجام دهید، و به صدای درون خود گوش دهید!

 

تغییر دو از بهانه به نتیجه است. صد دلیل وجود دارد که چرا نمی‌توانید کاری را انجام دهید و فقط یک دلیل واقعی برای اینکه بتوانید انجام دهید: باید! اجازه ندهید مخالفان شما را پایین بیاورند. زمانی که جی کی رولینگ، نویسنده بسیار موفق هری پاتر، مجموعه‌ای رازآلود را با نام مستعار رابرت گالبریت نوشت، ویراستاران دست‌نوشته او را رد کردند و به او پیشنهاد کردند که برای بهبود مهارت‌هایش به یک گروه نویسندگی بپیوندد. به یاد داشته باشید که طرد شدن کسی فقط نظر خود اوست.

 

طرد شدن و دیگر صحنه‌های خشن از گذشته شما ممکن است هنوز جلوی چشمان شما معلق باشد. شاید یک معلم دبیرستان به شما گفته باشد که شما هرگز به چیزی نمی‌رسید. یا یکی از والدین با صدای بلند نگران این است که شما خیلی بلند هدف گرفته‌اید. همه ما جنبه‌هایی از گذشته خود را داریم که به ما کمک می‌کند. اما افراد موفق تغییر سوم را فعال می‌کنند: به جای اینکه در زنجیر گذشته باشند، از آن به عنوان سوخت برای دستاوردهای آینده استفاده می‌کنند. قهرمان هرروزه

 

سخت کار کردن مهم است، اما بین مشغول بودن و مولد بودن تفاوت وجود دارد. این روزها همه سرشان شلوغ است. اما با دقت به کاری نگاه کنید که مشغول انجام آن هستید. آیا کار سخت ایجاد برتری و ارتقاء مهارت یا هنر شماست؟ یا در رسانه‌های اجتماعی، معاشرت یا خرید مشغولید؟ چهارمین تغییر برای تبدیل شدن به یک قهرمان هرروزه این است که سوزن را از شلوغی به سمت مولد حرکت دهید.

 

و پنجمین و آخرین تغییر این است: گیرنده نباش. بخشنده باش. اهمیت سخاوت و ثروتمند کردن دیگران از طریق سفر خود پیامی است که مدام توسط مربیان رابین تکرار می‌شود. چه از زبان استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل باشد، چه پدر رابین، یک پزشک خانواده از ابتدایی متواضعانه که به مدت ۵۴ سال بی سر و صدا تمرین کرده است، پیام یکسان است: مهربان باش. فروتن باش.

ذهن، بدن و محیط خود را برای شرایط بهینه تنظیم کنید تا بهترین حالت را داشته باشید.

هنگامی که جی دی سالینجر به دنبال موفقیت فیلم شکارچی در گندم‌زار [The Catcher in the Rye] مورد توجه بسیاری قرار گرفت، اجتناب از طرفداران دیوانه‌اش برای او سخت شد. بنابراین سلینجر یک تونل زیرزمینی ساخته بود که به او اجازه می‌داد با آرامش از خانه‌اش تا دفترش راه برود. سالینجر اهمیت حفاظت از اکوسیستم شخصی‌اش را درک کرد. انرژی که اطراف خود را با آن احاطه کرده‌اید در ذهن و قلب شما نفوذ می‌کند و بر مسیر زندگی و حرفه شما تأثیر می‌گذارد. قهرمان هرروزه

 

هر روز با چه کسی صحبت می‌کنید؟ کدام اینفلوئنسرها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید؟ چه می‌خوانید، تماشا می‌کنید و گوش می‌دهید؟ چی می‌خورید؟ چطوری تفریح می‌کنی؟ هر چیزی که وارد می‌شود نقش دارد. رابین این را اصل آی‌پی‌او‌پی [IPOP] می‌نامد: ورودی مثبت، شما را به خروجی مثبت خواهد رساند. مهم است که محیط خود را با دقت ایجاد و مدیریت کنید تا از رؤیاها و الهامات خود محافظت کنید.

 

این طرز فکر به آنچه رابین آن را حفظ «سه‌گانه سرزندگی تابشی» می‌نامد گسترش می‌یابد. این تثلیث از ورزش، تغذیه و استراحت تشکیل شده است. همانطور که نام آن بلند به نظر می‌رسد، اهداف دست‌یافتنی هستند. شما می‌توانید قسمت اول این سه‌گانه را در صبح با یک تمرین شدید و عرق کرده برای ترشح دوپامین و افزایش الهام شروع کنید. این همچنین بی‌دی‌ان‌اف (عامل نوروتروفیک مشتق از مغز) را آزاد می‌کند که به سلول‌های جدید مغز اجازه می‌دهد تا سلول‌های قدیمی را تولید و ترمیم کنند و نوراپی نفرین که به دستیابی به حداکثر غلظت کمک می‌کند. یک کوکتل بد نیست از چیزهایی که به راحتی می‌توانید از طریق بدن خود تولید کنید. سپس، اوایل عصر، یک دوره تمرین بدنی دیگر انجام دهید، حتی اگر فقط یک پیاده‌روی باشد. اگر خارج از طبیعت باشد، امتیاز پاداش. تمرینات با وزنه و کشش را اضافه کنید.

 

بخش دوم از سه‌گانه، تغذیه است. احتمالاً همه ما اکنون اصول اولیه را می‌دانیم، این که غذا زمانی بهترین است که تازه و محلی باشد. متأسفانه این کافی نیست. به لطف تهی شدن خاک ما، غذای امروزی به اندازه غذاهایی که حتی یک دهه پیش در زمین رشد کرده بود، مغذی نیست. به همین دلیل مصرف مکمل مهم است. رابین پیشنهاد می کند که برای اینکه بدن شما را با یک برنامه غذایی سفارشی به بهترین نحو ارائه دهد، ژنوم خود را تجزیه و تحلیل کنید. روزه گرفتن نیز کمک می کند. محدود کردن کالری دریافتی حتی چند بار در هفته به بدن شما کمک می کند تا سلول های قدیمی و آسیب دیده را پاک کند و انرژی بیشتری به شما می دهد.

 

بخش سوم از تثلیث ممکن است سرگرم کننده ترین باشد: بهبودی.

 

اکثریت نیروی کار امروزه را کارگران شناختی تشکیل می‌دهند که به‌جای صرف هشت ساعت کار در روز در طبقه کارخانه، برای افکار و اختراعاتشان دستمزد می‌گیرند. برای اینکه موثرترین کارمند شناختی باشید، بهتر است به شدت تمرکز کنید و برای مدت کوتاهی به عمق بروید و از بقیه روز برای استراحت و تمرکز مجدد استفاده کنید. این می تواند برای همه متفاوت به نظر برسد، و این بستگی به هر چیزی دارد که به شما کمک می کند وارد بهترین جریان کاری خود شوید، خواه یک چرت طولانی بعد از ظهر، گذراندن یک شب روی مبل عمیق در صفحات یک کتاب خوب، لذت بردن از یک وعده غذایی لذیذ، یا سفر به شهر جدید گذراندن یک تعطیلات آخر هفته برای پیاده روی در ساحل ممکن است یک لذت به نظر برسد، اما مهم است که اغلب برای بهبودی برنامه ریزی کنید تا از بهره وری خود محافظت کنید. قهرمان هرروزه

از ابزارها استفاده، همیار استخدام کنید و شیوه‌هایی را برای محافظت و بهینه‌سازی بهره‌وری خود بیاموزید.

بیایید به نحوه محافظت از بهره‌وری خود عمیق‌تر بپردازیم. انجام این کار سخت‌تر و آسان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید، و تلاش برای انجام آن می‌تواند پاداش‌های نمایی به همراه داشته باشد.

 

همه ما یک پهنای باند شناختی داریم که میزان توجه محدودی است که مغز انسان هر روز در اختیار دارد. این مقدار محدود است، پس خوب از آن محافظت کنید. هنگامی که درگیر یک کار هستید، بدون جابجایی جلو و عقب، روی آن یک کار تمرکز کنید، زیرا هر بار که از یک فعالیت به فعالیت دیگر تغییر می‌کنید، تمرکزتان را از دست می‌دهید. این پدیده پسماند توجه نامیده می‌شود. بنابراین دفعه بعد که وقتی مشغول کار هستید، پیامی را روی صفحه تلفن همراه خود مشاهده کردید، قبل از برداشتن تلفن و اینکه آیا می‌خواهید این هزینه خلاقانه را بپردازید، دو بار فکر کنید.

 

این یک کاری است که نباید انجام داد. اما در اینجا موارد زیادی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به حفظ حداکثر بهره‌وری انجام دهید. برخی از آنها به سادگی بیدار شدن در ساعت ۵ صبح و صرف آن زمان بر روی فعالیت‌هایی هستند که مهارت‌های شما را تقویت می‌کنند و با ارزش‌های شما همسو می‌شوند. ۹۰ دقیقه اول روز کاری خود را به با ارزش‌ترین فعالیت‌های خود اختصاص دهید. حداقل ده دقیقه در روز در یک مجله قدردانی بنویسید، تمرینی که ثابت شده است نتایجی در بهره‌وری و شادی دارد. حتی ذکر سه برد کوچک در روز نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد.

 

راه دیگر برای بهبود بهره‌وری این است که خود را عضو تیم مناسب شوید. استخدام افراد حرفه‌ای واقعی، تأثیر بیشتری دارد که شما را مجبور می‌کند به توصیه‌های آن‌ها توجه کنید – چیزی که رابین آن را «بهینه‌سازی اجباری می‌نامد. اگر زنگ ساعت خود را روی ساعت ۶ صبح تنظیم کنید تا پنج کیلومتر بدوید، به اندازه کافی آسان است که ده بار چرت بزنید و تصمیم بگیرید که آخر هفته دوباره امتحان کنید. اگر یک مربی شخصی یا مربی تناسب اندام را استخدام کرده‌اید تا ساعت ۵ صبح در خانه شما ظاهر شود، این ۵ کیلومتر را خواهید دوید!

 

سایر حرفه‌ای‌هایی که می‌توانند به شما در پیشرفت بازی کمک کنند عبارتند از ماساژ درمان‌گران، روان درمان‌گران، پزشکان عملکردی و مشاوران معنوی. نکته کلیدی این است که برای خدمات آن‌ها از قبل پرداخت کنید. استخدام یک دستیار اجرایی در سطح جهانی یا دستیار شخصی می‌تواند پهنای باند زیادی را آزاد کند اگر آن‌ها وظایفی مانند برنامه‌ریزی پروازها یا پرداخت قبوض را بر عهده بگیرند.

 

استفاده از برخی یا همه این ابزارها و شیوه‌ها می‌تواند به شما در ایجاد تمرکز کلی کمک کند. از تمرکز ذهنی، انرژی فیزیکی، اراده، زمان و هدایای خود محافظت کنید. گاهی اوقات این بدان معناست که از کتابخانه خانه را ترک کرده و به محل کار خود بروید یا حتی یک اتاق هتل را برای یک روز کار بدون وقفه برای خود رزرو کنید. اگر برای ایجاد مکانی با تمرکز کامل برای خود نیاز به الهام دارید، به جامائیکا نگاه نکنید، جایی که ایان فلمینگ یک فرار ساحلی زیبا برای خود ایجاد کرد و از آنجا رمان‌های نمادین جیمز باند را نوشت. و ما می‌دانیم که یک سرمایه‌گذاری چقدر موفق بود! قهرمان هرروزه

وقتی قلب و ذهن شما با هم کار می‌کنند، قهرمانی واقعی شما نه تنها به نفع شما، بلکه به نفع بشریت است.

ما در مورد آماده سازی ذهن شما برای انجام بهترین کار خود صحبت کردیم. اما ذهن زمانی بهترین کار خود را انجام می دهد که توسط قلب پشتیبانی شود. مهم است که همه چیز را وارد ماجرا کنید، و این یعنی با تمام قلب و روح خود انجام دهید.

 

با این حال، قلب چیز پیچیده‌ای است. تقریباً هر کسی در گذشته صدمات و احساساتی داشته است که پنهان شده و بر اعمال امروزی تأثیر می‌گذارد. به جای نادیده گرفتن یا در نظر گرفتن آن‌ها به عنوان اتلاف وقت در حین پیگیری یک هدف، بهترین کار این است که این «میدان آسیب» را تصدیق کنید.

 

ما زیاد فکر می‌کنیم و احساس کافی نداریم. این باعث می‌شود که ما به راحتی دیگران را آزار دهیم. رابین یک مخفف برای متوقف کردن این چرخه دارد: افرا [AFRA] که مخفف آگاهی [Awareness]، احساس [Feel]، رهایی [Release]، و صعود [Ascend] است. دفعه بعد که واکنشی قدرتمند و شاید نامتناسب به چیزی نشان دادید. با خودتان بگویید از هدیه‌ای که شوهرتان به شما داده و به وضوح به آن فکر نکرده است بسیار ناراحت هستید. از احساس خود آگاه شوید، نه به آنچه فکر می‌کنید. آیا معده درد دارید؟ گلو درد چه؟ آیا نفس خود را حبس می‌کنید؟ از نظر فکری به آن فکر نکنید. به سادگی احساس فیزیکی را شناسایی کنید. اکنون، آن را کاملاً احساس کنید. خود را در آنچه احساس می‌کنید غرق کنید. بعد در آن لحظه بنشینید، و نیت رهاسازی این احساس را از صمیم قلب داشته باشید. در نهایت از آن بالا بروید و بالا بروید.

 

مهم است که هر یک از مراحل بالا را عمیقاً و به طور کامل طی کنید. مراقب مثبت‌اندیشی کاذب باشید، زیرا خوش‌بینی مصنوعی است که حقیقت را تکذیب می‌کند. و به آنچه که در واقع اتفاق می‌افتد صدمه می‌زند. و می‌تواند به اندازه خود درد مضر باشد. متقاعد کردن خود در شرایطی که خوب نیستید می‌تواند مانع از اندیشیدن صادقانه به مسائل شود. و شما را از احساس واقعی خالی کند.

 

آیا این روند آسانی خواهد بود؟ احتمالاً نه، اما هیچ کاری در ابتدای انجام دادن آن آسان نیست. انجام کار سخت از طریق آسیب‌های عاطفی برای تبدیل شدن به فردی با احساس‌تر، و سپس سخت‌کوشی برای ایجاد عادات و محیطی که شما را برای رسیدن به بهترین حالت تشویق می‌کند، می‌تواند مانند یک سفر سربالایی باشد. وقتی به صخره‌ای برخورد می‌کنید، به یاد داشته باشید که این نیز خواهد گذشت. گاهی اوقات، مانعی که غیرقابل تحمل به نظر می‌رسد در واقع می‌تواند یک موهبت باشد – شاید یک پرواز را از دست بدهید؛ اما عشق زندگی خود را در فرودگاه ملاقات کنید و منتظر پرواز بعدی باشید! همچنین، موقعیت‌های سخت می‌توانند به رشد شما کمک کنند. و میل شما را برای پاداشی آزمایش کنند که خودتان را به سمت آن سوق می‌دهید. قهرمان هرروزه

 

همچنین به یاد داشته باشید که در هرج و مرج فرصت‌ها نهفته است. وقتی با انتخاب‌های سخت، موانع وحشیانه و درگیری‌های درونی روبه‌رو می‌شوید، آن‌وقت است که می‌توانید همه چیز را در درون خود بگیرید و برای غلبه بر آن مبارزه کنید. و با انجام این کار، به آن قهرمان روزمره تبدیل خواهید شد که در تمام مدت در درون شما خوابیده است.

خلاصه نهایی

همه ما این ظرفیت را داریم که به قهرمان تبدیل شویم. نسخه‌های بهتر، متمرکزتر، سازنده و شادتر و کامل‌تر از آنچه که هستیم. ما می‌توانیم این کار را با توجه به آنچه مصرف و فکر می‌کنیم، خود را در معرض آن قرار می‌دهیم. و هم‌چنین چگونه فکر و عمل می‌کنیم، انجام دهیم. با مراقبت از محیط و حفاظت از بهره‌وری خود، می‌توانیم بر زندگی خود نظارت کنیم. و زندگی خود را به سمت پیروزی سوق دهیم.

مشق تغییر

نقل‌قول‌های الهام‌بخش را یادداشت کنید.

 

رابین شارما عاشق نقل‌قول‌ها و گفته‌هایی است که او را وادار به تفکر یا تشخیص یک حقیقت درونی و جهانی می‌کند. از آنجا که واژه‌ها مهم هستند، مهم است که خود را با واژه‌های مثبت احاطه کنید. هر بار که نقل‌قول یا گفته‌ای را می‌بینید یا می‌شنوید که الهام‌بخش است، آن را روی کارت کوچکی یادداشت کنید. و همیشه آن‌ها را برای مراجعه روزانه در دسترس داشته باشید.

 

شما می‌توانید این کتاب را از سایت آمازون تهیه کنید.

امتیاز به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
قهرمان هرروزه
برخیز و عزم جزم «رشد» کناطلاعات بیشتر
+