1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. هنر تجلی

هنر تجلی

هنر تجلی

هنر تجلی

5/5 - (5 امتیاز)

به قدرت هستی متصل شوید تا بهترین زندگی خودتان را داشته باشید

هنر تجلی (۲۰۲۳) یک راهنمای مفید برای تمرین تجلی یا به واقعیت آوردن زندگی‌ست که تصور می‌کنید. مملو از توصیه‌های عملی و تمرین‌های آسان، نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با جهان هماهنگ شوید. و زندگی‌تان را دگرگون و متحول نمایید.

 

کارولین بویز نویسنده، سخنران و متخصص در هیپنوتیزم و برنامه‌نویسی عصبی-زبانی‌ست. او بیش از ۲۰سال تجربه در سراسر جهان در کمک به مردم برای تغییر زندگی خودشان دارد.

این کتاب چه‌چیزی برای من دارد؟ بیاموزید که چگونه زندگی مورد نظرتان را با گام‌های آسان و عملی نشان دهید.

شما در حال حاضر این قدرت را دارید که هر چیزی را که می‌خواهید در زندگی خودتان تغییر دهید. اگر بدانید چگونه، می‌توانید عمیق‌ترین چشم‌اندازهای‌تان را به واقعیت تبدیل کنيد. تجلی

 

منظور از تجلی همین‌ست. و به گفته نویسنده، دو قانون اساسی که در بسیاری از نظام‌های اعتقادی در طول هزاران سال مشترک بوده‌ست، پشتیبانی می‌شود. آنها قانون یگانگی و قانون جذب هستند.

 

قانون یگانگی اعلام می‌کند که همه چیز در جهان از یک منبع لایزال و بی‌نهایت می‌آید. و از یک نوع انرژی تشکیل شده‌ست، بنابراین همه به هم متصل هستند. این بدان معناست که هر عمل، فکر یا احساسی بر همه چیز اطراف‌تان تأثیر می‌گذارد و بالعکس. تجلی

 

قانون جذب بیان می‌کند که «شبیه‌ها جذب یکدیگر می‌شوند»، بنابراین هر سیگنالی که انرژی شخصی شما به بیرون ارسال می‌کند، بیشتر آن را جذب خواهید کرد، خوب یا بد. شما قدرت تغییر سیگنال را دارید، به این معنی‌که می‌توانید نتیجه را دگرگون نمایید.

 

اگر بتوانید این چیزها را درست بپذیرید، به گفته نویسنده، قدرت‌تان را بیدار کرده‌اید. اکنون فقط درباره استفاده از آن باید بگوییم. چه‌زمانی آشکار می‌شود.

گام ۱: تصمیم بگیرید که واقعاً چه می‌خواهید

به زیباترین نقاشی یا مجسمه‌ای بیاندیشید که تا به حال دیده‌اید. اکنون در نظر بگیرید که قبلاً چه‌چیزی بود. فقط یک بوم خالی یا بلوک مواد خام. مشابه اینکه هنرمند چگونه شاهکارش را زنده کرد، شما می‌توانید همین کار را با آینده‌تان انجام دهید. با یک دید روشن شروع می‌شود که اولین قدم برای تجلی خواهد بود.

 

آیا می‌دانید واقعاً در زندگی چه‌چیزی را بیشتر می‌خواهید؟ اگر نه، تمرین زیر را انجام دهید.

 

حدود پنج دقیقه وقت بگذارید و با چشمان بسته در حالتی آرام و استراحت قرار بگیرید. تنفس‌تان را آرام نمايید. از تمام حواس‌تان برای گرفتن لحظه استفاده کنید. حال تصور نمایید که نور تابشی وارد بدن شما می‌شود، از سر تا پا حرکت می‌کند، سپس در سراسر جهان گسترش می‌یابد. از خودتان بپرسید که قلب‌تان واقعاً در تمام دنیا چه آرزویی دارد. و هر اندیشه یا مشاهداتی را بنویسید که به ذهن‌تان وارد می‌شود. نور را دوباره به داخل بکشید و تمرین را به پایان برسانید. تجلی

 

اگر این برای شما کارساز نبود، تمرین دیگر اینکه زندگی‌تان را به دسته‌بندی‌هایی مانند زندگی عاشقانه، خانه، شغل و غیره طبقه‌بندی کنيد. درباره هر دسته چه احساسی دارید؟ آنها را رتبه‌بندی کنيد و توجه داشته باشید که چه چیزی و چرا نیاز به بهبود دارد.

 

هنگامی‌که قوی‌ترین خواسته‌های‌تان را شناسایی کردید، آنها را طوری بنویسید که گویی قبلاً آنها را دارید. مطمئن شوید که عبارتی‌که می‌نویسید مثبت باشد. از آنجایی‌که هستی مطلق به محتوای افکارتان پاسخ می‌دهد، شما باید آنچه را که می‌خواهید بیان کنيد، نه آنچه را که نمی‌خواهید. و اگر سیگنالی که می‌دهید بگوید آنچه می‌خواهید در حال حاضر اینجاست، انرژی برای رسیدن به آن به‌شدت بالا خواهد رفت.

 

به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک رابطه عاشقانه داشته باشید، باید بنویسید «من در یک رابطه عاشقانه هستم»، نه «می‌خواهم این بدشانسی را در قرار ملاقات نداشته باشم». تجلی

گام ۲: جزئیات را به چشم‌اندازتان بیافزایید

اکنون که هدفی در ذهن دارید، وقت آن‌ست که جزئیات را بیافزایید. جزئیات احساسات را القاء می‌کند. ضمیر ناخودآگاه شما را درگیر می‌کند. و تمام مغزتان را برای رسیدن به آنچه می‌خواهید ببینید به کار می‌اندازد.

 

ضمیر ناخودآگاه به طور چشمگیری تأثیر می‌گذارد که چگونه می‌توانید آنچه را که می‌خواهید نشان دهید. زیرا افکار و احساسات ناخودآگاه می‌توانند بر هر چیزی غلبه کند که ضمیر خودآگاه‌تان می‌خواهد ببیند. خوشبختانه، شما بیشتر از آنچه که می‌اندیشید، درباره کارهایی می‌گویید که ناخودآگاه انجام می‌دهد. فقط کمی تمرین می‌خواهد. تجلی

 

اگر شک دارید، این ترفند را بیازمایید. در حالی‌که تصور می‌کنید یک لیمو و یک چاقو به دست شما داده‌اند، متمرکز شوید و چشمان خودتان را ببندید. اکنون لیمو را قاچ کنيد، یکی را بردارید و به آن گاز بزنید. حال، دهان شما چه حسی دارد؟ کمی بزاق ترشح کرد؟ در حالی‌که لیمو واقعی نبود و ذهنی بود، این تمرین معمولاً باعث یک واکنش فیزیکی واقعی می‌شود.

ترفند لیمو

اکنون که ترفند لیمو را می‌دانید، به آن بیاندیشید. چرا نمی‌خواهید از تخیل‌تان برای ایجاد شواهد واقعی و فیزیکی از چیزی به مراتب بهتر از مقداری بزاق بهره ببرید؟

 

کاری که می‌خواهید انجام دهید اینکه هدف‌تان را در نظر بگیرید و چیزی را بیافرینید که نویسنده آن را خاطره آینده می‌نامد، یا یک عکس فوری ذهنی که تا حد امکان شامل جزئیات باشد. در اینجا چند سوال وجود دارد که ذهن شما را به حرکت در می‌آورد: کجا خواهید بود؟ چه می‌پوشید؟ آیا کسی با شما خواهد بود و اگر چنین‌ست، چه‌کسی؟ همانطورکه حس بصری را ایجاد می‌کنید، حواس دیگرتان را در نظر بگیرید. آیا گل‌های معطر وجود دارد؟ آیا هنگام قدم زدن در کنار ساحل هنگام غروب آفتاب می‌توانید آب خنک و شن را زیر پای خودتان احساس کنيد؟ چه می‌شنوید؟ تجلی

 

و دوباره، کلیت تصویر چه احساسی به شما می‌دهد؟ به دقت توجه نمایید و در صورت بروز هر گونه احساسات منفی، تصویرتان را اصلاح نماييد. احساسات مثبت را به خاطر بسپارید. و مطمئن شوید که هر زمان‌که حافظه آینده‌تان را مرور می‌کنید، آنها را تقویت کنيد. که در مراحل بعدی انجام خواهید داد.

گام ۳: ذهن‌تان را آرام نمايید

آیا می‌دانید وقتی می‌خواهید بخوابید چه احساس آسانی دارید؟ این همان چیزی‌ست که دانشمندان آن را حالت آلفا می‌نامند. این اساساً سرعت فعالیت امواج مغزی کندتر از حد معمول‌ست، و این حالت کلی‌ست که می‌خواهید زمانی‌که قصد دارید بینایی‌تان را آشکار نمایید، در آن باشید.

 

ما فقط اهمیت ضمیر ناخودآگاه در تجلی را پوشش دادیم. به گفته نویسنده، ضمیر ناخودآگاه بهترین پیام‌ها را زمانی دریافت می‌کند که مغزتان در حالت آلفا باشد. نتیجه اینکه هرچه در این حالت آرامش بهتری داشته باشید، تجلی شما مؤثرتر خواهد بود. پس تمرین زیر را انجام دهید. تجلی

 

بی‌حرکت با چشمان بسته بنشینید. توجه‌تان را به تنفس خودتان جلب نمايید تا زمانی‌که متوجه شوید به طور طبیعی کند می‌شود. روی چیز دیگری تمرکز نکنید. به خودتان یادآوری کنيد که تنها کارتان آرامش‌ست. از سرتان شروع و به سمت پایین بدن حرکت کنيد. و به‌آرامی به هر قسمت بگویید هر گونه تنش را از بین ببرد. با شمارش از ۱۰۰ تا یک می‌توانید به وضعیت عمیق‌تری برسید. سپس، خاطره آینده‌ای را تجسم کنيد که در گام دوم خلق کرده‌اید. به یاد داشته باشید که تمام احساسات خوبی که با تجسم به وجود می‌آیند را احساس نماييد.

 

برای قوی‌ترکردن این تمرین، وقتی صحنه‌ای را که می‌خواهید تصور می‌کنید، به ناظری تبدیل شوید که در حال تماشای آن لحظه‌ست. آنچه را که می‌بینید به‌عنوان یک عکس ذهنی ذخیره و تصور کنيد که آن را به جدول زمانی شخصی‌تان پیوست کرده‌اید. در آخر، از هستی مطلق یک «سپاسگزاری» صمیمانه و دیدتان را آزاد کنيد.

 

تجلی فقط زمانی کار می‌کند که بپذیرید نتیجه از دست‌تان خارج‌ست. بنابراین هرگونه وابستگی به نتیجه را رها و بینش‌تان را برای خودتان حفظ نمایید.

 

با این حال، بدان معنا نیست که دیگر کاری نمی‌توانید انجام دهید. بیایید دریابیم که چه کارهای بیشتری می‌توانید انجام دهید تا به تحقق چشم‌اندازتان کمک کنيد.

گام ۴: اقدام نمایید

در حالی‌که ما در گام‌های قبلی به کند شدن و اعتماد به فرایند پرداختیم، برخی از کارها وجود دارد که می‌توانید برای کمک به تحقق دیدگاه‌تان انجام دهید. شما نباید روی نتیجه وسواس داشته باشید، اما می‌توانید آن را برای موفقیت تنظیم کنيد. به کاشتن یک بذر بیاندیشید: تا زمانی‌که زمین حاصلخیز را انتخاب کرده‌اید و آب مورد نیازش را به آن می‌دهید، مجبور نیستید روی آن بمانید. همین کار را با دید خودتان انجام دهید.

 

هر چیز واضحی را که باید برای رسیدن به هدف‌تان اتفاق بیفتد در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در حرفه‌تان تغییری ایجاد کنيد، به دنبال فرصت‌های دیگر باشید. اگر می‌خواهید یک همسر جذب کنيد، باید پیشنهادهایی را برای قرار ملاقات در نظر بگیرید. اینها راه‌های ساده و آسانی هستند که نشان می‌دهند مایلید تا نقش خودتان را انجام دهید. تجلی

 

اگر با انگیزه مبارزه می‌کنید، تمرین‌های قدردانی می‌تواند کمک کند. وقتی شروع به دیدن و قدردانی از فرصت‌های فراوان دنیا می‌کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که فرصت مناسب را بیابید. برای مثال، باز ماندن در دعوت‌های شام ممکن‌ست شما را در صندلی کنار شریک آینده‌تان بنشاند.

 

در اینجا یک تمرین سریع وجود دارد که می‌توانید از آن برای آوردن قدردانی به زندگی روزمره خودتان بهره ببرید. هر روز سه چیز یا تجربه‌ای را فهرست کنيد که متوجه شده‌اید و از آن قدردانی کرده‌اید. برای هر کدام، به سادگی بگویید «سپاسگزارم». برای تقویت این تمرین، از برخی چیزهایی سپاسگزار باشید که هنوز اتفاق نیفتاده‌ست. این به قدرت اعتمادتان می‌افزاید که انرژی به نفع شما کار می‌کند. همانطور‌که آگاهی‌تان را از آنچه که برای شما مناسب‌ست افزایش می‌دهید. موارد بیشتری مانند یک دعوت اجتماعی خواهد آمد که منجر به زندگی عاشقانه می‌شود یا شغل جدید شگفتانه‌ای ایجاد می‌کند.

گام ۵: باورهای خودتان را عمق ببخشید

وقتی صورتحساب یا فاکتور دریافت می‌کنید، چه احساسی دارید؟ احتمالاً موجی از سپاسگزاری نیست. در هر صورت، ممکن‌ست از پرداخت آن وحشت داشته باشید. تجلی

 

همانطورکه تا به حال آموخته‌اید، افکار و احساسات قدرت دارند. اگر هنگام دریافت صورت‌حساب، سیگنال پریشانی ارسال می‌کنید، این حسی‌ست که درباره خودتان و به طور کلی پول به جهان می‌فرستید. آیا می‌خواهید این احساس بد را بیشتر به شما بدهد؟

 

دفعه بعد که متوجه شدید سررسید یک صورتحساب رسید، نکته‌ای را در نظر بگیرید که متوقف شوید و بابت بدهی‌هایتان شکرگزار باشید. و سپس از هستی مطلق «سپاسگزار» باشید تا بتوانید آن را بپردازید.

طرز فکر

این فقط یک نمونه از اینکه چگونه می‌توانید طرز فکرتان را از منفی به مثبت تغییر دهید تا تجلی خودتان را کامل نمایید. از آنجایی‌که باورها افکار و احساسات شما را هدایت می‌کنند، بازنویسی آنها می‌تواند کل ذهنیت شما را در مورد پول تغییر دهد. تجلی

 

شما می‌توانید این نوع تمرین را برای هر موضوعی انجام دهید که در آن باورهای ناخودآگاه‌تان ممکن‌ست شما را از آنچه ذهن خودآگاه‌تان می‌خواهد دور نگه دارد. شاید پول نباشد بلکه چیز دیگری باشد، مثل کاهش وزن. برای محدودسازی تمرکزتان، مبارزات خودتان را برای رسیدن به آن هدف در نظر بگیرید. درباره آنچه می‌اندیشید درباره آنها درست‌ست بنویسید. در نظر بگیرید که این باورها در کجا ریشه دارند. سپس احساسات را از حقایق جدا کنید. آیا چیزی که شما می‌اندیشید حقیقت دارد؟

 

به‌عنوان مثال، آیا به اندازه کافی تجربیات کاری بد داشته‌اید که فکر می‌کنید همه محیط‌های کاری سمی‌ست؟ آیا می‌توانید باور کنید که شاید برخی اینطور نباشند؟ باورتان را در عبارتی بازنویسی کنید: «به احتمال زیاد هزاران مکان خوب برای کار وجود دارد. یکی را پیدا خواهم کرد.» تنها چیزی که نیاز دارید یکی‌ست! تجلی

 

شما این قدرت را دارید که داستان‌هایی را تغییر دهید که برای خودتان تعریف می‌کنید. با تمرین مداوم، می‌توانید یک باور جدید را کاملاً جایگزین باور قدیمی کنید که برای شما کارساز نیست.

 

حالا بیایید ببینیم که چظور این کار را تمرین کنیم. تجلی

گام ۶: یک روال تنظیم کنید

وقتی یک روتین دارید، عادتی ایجاد می‌کنید که شما را مثبت و متمرکز نگه می‌دارد. یک روال هم‌چنین تضمین می‌کند که شما به طور مداوم همان پیام را به جهان ارسال می‌کنید.

 

روزانه لحظه‌ای را به چشم‌اندازتان در نظر بگیرید. به این بیاندیشید که آیا احساسات‌تان نسبت به آن تغییر کرده‌ست یا خیر. و پیشرفت‌هایی را بنویسید که می‌توانید مشاهده کنید. اگر به تصاویر بصری علاقه دارید، ایجاد یک نقاشی یا کلاژ می‌تواند مفید باشد. این تمرین ذهن شما را درباره آنچه می‌خواهید و انگیزه‌های شما برای آن آموزش داده نگه می‌دارد.

 

در واقع، شما باید همه چیزهای خوب را همانطورکه اتفاق می‌افتند در نظر بگیرید. صرف نظر از اینکه به نظرتان مربوط به دیدتان باشد. این کار خودگویی مثبت در سفر تغییرتان را تشویق می‌کند. تجلی

 

برای ساختار بیشتر روال خودتان، یک برنامه هفتگی تنظیم کنید که در آن هر روز را برای بخش‌های مختلف زندگی‌تان تعیین کنید. نویسنده به‌صورت روزانه را برای خانه، احساسات، بدن، قلب، ارتباطات، طبیعت و استراحت پیشنهاد می‌کند. روزانه حداقل یک فعالیت مرتبط با موضوع انجام دهید، مانند یادداشت روزانه در روز ارتباط، اعمال محبت‌آمیز در روز احساسات و البته استراحت در روز.

 

می‌توانید روال خودتان را به هرشکلی که می‌خواهید سفارشی کنید تا بینش خودتان را آشکار کنید. برای مثال، ممکن‌ست بخواهید روزهایی را برای انجام کارهای مربوط به روابط خانوادگی، شغل یا یک سرگرمی خودتان اختصاص دهید. فرض کنید سه‌شنبه روز شغلی‌ست و شما یک ساعت را برای انجام یک دوره آموزشی آنلاین حرفه‌ای اختصاص می‌دهید. سه‌شنبه آینده، می‌توانید رزومه‌تان را بازبینی و دگرگون کنید.

 

با گذشت زمان و تمرین، با تجلی خودتان منظم‌تر و هدفمندتر می‌شوید و آن را برای موفقیت تنظیم می‌کنید!

گام ۷: تجلی

بنابراین شما یاد گرفته‌اید که چگونه دقیقاً آنچه را که می‌خواهید شناسایی کنید، تصویر واضحی از آن در ذهن‌تان ایجاد و اقداماتی را انجام دهید که می‌توانید برای کمک به آن مرور کنید. شما هم‌چنین به یک روال ساخت‌یافته و مثبت‌اندیش متعهد شده‌اید. اکنون زمان آن می‌رسد که همه اینها را در یک مراقبه قرار دهید که نویسنده به طور خاص برای ضمیر ناخودآگاه‌تان ایجاد کرده‌ست.

 

مانند مراقبه‌های قبلی، شما در یک مکان آرام، با چشمان بسته شروع می‌کنید. و از تنفس خود آگاه می‌شوید. و آن را تا زمانی‌که در حالت کاملاً آرام قرار می‌گیرید کند می‌کنید. تجلی

 

بعد، به کتاب داستان مورد علاقه‌تان در دوران کودکی بیاندیشید. خودتان را در دنیای کتاب تصور کنید، جایی‌که باغی لذت‌بخش و آرامش‌بخش پیدا می‌کنید. از تخیل‌تان استفاده کنید تا آن را با هر ویژگی و موجودی که دل‌تان می‌خواهد پر کنید. چند لحظه وقت بگذارید و تمام چیزهایی را که خلق کرده‌اید و احساس‌تان را در نظر بگیرید. همانطورکه شروع به کاوش می‌کنید، متوجه نور خیره‌کننده‌ای می‌شوید که شما را به سمت خودش می‌کشد، بنابراین آن را دنبال می‌کنید.

مناطق تاریک و چالش‌برانگیز

شما شروع به برخورد با مناطقی می‌کنید که کمی تاریک به نظر می‌رسند، و حتی زمین چالش‌برانگیز و کمی پیچ‌درپیچ می‌شود. با این حال نور احساس آرامش می‌کند، بنابراین شما هم‌چنان آن را دنبال می‌کنید. ناگهان متوجه می‌شوید که صحنه دوباره تغییر کرده و به همان زیبایی قبل‌ست، اگر نه بیشتر. شما در مقابل یک بدنه آبی خیره‌کننده با رنگ‌های فوق‌العاده زنده ایستاده‌اید. و نوری که دنبال کرده‌اید آب و آسمان را پر می‌کند. تجلی

 

وقتی به آب خیره می‌شوید، صحنه‌هایی از زندگی‌تان را می‌بینید که در انعکاس آن پخش می‌شوند. و به شما امکان می‌دهند که این موقعیت‌ها را به روش‌های مختلف مشاهده و بیاندیشید. این تصاویر برای نشان دادن سناریوهای مختلف برای زندگی آینده شما تغییر می‌کنند، تقریباً مانند یک توپ کریستالی. در آن لحظه، متوجه می‌شوید که می‌توانید از ذهن‌تان برای خلق صحنه‌های آینده مورد نظرتان استفاده کنید.

 

همانطورکه انجام می‌دهید، صحنه‌ها را به خاطر بسپارید و می‌دانید که می‌توانید هر زمان که بخواهید به این مکان بازگردید. در نهایت آنچه در آب می‌بینید همان چیزی خواهد بود که در واقعیت می‌بینید. تجلی

خلاصه نهایی

شما این قدرت را دارید که هر تغییری را که می‌خواهید در زندگی خودتان ایجاد کنید.

 

برای استفاده از این قدرت، ابتدا باید آنچه را که بیشتر می‌خواهید شناسایی کنید. و آن را با جزئیاتی تصور کنید که احساسات قوی و مثبت را برمی‌انگیزاند. سپس، می‌توانید تمرین‌های ساده‌ای را برای افزایش قدرت تجلی خودتان انجام دهید. از جمله تمرین‌هایی در آرامش، قدردانی و قالب‌بندی مجدد باورهایتان. تجلی

 

انجام مداوم این کار، انرژی شما را با زندگی که تصور کرده‌اید، هماهنگ می‌کند. هر بار که تجلی می‌کنید، طرز فکرتان قوی‌تر و خلاق‌تر می‌شود. و نتایجی را که در زندگی‌تان می‌بینید بهبود می‌بخشد.

 

این کتاب را می‌توانید از انتشارات چیتگرها تهیه کنید.

 

بنر دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (5 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
هنر تجلی
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+