1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. هنر تجلی

هنر تجلی

هنر تجلی

هنر تجلی

5/5 - (1 امتیاز)

به قدرت هستی متصل شوید تا بهترین زندگی خود را داشته باشید

هنر تجلی (۲۰۲۳) یک راهنمای مفید برای تمرین تجلی یا به واقعیت آوردن زندگی ای است که تصور می کنید. مملو از توصیه‌های عملی و تمرین‌های آسان، نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید شروع به هماهنگی با جهان کنید و زندگی خود را متحول کنید.

 

کارولین بویز نویسنده، سخنران و متخصص در هیپنوتیزم و برنامه نویسی عصبی-زبانی است. او بیش از 20 سال تجربه در سراسر جهان در کمک به مردم برای تغییر زندگی خود دارد.

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ بیاموزید که چگونه زندگی مورد نظر خود را با گام‌های آسان و عملی نشان دهید.

شما در حال حاضر این قدرت را دارید که هر چیزی را که می‌خواهید در زندگی خود تغییر دهید. اگر بدانید چگونه، می‌توانید عمیق‌ترین چشم‌اندازهای‌تان را به واقعیت تبدیل کنید.

 

منظور از تجلی همین است. و به گفته نویسنده، دو قانون اساسی که در بسیاری از نظام‌های اعتقادی در طول هزاران سال مشترک بوده است، پشتیبانی می‌شود. آنها قانون یگانگی و قانون جذب هستند.

 

قانون یگانگی اعلام می‌کند که همه چیز در جهان از یک منبع لایزال و بی‌نهایت می‌آید و از یک نوع انرژی تشکیل شده است، بنابراین همه به هم متصل هستند. این بدان معناست که هر عمل، فکر یا احساسی بر همه چیز اطراف شما تأثیر می‌گذارد و بالعکس.

 

قانون جذب بیان می‌کند که «شبیه‌ها را جذب یکدیگر می‌شوند»، بنابراین هر سیگنالی که انرژی شخصی شما به بیرون ارسال می‌کند، بیشتر آن را جذب خواهید کرد، خوب یا بد. شما قدرت تغییر سیگنال را دارید، به این معنی که می‌توانید نتیجه را دگرگون کنید.

 

اگر بتوانید این چیزها را درست بپذیرید، به گفته نویسنده، قدرت‌تان را بیدار کرده‌اید. اکنون فقط در مورد استفاده از آن باید بگوییم. چه زمانی آشکار می‌شود.

گام ۱: تصمیم بگیرید که واقعاً چه می‌خواهید

به زیباترین نقاشی یا مجسمه‌ای بیاندیشید که تا به حال دیده‌اید. اکنون در نظر بگیرید که قبلاً چه چیزی بود – فقط یک بوم خالی یا بلوک مواد خام. مشابه اینکه هنرمند چگونه شاهکار خود را زنده کرد، شما می‌توانید همین کار را با آینده‌تان انجام دهید. با یک دید روشن شروع می‌شود که اولین قدم برای تجلی است.

 

آیا می‌دانید واقعاً در زندگی چه چیزی را بیشتر می‌خواهید؟ اگر نه، تمرین زیر را انجام دهید.

 

حدود پنج دقیقه وقت بگذارید و با چشمان بسته در حالتی آرام و استراحت قرار بگیرید. تنفس خود را آرام کنید. از تمام حواستان برای گرفتن لحظه استفاده کنید. حال تصور کنید که نور تابشی وارد بدن شما می‌شود، از سر تا پا حرکت می‌کند، سپس در سراسر جهان گسترش می‌یابد. از خود بپرسید که قلب شما واقعاً در تمام دنیا چه آرزویی دارد و هر اندیشه یا مشاهداتی را یادداشت کنید که به ذهن شما وارد می‌شود. نور را دوباره به داخل بکشید و تمرین را به پایان برسانید.

 

اگر این برای شما کارساز نبود، تمرین دیگر اینکه زندگی خود را به دسته‌بندی‌هایی مانند زندگی عاشقانه، خانه، شغل و غیره طبقه‌بندی کنید. در مورد هر دسته چه احساسی دارید؟ آنها را رتبه‌بندی کنید و توجه داشته باشید که چه چیزی و چرا نیاز به بهبود دارد.

 

هنگامی‌که قوی‌ترین خواسته‌های‌تان را شناسایی کردید، آنها را طوری یادداشت کنید که گویی قبلاً آنها را دارید. اطمینان حاصل کنید که عبارتی که می‌نویسید مثبت باشد. از آنجایی‌که هستی مطلق به محتوای افکارتان پاسخ می‌دهد، شما باید آنچه را که می‌خواهید بیان کنید، نه آنچه را که نمی‌خواهید. و اگر سیگنالی که می‌دهید بگوید آنچه می‌خواهید در حال حاضر اینجاست، انرژی برای رسیدن به آن به شدت بالا خواهد رفت.

 

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک رابطه عاشقانه داشته باشید، باید بنویسید «من در یک رابطه عاشقانه هستم»، نه «می‌خواهم این بدشانسی را در قرار ملاقات نداشته باشم».

گام ۲: جزئیات را به چشم‌اندازتان اضافه کنید

اکنون که هدفی در ذهن دارید، وقت آن است که جزئیات را اضافه کنید. جزئیات احساسات را القا می‌کند، ضمیر ناخودآگاه شما را درگیر می‌کند و تمام مغزتان را برای رسیدن به آنچه می‌خواهید ببینید به کار می‌اندازد.

 

ضمیر ناخودآگاه به طور چشمگیری تأثیر می‌گذارد که چگونه می‌توانید آنچه را که می‌خواهید نشان دهید. زیرا افکار و احساسات ناخودآگاه می‌توانند بر هر چیزی غلبه کند که ضمیر خودآگاه‌تان می‌خواهد ببیند. خوشبختانه، شما بیشتر از آنچه که می‌اندیشید، در مورد کارهایی می‌گویید که ناخودآگاه انجام می‌دهد. فقط کمی تمرین می‌خواهد.

 

اگر شک دارید، این ترفند را امتحان کنید. در حالی‌که تصور می‌کنید یک لیمو و یک چاقو به دست شما داده‌اند، استراحت کنید و چشمان خودتان را ببندید. اکنون لیمو را قاچ کنید، یکی را بردارید و به آن گاز بزنید. حال، دهان شما چه حسی دارد؟ کمی بزاق ترشح کرد؟ در حالی‌که لیمو واقعی نبود و ذهنی بود، این تمرین معمولاً باعث یک واکنش فیزیکی واقعی می‌شود.

 

اکنون که ترفند لیمو را می‌دانید، به آن بیاندیشید. چرا نمی‌خواهید از تخیل‌تان برای ایجاد شواهد واقعی و فیزیکی از چیزی به مراتب بهتر از مقداری بزاق استفاده کنید؟

 

کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که هدف خود را در نظر بگیرید و چیزی را خلق کنید که نویسنده آن را خاطره آینده می‌نامد، یا یک عکس فوری ذهنی که تا حد امکان شامل جزئیات باشد. در اینجا چند سوال وجود دارد که ذهن شما را به حرکت در می‌آورد: کجا خواهید بود؟ چه می‌پوشید؟ آیا کسی با شما خواهد بود و اگر چنین است، چه کسی؟ همانطورکه حس بصری را ایجاد می‌کنید، حواس دیگر خود را در نظر بگیرید. آیا گل‌های معطر وجود دارد؟ آیا هنگام قدم زدن در کنار ساحل هنگام غروب آفتاب می‌توانید آب خنک و شن را زیر پای خود احساس کنید؟ چه می‌شنوید؟

 

و دوباره، کلیت تصویر چه احساسی به شما می‌دهد؟ به دقت توجه کنید و در صورت بروز هر گونه احساسات منفی، تصویرتان را اصلاح کنید. احساسات مثبت را به خاطر بسپارید و مطمئن شوید که هر زمان که حافظه آینده خود را مرور می‌کنید، آنها را تقویت کنید، که در مراحل بعدی انجام خواهید داد.

گام ۳: ذهن‌تان را آرام کنید

آیا می‌دانید وقتی می‌خواهید بخوابید چه احساس آسانی دارید؟ این همان چیزی است که دانشمندان آن را حالت آلفا می‌نامند. این اساساً سرعت فعالیت امواج مغزی کندتر از حد معمول است، و این حالت کلی است که می‌خواهید زمانی‌که قصد دارید بینایی خود را آشکار کنید، در آن باشید.

 

ما فقط اهمیت ضمیر ناخودآگاه در تجلی را پوشش دادیم. به گفته نویسنده، ضمیر ناخودآگاه بهترین پیام‌ها را زمانی دریافت می‌کند که مغزتان در حالت آلفا باشد. نتیجه اینکه هرچه در این حالت آرامش بهتری داشته باشید، تجلی شما مؤثرتر خواهد بود. پس تمرین زیر را انجام دهید.

 

بی حرکت با چشمان بسته بنشینید. توجه خود را به تنفس خود جلب کنید تا زمانی که متوجه شوید به طور طبیعی کند می‌شود. روی چیز دیگری تمرکز نکنید. به خود یادآوری کنید که تنها کار شما آرامش است. از سر خود شروع و به سمت پایین بدن حرکت کنید و به آرامی به هر قسمت بگویید هر گونه تنش را از بین ببرد. با شمارش از ۱۰۰ تا یک می‌توانید به وضعیت عمیق‌تری برسید. سپس، خاطره آینده‌ای را تجسم کنید که در گام دوم خلق کرده‌اید. به یاد داشته باشید که تمام احساسات خوبی که با تجسم به وجود می‌آیند را احساس کنید.

 

برای قوی‌تر کردن این تمرین، وقتی صحنه‌ای را که می‌خواهید تصور می‌کنید، به ناظری تبدیل شوید که در حال تماشای آن لحظه است. آنچه را که می‌بینید به عنوان یک عکس ذهنی ذخیره و تصور کنید که آن را به جدول زمانی شخصی خود سنجاق کنید. در آخر، از هستی مطلق یک «سپاسگزاری» صمیمانه کنید و دیدتان را آزاد کنید.

 

تجلی فقط زمانی کار می‌کند که بپذیرید نتیجه از دست شما خارج است. بنابراین هرگونه وابستگی به نتیجه را رها کنید و بینش خود را برای خودتان نگه دارید.

 

با این حال، این بدان معنا نیست که دیگر کاری نمی‌توانید انجام دهید. بیایید دریابیم که چه کارهای بیشتری می‌توانید انجام دهید تا به تحقق چشم‌اندازتان کمک کنید.

گام ۴: اقدام کنید

در حالی که ما در گام‌های قبلی به کند شدن و اعتماد به فرایند پرداختیم، برخی از کارها وجود دارد که می‌توانید برای کمک به تحقق دیدگاه‌تان انجام دهید. شما نباید روی نتیجه وسواس داشته باشید، اما می‌توانید آن را برای موفقیت تنظیم کنید. به کاشتن یک بذر بیاندیشید: تا زمانی‌که زمین حاصلخیز را انتخاب کرده‌اید و آب مورد نیازش را به آن می‌دهید، مجبور نیستید روی آن بمانید. همین کار را با دید خودتان انجام دهید.

 

هر چیز واضحی را که باید برای رسیدن به هدفتان اتفاق بیفتد در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در حرفه خود تغییری ایجاد کنید، به دنبال فرصت‌های دیگر باشید. اگر می‌خواهید یک همسر جذب کنید، باید پیشنهادهایی را برای قرار ملاقات در نظر بگیرید. اینها راه‌های ساده و آسانی هستند که نشان می‌دهند مایلید تا نقش خودتان را انجام دهید.

 

اگر با انگیزه مبارزه می‌کنید، تمرین‌های قدردانی می‌تواند کمک کند. وقتی شروع به دیدن و قدردانی از فرصت‌های فراوان دنیا می‌کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که فرصت مناسب را پیدا کنید. برای مثال، باز ماندن در دعوت‌های شام ممکن است شما را در صندلی کنار شریک آینده‌تان بنشاند.

 

در اینجا یک تمرین سریع وجود دارد که می‌توانید از آن برای آوردن قدردانی به زندگی روزمره خودتان استفاده کنید. هر روز سه چیز یا تجربه‌ای را فهرست کنید که متوجه شده‌اید و از آن قدردانی کرده‌اید. برای هر کدام، به سادگی بگویید «سپاسگزارم». برای تقویت این تمرین، از برخی چیزهایی که هنوز اتفاق نیفتاده است سپاسگزاری کنید. این به قدرت اعتماد شما می‌افزاید که انرژی به نفع شما کار می‌کند. همانطور‌که آگاهی خود را از آنچه که برای شما مناسب است افزایش می‌دهید. موارد بیشتری مانند یک دعوت اجتماعی خواهد آمد که منجر به زندگی عاشقانه می‌شود یا شغل جدید شگفتانه‌ای ایجاد می‌کند.

گام ۵: باورهای خودتان را عمیق کنید

وقتی صورتحساب یا فاکتور دریافت می‌کنید، چه احساسی دارید؟ احتمالاً موجی از سپاسگزاری نیست. در هر صورت، ممکن است از پرداخت آن وحشت داشته باشید.

 

همانطورکه تا به حال آموخته‌اید، افکار و احساسات قدرت دارند. اگر هنگام دریافت صورت‌حساب، سیگنال پریشانی ارسال می‌کنید، این حسی است که در مورد خود و به طور کلی پول به جهان می‌فرستید. آیا می‌خواهید این احساس بد را بیشتر به شما بدهد؟

 

دفعه بعد که متوجه شدید سررسید یک صورتحساب می‌شوید، نکته‌ای را در نظر بگیرید که متوقف شوید و بابت بدهی‌هایتان شکرگزار باشید و سپس از هستی مطلق یک «سپاسگزاری» کنید تا بتوانید آن را بپردازید.

 

این فقط یک نمونه از این است که چگونه می‌توانید طرز فکرتان را از منفی به مثبت تغییر دهید تا تجلی خودتان را کامل کنید. از آنجایی‌که باورها افکار و احساسات شما را هدایت می‌کنند، بازنویسی آنها می‌تواند کل ذهنیت شما را در مورد پول تغییر دهد.

 

شما می‌توانید این نوع تمرین را برای هر موضوعی انجام دهید که در آن باورهای ناخودآگاه شما ممکن است شما را از آنچه ذهن خودآگاه شما می‌خواهد دور نگه دارد. شاید پول نباشد بلکه چیز دیگری باشد، مثل کاهش وزن. برای محدود کردن تمرکز خود، مبارزات خود را برای رسیدن به آن هدف در نظر بگیرید. در مورد آنچه می‌اندیشید در مورد آنها درست است یادداشت کنید. در نظر بگیرید که این باورها در کجا ریشه دارند. سپس احساسات را از حقایق جدا کنید. آیا چیزی که شما فکر می‌کنید حقیقت دارد؟

 

به عنوان مثال، آیا به اندازه کافی تجربیات کاری بد داشته‌اید که فکر می‌کنید هر محل کار سمی است؟ آیا می‌توانید باور کنید که شاید برخی اینطور نباشند؟ باور خود را در عبارتی بازنویسی کنید: «به احتمال زیاد هزاران مکان خوب برای کار وجود دارد. یکی را پیدا خواهم کرد.» تنها چیزی که نیاز دارید یکی است!

 

شما این قدرت را دارید که داستان‌هایی را تغییر دهید که برای خودتان تعریف می‌کنید. با تمرین مداوم، می‌توانید یک باور جدید را کاملاً جایگزین باور قدیمی کنید که برای شما کارساز نیست.

 

حالا بیایید ببینیم که چگونه این کار را تمرین کنیم.

گام ۶: یک روال تنظیم کنید

وقتی یک روتین دارید، عادتی ایجاد می‌کنید که شما را مثبت و متمرکز نگه می‌دارد. یک روال همچنین تضمین می‌کند که شما به طور مداوم همان پیام را به جهان ارسال می‌کنید.

 

هر روز لحظه‌ای را به چشم‌اندازتان در نظر بگیرید. به این بیاندیشید که آیا احساسات شما نسبت به آن تغییر کرده است یا خیر، و هر پیشرفتی را یادداشت کنید که می‌توانید مشاهده کنید. اگر به تصاویر بصری علاقه دارید، ایجاد یک نقاشی یا کلاژ می‌تواند مفید باشد. این تمرین ذهن شما را در مورد آنچه می‌خواهید و انگیزه‌های شما برای آن آموزش داده نگه می‌دارد.

 

در واقع، شما باید همه چیزهای خوب را همانطورکه اتفاق می‌افتند در نظر بگیرید. صرف نظر از اینکه به نظرتان مربوط به دید شما باشد. این کار خودگویی مثبت در سفر تغییرتان را تشویق می‌کند.

 

برای ساختار بیشتر روال خود، یک برنامه هفتگی تنظیم کنید که در آن هر روز را برای بخش‌های مختلف زندگی‌تان تعیین کنید. نویسنده هر روز را برای خانه، احساسات، بدن، قلب، ارتباطات، طبیعت و استراحت پیشنهاد می‌کند. روزانه حداقل یک فعالیت مرتبط با موضوع انجام دهید، مانند یادداشت روزانه در روز ارتباط، اعمال محبت‌آمیز در روز احساسات و البته استراحت در روز.

 

می‌توانید روال خود را به هر شکلی که می‌خواهید سفارشی کنید تا بینش خودتان را آشکار کنید. برای مثال، ممکن است بخواهید روزهایی را برای انجام کارهای مربوط به روابط خانوادگی، شغل یا یک سرگرمی خود اختصاص دهید. فرض کنید سه‌شنبه روز شغلی است و شما یک ساعت را برای انجام یک دوره آموزشی آنلاین حرفه‌ای اختصاص می‌دهید. سه‌شنبه آینده، می‌توانید رزومه‌تان را بازبینی و دگرگون کنید.

 

با گذشت زمان و تمرین، با تجلی خود منظم‌تر و هدفمندتر می‌شوید و آن را برای موفقیت تنظیم می‌کنید!

گام ۷: تجلی

بنابراین شما یاد گرفته‌اید که چگونه دقیقاً آنچه را که می‌خواهید شناسایی کنید، تصویر واضحی از آن در ذهن خود ایجاد و اقداماتی را انجام دهید که می‌توانید برای کمک به آن مرور کنید. شما همچنین به یک روال ساختاریافته و مثبت‌اندیش متعهد شده‌اید. اکنون زمان آن است که همه اینها را در یک مراقبه قرار دهید که نویسنده به طور خاص برای ضمیر ناخودآگاه شما ایجاد کرده است.

 

مانند مراقبه‌های قبلی، شما در یک مکان آرام، با چشمان بسته شروع می‌کنید و از تنفس خود آگاه می‌شوید و آن را تا زمانی‌که در حالت کاملاً آرام قرار می‌گیرید کند می‌کنید.

 

بعد، به کتاب داستان مورد علاقه خود در دوران کودکی فکر کنید. خود را در دنیای کتاب تصور کنید، جایی‌که باغی لذت‌بخش و آرامش‌بخش پیدا می‌کنید. از تخیل خودتان استفاده کنید تا آن را با هر ویژگی و موجودی که دلتان می‌خواهد پر کنید. چند لحظه وقت بگذارید و تمام چیزهایی را که خلق کرده‌اید و احساستان را در نظر بگیرید. همانطورکه شروع به کاوش می‌کنید، متوجه نور خیره‌کننده‌ای می‌شوید که شما را به سمت خود می‌کشد، بنابراین آن را دنبال می‌کنید.

 

شما شروع به برخورد با مناطقی می‌کنید که کمی تاریک به نظر می‌رسند، و حتی زمین چالش‌برانگیز و کمی پیچ در پیچ می‌شود. با این حال نور احساس آرامش می‌کند، بنابراین شما همچنان آن را دنبال می‌کنید. ناگهان متوجه می‌شوید که صحنه دوباره تغییر کرده است و به همان زیبایی قبل است، اگر نه بیشتر. شما در مقابل یک بدنه آبی خیره‌کننده با رنگ‌های فوق‌العاده زنده ایستاده‌اید و نوری که دنبال کرده‌اید آب و آسمان را پر می‌کند.

 

وقتی به آب خیره می‌شوید، صحنه‌هایی از زندگی‌تان را می‌بینید که در انعکاس آن پخش می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند که این موقعیت‌ها را به روش‌های مختلف مشاهده و بیاندیشید. این تصاویر برای نشان دادن سناریوهای مختلف برای زندگی آینده شما تغییر می‌کنند، تقریباً مانند یک توپ کریستالی. در آن لحظه، متوجه می‌شوید که می‌توانید از ذهن خودتان برای خلق صحنه‌های آینده مورد نظر خود استفاده کنید.

 

همانطورکه انجام می‌دهید، صحنه‌ها را به خاطر بسپارید و می‌دانید که می‌توانید هر زمان که بخواهید به این مکان بازگردید. در نهایت آنچه در آب می‌بینید همان چیزی خواهد بود که در واقعیت می‌بینید.

خلاصه نهایی

شما این قدرت را دارید که هر تغییری را که می‌خواهید در زندگی خودتان ایجاد کنید.

 

برای استفاده از این قدرت، ابتدا باید آنچه را که بیشتر می‌خواهید شناسایی کنید و آن را با جزئیاتی تصور کنید که احساسات قوی و مثبت را برمی‌انگیزاند. سپس، می‌توانید تمرین‌های ساده‌ای را برای افزایش قدرت تجلی خودتان انجام دهید، از جمله تمرین‌هایی در آرامش، قدردانی و قالب‌بندی مجدد باورهایتان.

 

انجام مداوم این کار، انرژی شما را با زندگی که تصور کرده‌اید، هماهنگ می‌کند. هر بار که تجلی می‌کنید، طرز فکرتان قوی‌تر و خلاق‌تر می‌شود و نتایجی را که در زندگی‌تان می‌بینید بهبود می‌بخشد.

 

این کتاب را می‌توانید از سایت آمازون تهیه کنید.

 

[newsletter_signup_form id=1]

امتیاز به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
هنر تجلی
بدانید چه‌چیزی مهم استاطلاعات بیشتر
+