1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. پنج توصیه اساسی برای زوج‌ها

پنج توصیه اساسی برای زوج‌ها

پنج توصیه اساسی

پنج توصیه اساسی برای زوج‌ها

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره تخصصی درباره چگونگی توسعه: ارتباطات موثر، برنامه مالی بلندمدت، استراتژی‌های فرزندپروری مشارکتی، رضایت جنسی متقابل، و تعادل بین کار و زندگی

پنج توصیه اساسی برای زوجها (۲۰۲۰) به بررسی پنج موضوع مهمی می‌پردازد که هر زوجی باید درباره آنها صحبت کند. راهنمایی‌های تخصصی درباره جنبه‌های اصلی یک رابطه ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما در تقویت رابطه شما کمک کند.

 

دیوید بولیت یک وکیل برجسته طلاق مستقر در واشنگتن‌دی‌سی‌ست. او هم‌چنین نویسنده‌ست و چندین مقاله در روزنامه مریلند دیلی ریکورد و هم‌چنین دو رمان تخیلی به نام‌های بازی با ورق و چون مجبور بودم منتشر کرده‌ست.

جولی بولیت یک خانواده درمانگر و یک مددکار اجتماعی بالینی دارای مجوزست. او علاوه بر اداره مطب، به عنوان درمانگر داخلی کانال دیسکاوری نیز خدمت می‌کند.

این کتاب چه‌چیزی برای من دارد؟ پنج توصیه اساسی برای ایجاد یک رابطه عمیق را بیاموزید.

آیا می‌توانید تصور کنید؟ شما ۷۵ ساله هستید. در ایوان جلوی خانه خودتان نشسته‌اید. دست چروکیده همسرتان را گرفته‌اید و به همدیگر می‌گویید که موفق شدید. شما دو نفر با موفقیت طوفان را پشت سر گذاشته‌اید. و تنها چیزی که اکنون می‌تواند شما را از هم جدا کند مرگ‌ست.

 

آیا این تنها هدف دوست‌داشتنی نیست؟ اما دقیقاً چگونه آن را به واقعیت تبدیل می‌کنید؟

 

خانواده درمانگر جولی بولیت و شوهر ۳۰ ساله‌اش، وکیل طلاق دیوید بولیت، پاسخ این پرسش را دارند. در این خلاصه‌کتاب، از طریق پنج بخش اصلی برای یک رابطه سالم و طولانی‌مدت قدم خواهید زد. اینها مکالمات عمیقی‌ست که شما می‌خواهید با طرف مقابل‌تان داشته باشید تا راه‌تان را به سمت آن هدف زوج قدیمی پیش ببرید.

توصیه ۱: ایجاد و حفظ رابطه

به محض اینکه سارا و رون وارد دفتر جولی بولیت شدند، او به سرعت متوجه فاصله قابل لمس بین آنها شد. سارا درست در کنار شوهرش سفت ظاهر شد و رون عمداً روی دورترین صندلی از همسرش نشست. فقط می‌توانستی استرس را در تمام صورت‌شان ببینی.

 

همانطورکه مشخص شد، گرفتاری در مشاغل تمام‌وقت و دو بچه به این معنی بود که آنها زمانی برای یکدیگر ندارند. در واقع، آنها بیش از یک سال بود که زمان با کیفیتی را با هم نگذرانده بودند. پنج توصیه اساسی برای زوجها

 

جولی به آنها توصیه کرد که فعالیتی را برنامه‌ریزی کنند که می‌توانند به عنوان یک زن‌وشوهر از آن لذت ببرند. بدون بچه یا کار، فقط هر دوی آنها معاشرت داشته باشند. لازم نیست این یک اتفاق روزمره باشد. اما چیزی که هر دو می‌توانند به طور منظم منتظرش باشند. سارا و رون این نصیحت را جدی گرفتند و وقتی چند هفته بعد به دفتر جولی بازگشتند، دست در دست هم گره زده بودند.

 

این یکی از ارکان اصلی یک رابطه سالم و موفق‌ست: رابطه. شما فقط پس از ایجاد یک پیوند و تعهد به رابطه متوقف نمی‌شوید. درست مانند آنچه که یک خانه نیاز به مراقبت دارد تا مرتب بماند، یک رابطه نیز باید حفظ شود تا شکوفا شود.

 

متأسفانه، اغلب زوج‌ها پس از کنار هم قرار گرفتن، تلاش برای حفظ رابطه را فراموش می‌کنند. آنها دیگر روی خودشان و رابطه کار نمی‌کنند. سپس، هنگامی‌که قطع رابطه آنها شروع به آسیب رساندن به آن می‌کند، آن را نادیده می‌گیرند. و پشت بهانه اینکه بیش از حد مشغول هستند پنهان می‌شوند. آنها می‌دانند که این یک مشکل‌ست، اما آن را در پشت مشعل قرار می‌دهند. آنها فقط زمانی شروع به مراقبت می‌کنند که برای اصلاح این آشفتگی خیلی دیر شده‌ست.

 

برای جلوگیری از افتادن در این تله، مهم‌ست که به خاطر داشته باشید که یک رابطه مستلزم توجه و مراقبت مداوم‌ست. حفظ رابطه قوی با شریک زندگی‌تان چیزی‌ست که رابطه را زنده نگه می‌دارد.

 

و بهترین چیز در موردش؟ می‌توان آن را به روش‌های مختلفی انجام داد. فقط یک راه برای ارتباط با شریک زندگی‌تان وجود ندارد. شما آزادانه می‌توانید کشف کنید که چه‌چیزی برای هر دوی شما مفیدست. پنج توصیه اساسی برای زوجها

 

این می‌تواند به اندازه رفتن به قرار شام هفتگی یا به سادگی خواندن اخبار صبح با هم بدون حواس‌پرتی خاص باشد. حتی حمایت از علایق شریک زندگی‌تان و انجام کاری با فرزندتان نیز می‌تواند به‌عنوان رابطه به حساب آید. هم‌چنین مهم‌ست که درباره اینکه چه کارهای محبت‌آمیزی می‌خواهید که شریک زندگی‌تان بیشتر انجام دهد، مانند تعریف و تمجید از شما یا انتخاب خشک‌شویی شما، مهم‌ست.

 

حفظ رابطه هم‌چنین به معنای یادگیری نحوه برخورد با مشاجرات‌ست. به یاد داشته باشید که مشاجره منجر به قطع رابطه می‌شود و این برعکس آن چیزی‌ست که شما به دنبال آن هستید. هر زمان که از شریک زندگی‌تان عصبانی شدید، به جای رفتار بی‌صدا با او در میان بگذارید. با او طوری رفتار نکنید که انگار یک روح‌ست – این فقط اوضاع را بدتر می‌کند.

 

با این حال، شرایطی وجود دارد که بهترست سکوت کنید. اگر آنچه می‌گویید چیزی را تغییر نمی‌دهد، بهترست آن را برای خودتان نگه دارید. به عنوان مثال، بگویید که در یک سفر جاده‌ای هستید و به همسرتان هشدار داده‌اید که زیاد آب ننوشد. آنها جلوتر رفتند و به هر حال این کار را کردند و حالا التماس می‌کنند که در پمپ بنزین بعدی توقف کنند. شما می‌توانید بگویید «من به شما گفتم» اما چه فایده‌ای دارد؟ این باعث نمی‌شود که آنها کمتر به دستشویی رفتن نیاز داشته باشند. بنابراین احتمالاً بهترست فقط چیزی نگویید. و از مکالمات غیرضروری اجتناب کنید. پنج توصیه اساسی برای زوجها

 

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید اینکه از فشار بر روی دکمه‌های همسرتان خودداری کنید. مراقب نحوه انتقاد و اصلاح آنها باشید. و مهم‌تر از همه، وقتی شرایط سخت می‌شود، یک لحظه هم شک نکنید که شما و شریک زندگی‌تان می‌توانید آن را تحمل کنید. اگر به خودت ایمان داشته باشی، قادر به تحمل هر طوفانی خواهی بود.

توصیه ۲: پول مهم‌ست

پول نمی‌تواند عشق شما را بخرد، اما مطمئناً اگر درباره آن صحبت نکنید، می‌تواند مشکلات بزرگی در رابطه شما ایجاد کند.

 

در واقع، دیوید بولیت از «مالیات» به عنوان یکی از چهار دلیل اصلی مراجعه مشتریان‌ش به او نام می‌برد. آنها اصلاً درباره پول هوشمندانه عمل نکرده‌اند و این امر ازدواج آنها را غیرقابل‌برگشت خراب کرده‌ست.

 

بنابراین، برای اینکه رابطه‌تان را دوام بیاورید، باید هرچه زودتر بنشینید و درباره امور مالی‌تان صحبت کنید. این امر به‌ویژه در صورتی مهم‌ست که شما و همسرتان با نگرش‌های متفاوتی نسبت به پول تربیت شده باشید. با داشتن پیشینه‌های مخالف، احتمالاً پول را نیز متفاوت خرج خواهید کرد و این نیز می‌تواند بر روابط شما تأثیر بگذارد. پنج توصیه اساسی برای زوجها

 

به همین دلیل مهم‌ست که قوانین اساسی را فوراً وضع کنید. بحث کنید که باید پول‌تان را صرف چه‌چیزهایی کنید. مسلماً انجام این کار می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. زیرا فقط در برخی موقعیت‌هاست که بین خرج کردن یا عدم خرج کردن گیر هستید.

 

یکی از موارد اینکه شریک زندگی‌تان چیزی برای خودش می‌خرد. و شما هم احساس می‌کنید که نیاز دارید برای خودتان چیزی بخرید. بالاخره باید برابری باشد. اما این می‌تواند فشار جدی بر امور مالی شما وارد کند، زمانی‌که پول کم‌ست. به جای تلاش برای رسیدن به برابری، در عوض درک متقابل را هدف قرار دهید. درک کنید که چرا آنها باید آن را بخرند – و نیازهای آنها را بپذیرید.

 

موقعیت متناقض دیگر زمانی‌ست که می‌بینید دیگران چیزهایی را می‌خرند که شما ندارید. تصور کنید همسایه شما به تازگی یک خودروی فانتزی جدید خریده‌ست، و اکنون شما با خودتان می‌گویید، «هی، من هم یکی از آنها را می‌خوام!» مطمئناً، هیچ ایرادی ندارد که بخواهید با خانواده‌تان در سفرهای جاده‌ای ماجراجویی کنید، اما بیایید واقع‌گرا باشیم. حسادت برای کسی خوب به نظر نمی‌رسد. به‌علاوه، حساب بانکی شما نیز ممکن‌ست از این ایده هیجان‌زده نباشد.

 

بحث‌های مالی هم‌چنین باید شامل تعداد فرزندانی باشد که می‌خواهید داشته باشید. بچه‌ها گران هستند، بنابراین باید از همان ابتدا تصمیم گرفت. و اگر در حال حاضر بچه دارید اما از داشتن بیش از آنچه می‌خواستید پشیمان هستید، نترسید. فقط یک قدم آن را بردارید. اول، مهم‌ست که آن احساسات منفی را بپذیرید. سپس، راه‌هایی را برای جبران زمان از دست رفته، مانند پس‌انداز کردن برای یک سفر یا یک کیف گلف جدید برای همسرتان، شروع کنید.

 

اگر نیاز به کاهش هزینه‌ها در طول رابطه دارید، آنها را بدون مشورت با دیگری به سادگی کاهش ندهید. به یاد داشته باشید که هر چیزی‌که مربوط به پول باشد باید یک تصمیم تیمی باشد. پنج توصیه اساسی برای زوجها

 

در مورد تصمیمات تیمی، همیشه شریک زندگی‌تان را در جریان وضعیت مالی خودتان قرار دهید. به او بگویید که چقدر پس‌انداز مشترک دارید یا چقدر قسط خودرو خانواده را باید پرداخت کنید. اگر این شریک زندگی شماست که امور مالی را مدیریت می‌کند، بهترست درباره این موارد بپرسید. حتی بهترست که یاد بگیرید چگونه امور مالی خانه‌تان را نیز انجام دهید. به این ترتیب، شما در تاریکی رها نخواهید شد.

 

به غیر از تشخیص اینکه چه‌چیزی را خرج کنید و چه‌چیزی را کاهش دهید، باید درباره عادات خرج کردن همسرتان نیز صحبت کنید که شما را ارتقاء می‌دهد. منتظر نمانید تا در دفتر وکیل طلاق صحبت کنید؛ با آنها مقابله کنید. ممکن‌ست فقط یک سازش پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که هماهنگی مالی کمک زیادی به حفظ آرامش رابطه شما می‌کند.

توصیه ۳: استراتژی‌های فرزندپروری

اغلب گفته می‌شود که هیچ لذتی بالاتر از پدرومادر شدن نیست. این ممکن‌ست درست باشد، اما مبارزات زیادی نیز با آن همراه‌ست. به همین دلیل‌ست که برای پیمایش موفقیت‌آمیز فراز و نشیب‌های تربیت فرزندان، داشتن گفت‌وگوهای باز و صادقانه درباره استراتژی‌های فرزندپروری ضروری‌ست.

 

یکی از راه‌های هماهنگ نگه‌داشتن رابطه‌تان در حین تربیت فرزندان، تقسیم مسئولیت‌هاست. هنگامی‌که یکی از شما در حال حاضر به دلیل مراقبت ناتوان شده‌ست، شریک دیگر را تگ کنید تا مسئولیت را بر عهده بگیرد. اگر در حال حاضر در حال دویدن با حالت خالی هستید، نمی‌توانید بهترین‌های‌تان را به فرزندان‌تان بدهید. بنابراین مقداری از زمان «من» را برای شارژ مجدد اختصاص دهید. و کار را به شریک زندگی‌تان بسپارید. پنج توصیه اساسی برای زوجها

 

درباره مسئولیت، آن پدرومادری نباشید که یک منطقه فاجعه ایجاد می‌کند و سپس می‌رود. بگویید اسباب‌بازی‌های بچه‌تان را قبل از رفتن به سفر بسته‌بندی نکرده‌اید، و حالا او در حال گریه کردن‌ست. شما خرابکاری کردید، پس مسئولیت آن را بر عهده بگیرید و آن را پاک کنید.

 

اما، به‌راحتی یکی از ضروری‌ترین استراتژی‌های فرزندپروری اینکه همیشه یک جبهه متحد ایجاد کنید. درباره قوانین مهم مانند محدودیت‌های زمان نمایش یا اقدامات انضباطی بحث کنید. شما باید از همان ابتدا به همه‌چیز نگاه کنید.

 

این به شما کمک می‌کند از موقعیت‌هایی اجتناب کنید که در آن فرزندتان چیزی مانند «مامان موافقت کرد که بخوابم» یا «بابا گفت می‌توانم دو شکلات بخورم» اجتناب کنید. بدون اینکه ابتدا روی این قوانین توافق کنید، احتمالاً شما و شریک زندگی‌تان با یکدیگر تناقض خواهید داشت.

 

داشتن یک جبهه متحد هم‌چنین به شما کمک می‌کند تا با همه چیزهای دیوانه‌کننده‌ای که با فرزندپروری همراه‌ست کنار بیایید. بیایید با آن روبرو شویم، بچه‌ها می‌توانند غیرقابل پیش‌بینی باشند. از مقابله با اعتیاد گرفته تا تغییرات مذهبی تا مدیریت مسائل مربوط به سلامت روان، باید از یکدیگر حمایت کنید. در پایان، همه چیز به کار تیمی مربوط می‌شود.

توصیه ۴: صمیمیت و محبت فیزیکی

اگر چیزی داغ‌تر از رابطه جنسی خوب وجود دارد، آن ارتباط خوب در رابطه جنسی‌ست.

 

تقریباً همه زوج‌ها درباره اهمیت صمیمیت در یک رابطه توافق دارند. این چیزی‌ست که آتش را بین دو نفر عاشق روشن نگه می‌دارد. مطمئنا، ممکن‌ست این تنها چیزی نباشد که یک زوج را کنار هم نگه می‌دارد، اما نقش مهمی دارد.

 

با این حال، رابطه جنسی به این سادگی نیست که با شریک زندگی‌تان به رختخواب بروید. چیزهایی وجود دارد که ابتدا باید درباره آنها صحبت کنید. یکی، میل جنسی یکدیگر. وقتی یکی از شما آماده راک اند رول‌ست در حالی‌که دیگری آماده غلت زدن و خوابیدن‌ست، می‌تواند باعث درام جدی شود. پنج توصیه اساسی برای زوجها

 

اینجاست که سازش به میان می‌آید – یک زمینه مشترک شاد پیدا کنید که هر دوی شما بتوانید نیازهای‌تان را برآورده کنید. و اگر مجبورید پیشرفت‌های شریک‌تان را رد کنید، سعی کنید به جای گفتن یک «نه» سخت، چند کلمه شیرین بپاشید. پذیرش آن آسان‌تر خواهد بود.

 

جدای از میل جنسی، چالش هیجان‌انگیز نگه‌داشتن چیزها نیز وجود دارد. اگر روال شما شروع به کسل‌کننده‌شدن کرد، ممکن‌ست زمان آن رسیده باشد که آن را به هم بزنید. یک فیلم تماشا کنید، کتاب درباره آن بخوانید یا از اسباب‌بازی‌ها استفاده کنید. به روش‌های خلاقانه‌ای بیاندیشید که شما و شریک زندگی‌تان را در خلق‌وخوی خوب قرار دهد. زیرا رابطه جنسی فقط مربوط به آن چیزی نیست که از نظر جسمی خوب‌ست. بلکه از نظر احساسی نیز احساس خوبی دارد. فقط مطمئن باشید که هر موقعیتی که می‌خواهید امتحان کنید، نگرانی‌ها و احساسات شریک زندگی‌تان را در نظر بگیرید. از درگیر شدن با چیزهایی که با آن راحت نیستند اجتناب کنید.

 

مهم‌تر از همه، از رابطه جنسی به عنوان سلاحی برای تنبیه شریک زندگی‌تان استفاده نکنید. اگر از دست همسرتان عصبانی یا ناراحت هستید، حتی به این نیاندیشید که او را در اتاق خواب نگه دارید. این یک راه مطمئن برای بدتر کردن اوضاع‌ست، نه بهتر کردن. صحبت کنید. هیچ چیز مؤثرتر از بیان احساسات‌تان نیست.

 

صمیمیت می‌تواند به غیر از رابطه جنسی به معنای دیگری نیز باشد. می‌توانید او را در آغوش بگیرید، بعد از صبح بخیر گفتن ببوسیدش یا حتی قبل از خواب همدیگر را در آغوش بگیرید. نکته مهم اینکه به شریک زندگی‌تان مقداری محبت نشان دهید و مرتباً آن را انجام دهید.

اصل ۵: حفظ تعادل در رابطه

وقتی همیشه روی زمین هستید، الاکلنگ لذتی ندارد. همین امر درباره زندگی عاشقانه شما نیز صدق می‌کند. اگر می‌خواهید این رابطه از راه دور پیش برود، باید آن تعادل کامل را پیدا کنید. همه چیز درباره یافتن آن نقطه شیرینی‌ست که در آن شما و شریک زندگی‌تان احساس می‌کنید در یک صفحه هستید.

 

هرچند که در هر رابطه‌ای می‌تواند متفاوت به نظر برسد. برخی از روابط بر اساس تعادلی از احساسات شدید رشد می‌کنند. آنها یک لحظه بر سر یکدیگر فریاد می‌زنند و لحظه‌ای دیگر مانند کوالاها به درخت به یکدیگر می‌چسبند. دیگران موفقیت بیشتری در یک رویکرد پایدارتر و ماندگارتر پیدا می‌کنند، جایی‌که احساسات خیلی بالا یا پایین نمی‌روند. پنج توصیه اساسی برای زوجها

 

تعادل در یک رابطه هم‌چنین می‌تواند به معنای داشتن بیشتر به جای کمتر باشد. در حالی‌که این به نظر طعنه‌آمیز به نظر می‌رسد، در واقع داشتن چیزهای خاص بیشتر سالم‌ست. به عنوان مثال، شما باید به دنبال اطلاعات بیشتر و حدس زدن کمتر باشید. شما باید جزئیات زندگی شریک زندگی‌تان را بدانید، از کار او گرفته تا برنامه ورزشی او. به هر حال، اعتماد بر دانش بنا شده‌ست.

 

هم‌چنین ممکن‌ست لازم باشد به شریک زندگی‌تان توجه بیشتری کنید. هر زمان که درباره چیزی صحبت کرد، حضور داشته باشید و در گفت‌وگو شرکت کنید. موضوع ممکن‌ست فنجان چای شما نباشد، اما علاقه ظاهری به آن باعث می‌شود که شریک زندگی شما احساس ارزشمندی کند و شنیده شود. گاهی اوقات، گوش شنوا تنها چیزی‌ست که آنها برای حل مشکلات‌شان نیاز دارند.

 

احتمالاً مهم‌ترین «بیشتر» در رابطه‌تان صحبت کردن بیشتر درباره احساسات‌تان‌ست. شما از قبل، از اهمیت رابطه آگاه هستید، بنابراین تمرین کنید کتابی باز برای شریک زندگی‌تان باشید.

 

راه دیگر برای حفظ تعادل در زندگی خودتان و شریک زندگی‌تان اینکه هر از چند گاهی به یکدیگر تنفس بدهید. در حالی‌که ممکن‌ست بخواهید هر لحظه بیداری را با آنها بگذرانید، حفظ سایر ارتباطات اجتماعی مهم‌ست. این به شما کمک می‌کند که روی زمین بمانید و بینش تازه‌ای را در رابطه با شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین، چه می‌خواهید یک روز را در آبگرم با دوستان‌تان برنامه‌ریزی کنید یا با دوستان‌تان در تفریح باشید، آن را دنبال کنید! و اگر احساس ماجراجویی بیشتری می‌کنید، همیشه می‌توانید به صورت انفرادی نیز بروید. کنار گذاشتن مقداری زمان برای خودِ «من» هرگز ایده بدی نیست. این باعث می‌شود احساس جوانی و آزادی داشته باشید.

خلاصه نهایی

هیچ فرمول مخفی واحدی برای ایجاد یک رابطه موفق وجود ندارد. این موضوع از چندین بخش سازنده مهم تشکیل شده‌ست: رابطه، مالی، والدین، صمیمیت و تعادل. تسلط بر این بخش‌های سازنده اصلی شامل قرارگیری آنها در فضای باز و گفت‌وگو درباره آنهاست. در ارتباط صادقانه هرگز نمی‌توانید اشتباه کنید. پنج توصیه اساسی برای زوجها

 

این کتاب را می‌توانید از انتشارات چیتگرها تهیه کنید.

 

بنر دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
پنج توصیه اساسی
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+