1. خانه
  2. مقالات
  3. کارآفرینی
  4. كارآفرينی سازمانی در امريكن گريتينگس

كارآفرينی سازمانی در امريكن گريتينگس

کارت تبریک

كارآفرينی سازمانی در امريكن گريتينگس

5/5 - (2 امتیاز)

کارآفرینی سازمانی در امریکن گریتینگس توانست بزرگترین فروش کارت تبریک را در جهان رقم بزند

کارت تبریک برای امريكن گريتينگس [American Greetings Corporation] یک ارزش منحصربه‌فرد محسوب می‌شود. این شرکت بزرگترین شرکت فروش عمومی کارت تبریک در جهان در سال ۱۹۰۶ توسط مهاجری لهستانی یعنی جاکوب ساپیرستین آغاز به کار کرد که به کلیولند استان اوهایو نقل مکان کرده بود. او ۵۰ دلار برای خرید تعدادی از کارت پستال‌های ارزان قرض گرفته بود. او کارت‌پستال‌ها را به داروخانه‌ها، مغازه‌های نوظهور و شیرینی‌پزی‌ها می‌فروخت.

 

پس از هفته‌ی اول، او به اندازه کافی کارت برای بازپرداخت وام و گرفتن ۵۰ دلار اضافی برای ادامه‌ی کسب‌وکار هفتگی خود فروخته بود. پس از آن طولی نکشید که شرکت امريكن گريتينگس به یک شرکت خانوادگی تبدیل شد. در سال ۱۹۲۱، کسب‌وکار خانوادگی آنها بالغ بر ۱۱.۵۰۰ دلار فروش کرد، معادل امروزی این پول حدود ۱۰۰.۰۰۰ دلار است.

امريكن گريتينگس و کارت تبریک

در سال ۱۹۲۹، امريكن گريتينگس اولین وسيله نمايش کارت تبریک را معرفی کرد. امروزه هم این نوآوری هنوز استاندارد جهانی برای نمایش کارت تبریک است. در سال ۱۹۳۶، شرکت کارت‌های تبريك خود را چاپ کرد. در سال ۱۹۵۲ این شرکت رشد قابل توجهی به دست آورد، که منجر به اولین عرضه‌ی عمومی آن در بورس با فروش ۲۰۰.۰۰۰ سهم با قیمت ۱۲ دلار در هر سهم شد.

 

در سال ۱۹۵۶، امريكن گريتينگس ۹ کارخانه در کلیولند را بازگشايي كرد، ۱.۸ میلیون کارت در روز تولید می‌کرد و کارلتون کارتز را خرید. در سال ۱۹۵۷، امريكن گريتينگس نوع جدیدی از کارت پستال یعنی های‌بروز [Hi Brows] را معرفی کرد که با خطوط پانچ کمیک کوتاه و کارتون به سبک آثار هنری آراسته شده بود. در سال ۱۹۶۷، امريكن گريتينگس هالی هوبی [Holly Hobbie] را معرفی کرد که مرصع صلح‌آميزی را از تخيل ميليون‌ها نفر به تصوير كشيد.

۱۹۷۷ نقطه عطف

در سال ۱۹۷۷، هالی هوبی یکی از پردرخواست‌ترین شخصیت‌های مجازي زنان در جهان بود. در سال ۱۹۶۸ امريكن گريتينگس فلیکیتکینس نکینلس [Feliciataciones Nacionales] را خریداری کرد. در سال ۱۹۷۸ امريكن گريتينگس شرکت صنایع ای‌جی را به عنوان بزرگترین شرکت وسيله نمايش کارت تبریک در این کشور را تأسيس کرد. در سال ۱۹۷۹ امريكن گريتينگس پلاس مارک کانادا یعنی تولید‌کننده بسته‌بندی کریسمس، کارت‌های بسته‌بندی و لوازم جانبی را خریداری کرد.

 

استراوبری شُرت‌کیک [Strawberry Shortcake]، كاراكتر جدیدی که روحی بی‌گناه را تبديل به شخصیت کرده بود، اولین بار در سال ۱۹۸۰ رونمایی شد. در سال ۱۹۸۱، شخصیت عروسکی دختر ژنده‌پوش ۵۰۰ میلیون دلار فروش در خرده‌فروشی‌ها ایجاد کرد. در کمتر از یک سال، بیش از ۶۰۰ محصول استراوبری شُرت‌کیک مختلف در دسترس بود. در سال ۱۹۸۰، امريكن گريتينگس حقوق مالكيت معنوي راست کرفت گريتينگس کارتز تورنتو را خرید و سلبرتین آرتص گروپ ال‌تی‌دی را از آن خود کرد.

 

سی‌ای‌جی در کوربای نورتهمپتونشر [Northamptonshire] مستقر بود. در سال ۱۹۸۲، آنها کر بیرز [Care Bears] را ایجاد کردند. در پنج سال اول، کر بیرز بیش از ۲ میلیارد دلار فروش خرده‌فروشی را به خود اختصاص داد. در سال ۱۹۸۶، این شرکت به نقطه‌ی هدف‌گذاری خود یعنی یک میلیارد دلار رسید. جذب جان سندس در استرالیا و نیوزیلند و اس.ای. گريتينگس در آفریقای جنوبی باعث تقویت حضور جهاني این شرکت شد.

راه‌اندازی سایت

امريكن گريتينگس وبگاه خود را در سال ۱۹۹۶ راه‌اندازی کرد. این وبگاه شامل کارت‌های تبریک کاغذی، کارت‌های الکترونیکی، آب نبات، گل و هدیه بود. در حال حاضر، ای‌جی پيشنهادهای تعاملی بزرگترین انتخاب‌های خلاق در دسترس را روی وب از طریق وبگاه زنجیره‌ای خود یعنی امريكن‌گريتينگس‌دات‌كام و نیز وبگاه‌های دیگر عضو خانواده‌ی شرکت از جمله اي‌گريتينگس‌دات‌كام و بلومونتين‌دات‌كام ارائه می‌دهد. این شرکت در سال ۱۹۹۸ دیت‌ورکس را به عنوان واحد کسب‌وکار جداگانه به بازار معرفی کرد و خط تولید تقویم شرکت را تعمیم داد.

 

در سال ۲۰۰۲، کر بیرز از درون مراقبت بسیار زياد دوباره ظهور کرد، و در سال ۲۰۰۳، ستروبرری شُرت‌کیک کلاسیک به عنوان «ستروبرری شُرت‌کیک و فرندز» بازمعرفی شد. به عنوان نتیجه‌ای از فنآوری تلفن همراه در سال ۲۰۰۴ امريكن‌گريتينگس‌دات‌كام از تشکیل ای‌جی موبایل یعنی بخش بی‌سیم جدید شرکت خبر داد. به دلیل توسعه و تبدیل شدن به رسانه‌ای جدید، شرکت نام خود را از امريكن‌گريتينگس‌دات‌كام به ای‌جی اینتراکتیو تغییر داد.

 

در سال ۲۰۰۸، امريكن گريتينگس فوتوورکس و وبشاتس دو وبگاه به اشتراک‌گذاری عکس آنلاین و انتشار شخصی را خریداری کرد. در سال ۲۰۰۹، امريكن گريتينگس برند‌های ریسایکلد پیپر گريتينگس و پاپیروس را از آن خود کرد.

امريكن گريتينگس و شیوه‌های نوین

امريكن گريتينگس به طور مداوم راه‌هایی جدید برای کاهش ضایعات، ایجاد محصولات سازگار با محیط‌ زیست و اکتشاف گزینه‌هایی برای عملیات بامصرف انرژی کارآمدتری را ایجاد می‌کند. این شرکت پایداری را از طریق موارد زیر ترویج می‌کند.

 

  • اجتماعات. از يونايتد وي گريتر کلیولند با تنوع سازمان‌های محلی از طریق محرك‌های اهدايي، انجام کارهای داوطلبانه، و حمایت‌های مالی انتخابي پشتیبانی مي‌کند.
  • همکاران. به همکاران برای کاهش ضایعات و مصرف انرژی از طریق سامانه ارتباطی بدون کاغذ و رخداد‌های حمایت‌شده‌ی شرکتی کمک مي‌کند.
  • خرده‌فروشان. برای آن‌ها توسعه پایدار ارزشمند است. و ابتكارات مختلفی از جمله معرفی ناوگان جدیدي از خودرو برای نیروی فروش در جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای دارند.
  • عملیات. اطمینان از اینکه برنامه‌ی پایداری در سراسر زنجیره‌ي کسب‌وکار اجرا می‌شود.
  • محصول نهایی. اطمینان از اینکه محصول نهایی پایدارتری از طریق پیش‎قدمی در مدیریت اتلاف ایجاد شود.
    تعهد به نوآوری که از جاکوب ساپیرستین در سال ۱۹۰۶ بوجود آمد. امروزه هم زنده و به خوبی برقرار است. و شرکت را برای کمک به مصرف‌کنندگان با تقویت روابط خود از طریق بیان حال سوق می‌دهد.

 

منبع: کتاب «کارآفرینی سازمانی» هیسریچ

 

امتیاز به این مطلب

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
کارت تبریک
برخیز و عزم جزم «رشد» کناطلاعات بیشتر
+