1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. ۱۶۸ ساعت

۱۶۸ ساعت

۱۶۸ ساعت

۱۶۸ ساعت

4.3/5 - (7 امتیاز)

شما بیش از آنچه فکر می‌کنید وقت دارید

۱۶۸ ساعت (که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد) یک استراتژی انقلابی برای مدیریت زمان به شما ارائه می‌دهد. نویسنده، لورا وندرکام کشف کرده است که افراد موفق از یک طرز فکر منحصر به فرد برخوردارند. که به آن‌ها کمک می‌کند هر آنچه را که برای هفته‌ی خود ارزش دارد جای دهند. با یادگیری مدیریت زمان مانند آن‌ها، می‌توانید خود را از روزمرگی خلاص و بر آنچه واقعاً حیاتی است تمرکز کنید.

 

لورا وندرکام نویسنده و متخصص بهره‌وری است که کارهایش در نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، شرکت فست و فورچون قلم می‌زند. او میزبان پادکست قبل از صبحانه است که شامل ایده‌هایی از کتاب‌های دیگر وی در زمینه‌ی مدیریت زمان است. از جمله آنچه افراد موفق قبل از صبحانه، خارج از ساعت و غیره می‌دانند و من می‌دانم چگونه این کار را می‌کند.

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ بیاموزید که چگونه هر آنچه را که در زندگی شما مهم است جا دهید.

آیا مرتباً خود را در حسرت ساعات بیشتری در روز می‌بینید؟ آیا آرزو می‌کنید که بتوانید زمان با کیفیت بیشتری را در کنار همسر و فرزندان خود سپری کنید، به طور منظم ورزش کنید، شاید آن رُمان را بنویسید یا حتی هر از چند گاهی استراحت کنید؟

 

اغلب اوقات، خواسته‌های زندگی شغلی و خانوادگی به قدری بی‌وقفه طی می‌شود که دیگر جایی برای افزودن چیز دیگری به تقویم شما وجود ندارد. بنابراین هر هفته می‌جنگید، و آرزو می‌کنید که کاش روزمرگی شما را فرسوده نمی‌کرد و از بین نمی‌برد.

 

واقعیت این است که برای اداره‌ی زندگی شما روشی متفاوت وجود دارد، روشی که شما را شادتر و موفق‌تر کند بدون اینکه در مورد آنچه مهم است مصالحه کنید. اما برای زندگی در این راه، باید در مورد زمان خود تجدید نظر کنید – و کنترل هر هفته ۱۶۸ ساعت را در دست بگیرید!

 

در این یادداشت، یاد خواهید گرفت

  • ارتباط شغل رؤیایی شما با کودکی شما چیست؛
  • چرا باید تهیه‌ی وعده‌های غذایی خود را متوقف کنید؛ و
  • اینکه کارهای غیرقابل‌تحققدر فهرست کارهای هر زن خانه‌دار  یک بار باشد.

شما خیلی شلوغ نیستید – فقط کنترل زمان خود را ندارید.

ترزا دیتنر زندگی کاملی دارد. مادر شش فرزند صاحب گروه ساختمانی دیتنر [Daytner] است – شرکتی با دوازده نفر در فهرست حقوق و دستمزد هفت رقمی. اما زندگی او از همه کارها و هیچ بازی دور است. دیتنر مربی فوتبال است، برای ماساژ منظم می‌رود، از ماشین‌های پیاده‌روی لذت می‌برد و با تماشای برنامه تلویزیونی اکشن ۲۴ انرژی و عشق می‌گیرد.

 

شما احتمالاً فکر می‌کنید، «او همیشه خوابیده است؟» این دقیقاً همان چیزی بود که باراک اوباما هنگام دیدار با او دید و تعجب کرد. اما دیتنر هر شب هفت ساعت خوب می‌خوابد. راز او در بسته‌ی روزانه سفر زمانی به سبک دکتر هو-استایل [Dr. Who-style] نیست. این یک طرز فکر است. دیتنر مالکیت کامل وقت خود را به دست می‌آورد، و زمان را فقط در مورد چیزهایی استفاده می‌کند که برای آن‌ها ارزش قائل است: خانواده، تجارت و خودش. او به جای اینکه فکر کند، «من خیلی شلوغ هستم»، از خود می‌پرسد، «آیا این یک اولویت است؟» اگر اینگونه نباشد، دیتنر به راحتی آن را رها می‌کند. به این ترتیب، او می‌تواند روی کارهایی که به خوبی انجام می‌دهد و چیزهایی که زندگی او را غنی می‌کنند، متمرکز شود.

 

فشارهای زندگی مدرن باعث می‌شود بسیاری از ما احساس کمبود زمان کنیم. ما شلوغ‌تر از همیشه هستیم، ساعت‌های طولانی کار می‌کنیم. تلفن‌های هوشمند ما را تحت فشار دائمی قرار می‌دهد تا «آنلاین» باشیم. ما به سختی موفق می‌شویم که به موقع برای سلامت جسمی و روحی خود وقتی را باز کنیم و یا گفت‌وگوی مناسب با همسر یا فرزندان خود را فراموش می‌کنیم. در پایان هفته، ما احساس فرسودگی، قطع ارتباط و عملکرد پایین می‌کنیم – و هیچ امیدی به دنبال کردن کاری نداریم که واقعاً علاقه‌مند به آن هستیم.

 

اما تحقیقات نشان داده است که ما آنقدرها هم که فکر می‌کنیم فقیر نیستیم. تحقیقی به نام نظرسنجی استفاده از زمان در آمریكا نشان داد كه بیشتر آمریكایی‌ها هر شب هشت ساعت می‌خوابند و والدین تمام‌وقت و با شغلی که از آن امرار معاش می‌کنند بیش از ۴۳ ساعت در هفته كار نمی‌كنند. ۶۹ ساعت برای هر چیز دیگری باقی می‌ماند – زمان کافی برای کارهای خانه، مراقبت از کودک، ورزش و سرگرمی. با این حال، به نحوی، تعداد کمی از ما احساس غنی بودن در زمان می‌کنیم.

 

خبر خوب این است که شما می‌توانید با تغییر در نحوه‌ی تنظیم زندگی خود کنترل زمان خود را در دست بگیرید. اما قبل از انجام این کار، شما باید بفهمید که در واقع ۱۶۸ ساعت هفته‌ی خود را چگونه سپری می‌کنید. برای اطلاع از این موضوع، یک کارنامه زمانی [log time] ایجاد کنید. فرمی با هفت ستون برای روزهای هفته و چند ردیف برای هر ساعت از روز تهیه کنید. سپس، دو تا سه هفته وقت خود را صرف نوشتن نحوه‌ی صرف هر ساعت کنید. با این کار تصویری دقیق از کارهایی به شما ارائه می‌شود که با وقت خود انجام می‌دهید.

برای داشتن زندگی رضایت‌بخش، بر توانایی‌های اصلی خود تمرکز کنید.

جکی کامبورد عاشق تناسب اندام گروهی است – شور و اشتیاق باعث شد او استودیوی تناسب اندام سانتافه را در نیومکزیکو افتتاح کند. اما کامبورد همیشه ورزش نمی‌کرد. سفر او از دهه‌ی ۱۹۹۰ آغاز شد، زمانی که او می‌خواست وزن خود را پس از ترک سیگار کاهش دهد. او چنان علاقه‌مند به تناسب اندام گروهی بود که مربی‌اش او را تشویق می‌کرد تا به یک معلم معتبر تبدیل شود. چندی نگذشت که متوجه شد که تدریس خواست واقعی اوست. و چند سال بعد، او کار خود را برای جذب و تأمین مالی ترک و استودیوی خود را راه‌اندازی کرد.

 

موفق‌ترین کسب‌وکار آن‌هایی هستند که در حوزه‌هایی تمرکز دارند که در رقابت برتر هستند. در مورد افراد موفق هم همین طور است. اگر روی مهارت‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که واقعاً در آن‌ها مهارت دارید و آن‌ها را دوست دارید، در نهایت بهترین زندگی خود را خواهید گذراند.

 

افراد موفق عمداً نقاط قوت خود را پرورش می‌دهند. آن‌ها درحالی‌که فعالیت‌هایی را که با این مهارت‌ها همخوانی ندارند، حتی‌الامکان وقت خود را برای استفاده از آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. برای اینکه یک مهارت، شایستگی محوری باشد، باید برای شما معنی‌دار باشد. باید به اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشد تا در بسیاری از زمینه‌های زندگی شما اعمال شود. و این باید کاری باشد که شما بهتر از دیگران انجام می‌دهید. این می‌تواند چیزی مانند یک فرد پرورشگاهی ساده باشد. نیازی نیست که یک نابغه باشید تا یک زندگی راضی‌کننده داشته باشید.

 

برای شناسایی شایستگی‌های اصلی خود، فهرستی از ۱۰۰ کاری را بنویسید که می‌خواهید قبل از مرگ انجام دهید. فهرست شما می‌تواند شامل مهارت‌هایی باشد که می‌خواهید توسعه دهید، مکان‌هایی که می‌خواهید به آنها سفر کنید و تجربیاتی را که می‌خواهید داشته باشید. همچنین باید نقاط عطف شخصی مانند یافتن شریک زندگی، پدر یا مادر شدن یا دانش‌آموختگی را اضافه کنید. رؤیاهایی که قبلاً داشته‌‌اید را نیز به فهرست‌تان اضافه کنید!

 

بعد، فهرست خود را بخوانید و کارهایی را شناسایی و انتخاب کنیدکه انجام آن‌ها آسان است. هرچه سریع‌تر آن موارد را انجام دهید و سپس در مورد میزان لذت بردن از آن‌ها تأمل کنید. با گذشت زمان، خواهید فهمید که واقعاً در چه کاری مهارت دارید و چه کاری را با انجام آن سرگرم می‌شوید. این فعالیت‌ها نشان‌دهنده شایستگی‌های اصلی شما است.

 

هنگامی که دو یا سه شایستگی اصلی را شناسایی کردید، می‌توانید از آن‌ها برای ارزیابی نحوه گذران وقت خود استفاده کنید. در بخش بعدی یادداشت، این عمل را هم در محل کار و هم در خانه بررسی خواهیم کرد.

انتخاب شغلی که از شایستگی‌های اصلی شما استفاده کند، انرژی تمام زندگی شما را تأمین می‌کند.

پس از ۴۰ سال کار به عنوان زیست‌شناس دریایی، سیلویا ارل هنوز علاقه‌ی زیادی به کار خود داشت. او ساعت‌های سخت، سفرهای طاقت‌فرسا و تبعیض جنسی آشکار را در بخش علوم تحمل می‌کرد. اما در سن ۶۲ سالگی، ارل هنوز از امید به زندگی در یک آزمایشگاه اقیانوس زیر آب، ۶۰ فوت پایین سطح زمین بسیار هیجان‌زده بود، بنابراین او می‌تواند زندگی دریایی را مطالعه کند. او در ایالات متحده به میانگین سن بازنشستگی رسیده بود، اما بازنشستگی در دستور کار ارل نبود. شغل او مایه خوشحالی شدید بود.

 

کتاب‌هایی مانند هفته‌ی کاری ۴ ساعته ممکن است پرفروش‌ترین‌ها باشند. اما در سال ۲۰۰۲، نظرسنجی عمومی اجتماعی نشان داد که اکثر افراد ترجیح می‌دهند حتی در صورت عدم نیاز به شغل به برخی از ظرفیت‌های کاری ادامه دهند. اگر مانند ارل علاقه‌مند به شغل خود هستید، می‌خواهید بیش از چهار ساعت در هفته کار کنید. اکنون فقط باید آن شغل را پیدا کنید.

 

در اعماق جان، احتمالاً می‌دانید که چه شغلی شما را هیجان‌زده می‌کند. این یکی از مواردی است که ضمن ایجاد انگیزه در صحبت کردن با ارزش‌های شما، از مهارت‌ها و خلاقیت‌های شما استفاده می‌کند. اغلب مواردی که بیشتر ما را به هیجان می‌آورد می‌توان به دوران کودکی ما بازگرداند. ارل در خاطرات خود درباره‌ی تغییرات دریا، ارل می‌گوید که او توسط اقیانوس جادو شده است وقتی موجی او را که فقط سه سال داشت زمین انداخت. اگر در تصور اینکه ایده‌آل شغل شما چیست مشکل دارید، فهرست ۱۰۰ رؤیای خود را جست‌وجو کنید. آیا هیچ یک از آن‌ها شور کودکی را تکرار می‌کنند؟ این رؤیا ممکن است به عنوان سرنخی برای یافتن شغلی عمل کند که بتوانید در آن پیشرفت کنید.

 

جریان یکی دیگر از شاخص‌های مفید است که شما شغل مناسب خود را پیدا کنید. جریان حالتی است که باید آنقدر در یک فعالیت جذب شوید که تمام نگرانی‌های دیگر از بین می‌رود. این اتفاق می‌افتد هنگامی که شما در سطح درست به چالش کشیده می‌شوید، و یک احساس شادی فوق‌العاده را پرورش می‌دهد. هرچه شادتر باشید، بهره‌وری بالاتری خواهید داشت.

 

اگر جریان کار را تجربه نمی‌کنید، مدتی را تأمل کنید که آیا در زمان‌های دیگر آن را تجربه می‌کنید. در آن لحظات چه می‌کنید؟ آیا می‌توانید شغلی را بیاموزید که شامل فعالیت‌های مشابه باشد؟ شغلی که شامل این موارد باشد، از توانایی‌های اصلی شما بهره می‌برد و زندگی کاری شما را از وسیله‌ای برای کسب درآمد به تجربه‌ای که دوست دارید تبدیل می‌کند.

برای ثروتمند شدن باید تقویم کاری خود را کنترل کنید.

کارول فاسبیندر-اورث، زیست‌شناس، عادت کرده است که خود را از جلسات معاف کند. خیلی از ما خیلی عصبی هستیم که نمی‌توانیم صحبت کنیم، اما فاسبیندر-اورث نظر دیگری دارد. اگر متوجه شود جلسه‌ای به او ربطی ندارد، تشخیص می‌دهد که این اتلاف وقت او است. و این زمان بهتر است به دنبال فعالیت‌هایی باشد که حرفه او را رشد می‌دهند.

 

فاسبیندر-اورث در استفاده‌ی مؤثر از زمان برای دستیابی به اهداف استاد است. وی دکترای ایمونولوژی مرغی را بدون گذراندن ۸۰ ساعت معمول در هفته به دست آورد. از آنجا که او در اولین سال تحصیل در تحصیلات تکمیلی اولین فرزند خود را داشت، به راحتی نمی‌توانست هر ساعت را در آزمایشگاه بگذراند. در عوض، فاسبیندر-اورث یاد گرفت که چگونه برنامه‌ی خود را برای به حداکثر رساندن پیشرفت خود تنظیم کند. در عرض پنج سال، وی دکترای خود را به پایان رساند، کرسی استادی کسب کرد در حالی که فرزند دوم خود را هشت ماهه باردار بود.

 

برای پیروی از مثال فاسبیندر-اورث، آنچه را می‌خواهید در زندگی حرفه‌ای خود بدست آورید شناسایی کنید. هنگامی که این موضوع را واضح دانستید، وضعیت بهتری برای ارزیابی اولویت‌های خود خواهید داشت. یک سال معادل حدود ۲۰۰۰ ساعت کار است. اگرچه این زمان بی‌نهایت نیست، اما مطمئناً به شما فرصت می‌دهد تا رؤیاهای خود را دنبال کنید.

 

پنج سال جلوتر از جایی که می‌خواهید باشید کار کنید، یک هدف سالانه تعیین کنید و سپس آن را به نقاط عطف ماهانه تقسیم کنید. هر جمعه، فهرستی از اهداف هفته را بنویسید و مشخص کنید که هر کار چقدر طول می‌کشد. آن فعالیت‌ها را در تقویم خود برنامه‌ریزی کنید و متعهد شوید که آن‌ها را انجام دهید – مهم نیست که چه کاری انجام می‌شود.

 

برای کمک به پای‌بندی به تعهد خود، باید با فعالیت‌های دامپینگ خارج از شایستگی‌های اصلی خود راحت باشید. انجام کارهایی که در انجام آن‌ها مهارت ندارید به معنای اتلاف وقت بهتر برای صرف کار دیگری است. اگر نمی‌توانید کاری را به طور کامل کنار بگذارید، مدت زمان صرف تقویم خود را به حداقل برسانید. به عنوان مثال، جلسات تیم مقدار زیادی از روز کاری شما را می‌مکد. برای ایجاد کارایی بیشتر، از رئیس خود سؤال کنید که آیا تعداد جلسات چند نفره را می‌توان با کارمندان مربوطه جایگزین جلسات یک نفره کرد. به این ترتیب، بقیه افراد می‌توانند وظایفی را انجام دهند که واقعاً مهم هستند.

 

به یاد داشته باشید، شما مجبور نیستید همه کارها را انجام دهید فقط به این دلیل که توانایی دارید. اگر شخص دیگری بهتر از شما در انجام کاری بهتر است، سعی کنید این وظیفه را به عهده‌ی او بگذارید.

برای دستیابی به موفقیت شغلی، استراتژی را با داستان ترکیب کنید.

لیا اینگرام نویسنده‌ی کتاب «صرفه‌ی ناگهانی» است، که توضیح می‌دهد چگونه خانواده‌های آمریکایی می‌توانند سالانه ۲۵,۰۰۰ دلار پس‌انداز کنند. از نظر یک فرد خارجی ممکن است انتشار سفرنامه‌ی او ناگهانی به نظر برسد. در نوامبر ۲۰۰۸، نماینده‌ی او كتابش را برای ناشران آماده كرد. در پایان ماه، او قرارداد بست و به موفقیت دلخواه خود دست یافت.

 

اما این «موفقیت» پس از دو سال وبلاگ‌نویسی در مورد زندگی صرفه‌جویی‌شده بود. وقتی خانواده‌اش به خانه‌‌ی رؤیایی خود در نیو هوپ، پنسیلوانیا نقل مکان کردند، متوجه شدند که با هزینه‌های زیادی برای نگهداری روبرو هستند و مجبور شدند کمربندهای خود را ببندند. اینگرام که از اجرای معمول مراسم عروسی و آداب و رسوم خود خسته شده بود، تصمیم گرفت که زمان تغییر رسیده و به وبلاگ‌نویسی درباره‌ی زندگی با بودجه متعهد شد.

 

اینگرام فهمید که دروازه‌بانان رؤیای او – ناشران – می‌خواهند شواهدی مبنی بر سرمایه‌گذاری مناسب وی قبل از پیشنهاد قرارداد به او بخواهند. بنابراین، در همان سال اول وبلاگ‌نویسی، او بر ایجاد مخاطب تمرکز کرد. در سال دوم، وبلاگ او روزانه ۵,۰۰۰ بازدیدکننده داشت. اینگرام با داشتن استراتژی و تعهد، توانست معیارهایی را ارائه دهد که پیشنهاد فروش کتابش را به ناشران بالقوه ارائه دهد.

 

اگر به دنبال موفقیت شغلی خود هستید، به معیارهایی فکر کنید که بهترین‌های صنعت شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این ممکن است یک نمونه کارهای قابل تقدیر، آمار حضور مخاطبان، یا نتایج جذب و تأمین مالی باشد. اگر مطمئن نیستید، یک بهترین پیدا کنید و از آن‌ها بپرسید که برای ارتقاء سطح شغلی خود باید چه معیاری را برای رسیدن به این هدف کسب کنید.

 

یک داستان جذاب نیز از هدف شما حمایت خواهد کرد. یک ساعت را اختصاص دهید تا در مورد آنچه شما را به عنوان یک روزنامه‌نگار در نیویورکر معرفی می‌کند، تأمل کنید و بنویسید. به عنوان مثال، آیا شغل تجاری شما از زمانی آغاز شد که شما یک بچه زحمتکش بودید و زمین را پاک می‌کردید و سپس در روزهای گرم لیموناد می‌فروختید؟ داستان‌هایی از این دست چیزی ایجاد می‌کند که توجه مردم را به سوی حود جلب می‌کند.

 

البته، همیشه یک عنصر شانس در تحقق یک رؤیا دخیل است، اما پریدن از فرصت‌ها می‌تواند شانس را به نفع شما تغییر دهد. عادت کنید که خود را در آنجا قرار دهید، خواه احساس کنید آماده هستید یا نه.

با تمرکز بر توانایی‌های اصلی خود می‌توانید روابط خود را با فرزندان بهبود بخشید.

در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۶۰، کارهایی مانند «پتو برقی آهنی» و «سقف خلاء» در فهرست کارهای روزمره زنان دیده می‌شد. در این مدت، بیشتر مادران آمریکایی ۳۴,۵ ساعت در هفته را به تمیزکاری می‌پرداختند. خوشبختانه امروز این رقم به ۱۶ ساعت نزدیک شده است.

 

با توجه به اینکه بسیاری از مادران در حال حاضر نیز کار پولی دارند، زمان تمیز کردن با همان قدرت وجود ندارد. و در حالی که والدین اکنون بیشتر از دهه‌های ۱۹۵۰ و ۶۰ با کودکان وقت می‌گذرانند، ممکن است تعجب کنید که این زمان واقعی در واقع کم است. در ایالات متحده، مادران خانه‌دار حدود ۲۲,۵ ساعت در هفته را به مراقبت از کودکان زیر شش سال اختصاص می‌دهند. این مقدار کمی بیش از سه ساعت در روز است. بنابراین اگر این مدت زمانی است که باید کودک خود را پرورش دهید، احتمالاً می‌خواهید از آن نهایت استفاده را ببرید.

 

امروزه، بسیاری از والدین برای رفتن به مسافت بیشتری احساس فشار می‌کنند. آن‌ها کودک چهار ساله خود را به فوتبال پی وی می‌فرستند، برای هر بچه کلاس هدیه ولنتاین درست می‌کنند یا غذای کودک را از ابتدا خودشان درست می‌کنند. اما این فعالیت‌ها لزوماً باعث ایجاد رابطه‌ی دوستانه با فرزند شما نمی‌شوند.

 

به عنوان یک والد، پرورش کودک یکی از اصلی‌ترین صلاحیت‌های شماست. یادآوری این موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا از وقت خانواده بیشترین بهره را ببرید. اگر اهل پخت‌وپز نیستید، یک کیک بخرید تا به عنوان یک غذای خوب از آن استفاده کنید. می‌توانید با استفاده از صداهای خنده‌دار داستان را زنده کنید، از زمانی که در آشپزخانه هستید استفاده کنید و برای کودک‌تان بخوانید.

 

با درخواست از آن‌ها بخواهید فهرست ۱۰۰ رؤیایی خود را بنویسند، به دنبال اشتیاق مشترک بین شما و فرزند خود باشید. اگر هر دو عاشق شنا هستید، سفرهای منظمی را به استخر محلی اختصاص دهید. عشق به موسیقی ممکن است به معنی آواز خواندن با هم باشد. اگر شما کاری را انجام دهید که هر دو از آن لذت ببرید و ببینند که شما صمیمانه می‌خواهید وقت را با آن‌ها بگذرانید، کودکان بزرگ‌تر احتمالاً شرکت می‌کنند. به یاد داشته باشید، این بدان معنی است که با خاموش کردن تلفن هوشمند خود آن زمان را به عنوان ارزشمند تلقی کنید.

 

آگاهانه برنامه‌هایی را تنظیم کنید که شما را از تلویزیون دور کند. یک سیب‌زمینی نیمکت‌نشین هیچ کاری برای تقویت ارتباط عمیق یا احساس رضایت از شما ایجاد نمی‌کند.

کارهای خانه را که مطابق با صلاحیت‌های اصلی شما نیستند، بر عهده بگیرید.

سازنده نرم‌افزار سید ساوارا [Sid Savara] در نواختن گیتار تبحر دارد. چیزی که او در آن عالی نیست خرید مواد غذایی و آشپزی است. جوان ۳۰ ساله آگاه از سلامتی تمام تلاش خود را می‌کرد تا از دام‌های مصرف مواد غذایی جلوگیری کند. اما چون او از قبل برنامه‌ریزی نمی‌کرد، ساعت‌ها پس از کار به فروشگاه می‌رفت یا منتظر یخ‌زدایی مرغ بود.

 

بنابراین ساوارا طرحی ارائه داد. او یک آگهی برای یک سرآشپز شخصی در فهرست کریگ قرار داد. مادری که اخیراً کار روزانه خود را رها کرده بود، پاسخ داد و آنها توافق کردند که وی به او ۱۲ تا ۱۵ وعده غذایی اساسی با قیمت ۶۰ دلار در هفته، به اضافه هزینه مواد غذایی بدهد. در حالی که این مورد دیگری به بودجه وی اضافه می‌کرد، اما قبض کارت اعتباری ساوارا کاهش یافت، زیرا سرآشپز وی بلد بود از نظر اقتصادی خرید کند و خرید چندانی نداشت. از همه مهم‌تر، ساوارا تقریباً ده ساعت وقت در هفته صرفه‌جویی می‌کند! این ده ساعت را می‌تواند برای نواختن گیتار استفاده کند.

 

حتی اگر پدر و مادر تمام وقت باشید، بعید به نظر می‌رسد که کارهای خانه یکی از اصلی‌ترین صلاحیت‌های شما باشد. چیزی که ساوارا ده ساعت در هفته طول می‌کشید، فقط آشپزی او را چهار بار به فروشگاه برای خرید می‌برد. واضح است که، ساوارا بهتر بود آماده‌سازی وعده‌های غذایی خود را برون‌سپاری کند. به همین ترتیب، اگر کارهای خانه را نسبت به وقت باکیفیت با فرزندان در اولویت خود قرار دهید، به طور بالقوه خود را از فرصت پرورش روابط خانوادگی دور می‌کنید. این همیشه ارزش دارد که ارزیابی کنید آیا در بودجه شما جایی برای پرداخت هزینه این خدمات وجود دارد.

 

برای به دست آوردن وقت خود از طریق برون‌سپاری، به کارنامه‌ی زمانی خود نگاه کنید و مشخص کنید که کدام یک از کارهای خانه در هفته وقت شما را می‌خورند. به طور معمول، تهیه غذا و خانه‌داری بزرگترین دزدان هستند. بیشتر والدینی که به طور تمام وقت کار می‌کنند، هفته‌ای نه ساعت در کنار هم صرف تغذیه خانواده می‌کنند – اما فقط سه ساعت با بچه‌های خود بازی می‌کنند. با استخدام خدمات تحویل غذا، مانند نو-کیچن [Nu-Kitchen] یا جنی کرایگ [Jenny Craig]، این تعادل را تغییر دهید. اگر این در بودجه‌ی شما نیست، خرید آنلاین مواد غذایی را شروع کنید. به این ترتیب، زمان رفت و آمد و صف را کم می‌کنید و می‌توانید بعد از ساعت کاری خرید کنید. تنظیم فهرست موارد اصلی هم‌چنین کار را ساده می‌کند.

 

بعد، نگرش جدیدی به تمیز کردن اتخاذ کنید. مرتب کردن اسباب‌بازی‌ها، زمان با کیفیت را می‌دزدد. با رها کردن از افتخارآفرینی در خانه، خود را آزاد کنید. سرمایه‌گذاری در توانایی‌های اصلی شما بسیار مهم‌تر از نگهداری خانه است.

اوقات فراغت خود را برنامه‌ریزی کنید تا ارزش آن را افزایش دهید.

لحظه‌ای وقت بگذارید و تخمین بزنید که هر هفته چند ساعت اوقات فراغت دارید. برای برخی ممکن است این رقم صفر باشد. برای دیگران، شاید فقط یک یا دو مورد باشد. اکثر مردم می‌گویند که آنها به اندازه کافی وقت ندارند – که با فشارهای کار ، فرزندپروری و کارهای خانه، به سختی زمان دیگری برای اوقات فراغت باقی می‌ماند، چه رسد به این که به دنبال یک رؤیا بروند یا برای هدفی داوطلب شوند.

 

اما مطالعات نشان داده است كه متوسط ​​آمریكایی‌ها در هفته ۳۰ ساعت اوقات فراغت دارند. این چهار ساعت کامل در روز است! مسئله این است که چنین حسی ندارد. از آنجا که اوقات فراغت خود را با دقت برنامه‌ریزی نمی‌کنیم، در نهایت جلوی تلویزیون دچار بی‌نظمی می‌شویم. و ما این کار را به طور متوسط ​​۲۰ ساعت در هفته انجام می‌دهیم. تصور کنید اگر حتی نیمی از وقت خود را برای انجام کاری که دوست دارید سرمایه‌گذاری کنید می‌توانید به چه نتیجه‌ای برسید.

 

برای جلوگیری از حذف اوقات فراغت، با تقویم خود بنشینید و آن را برنامه‌ریزی کنید. چند جلسه ورزش، آن سرگرمی سرگرم‌کننده، معاشرت و مراقبت از خود را وارد تقویم کنید. این فعالیت‌ها حرف اول را می‌زند. سپس می‌توانید از هر زمان باقیمانده برای تماشای تلویزیون یا گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

 

انتخاب یک یا دو فعالیت برای تمرکز می‌تواند به اوقات فراغت شما کمک کند. نویسنده، لورا وندرکام آواز سرود را دوست دارد، به این معنی که او از چندین جایگاه اوقات فراغت خود برای تمرین استفاده می‌کند. وندرکام با اختصاص وقت در هر هفته، می‌تواند اشتیاقی را دنبال کند که زندگی او را با شادی و انرژی روبرو خواهد کرد.

 

حواستان باشد که کدام بازه‌های زمانی در برنامه‌ی شما بهترین فعالیت‌های اوقات فراغت را دارد. در غیر این صورت بازگشت به جلوی تلویزیون برای شما دشوار خواهد شد. این امر به ویژه در صورت نیاز به برنامه‌ریزی مراقبت از کودکان بسیار مهم است. وندرکام همچنین دوست دارد برای تناسب اندام بدَوَد. او بعنوان شخصی که دورکاری می‌کند، بهتر است صبح زود یا اوایل بعدازظهر آهسته بدود، و به عنوان استراحت ناهار خود از ورزش استفاده کند و سپس پشت میز خود غذا بخورد.

 

اگر به سختی می‌توانید جایی برای فعالیت‌های اوقات فراغت باز کنید، سعی کنید آن‌ها را با کارهای دیگر تلفیق کنید. از یکی از دوستان خود بخواهید که با شما دوچرخه‌سواری کند یا با هم داوطلبانه در رستوران محلی غذا بخورید. حتی خرید مواد غذایی با هم می‌تواند کارهای روزمره را به چیزی سرگرم‌کننده تبدیل کند. بدین ترتیب، هفته‌ی شما با لحظاتی شادی‌آور همراه خواهد بود و زندگی شما غنی‌تر خواهد بود.

خلاصه نهایی

پیام اصلی در این یادداشت

برده شدن خواسته‌های زندگی مدرن آسان است. کار، تعهدات خانوادگی و کارهای خانه راهی است که می‌تواند تقویم‌های ما را پر کند، به ما این احساس را می‌دهد که دیگر فرصتی برای انجام کارهایی نیست که باعث خوشبختی ما می‌شوند. اما ما می‌توانیم با ارزیابی مداوم اولویت بودن یا نبودن یک فعالیت، مالکیت وقت خود را بدست آوریم. اگر اینگونه نباشد، می‌توانیم انتخاب کنیم که آن را به حداقل برسانیم – یا کلاً آن را کنار بگذاریم. این زمان باعث می‌شود تا تمرکز روی چیزهایی آزاد شود که معنای زندگی ما را ایجاد می‌کنند.

مشق تغییر

با ایجاد یک شیفت مینی‌شب، وقت بیشتری را با خانواده خود بگذرانید.

والدین شاغل معمولاً در گذراندن وقت با فرزندان خود در طول هفته دشواری ذارند. هر هفته ساعت ۵:۰۰ بعدازظهر تا ۸:۰۰ تقویم خود را مسدود کنید – و این را به عنوان وقت مقدس خانواده ببینید. چند شب در هفته با کار از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۰:۰۰ در دفتر کار مقابله کنید. با این کار، در حالی که بچه‌ها هنوز بیدار نیستند، اوقات خود را با هم به حداکثر می‌رسانید. در غیر این صورت، به احتمال زیاد اوقات فراغت عصر خود را جلوی تلویزیون هدر می‌دهید.

 

شما می‌توانید این کتاب را از سایت آمازون تهیه کنید.

 

[newsletter_signup_form id=1]

امتیاز به این مطلب

4.3/5 - (7 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
۱۶۸ ساعت
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+