1. خانه
  2. رادیو تغییر
  3. اولویت گذاری

اولویت گذاری

اولویت گذاری

اولویت گذاری

5/5 - (6 امتیاز)

اولویت یعنی بین چند گزینه، یکی را براساس ارزش، زمان، هزینه و ریسک بالاتر قرار دهید

اولویت گذاری یعنی نخست کارهای نخست را انجام دهیم. این عادت خوب مردمان مؤثرست. پس اگر می‌خواهید رهبری مؤثر و بر پیروانتان اثرگذار باشید، بایستی به موضوع اولویت بسیار اهمیت دهید. از طرف دیگر، انسان یک موجود انتخابگر و هوشمندست، اما چگونه باید انتخاب کند؟ شما می‌توانید به هر روشی گزینش کنید ولی انتخاب با اولویت گره خورده‌ست. شما برای انتخاب‌های‌تان معیارهایی دارید که همین معیارها گزینه‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند. برخی از آنها را بالاتر و بعضی دیگر را پایین‌تر قرار می‌دهد. همین که می‌گویید کدام را زودتر انجام دهم یعنی اولویت برای شما مهم‌ست.

 

در مسیر زندگی شما همواره اتفاق می‌افتد که شما باید بین چند گزینه یکی را انتخاب کنید. انتخابی براساس ارزش، زمان، هزینه و ریسک. اینجاست که بین چند گزینه، گزینه‌ای را باید انتخاب کنید که عملکرد مطلوب شما در آن وجود دارد. ارزش گزینش را داشته باشد. زمان، هزینه، و ریسک کمتری را بر ما تحمیل کند. اولویت دادن بین چند گزینه و انتخاب بین آنها از اصلی‌ترین و مهم‌ترین موضوعاتی که انسان‌ها به صورت روزانه با آن مواجه هستند. و ناگزیر از اولویت هستند. زیرا منابع تخصیصی به گزینه‌ها مانند زمان، پول، انرژی، عمر و … بسیار محدودست.

 

این برنامه رادیو تغییر که چهارمین رادیو از این دست برنامه‌هاست، مسعود چیتگرها درباره اولویت گذاری با شما گفت‌وگو می‌کند. رادیو تغییر رسانه تغییر و دگرگونی‌ست که درباره موضوعات مرتبط با الگوی هارمونی تغییر با مخاطبان‌ش ارتباط برقرار می‌کند. رادیو تغییر با طرح سه پرسش چرا، چه‌چیزی، و چگونگی درباره موضوع صحبت می‌کند. و در نهایت با تمرین به پایان می‌رسد. اگر این برنامه را گوش دادید و راضی بودید برای دیگران هم به اشتراک بگذارید. شاید کسی، جایی، زمانی، و برای موضوعی نیازمند شنیدن آن باشد.

 

 

بنر دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (6 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
اولویت گذاری
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+