1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. نوآوری سازمانی را پیش ببرید و تغییر را هدایت کنید

نوآوری سازمانی را پیش ببرید و تغییر را هدایت کنید

تغییر

نوآوری سازمانی را پیش ببرید و تغییر را هدایت کنید

5/5 - (1 امتیاز)

برنامه گواهینامه ابتکار تغییر موفق را دنبال کنید

تغییر در کسب‌وکار اجتناب ناپذیرست. رهبران باید از شرایط آشفته بازار، روندهای صنعت در حال تحول، رقابت جهانی و تحول دیجیتال عبور کنند. طبق داده‌های شرکت مشاوره و تحقیقاتی گارتنر، یک شرکت معمولی در سه سال گذشته پنج تغییر در سطح سازمان را اعمال کرده‌ست. و تقریباً ۷۵ درصد انتظار دارند که این تعداد در سه سال آینده چند برابر شود. با این حال، نیمی از ابتکارات تغییر شکست می‌خورند و تنها ۳۴ درصد موفقیت‌ها آشکار هستند.

 

برنامه گواهینامه جعبه‌ابزار تغییر حامیان (سطح ۳) برای کمک به رهبران تیم باتجربه در اجرای ابتکارات موفق تغییر طراحی شده‌ست. این برنامه آموزشی یک دوره آموزشی آنلاین هشت هفته‌ای‌ست که شما را با چارچوب‌ها، ابزارها و مهارت‌های عملی برای پیش‌بینی و پاسخ به تغییرات بیرونی، غلبه بر موانع تغییر، و ایجاد تحول، مجهز می‌کند.

سازمان دو سویه

شما یاد خواهید گرفت که چگونه یک «سازمان دوسویه» بسازید که بتواند کسب‌وکار امروز و نوآوری‌های فردا را مدیریت کند.

 

در طول دوره آموزشی، شما با ابزارها و شیوه‌های کسب‌وکار از سازمان‌هایی با اندازه‌ها و صنایع مختلف آشنا می‌شوید. چالش‌های واقعی به اشتراک گذاشته می‌شود که در اجرای تغییرات تحول‌آفرین با آنها روبرو بوده‌اند. شما از رهبران کسب‌وکار می‌شنوید. همانطورکه از تجربیات آنها یاد می‌گیرید، دانش خودتان را از طریق یک ابتکار تغییر در سازمان‌تان به کار می‌گیرید. و با یک برنامه مربیگری و پشتیبانی دقیق برای مقابله با آن دوره آموزشی را به پایان می‌رسانید.

 

این دوره آموزشی به نوآوران، مدیران سطح متوسط ​​و رهبران تیم با تجربه کمک می‌کند تا ابتکارات تغییر موفق را حمایت و مدیریت کنند. چه در کسب‌وکاری که رهبر بازارست کار کنید، چه در یک سازمان متوسط ​​با رشد سریع، یا کسب‌وکاری نوظهور پویا، شیوه‌ها و ابزارهایی را برای شکل‌دهی به فرهنگ شرکت‌تان و قدرت غلبه بر مقاومت تغییر به‌دست خواهید آورد که کسب‌وکارهای جاافتاده را آزار می‌دهد.

تجدید و تغییر سازمان

در تغییرات پیشرو و تجدید سازمان، شما:

 

  • موانع موجود برای تغییر و چگونگی غلبه بر آنها را بررسی می‌کنید؛
  • علت اصلی عملکرد و شکاف فرصت‌های سازمان‌تان را تجزیه‌وتحلیل می‌کنید؛
  • معماری سازمان‌تان را با درک رابطه بین سخت‌افزار (ساختار، فرایندها و سیستم‌ها) و نرم‌افزار (قابلیت‌ها، شایستگی‌ها و فرهنگ) آن می‌سازید؛
  • نحوه تنظیم استراتژی، بهبود اجرا و هدایت جریان‌های نوآوری را کشف می‌کنید؛
  • از قدرت و سیاست برای مقابله با مقاومت و حفظ کنترل در دوران گذار بهره می‌برید؛
  • ارتباط بین تجدید و تحول فردی و سازمانی را درک می‌کنید؛

 

قبل، در حین و بعد از دوره آموزشی، فرصت‌هایی خواهید داشت که با شبکه‌ای از تغییردهندگان متشکل از متخصصان کسب‌وکار همفکر مشارکت داشته باشید. می‌توانید برای تسریع در یادگیری، دیدگاه‌تان و به چالش کشیدن جهان‌بینی خودتان، سؤال بپرسید و تجربیات و تخصص‌تان را به اشتراک بگذارید.

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تغییر
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+