1. خانه
  2. رادیو تغییر
  3. خوشبختی

خوشبختی

خوشبختی

خوشبختی

5/5 - (3 امتیاز)

خوش‌بختی آرمانشهر هر فردی است که پا در این دنیا می‌گذارد.

خوشبختی آرمانشهر هر فردی است که پا در این دنیا می‌گذارد. هیچ یک از ما نمی‌خواهیم شوربخت یا خدانکرده بدبخت شویم. اما معنای واقعی خوش‌بختی چیست؟ آیا هر کسی از منظر و دیدگاه خود خوش‌بختی و بدبختی را ترجمه می‌کند یا خوش‌بختی اصول و ویژگی‌های عمومی دارد که اگر آن‌ها را در زندگی داشته باشیم بدان می‌رسیم.

 

پرسش بعدی این است که چطور می‌توانیم خوشبخت باشیم و از بدبختی فاصله بگیریم. چه چیزهایی در زندگی داشته باشم خوشبختم. آیا پول خوش‌بختی می‌آورد؟ پرسش همیشگی که همه ما در ذهن داریم یا درباره آن خوانده یا شنیده‌ایم.

 

به طور کلی ممکن است مفهوم خوشبختی از نظر هر فرد متفاوت باشد و هر فرد خوش‌بختی را در برخی موارد ببیند.

 

اما در واقع خوشبختی به چه معناست؟ چگونه باید به خوش‌بختی دست یافت؟ در حقیقت می‌توان گفت که مفهوم خوش‌بختی از نظر علم روانشناسی بسیار متفاوت است. علم روانشناسی تأکید دارد خوش‌بختی ناشی از احساس خوش‌بختی درونی است و از احساسات درون افراد نشات می‌گیرد.

 

از طرف دیگر، انسان خوشبخت کسی است که احساس شادی در زندگی خود می‌کند. و نسبت به مسائل و شرایط گوناگون با تفکر و دیدگاهی مثبت نگاه می‌کند. و به خودشناسی جهت یافتن مسیر درست برای رسیدن به خواسته‌های خود رسیده است.

 

در این برنامه رادیو تغییر، مسعود چیتگرها با ما از خوشبختی گفت‌وگو می‌کند و اطلاعات و آگاهی را مرور و یادآوری می‌کند که می‌تواند برای شما جذاب و جالب باشد. بشنوید و اگر پسندیدید آن را برای دیگران به اشتراک بگذارید. شاید کسی بخواهد برای تغییر آماده شود.

 

 

دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
خوشبختی
برخیز و عزم جزم «رشد» کناطلاعات بیشتر
+