1. خانه
  2. رادیو تغییر
  3. خوشبختی

خوشبختی

خوشبختی

خوشبختی

5/5 - (4 امتیاز)

نیک‌بختی آرمانشهر هر فردی‌ست که پا در این دنیا می‌گذارد.

خوشبختی آرمانشهر هر فردی‌ست که پا در این دنیا می‌گذارد. هیچ یک از ما نمی‌خواهیم شوربخت یا خدانکرده بدبخت شویم. اما معنای واقعی خوشبختی چیست؟ آیا هر کسی از منظر و دیدگاه خودش خوشبختی و بدبختی را ترجمه می‌کند یا خوش‌بختی اصول و ویژگی‌های عمومی دارد که اگر آنها را در زندگی داشته باشیم بدان می‌رسیم.

 

پرسش بعدی اینکه چطور می‌توانیم نیک‌بخت باشیم و از بدبختی فاصله بگیریم. چه‌چیزهایی در زندگی داشته باشم خوشبختم. آیا پول نیک‌بختی می‌آورد؟ پرسش همیشگی که همه ما در ذهن داریم یا درباره آن خوانده یا شنیده‌ایم.

 

به طور کلی ممکن‌ست مفهوم نیک‌بختی از نظر هر فرد متفاوت باشد و هر فرد خوشبختی را در برخی موارد ببیند.

 

اما در واقع خوش‌بختی به چه معناست؟ چگونه باید به آن دست یافت؟ در حقیقت می‌توان گفت که مفهوم نیک‌بختی از نظر علم روانشناسی بسیار متفاوت‌ست. علم روانشناسی تأکید دارد خوش‌بختی ناشی از احساس نیک‌بختی درونی‌ست و از احساسات درون افراد نشات می‌گیرد.

 

از طرف دیگر، انسان خوشبخت کسی‌ست که احساس شادی در زندگی خودش می‌کند. و نسبت به مسائل و شرایط گوناگون با تفکر و دیدگاهی مثبت نگاه می‌کند. و به خودشناسی جهت یافتن مسیر درست برای رسیدن به خواسته‌های‌ش رسیده‌ست.

 

در این برنامه رادیو تغییر، مسعود چیتگرها با ما از خوشبختی گفت‌وگو می‌کند. و اطلاعات و آگاهی را مرور و یادآوری می‌کند که می‌تواند برای شما جذاب و جالب باشد. بشنوید و اگر پسندیدید آن را برای دیگران به اشتراک بگذارید. شاید کسی بخواهد برای تغییر آماده شود.

 

 

بنر دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (4 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
خوشبختی
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+