1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. ۹ دلیل برای ثبت‌نام در دوره رهبری

۹ دلیل برای ثبت‌نام در دوره رهبری

دوره رهبری کسب‌وکار

۹ دلیل برای ثبت‌نام در دوره رهبری

5/5 - (10 امتیاز)

دوره رهبری، رهبران باتجربه و مدیران مشتاق را برای دستیابی به مهارت‌های رهبری کمک می‌کند

دوره رهبری را برای رهبری سازمانی جدی بگیرید. از این رو، اگر می‌خواهید در حرفه‌تان به عنوان یک رهبر پیشرفت کنید، گذراندن دوره رهبری ارزش‌ش را دارد. قبل از تعهد به ثبت‌نام و اجرای دوره، در نظر بگیرید که چه‌چیزی می‌توانید به دست آورید. و آیا ارزش دارد تا زمان بگذارید، تلاش کنید و هزینه‌ای بپردازید.

 

گزارش ریسرچ‌دات‌کام نشان می‌دهد که آموزش دوره رهبری نتایج سازمانی را ۲۵ درصد و رفتارهای رهبری فردی را ۲۸ درصد افزایش می‌دهد. اگر این آمار کافی نیست، گزارش دیگری را در ارتباط با افزایش مشارکت کارکنان و نرخ حفظ آنها ببینید.

 

در این یادداشت درباره این موضوع صحبت می‌کنم که دوره رهبری چیست. چه کسی باید آن را بگذراند. و نه دلیل برای اینکه این دوره ارزش ثبت‌نام را دارد.

دوره رهبری چیست؟

دوره رهبری یک برنامه توسعه حرفه‌ای‌ست. این برنامه به رهبران باتجربه و مدیران مشتاق برای دستیابی به مهارت‌های رهبری کمک می‌کند. این دوره با هدف ایفای نقش‌های رهبری تغییر و موفقیت‌آمیز در سطح سازمانی طراحی شده‌ست.

 

این نوع دوره برای متخصصان باتجربه تیم‌های پیشرو و کارآفرینانی مناسب‌ست که نوکسب‌وکارها‌ی‌شان وارد مرحله رشد می‌شوند. این دوره‌ها فراتر از مهارت‌های تئورریک و صرفاً علمی رهبری هستند تا شما را برای مقابله با چالش‌های جدید مجهز کنند.

 

دوره رهبری می‌تواند در قالب‌های مختلفی ارائه شوند. مانند آفلاین، آنلاین، حضوری و ترکیبی از اینها. و هر کدام از نظر محتوا، تمرین‌ها و ویژگی‌های یادگیری متفاوت‌ست.

 

گروه مشاوره مدیریت هارمونی دوره رهبری را ارائه می‌دهد که توسط بنیانگذار گروه هارمونی مسعود چیتگرها تدریس می‌شود. این دوره از مدل تجربه‌محور چهار مرحله یادگیری فعال و اجتماعی استفاده می‌کند که به شما امکان می‌دهد آنچه می‌آموزید را از طریق مثال‌ها در دنیای واقعی به کار ببرید.

۹ دلیل برای ثبت‌نام در دوره رهبری

۱. می‌تواند مقیاس و دامنه رهبری شما را گسترش دهد

مهارت‌های رهبری اساسی دارید. اینها شامل توسعه سبک رهبری شخصی شما، مدیریت شرایطی‌ست که عملکرد تیم را هدایت می‌کند. ارائه بازخورد سازنده و یادگیری مدیریت استرسی که می‌تواند همواره با رهبری باشد.

 

با این حال، فرصت‌های رهبری جدید – به عنوان مثال، رهبری تیم‌های متعدد، گروه‌های منطقه‌ای یا کل سازمان – به مهارت‌های جدیدی نیاز دارد. دوره رهبری می‌تواند بر دانش موجود شما بنا شود تا به شما کمک کند برای افزایش مقیاس (تعداد افراد، تیم‌ها یا بخش‌ها) و دامنه (محدوده و تنوع مسئولیت‌ها) آماده شوید.

 

به عنوان مثال، وبینار آموزشی لطفاً مدیریت نکنید فراگیران را با مهارت‌های بنیادی رهبری آشنا می‌کند. و رهبری کسب‌وکار، رهبران با تجربه را برای رویارویی با مجموعه چالش‌های بعدی آماده می‌کند.

۲. می‌تواند شما را به شبکه‌ای از دیگر رهبران متصل کند

در حالی‌که همه دوره‌های رهبری مانند هم نیستند، برخی از آنها فرصتی برای تعامل با دیگر متخصصان قبل از دوره، در طول دوره و بعد از دوره ارائه می‌دهند. شبکه هم‌آفرینی دگرگونی فرصت شبکه‌سازی را برای شما فراهم می‌کند. و هم‌چنین در طول دوره، افکار و بازخوردشان را با همقطاران به اشتراک بگذارند.

 

ایجاد یک شبکه می‌تواند به شما در پیشرفت شغلی، به دست آوردن دیدگاه‌های جدید و ارتباط با رهبران سازمانی کمک کند که با چالش‌های مشابه شما روبرو بودند.

۳. می‌تواند به شما در تنظیم و برقراری ارتباط کمک کند

چه یک مدیر اجرایی مشتاق یا یک رهبر تیم باشید، باید یک جهت‌گیری استراتژیک تعیین کنید. و آن را به وضوح به سازمان‌تان منتقل کنید.

 

 دوره رهبری می‌گوید: «تدوین نوشتاری جهت‌گیری استراتژيک سازمان شما اولین گام مهمی‌ست تا بفهمید سازمان به کجا می‌رود. ارتباط آن با دیگران اینکه چگونه آن جهت‌گیری را به زندگی فردی و حرفه‌ای کارکنان‌تان می‌آورید.»

 

دوره رهبری می‌تواند چارچوب‌های مشخصی را برای تنظیم و برقراری ارتباط ارائه دهد که می‌توانید در حین یادگیری آنها را در سازمان‌تان اعمال کنید.

۴. می‌تواند به شما یاد دهد که یک فرهنگ شرکتی قوی بسازید

با افزایش رهبری، مسئولیت ایجاد یک فرهنگ سازمانی قوی به وجود می‌آید. فرهنگ یک شرکت در هر سطحی نفوذ می‌کند. و می‌تواند بر بهره‌وری، شادی، میزان حفظ و دستیابی سازمان به اهداف‌ش تأثیر بگذارد.

 

جنبه‌هایی از فرهنگ شرکت شما وجود دارد که بنیادی‌تر هستند. به عنوان مثال، اینکه آیا کارکنان شما در محل کار احساس امنیت می‌کنند یا خیر. و جنبه‌هایی وجود دارد که می‌توانند سازمان شما را ارتقاء دهند. مانند ایجاد محیطی که در آن آزمون و خطا برای افزایش نوآوری پاداش می‌گیرد.

۵. می‌تواند به شما کمک کند تا از یک نوکسب‌وکار (استارتاپی) به مرحله رشد وارد شوید

اگر صاحب کسب‌وکار هستید، می‌دانید که هر مرحله از کارآفرینی با چالش‌هایی همراه‌ست. هنگام انتقال از یک نوکسب‌وکار [استارتاپ] به یک کسب‌وکار در مرحله رشد، ممکن‌ست با چالش‌های رهبری روبرو شوید که هنوز با آن مواجه نبوده‌اید.

 

دوره رهبری  می‌تواند مهارت‌هایی را برای تعیین و برقراری ارتباط، رهبری تغییر، ایجاد فرهنگ و مدیریت یک تیم در حال رشد به شما ارائه دهد.

۶. می‌تواند شما را به یک رهبر تغییر تبدیل کند

سازمان‌ها به طور مرتب دستخوش تغییرات می‌شوند. به عنوان یک رهبر، باید بتوانید سازمان‌تان را به طور مؤثر از طریق آنها هدایت کنید.

 

چه تغییرات تدریجی (مانند انتقال به یک سیستم مدیریت پروژه جدید) و چه تغییرات تحولی (مانند تجدید ساختار در سطح کل سازمان). دوره رهبری می‌تواند شما را برای تشخیص نیاز به تغییر آماده کند. از یک چارچوب اثبات‌شده برای پیاده‌سازی استفاده کنید. آن را با موفقیت انجام دهید. و مقاومت را از طریق ارتباط هدف‌مند هدایت کنید.

 

یادداشت مرتبط: مدیریت تغییر سازمانی: چیست و چرا مهم‌ست

۷. می‌تواند شما را برای خلق ارزش راهنمایی کند

به عنوان یک رهبر، خلق ارزش همیشه باید در خط مقدم ذهن شما باشد. دوره رهبری می‌تواند به شما کمک کند ذینفعان کسب‌وکارتان را شناسایی کنید (به عنوان مثال، کارکنان، سرمایه‌گذاران، تأمین‌کنندگان و مشتریان). و شما را در طراحی ساختارها و فرایندهای سازمانی راهنمایی کند که بیشترین ارزش را برای همه طرف‌ها ایجاد کند.

 

تصور کنید سازمان شما در رسیدن به هدف‌ش در یک معیار خاص شکست خورده‌ست. با استفاده از مهارت‌های حاصله در دوره رهبری، می‌توانید ریشه این موضوع را فقدان انگیزه کارکنان شناسایی کنید. آزمایش کنید که کدام ساختار یا فرایند می‌تواند باعث آن شود و تغییر لازم را انجام دهید.

۸. می‌تواند دیدگاه‌های جدیدی از نمونه‌های دنیای واقعی به شما ارائه دهد

یادگیری در خلاء اتفاق نمی‌افتد. هنگام تحقیق درباره دوره رهبری، به دنبال دوره‌ای باشید که از مثال‌های دنیای واقعی برای نشان دادن مفاهیم و ایجاد تفکر انتقادی استفاده می‌کند.

 

این موارد تجاری در دنیای واقعی مشخصه مدل یادگیری الگوی مشاوره مدیریت هارمونی هستند. دوره رهبری شامل نمونه‌های واقعی از رهبران و مدیران سطح بالا از شرکت‌های ایرانی و خارجی‌ست.

 

پس از تأمل، فراگیران متوجه می‌شوند که چگونه هر متخصص حرفه‌ای به موقعیت‌های منحصربه‌فردش نزدیک می‌شود. و بینش و دیدگاه ارزشمندی را در این فرایند به دست می‌آورد.

 

هنگام انتقال به نقش رهبری سازمانی، با چالش‌هایی مواجه خواهید شد که دیگران با آن مواجه شده‌اند. گذراندن دوره‌ای که دارای آن مثال‌ها باشد می‌تواند شما را برای زمانی آماده کند که موقعیت‌های مشابهی پیش می‌آید.

۹. می‌تواند درون‌نگری و تأمل را تحریک کند

در نهایت، دوره رهبری درباره ارزیابی خودتان به عنوان یک رهبرست تا بتوانید مهارت‌های‌تان را توسعه دهید.

 

دوره رهبری به طور منظم فراگیران را تشویق می‌کند تا درباره نحوه برخوردشان با چالش رهبری و اعمال ابزارها، چارچوب‌ها و مفاهیم در سازمان بیاندیشند.

 

فرایند رشد حرفه‌ای نیازمند درون‌نگری و اندیشه‌ورزی برای دستیابی به خودآگاهی مورد نیاز برای بهبودست. هنگامی‌که از کاستی‌های رهبری خودتان آگاه می‌شوید، می‌توانید مهارت‌های‌تان را توسعه دهید و دیگران را نیز توانمند کنید.

مهارت‌های رهبری خودتان را به سطح بالاتر ببرید

اگر شما یک رهبر باتجربه هستید، کسب مهارت برای مقابله با چالش‌هایی که با سطح بالاتر رهبری پیش می‌آیند، سرمایه‌گذاری در حرفه و سازمان شماست. ثبت‌نام در دوره رهبری می‌تواند مهارت‌هایی را به شما بدهد تا در گستره و مقیاس بیشتر و بزرگ‌تر رهبری کنید.

 

هنگام تحقیق و جست‌وچو درباره اینکه کدام دوره را انتخاب کنید، مطمئن شوید که دارای ویژگی‌هایی باشد که نیازهای شما را برآورده کند. مانند اجزای شبکه اجتماعی و نمونه‌های واقعی. زیرا دوره‌ای مناسب شماست که بتواند شما را به صورت علمی و عملی برای موفقیت آماده کند.

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

5/5 - (10 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
دوره رهبری کسب‌وکار
شما هم می‌توانید تغییر را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+