1. خانه
  2. رادیو تغییر
  3. تغییر و دگرگونی

تغییر و دگرگونی

رادیو تغییر

تغییر و دگرگونی

5/5 - (11 امتیاز)

رادیو تغییر، رسانه‌ای برای گفت‌وگوی رشد و پیشرفت

رادیو تغییر پادکست گروه مشاوره مدیریت هارمونی است که به صورت دوره‌ای منتشر می‌شود و رایگان است. در فصل دوم از عناصر مختلف تعریف تغییر رمزگشایی می‌شود؛

تغییر حرکت متمرکز، مداوم و ملایم برای تبدیل و دگرگونی است از وضعیت موجودی که در آن هستیم به وضعیت مطلوبی که در آن می‌خواهیم باشیم.

بنابراین تعریف تغییر هفت عنصر کلیدی دارد:

 

۱. حرکت

۲. تمرکز

۳. مداومت

۴. ملایمت

۵. دگرگونی

۶. وضعیت موجود

۷. وضعیت مطلوب

 

این برنامه آغاز فصل دوم پادکست رادیو نغییر است و شما در این برنامه از مسعود چیتگرها درباره تغییر می‌شنوید. ابتدا ایشان داستان واقعی خودش را در رابطه با دست‌وپنجه نرم کردن با مرگ را می‌گوید، به سه پرسش کلیدی الگوی هارمونی تغییر جنبشی برای دگرگونی درباره تغییر پاسخ می‌دهد و پنج مدل مشهور برای تغییر و دگرگونی را تشریح می‌کند. در انتها هم تمرینی برای مشق تغییر خواهید داشت.

 

هارمونی تغییر به عنوان یک الگوی جامع و کامل مشاوره مدیریت به مانند میوه‌ی شیرین هلو معرفی می‌شود. این الگو با برقراری سه هارمونی پرسشگری، ساختاری و رفتاری می‌تواند شما را در دستیابی و حرکت به سمت وضعیت مطلوب کمک کند. و خطر شکست سفر تغییر را کاهش دهد.

 

برای رسیدن به وضعیت مطلوب در تغییر باید نخست، آدم‌ها به دور از خودخواهی‌ها به عنوان رهبر و مربی پرورش پیدا کنند. دوم بستری برای یکپارچگی سیستم‌‌ها، ابزارها و الگوهای اداره‌ کردن ساخته شود. و در آخر، در تعامل بین افراد رشدیافته و سیستم‌های هماهنگ محیط‌ها برای یادگیری و رشد خلق شود. به این ترتیب می‌توانیم به نتایج و دستاوردهای فوق‌العاده و چشمگیر برسیم.

 

ارتباط هماهنگ و هارمونیکی بین این اصول، مفاهیم و راهکارها در این الگوی مشاوره مدیریت برقرار است. همین ارتباط باعث تمایز و تفاوت این الگو با سایر مدل‌های تغییر شده است. البته اولین گام برای تغییر و استفاده از این الگو، ارزیابی و عارضه‌یابی است.

 

 

دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (11 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
رادیو تغییر
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+