1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. رویکرد فرایندی

رویکرد فرایندی

رویکرد فرایندی

رویکرد فرایندی

5/5 - (4 امتیاز)

دومین کنفرانس بین‌المللی ممیزان و ارزیابان سیستم‌های مدیریتی و ارائه فایل رویکرد فرایندی

رویکرد فرایندی اولین پله برای مدیریت فرایند کسب و کار است که کمتر بدان اهمیت داده می‌شود. به دومین کنفرانس بین‌المللی ممیزان و ارزیابان سیستم‌های مدیریتی دعوت شدم و کارگاهی را به نام «رويکرد فرایندی» اجرا کردم. دعوت می‌کنم تا فایل صوتی این کارگاه را بشنوید.

 

مدیریت فرایند به ترکیبی از فعالیت‌های برنامه‌ریزی و نظارت بر عملکرد فرایندهای کسب و کار اطلاق می‌شود. این اصطلاح معمولاً به مدیریت فرایندهای کسب و کار و ارزش‌آفرین اشاره دارد. مدیریت فرایند چهار موج را طی کرده است. بازمهندسی فرایند کسب و کار موج دوم آن است. و البته این دو ادبیات به هم مرتبط هستند، اما یکسان نیستند.

 

مدیریت فرایند کسب و کار با استفاده از فناوری، توانمندی‌ها، ابزار، شیوه‌های فنی و سیستم‌های مختلف به تعریف، تجسم، اندازه‌گیری، گزارش، بهبود و کنترل فرایند می‌پردازد. هدف مدیریت فرایند کسب و کار افزایش سودآوری است. مدیریت فرایند کسب و کار با مدیریت طرح و برنامه متفاوت است. زیرا مدیریت طرح و برنامه شامل فرایند مدیریت تعدادی پروژه‌های همسو است. اما مدیریت فرایند کسب و کار تغییر و تحول بنیادین یا بهوبدهای خاص در سطح سازمان را دنبال می‌کند. مدیریت پروژه خروجی مدیریت فرایند کسب و کار با بهره‌گیری از فرایندهای قابل تکرار، پیامد و نتایج یک پروژه سازمانی را بهبود می‌بخشد.

 

خصوصاً کسانی که در زمینه بحث مدیریت فرایند دستی بر آتش دارند و نمی‌خواهند تا بسوزند! همین قدر بگویم که اگر می‌بینید که نتیجه نمی‌گیریم، بدانیم هنوز رويکرد فرایندی را با جان و دل نپذیرفته‌ایم. که اگر بپذیریم و اجرا کنیم، چه شود…کارستان می‌شود واقعاً…دوست دارم نظرات شما رو هم ببینم و بشنوم. شاد باشید و در پناه حق.

 

جا دارد اینجا از جناب مهندس تیموری که باعث و بانی این دعوت بود بسیار تشکر کنم و سپاسگزار باشم. در حال ویرایش این یادداشت بودم که متأسفانه یادم افتاد که روح مهندس تیموری به آسمان پر کشیده است. خداوند روح ایشان را شاد کند.

 

فایل صوتی کارگاه رویکرد فرایندی را بشنوید:

امتیاز به این مطلب

5/5 - (4 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
رویکرد فرایندی
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+