1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. شیوه مهربانی

شیوه مهربانی

شیوه مهربانی

شیوه مهربانی

5/5 - (5 امتیاز)

تغییر عادت‌ها برای خوب شدن بوسیله مهربانی و درک خودتان

شیوه مهربانی (۲۰۱۹) با پرورش مهربانی با خودتان و درک خویش، به روش ایجاد عادت نزدیک می‌شود. با استفاده از تمرینات عملی مبتنی بر تجربه‌ی نویسنده به عنوان یک درمان‌گر ترک اعتیاد و هم‌چنین در سفر شخصی وی با تصویرسازی از خود و کاهش وزن، وی راهنمایی لازم را برای ایجاد و تداوم تغییر فراهم می‌کند.

 

شهروو ایزدی متخصص تغییر رفتار با روشی است که بر روی خودمهربانی و خودآگاهی متمرکز است. او هم‌چنین مربی پیشگیری از بازگشت در امی‌پلاس، خانه‌ی بهبود زنان است و کارگاه‌های آموزشی را به افرادی ارائه می‌دهد که می‌خواهند عادات‌شان را ایجاد یا تغییر دهند. کارهای وی در رسانه‌های مختلف مانند رادیو بی‌بی‌سی ۱، تلگراف و پول به نمایش در آمده است.

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ مهربانی به خودتان را به عنوان ابزاری برای حفظ تغییرات مثبت پرورش دهید.

آیا تا به حال سعی کرده‌اید چیزی را در مورد خود تغییر دهید، ولی فقط چند هفته بعد به روال معمول خود برگشته‌اید؟ شاید می‌خواستید نوشیدن الکل را کنار بگذارید، اما نمی‌توانستید از یک ساعت خوشگذرانی در کنار دوستان خود بگذرید. یا شاید برای یک تغییر شغلی آماده بودید، تا سال‌ها بعد در همان شغل قرار بگیرید. اکنون بسیاری از ما به بهترین کتاب‌های خودیاری، معلمان سلامت و برنامه‌های کاهش وزن دسترسی داریم. پس چرا ایجاد تغییرات پایدار بسیار دشوار است؟ شیوه مهربانی

 

این یادداشت نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با تمرکز بر مهربانی با خود شفقت و درک خودتان، با هر تغییر رفتاری مقابله کنید. با استفاده از تمرینات ساده می‌آموزید که چگونه یک بار و برای همیشه عادت‌های قدیمی را کنار بگذارید و عادات جدید را حفظ کنید.

خودمهربانی برای تغییر پایدار جدایی‌ناپذیرست.

نویسنده، شهروو ایزدی، با استفاده از مُدهای رژیم، کمپ‌های سلامتی و مربیان کاهش وزن، در زمینه‌ی کاهش وزن متخصص شده است. او فقط در نگه داشتن آن مهارت نداشت.

 

هر زمان که میزان کاهش وزن خودش را اندازه می‌گرفت، بین دوره‌های گرسنگی خودخواسته و پرخوری ناسالم نوسان داشت. او به دنبال این ضعف درک شده، خودش را مجازات کرد و در خانه، خود را محدود کرد تا جایی که لاغری کافی برای «شایستگی» تعامل اجتماعی پیدا کند. و هنگامی که او به وزن هدف خود رسید، رضایت او هرگز بیش از چند روز طول نکشید.

 

پس از یک عمر تلاش با عزت نفس پایین، او به یک باره چیز جدیدی را کشف کرد: شاید تلاش او برای از بین بردن وزن زیادی بیش از آنکه به وزن خودش مرتبط باشد، مربوط به تصویر کلی از خود او بود. شیوه مهربانی

 

بعد از یک جدایی دردناک، شهروو بیش از ۹۰ پوند وزن اضافه کرد. این اتفاق ضربه‌ی بزرگی به عزت نفس او بود و دوباره احساس می‌کرد که به دلیل ظاهرش ارزش اجتماعی ندارد. این بار او احساس کرد که علاوه بر روال معمول رژیم‌های شدید و ورزش، نیاز به مراجعه به مشاور نیز دارد.

 

با اعتقاد به اینكه وزن زیادی بزرگترین مشكل او بود، وقتی مشاورش سؤال ساده‌ای را مطرح كرد تعجب‌ش برانگیخته شد: اگر هرگز نخواهید تا لاغر شوید چه اتفاقی می‌افتد؟

 

در ابتدا این سؤال باعث خشم شهروو شد. چگونه او می‌تواند بدون لاغر بودن موفق باشد؟ اما پس از چند روز، او متوجه سایر افراد با اضافه‌وزن در اطراف خود شد. مطمئناً او فکر نمی‌کرد که آن‌ها بخاطر وزن اضافی خود را از او دور کنند؟ او به شدت از فاصله بین انتظارات‌ش و انتظارات خود از دیگران آگاه شد.

 

با این حساب، او تصمیم گرفت آزمایشی را امتحان کند. به جای اینکه منتظر بماند تا وقتی که نگاهش را می‌خواست، با همان مهربانی رفتار می‌کرد که انگار از قبل به وزن خود رسیده است.

 

در کمال تعجب، با مهربانی با خود حتی در روزهایی که به اهداف کاهش وزن خود نرسیده بود، سریع‌تر از گذشته لاغر شد. و فراتر از آن، شیوه‌ی جدید مهربانی با خودش تأثیر مثبتی در همه جنبه‌های زندگی او داشت. شیوه مهربانی

تغییر مداوم نیاز به یک فرایند بدون قضاوت دارد.

شهروو به عنوان یک درمانگر در بهبود اعتیاد، با یکی از دوستانش تماس گرفت و از او راهنمایی خواست. این دوست با مردی ازدواج کرده است که سال‌ها از بهبود اعتیاد به الکل رنج می‌برد. او فکر کرد که آیا باید نگران باشد که او به شرکت در جلسات گروه پشتیبانی روزانه ادامه دهد.

 

از نظر شهروو جواب منفی بود. افرادی که پس از بهبودی از سابقه اعتیاد به تأمین رفاه خود ادامه می‌دهند، عملکرد بهتری دارند. آن‌ها احتمالاً دارای مهارت‌های خودآگاهی و مقابله‌ی بسیار بیشتر از عادی هستند که سعی در ترک عادت یا شروع عادت جدید دارد.

 

شهروو از طریق کار در زمینه درمان اعتیاد، بینش گسترده‌ای در مورد چگونگی اعمال این روش‌ها در هرگونه تغییر رفتاری مطلوب بدست آورد. یکی از بزرگترین جلسات وی در سخنرانی‌ای بود که در مورد شبکه تاریک شرکت کرد.

 

وی کشف کرد که علاوه بر ارائه بازارهای آنلاین برای داروهای غیرقانونی، وب تاریک هم‌چنین فضایی را ایجاد کرده است که افراد مبتلا به اعتیاد می‌توانند سازوکارهای مقابله‌ای خود را به صورت ناشناس به اشتراک بگذارند. به عبارت دیگر، این انجمن‌های آنلاین فضای بدون قضاوت را فراهم می‌کردند. شیوه مهربانی

 

در مقابل، هنگامی که افراد در یک مرکز درمانی برای سوء مصرف مواد مخدر در انگلیس کمک می‌گیرند، در صورت لزوم، اولین مرحله در این فرایند پر کردن فرم‌های رضایت‌بخش برای به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با خدمات اجتماعی یا پلیس است. هم‌چنین از مردم خواسته می‌شود اطلاعات مربوط به فرزندان، سابقه‌ی کیفری و تشخیص‌های بهداشت روان را ثبت کنند.

 

در نتیجه، اگر مادری که از اعتیاد به الکل رنج می‌برد، اگر در مورد میزان نوشیدن الکل صادق باشد، ممکن است در معرض خطر ابتلاء فرزندان خود باشد. اما اگر او نتواند صادقانه به مشکلات خود رسیدگی کند، کمتر حامی موردنیاز خود را بدست می‌آورد.

 

فقط سوء مصرف مواد نیست که برای تغییر نیاز به یک فرایند بدون قضاوت دارد. در گذشته، شهروو هرگز به پزشك خود اعتراف نكرد كه انگیزه‌ی واقعی او برای كاهش وزن، خوش‌تیپ بودن به جای كاهش خطر ابتلاء به دیابت است. با توجه به این نکته، هنگامی که تمرینات را در این بخش به پایان می‌رسانید، بسیار مهم است که احساس کنید می‌توانید کاملاً صادق باشید. در حین کار ممکن است استفاده از یک دفترچه یادداشت اختصاصی را در نظر داشته باشید که می‌توانید آن را در جایی نگه دارید که دیگران آن را نخوانند.

ویژگی‌ها و موفقیت‌های مثبت خودتان را ترسیم کنید.

اگر تا به حال برنامه‌ای برای تغییر چیزی در مورد خود تنظیم کرده‌اید، می‌دانید که انگیزهی شما اغلب کم و میرا می‌شود. بدون وجود سیستم‌هایی برای پاسخگویی ما، طولی نمی‌کشد که کلاً از برنامه‌های خود صرف‌نظر می‌کنیم. حتی بدتر از آن، عدم تغییر رفتارهایمان می‌تواند ما را به این فکر بیندازد که فقط آن چیزی را نداریم که لازم است تغییر کند. شیوه مهربانی

 

در واقع، همه‌ی ما از قبل دارای ویژگی‌ها و دستاوردهای مثبتی هستیم که گواه توانایی ما در انجام امور است. اما ما تمایل داریم که این را در تاریک‌ترین لحظه‌های خود فراموش کنیم. به همین دلیل اولین قدم در شیوه مهربانی هیچ ارتباطی با عادات شما برای تغییر ندارد. در عوض، این امر در مورد پرورش مهربانی با خود با کسب قدردانی از چیزی است که قبلاً به دست آورده‌اید.

 

وقتی نوبت به تغییرات پایدار می‌رسد، اگر در یک چارچوب مشخص وقت و تلاش خود را بگذارید، شانس موفقیت شما تا حد زیادی افزایش می‌یابد. بیشتر کارهای شرح داده شده در این بخش مربوط به ترسیم نقشه است تا بفهمید کجا هستید و کجا می‌خواهید بروید.

 

بیایید با ترسیم نقشه‌ای از ویژگی‌های مثبت شما آغاز کنیم. در وسط یک کاغذ، «راه‌هایی که از بودنم خوشحالم» را بنویسید و دور آن دایره‌ای بکشید.

 

اکنون به نقاط قوت یا ویژگی‌های مثبتی فکر کنید که در خود ارزش می‌دهید. ممکن است تعارفات معناداری که دریافت کرده‌اید، دلایلی که شما یک شریک، فرزند یا والدین خوب هستید یا روشی باشد که در آن شرایط سختی را اداره می‌کنید. این ویژگی‌ها را روی کاغذ خود بنویسید، دور هر مورد را دایره بکشید و سپس از حباب جدید به حباب «راه‌هایی که از بودنم خوشحالم» خط بکشید. این روش گفت‌وگو و چرخش در نقشه‌های ذکر شده در کل این بخش استفاده می‌شود. شیوه مهربانی

 

اکنون وقت بگذارید و با نقشه «آنچه که من به آن‌ها افتخار می‌کنم» موفقیت‌های قبلی خود را شناسایی کنید. این موارد ممکن است شامل مواردی باشد که شما قبلاً انجام داده‌اید یا دستیابی به چیزی که شما را متعجب کند. شاید به خانه‌ای که خریدید، یا خانواده‌ای افتخار کنید که تشکیل کردهاید.

 

هرچه از طریق روش مهربانی پیشرفت می‌کنید، هر زمان که به یک دستاورد جدید رسیدید یا کیفیت مثبت جدیدی را در خود مشاهده کردید، به این نقشه‌ها اضافه کنید. با ایجاد یادآوری دائمی درمورد آنچه که توانایی آن را دارید، ذهنیت خود را تغییر می‌دهید.

آنچه را شناسایی کنید که در گذشته برای شما مفید نبوده‌ست.

وقتی نوبت به تغییر می‌رسد، آنچه برای یک نفر مفید است ممکن است برای نفر دیگر مفید نباشد. شهروو دریافت که یک چیز مشترک در موفق‌ترین مخاطبان او اختصاص زمان برای درک الگوهای فردی آن‌ها است. با این کار آن‌ها توانستند طرحی را ایجاد کنند که برای آن‌ها مفید باشد و به آن‌ها در دستیابی و حفظ اهداف‌شان در بلندمدت کمک کند. شیوه مهربانی

 

شهروو کشف کرد که تغییر موفقیت‌‌آمیز کمتر از «ملاقات با خودتان» در جایی است که در آن هستید.

 

شرایطی را که بر آن غلبه کرده‌اید در نظر بگیرید که خواستار سخت‌کوشی، فداکاری یا پایداری است. این ممکن است زمانی باشد که شما برای رسیدن به هدفی مهم تلاش می‌کنید یا به سادگی احساس می‌کنید که باید خود را وقف برتری، دستیابی یا خلق کنید. حال، بیایید یک نقشه با عنوان «وقتی من در این وضعیت هستم» ایجاد کنیم. شرایط موجود را در نظر بگیرید که به شما کمک می‌کند در کار خود موفق باشید. ممکن است از خود بپرسید که کجا بودید. چه کسی در اطراف شما بود. چه احساسی داشتید. یا در مورد فرایندی که برای شما خوب کار کرد چیست. شاید نوشیدن آب کافی، داشتن روال معمول یا مشاوره یا راهنمایی از دیگران به شما کمک کرده باشد تا موفق شوید.

 

پس از اتمام نقشه خود، کمی به تأمل در مورد آنچه که نوشتید، زمانی اختصاص دهید. و در پشت نقشه یا جای دیگری در نقشه خود یادداشت کنید. آیا الگوهایی می‌بینید؟ در این صورت، شرایط ایده‌آل برای ایجاد تغییر در روال زندگی شما چه شرایطی خواهد بود؟

 

هم‌چنین ایجاد نقشه «آنچه مؤثر نبوده است» نیز مهم است. این نقشه برای ردیابی هرگونه نقصی مورد استفاده قرار می‌گیرد که هنگام تلاش برای ایجاد تغییر در گذشته ظاهر شده است. با نگاهی به نقشه‌ی خود، آیا عناصری از این برنامه قبلی وجود دارد که متناسب با شخصیت شما نباشد؟ شرایطی که شما را بدرقه کرد؟ یا آیا این تصویر منفی از خود بود که اعتقاد شما به توانایی تغییر را تضعیف می‌کند؟ شاید فهمیدید که حذف آب به اندازه پیش‌بینی شما در کاهش وزن مؤثر نیست. یا ممکن است متوجه شوید که برای ادامه کار خود به دیگران باید اعتماد کنید.

 

اگر این تمرین تمام شکست‌های شما را به یاد می‌آورد، دلسرد نشوید. تصدیق این نقایص به شما کمک می‌کند تا دفعه‌ی بعد بهتر برای رسیدن به اهداف خود آماده شوید. شیوه مهربانی

عادت‌هایی را که می‌خواهید تغییر دهید و نحوه بهبود آنها را مشخص کنید.

ما تمایل داریم تا عاداتی را بد بدانیم که می‌خواهیم آن‌ها را از بین ببریم. اما در بیشتر موارد، این عادات را برای خدمت‌دهی به افزایش ظرفیت عملکردی ما در پیش گرفتیم. به عنوان مثال، بسیاری از افراد الکل می‌نوشند. زیرا در موقعیت‌های اجتماعی به آن‌ها اعتماد به نفس می‌بخشد.

 

وقتی بعضی از عادت‌ها را «بد» می‌نامیم، احتمال دارد اجازه دهیم خودانتقادی کله‌پا شود. این هدف ما را برای تغییر عاداتی که از آن راضی نیستیم تضعیف می‌کند. به جای مشاهده رفتار فعلی ما به عنوان یک نقطه ضعف، مهم است که آن را با توجه به تصویر بزرگ‌تر مشاهده کنید.

 

اولین قدم شما در پاک کردن عاداتی که می‌خواهید تغییر دهید یا ایجاد کنید. ایجاد نقشه‌ای از روش‌هایی است که فکر می‌کنید عادت ناخواسته شما – یا فقدان عادت موردنظر شما – بر زندگی شما تأثیر منفی می‌گذارد. برای این نقشه، «ضرر و زیان چیست؟» ایجاد کنید در وسط صفحه دایره‌ای بکشید. و تأثیرات منفی را اضافه کنید که شناسایی کرده‌اید. به احتمال زیاد، خواهید فهمید که عادت شما مناطقی از زندگی شما را تحت تأثیر قرار داده است که حتی در نظر نگرفته بودید. شیوه مهربانی

 

شهروو یک بار مخاطبی داشت که نگران استفاده او از کوکائین در آخر هفته بود. استفاده از یک ماده غیرقانونی او را آزار نمی‌داد. در عوض، این روزهای خردکننده اضطراب، ولع خوردن قند و اعتماد به نفس بود که در پی آن می‌آمد. او به جای اینکه به خودش زمانی برای بهبودی و کنار آمدن با مشکلات عاطفی خود بدهد، می‌تواند با یک مهمانی آخر هفته دیگر از این احساسات فرار کند.

 

با شناسایی تأثیر منفی استفاده از کوکائین در طول زندگی خود، مخاطب‌ش بیشتر انگیزه می‌گرفت که مواد مخدر تفریحی را کم و در نهایت قطع کند. بعلاوه، هر وقت دلخور می‌شد که دل‌تنگ همه شب‌ها شده است، می‌توانست لحظات اضطرابی را که در پی خواهد داشت، به خودش یادآوری کند. چیزی که دیگر نمی‌خواست تجربه کند.

 

پس از شناسایی تأثیر منفی عادات خود، نگاهی به نحوه ظهور این عادات بیندازید. ترسیم نقشه‌ی «چرا من قبلاً تغییر نکردم؟» را آغاز کنید. و دلایلی را در نظر بگیرید که ممکن است در مسیرتان گیر کرده باشید. آیا ثابت ماندن به شما کمک می‌کند از فکر خود مانند مخاطب شهروو فرار کنید؟ یا آیا این تنها چیزی است که شما تاکنون می‌دانید؟ با صادق بودن در مورد رفتار فعلی خود، می‌توانید یاد بگیرید که هنوز پیشرفت نکرده‌اید. خود را ببخشید. و هنگام حرکت به جلو با خود مهربان باشید. شیوه مهربانی

پیگیری عوامل محرک‌تان می‌تواند به شما کمک کند تا بر آنها غلبه کنید.

در بخش قبلی، شما یاد گرفتید که چگونه در تلاش قبلی خود برای دستیابی به تغییر رفتار، عواملی را شناسایی کنید که مؤثر نبودند. اما اغلب عوامل بیرونی وجود دارند که اگر در ابتدای کار از آن‌ها آگاهی نداشته باشید. ممکن است شما را به بی‌راهه بکشند.

 

بیشتر افراد قربانی عوامل محرک خاصی مانند گرسنگی یا استرس می‌شوند. اما خواه مضطرب امور مالی خود باشید. و یا ضرب‌الجل‌های مقرر در آینده یا فشارهای ناشی از رابطه، به خاطر داشته باشید که هیچ وقت زمان ایده‌آل برای تغییر شکل دادن به خود نخواهد بود. علاوه بر این، با شناسایی عوامل استرس‌زا، می‌توانید استراتژی‌های مقابله‌ای را یاد بگیرید. که زندگی روزمره شما را بهبود می‌بخشد. و اطمینان حاصل می‌کند که استرس بر تغییراتی تأثیر نخواهد گذاشت که می‌خواهید برای طولانی مدت ایجاد کنید.

 

ترسیم نقشه‌ی «چه چیزی من را آزمایش می‌کند؟» را آغاز کنید. و تمام نگرانی‌ها، اضطراب‌ها یا شرایطی را یادداشت کنید که باعث از بین رفتن یا برگشت شما می‌شود. اینها ممکن است شامل مواردی مانند «شروع یک رابطه جدید» یا «سفر» باشد.

 

برای برخی از افراد، تصور اینکه آن‌ها نیاز به خواندن کتابی در مورد عادت‌هایی دارند که دیگران به طور طبیعی توانایی آن را دارند‌. می‌تواند آنقدر دلسردکننده باشد که آن‌ها را از مدار تغییر خارج کند. برای افراد دیگر، موفقیت به خودی خود می‌تواند باعث ارضاء شدن شود. و آن‌ها را به فکر بیندازد که مشکلات خود را حل کرده‌اند.

 

با نگاهی به نقشه‌ی راه‌اندازهای خود، چه چیزی می‌تواند این سناریوها را قبل از وقوع کاهش دهد یا آن‌ها را برطرف کند؟ به عنوان مثال، اگر می‌خواهید سیگار را ترک کنید. شاید عاقلانه باشد که از رابطه با دوستان یا همکارانی خودداری کنید که سیگار می‌کشند. زیرا می‌خواهید به مراحل بعدی برنامه خود برسید. شیوه مهربانی

 

هم‌چنین ممکن است برای پیگیری پیشرفت خود در صبح و شب، یک تقویم‌ را در نظر داشته باشید. صبح، پنج دقیقه وقت بگذارید تا یاد بگیرید که در طول روز چه موقعیت‌های محرکی با شما روبرو می‌شود. و دوست دارید چگونه به آن‌ها پاسخ دهید. با تمرین این آیین صبحگاهی‌، از نظر ذهنی آماده خواهید شد تا با موقعیت‌هایی که به وجود می‌آیند، کنار بیایید. و به گونه‌ای پاسخ دهید که بتوانید افتخار کنید. شب چند دقیقه وقت بگذارید تا یاد بگیرید که چگونه در طول روز پاسخ داده‌اید. و عوامل محرک پیش‌بینی‌نشده‌ای را اضافه کنید که با «چه چیزی من را آزمایش می‌کند؟» در نقشه روبرو شدید.

یک برنامه واقع‌بینانه با اهداف افزایشی ایجاد کنید.

اکنون که نقشه‌های مفصلی را برای ردیابی مقصد خود ترسیم کرده‌اید. مقصدی که می‌خواهید بروید. و موانع‌، کاستی‌ها یا راه‌حل‌های احتمالی در مسیر رسیدن به آنجا ایجاد کرده‌اید. سرانجام زمان تدوین یک برنامه فرا رسیده است.

 

اولین کاری که باید انجام دهید تعیین تاریخ برای بررسی پیشرفت شما است. با تعیین یک تاریخ در تقویم خود، خود را نسبت به پیشرفت‌تان متعهد و پاسخگو می‌دانید و زمانی اختصاص داده‌اید تا برنامه خود را با اهداف چالش‌برانگیز تغییر دهید. برای شروع، سعی کنید برای هر سه هفته یک یادآوری مرور تنظیم کنید. شیوه مهربانی

 

بیشتر ما تمایل داریم که وقتی برای رسیدن به یک هدف قدم می‌گذاریم بخواهیم اقدامات شدید را به خود تحمیل کنیم. شهروو روزگاری مخاطبی به نام پل داشت که آرزوی کار الهام‌بخش‌تری را داشت. وی که هشت سال پس از دانش‌آموختگی از دانشگاه در همان شرکت کار کرده بود، این عادت را پیدا کرده بود که پس از کار هر روز به برخی از همکاران خود در میخانه بپیوندد. در آنجا، آن‌ها می‌نوشیدند و از شرکت و سایر همکاران شکایت می‌کردند. در نتیجه، او روز بعد اغلب احساس خستگی می‌کرد، که باعث شد غذاهای ناسالم بخورد و احساس خستگی بیشتری کند.

 

پائول هنگامی که طرحی را ارائه داد، به او پیشنهاد کرد که از نوشیدن کامل خودداری کند، در باشگاه ورزش کند، هر شب سه ساعت مشغول به شکار شود و رژیم غذایی خود را به میوه، ماهی و سالاد محدود کند. بعنوان یک گزینه‌ی دیگر، شهروو پیشنهاد کرد که پل دو شب را انتخاب کند که به احتمال زیاد می‌تواند در برابر پیوستن به همکارانش در میخانه مقاومت کند. در این شب‌ها، او در حالی که یک وعده غذایی سالم و لذت‌بخشی را که از قبل انتخاب کرده بود، به شغلی اختصاص می‌داد. سپس، صبح‌ها بعد از شب‌های شکار خود، چند ایستگاه قبل از محل کار از اتوبوس پیاده می‌شد و آخرین بخش را پیاده می‌رفت.

 

با اطمینان از واقع‌بینانه بودن برنامه خود، به احتمال زیاد به انتظاراتی دست خواهید یافت. که از خود در هر مرحله از این برنامه تعیین می‌کنید. شما با دانستن اینکه توانایی چه چیزی را دارید، به آنچه می‌توانستید به سرانجام برسانید و برای ادامه‌ی برنامه انگیزه خواهید داد. در تاریخ بررسی خود، مطمئن شوید که موفقیت‌های خود را به نقشه‌ی «آنچه که من به آن‌ها افتخار می‌کنم» اضافه کنید. سپس، تغییرات افزایشی بعدی را تعیین کنید که به شما کمک می‌کند تا به سمت سبک زندگی حرکت دهد که می‌خواهید زندگی کنید. شیوه مهربانی

خلاصه نهایی

پرورش عادات مثبت از طریق مهربانی با خود می‌تواند زندگی ما را فراتر از اهداف فوری بهبود بخشد. که بسیاری از ما برای دستیابی به آن می‌خواهیم تلاش می‌کنیم. با شروع کار برای ترسیم نقشه‌ی جایی که هستید. و می‌خواهید در کجا باشید قبل از اینکه یک برنامه‌ی واقع‌بینانه طراحی کنید. می‌توانید شانس خود را برای بازگشت به مسیر موفقیت حتی زمانی که پیشرفت شما از بین می‌رود بهبود ببخشید.

مشق تغییر

برای خود نامه‌ای بنویسید که چرا می‌خواهید تغییر کنید.

 

به ناچار مواقعی پیش می‌آید که انگیزه شما کاهش می‌یابد. وقتی با موانع یا عوامل محرک روبرو می‌شوید. حتی ممکن است خود را متقاعد کنید که همه چیز آن‌چنان که در ابتدا فکر می‌کردید بد نیستند. و تغییر در واقع لازم نیست. برای اینکه به خود یادآوری کنید که تغییر برای شما چقدر مهم است‌. نامه‌ای بنویسید که چرا این روش جدید را برای تغییر اتخاذ کرده‌اید. برجسته کنید که چرا تغییر برای شما مهم است. و رسیدن به هدف برای شما چه معنایی خواهد داشت. سپس نامه را در جایی قرار دهید که یادتان بیاید دفعه‌‌ی دیگر اگر احساس بی‌انگیزگی کردید آن را بخوانید. شیوه مهربانی

 

شما می‌توانید این کتاب را از انتشارات چیتگرها تهیه کنید.

 

بنر دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (5 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
شیوه مهربانی
شما هم می‌توانید تغییر را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+