1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. ۵ راهی که کسب‌وکارها مشتری خود را از دست می‌دهند

۵ راهی که کسب‌وکارها مشتری خود را از دست می‌دهند

مشتری

۵ راهی که کسب‌وکارها مشتری خود را از دست می‌دهند

5/5 - (1 امتیاز)

سودآورترین مشتریان شما تقریباً همیشه مشتریان وفادار شما هستند.

مشتری بعنوان مخاطب کسب‌وکار ما است که خروجی (محصول) ما را دریافت و نتایج کسب‌وکار ما را می‌سازد. دلایل زیادی وجود دارد که چرا مشتریان باید به سمت رقبا بروند، اما با اجتناب از هر یک از اشتباهات زیر مشتريان‌تان را از دست ندهید:

۱. از رقابت‌تان آگاهی ندارید

قبل از اینکه از مزیت رقابتی خود آگاه باشید، رقیب‌تان را بشناسبد. این امر برای کسب‌وکارها ضروری است که تحلیلی را در مراحل آغازین کامل و در ادامه‌ي این فرایند رشد كنند. به آنچه رقبای‌تان انجام می‌دهند توجه کنید، خبرهای منتشره را بررسي کنید و مطمئن شوید که از پژوهش‌هاي خود با در نظر گرفتن نقاط ضعف رقبای‌تان و تبدیل آن‌ها به نقاط قوت بالقوه برای کسب‌وکار خود بهره‌مند شوید. اطمینان حاصل کنید که شرکت‌تان نسبت به دیگران تمایز دارد و بر روی استراتژی کسب‌وکار خود تمرکز کنید – سعی کنید تا به گوشه‌ای از بازار دست ‍پيدا كنيد كه بخش سودآوری است.

۲. نوآوری نداريد

شکی نیست که ما در عصري زندگي مي‌كنيم که در آن نوآوری کلید ماندگاري هر کسب‌وکاري است، اما شايد متعجب می‌شويد وقتي مي‌بينيد كه بسیاری از کسب‌وكارها هنوز در این زمینه كاري نكرده‌اند. مشتریان می‌خواهند چيزي را تجربه كنند که صرف‌نظر از وسيله یا محل دريافت آن، نيازشان را به راحتي برطرف كند. در فنآوری سرمایه‌گذاری كنيد كه مشتریان را به استفاده از وسايل‌شان توانا كند و کسب‌وکارتان را مستقیماً در دستان خود حس كنند.

۳. به تقاضای مشتری پاسخ نمی‌دهيد

مشتریان آنچه را كه آسان است می‌خواهند و عدم ارائه تجربه سهولت در استفاده، آنها را به سوي رقبا مي‌كشاند. به یاد داشته باشید، آنها تنها با یک کلیک با شما فاصله دارند و منتظر حرکت شما نسبت به مشتریان هستند. اطمینان حاصل کنید که نه تنها به جلب رضایت مشتریان خود را اقدام مي‌كنيد، بلكه به خواسته‌هاي فردي آنها و نيازهاي صنعتي كه در آن هستيد نيز توجه داريد. عدم پاسخ به این درخواست‌ها یا روندها خطر زدن ضربه‌ای بزرگ به شرکت را افزايش خواهد داد، به طوري كه مشتری‌مداری در موفقیت کسب‌وکار بسیار اهميت پيدا مي‌كند.

۴. از سرمایه‌گذاری در خدمات مشتری غفلت می‌کنید

یکی از سخت‌ترین راه‌ها برای به دست آوردن مشتریان این است که در خدمات مشتری سرمایه‌گذاری نكنيد. کسب‌وکارها بایستی کمک کنند تا مشتریان چنان احساس عالی را داشته باشند که دوباره برگردند. همانطورکه قبلاْ اشاره شد، ما شاهد روند افزایشی وفاداری مشتریان به نام تجاری هستیم و بسیاری از آن‌ها براساس تجربه مشتری بنا نهاده می‌شود. وبگاه‌هایي مانند جی ۲ کرود [G2 Crowd] اين مقايسه را انجام مي‌دهند و توانایی شرکت را برای ارائه یک تجربه باکیفیت به مشتریان مي‌سنجند. این كار باید اولویت جدي برای خلق “نام تجاری مقدس” باشد و منابع باید جايي سرمایه‌گذاری شود كه اطمینان پيدا كنيد تا بهترین تجربه مشتری ارائه داده مي‌شود.

۵. به جای قیمت، بر روی مشارکت تمرکز كنيد

مطمئناً ارائه کم-هزینه یک مزیت رقابتی است، اما جایی، کسی هست که برای ربودن مشتریان‌تان از طریق قیمت حتی پایین‌تر برنامه‌ریزی مي‌كند. کسب‌وکار نیاز به ارائه بهترین ارزش و حفظ آن از طریق ترکیبی از قیمت، زمان، خدمات و روابط دارد. گذاشتن همه توجه بر روي پول، به مشتریان اين هشدار را مي‌دهد كه به طور مداوم برچسب قیمت را بررسی كنند. این مهم است که همان مقدار زمان را در افزایش ارزش صرف كنيد و اينكه چگونه بايد باغچه‌ي خوبي را با دست مشتری ايجاد كنيد. به جای اینکه فقط قرارداد فروش را نهايي و به جلو حرکت كنيد، به فکر رابطه بلندمدت نيز باشيد.

 

هیچ کسب‌وکاري نمی‌خواهد تا به دیدن مشتریان خود برود، بنابراین مطمئن شوید که برای حفظ ذهنيت عالی از رضایت مشتری صادقانه اطمینان حاصل كنيد.

امتیاز به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
مشتری
برخیز و عزم جزم «رشد» کناطلاعات بیشتر
+