1. خانه
  2. رادیو تغییر
  3. نشاط

نشاط

نشاط و شادی

نشاط

4.6/5 - (9 امتیاز)

به چه میزانی در زندگی‌تان شاد و سرزنده هستید؟

نشاط و شادی موضوعی است که امروزه کمتر در چهره افراد می‌بینیم. در این برنامه رادیو تغییر که قسمت دوازدهم است در این خصوص صحبت می‌کنیم.

 

آیا همیشه می‌خندید و لبخند بر لب دارید؟ آیا شادی و لبخند مساوی با نشاط است؟ و اگر نه، تفاوت در چه چیزهایی است؟ گاهی اوقات همه چیز سر جای خودش هست اما آدم سرزنده و بانشاطی نیستیم. و برعکس خیلی اوقات هیچی سر جای خودش نیست!!! اما ادم بانشاطی هستیم. چطور ممکنه؟!

 

این واژه در لغت‌نامه به معنی انبساط، خرمی، خوشی، شادمانی، شادی، شعف، طرب، عشرت، عیش، و نزهت است. برخی از افراد نشاط را با لذت‌های موقت و هیجانات زودگذر یکی می‌دانند؛ در حالی‌که حقیقت این نیست.

 

یکی از چالش‌های فـــراروی انسان در دنیای امــروز، احساس بهزیستی و شادمانی اسـت، چرا که با وجود پیشرفت‌های چشمگیر در فناوری و تأمین آسایش انسان، احساس شادمانی او افزایش نیافته است. اهمیت نشاط در زندگی افراد و در جامعه به اندازه‌ای است که رسیدن به نشاط و راه‌هــای افزایش آن همواره یکی از اهداف زندگی افراد، دستورکار سیاستگذاران و حوزه مطالعاتی برخی از علمای علوم اجتماعی بـوده اسـت.

 

نشاط و شـادی یکی از احساسات ریشه‌ای مثبت و از ضروری‌ترین خواسته‌های فطری و نیازهای روانی انسان است که نقش تعیین کننده‌ای در تأمین سلامت فرد و جامعه داشته و از آنجا که شادی همواره با خرسندی، خوش‌بینی و امید و اعتماد همراه است، می‌تواند نقش مهمی در فرایند سرعت بخشیدن به توسعه جامعه داشته باشد.

 

این برنامه درباره نشاط و شادی با شما صحبت می‌کند و مسعود چیتگرها چرایی و چیستی و چگونگی دستیابی به آن را برای شما توضیح می‌دهد. این سه پرسش کلیدی‌ترین پرسش‌هایی است که شما باید از خود بپرسید. و پاسخ‌هایی بدهید که بتواند واقعیت‌های شما را بیان کند. توصیه می‌شود این برنامه را برای کسانی که دوست دارید به اشتراک بگذارید.

 

 

امتیاز به این مطلب

4.6/5 - (9 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
نشاط و شادی
شما هم می‌توانید یک رهبر باشیداطلاعات بیشتر
+