1. خانه
  2. رادیو تغییر
  3. نشاط

نشاط

نشاط و شادی

نشاط

4.6/5 - (11 امتیاز)

به چه میزانی در زندگی‌تان شاد و سرزنده هستید؟

نشاط و شادی موضوعی است که امروزه کمتر در چهره افراد می‌بینیم. در این برنامه رادیو تغییر که قسمت دوازدهم است در این خصوص صحبت می‌کنیم.

 

آیا همیشه می‌خندید و لبخند بر لب دارید؟ آیا شادی و لبخند مساوی با نشاط است؟ و اگر نه، تفاوت در چه چیزهایی است؟ گاهی اوقات همه چیز سر جای خودش هست اما آدم سرزنده و بانشاطی نیستیم. و برعکس خیلی اوقات هیچی سر جای خودش نیست!!! اما ادم بانشاطی هستیم. چطور ممکنه؟!

 

این واژه در لغت‌نامه به معنی انبساط، خرمی، خوشی، شادمانی، شادی، شعف، طرب، عشرت، عیش، و نزهت است. برخی از افراد نشاط را با لذت‌های موقت و هیجانات زودگذر یکی می‌دانند؛ در حالی‌که حقیقت این نیست.

 

یکی از چالش‌های فـــراروی انسان در دنیای امــروز، احساس بهزیستی و شادمانی اسـت، چرا که با وجود پیشرفت‌های چشمگیر در فناوری و تأمین آسایش انسان، احساس شادمانی او افزایش نیافته است. اهمیت نشاط در زندگی افراد و در جامعه به اندازه‌ای است که رسیدن به نشاط و راه‌هــای افزایش آن همواره یکی از اهداف زندگی افراد، دستورکار سیاستگذاران و حوزه مطالعاتی برخی از علمای علوم اجتماعی بـوده اسـت.

 

نشاط و شـادی یکی از احساسات ریشه‌ای مثبت و از ضروری‌ترین خواسته‌های فطری و نیازهای روانی انسان است که نقش تعیین کننده‌ای در تأمین سلامت فرد و جامعه داشته و از آنجا که شادی همواره با خرسندی، خوش‌بینی و امید و اعتماد همراه است، می‌تواند نقش مهمی در فرایند سرعت بخشیدن به توسعه جامعه داشته باشد.

 

این برنامه درباره نشاط و شادی با شما صحبت می‌کند و مسعود چیتگرها چرایی و چیستی و چگونگی دستیابی به آن را برای شما توضیح می‌دهد. این سه پرسش کلیدی‌ترین پرسش‌هایی است که شما باید از خود بپرسید. و پاسخ‌هایی بدهید که بتواند واقعیت‌های شما را بیان کند. توصیه می‌شود این برنامه را برای کسانی که دوست دارید به اشتراک بگذارید.

 

 

دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

4.6/5 - (11 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
نشاط و شادی
مدیریت استرس با بازتنظیم ذهن و بدناطلاعات بیشتر
+