1. خانه
  2. رادیو تغییر
  3. نگرش

نگرش

نگرش

نگرش

5/5 - (5 امتیاز)

شما به زندگی چگونه نگاه می‌کنید؟

نگرش شما طرز نگاه شما به دنیا و واقعیت‌های پیرامون شماست. زندگی مجموعه‌ای از واقعیت‌ها و تصویر این واقعیت‌هاست. تصویر واقعیت‌های ما است که مردم آن را می‌بینند. از طرف دیگر، تغییر جایی موقعی اتفاق می‌افتد که ما بتوانیم واقعیت‌های زندگی خود را تغییر دهیم. و اولین گام برای تغییر این واقعیت نگرش ماست.

 

آیا غم و شادی برای شما یکسان است یا هر کدام تأثیر خاص خود را دارد؟ آیا شکست را تجربه می‌دانید یا شکست را آخر دنیا؟ این قبیل پرسش‌ها به نگرش یا بینش شما به زندگی مرتبط است همانگونه که سعدی‌جان می‌فرماید: «غم و شادی بر عارف چه تفاوت دارد … ساقیا باده بده شادی آن کاین غم از اوست».

 

معرفت و شناخت شما نسبت به هستی، طرز نگاه شما را می‌سازد و همین طرز نگاه می‌تواند بر روی همه فعالیت‌ها و رفتارهای شما اثرگذار باشد. بنابراین، این طرز نگاه چارچوب‌های ذهنی را برای ما خواهد ساخت که نگرش ما است و در واقع خیلی اوقات به سختی می‌تواند تغییر کند.

 

اکنون مسعود چیتگرها در یازدهمین فایل صوتی رادیو تغییر برای ما از نگرش صحبت می‌کند و سه پرسش بنیادی الگوی جنبش هارمونی تغییر (جهت) را براساس آن مطرح می‌کند. بشنوید و آن را برای کسانی که می‌خواهند تغییر کنند به اشتراک بگذارید.

 

 

دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (5 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
نگرش
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+