1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. ۲۰ کتاب ضروری برای مدیریت فرایند کسب‌وکار

۲۰ کتاب ضروری برای مدیریت فرایند کسب‌وکار

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار تصویر اصلی

۲۰ کتاب ضروری برای مدیریت فرایند کسب‌وکار

5/5 - (5 امتیاز)

برترین کتاب‌های مدیریت فرایند کسب‌وکار را بشناسید

کتاب درباره مدیریت فرایند کسب‌وکار زیادست. از طرف دیگر، این رویکرد به متخصصانی نیاز دارد تا ساده‌سازی فرایندها را بدون هیچ مشکل غیرمنتظره‌ای انجام دهند. این قطعاً مسئولیت بزرگی بر دوش آنها می‌گذارد.

 

منابع بسیار زیادی به صورت آنلاین و آفلاین برای یادگیری در مورد مدیریت فرایند کسب‌وکار وجود دارد. ما تعدادی کتاب را برای ارائه ۲۰ مورد ضروری مدیریت فرایند کسب‌وکار ارزیابی کرده‌ایم.

 

آنها را می‌توانید در این یادداشت مرور کنید!

۲۰ کتاب برتر مدیریت فرایند کسب‌وکار

۱. مدیریت فرایند کسب‌وکار: دستورالعمل‌های عملی برای پیاده‌سازی‌های موفق

کتاب مدیریت فرایند جان جستون

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار جستون یکی از پرفروش‌ترین‌هاست. این کتاب با موفقیت به مدیران اجرایی و متخصصان مدیریت فرایند کسب‌وکار در اجرای موثر طرح‌های مدیریت فرایند کمک کرده‌ست. و به شرکت‌های آنها یاد می‌دهد که چگونه ارزش معناداری را بیافرینند. موفقیت سریع این کتاب از میان کتاب‌های بسیار زیاد برای مدیریت فرایند کسب‌وکار را می‌توان تا حدی به ارائه خلاصه‌ای از تمام ساختارهای مفید اصلی دانست. و هم‌چنین می‌توان تمرکز ویژه بر پیوند بین مدیریت فرایند کسب‌وکار با مدیریت، فرهنگ و رهبری مؤثر نسبت داد.

 

کتاب رویکردی ساده دارد و توضیح می‌دهد که چگونه مدیریت فرایند کسب‌وکار باید به طور ایده‌آل در کل کسب‌وکار به گونه‌ای با سایر نظام‌های مدیریتی ادغام و همسو شود. هم‌جنین توضیح می‌دهد که موفقیت عملکرد کسب‌وکار بایستی از بهبود فرایند افزایش یابد. و این امر از طریق یک روش‌شناسی خردمندانه و منطقی انجام شود.

۲. بدنه دانشی مدیریت فرایند کسب‌وکار نسخه ۴.۰: راهنمای مجموعه دانش عمومی مدیریت فرایند کسب‌وکار

کتاب مدیریت فرایند تونی بنکیت

کسی‌که می‌خواهد درباره مدیریت فرایند کسب‌وکار مطالعه کند، این کتاب یکی از کتاب‌های خوب برای مدیریت فرایند کسب‌وکار خواهد بود. راهنمای مجموعه دانش عمومی مدیریت فرایند کسب‌وکار یک مرجع ساده‌ست. هدف اصلی این راهنما شامل زمینه‌های اساسی تخصص، مهارت‌ها و شایستگی‌ها برای متخصصان مدیریت فرایند کسب‌وکارست که به طور گسترده به عنوان بهترین عملکرد استاندارد شناخته می‌شوند.

 

از میان کتاب‌های مربوط به مدیریت فرایند کسب‌وکار، این کتاب درک و فهم پایه‌ای و اساسی را تسهیل می‌کند. و به مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز برای کسب مهارت مدیریت فرایند کسب‌وکار در عمل می‌پردازد.

۳. راهنمای نهایی برای مدیریت فرایند کسب‌وکار: هر آنچه که باید بدانید و چگونه آن را در شرکت‌تان اجرا کنید

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار تئودور پاناگاکوس

تئودور پاناگاکوس متخصص مدیریت تغییر و مشاور مدیریت‌ست. او در این کتاب، خوانندگان را به صورت گام به گام در کل رشته مدیریت فرایند کسب‌وکار می‌برد.

 

از طریق این کتاب از بین این بیست کتاب برای مدیریت فرایند کسب‌وکار، می‌توانید یاد بگیرید که چگونه به راحتی شیوه‌های شرکت‌تان را برای تنظیم فرایندها، توسعه فرهنگ فرایندها و ارزیابی کارآیی کسب‌وکار نظارت کنید. مهم‌تر از همه، این کتاب مفید از شیوه‌های کاربردی برخوردارست که می‌تواند فوراً در شرکت‌تان به‌کارگیری شود.

۴. مدیریت فرایند کسب‌وکار مبتنی بر ارزش: ارزش‌مداری برای مزیت رقابتی پایدار

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار اثر پیتر فرانتس و ماتیاس کرچمر

برخی از ویژگی‌های مهمی که برای ماندن در خط مقدم تمایز و موفقیت نیاز دارید توسط گروهی از کارشناسان مدیریت فرایند کسب‌وکار از شرکت مشاوره مدیریت جهانی اکسنچر [Accenture] ارائه شده‌ست. فرانتس و کرچمر در هماهنگی با ابتکارات فعلی مدیریت فرایند کسب‌وکار، چگونگی انجام پروژه مدیریت فرایند کسب‌وکار را توضیح می‌دهند که بر اساس ارزش‌مداری‌ست.

 

علاوه بر این، آنها موانع معمولی را همراه با اقدامات خاص برای حل آنها روشن می‌کنند. نویسندگان موردکاوی‌های زیاد و کاملی را از بخش‌ها و صنایع بسیاری بیان می‌کنند و ارائه می‌دهند که بینشی از پیوند ایجادشده بین ارزش‌آفرینی و فرایندهاست.

۵. مدیریت فرایند کسب‌وکار: مفاهیم، زبان‌ها، معماری

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار نوشته ماتیاس وسکه

کتاب‌های مدیریت فرایند کسب‌وکار به طور کلی توضیح می‌دهند که چگونه مدیریت فرایند کسب‌وکار معمولاً از دو دیدگاه جداگانه انجام می‌شود: مدیریت کسب‌وکار و علوم کامپیوتر.

 

متخصصان مدیریت کسب‌وکار معمولاً می‌خواهند فناوری اطلاعات را به عنوان عنصر ثانویه برای حرفه‌ای‌ها برای رهبری پروژه مدیریت فرایند کسب‌و‌کار در نظر بگیرند. اما کارشناسان علوم کامپیوتر نیز اهداف تجاری و مقررات سازمانی را به عنوان مفاهیمی در نظر می‌گیرند که ارزش چندانی ندارد، اما شامل درجه پیچیدگی لازم هستند.

 

ماتیاس وسکه ادعا می‌کند که جنبه‌های مختلف مدیریت فرایند کسب‌وکار باید به طور گسترده توسط همه جوامع مربوطه شناخته شود.

۶. راهنمای شش سیگما و بهبود فرایند برای متخصصان و دانشجویان: مبانی، چرخه دی‌ام‌ای‌آی‌سی [DMAIC]، ابزارها، موردکاوی‌ها، و گواهینامه‌ها

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط هاوارد اس. گیتلو، ریچارد جی. ملنیک و دیوید ام. لوین

از میان کتاب‌های مدیریت فرایند کسب‌وکار، هاوارد گیتلو و ریچارد ملنیک آنچه را که باید درباره این موضوع بخوانید از طریق گام‌های کوچک و کوتاه پوشش می‌دهند. با مثال‌های جامع و چندین مطالعه موردی مشروع، آنها به طور موثر شما را از طریق فرایند اجرای پنج مرحله‌ای دی‌ام‌ای‌آی‌سی [DMAIC] راهنمایی می‌کنند.

 

در این کتاب از داشبوردها و نمودارهای کنترلی تا فرضیه‌های آزمایشی و طراحی آزمایش، تحلیل واقع‌بینانه آماری شش سیگما و استراتژی‌های مدیریتی را خواهید یافت.

۷. مبانی نقشه‌برداری فرایند

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط رابرت داملیو

از میان کتاب‌های مدیریت فرایند کسب‌وکار، طبق این کتاب، سه نوع نمودار وجود دارد: نقشه ارتباطات، نقشه فرایند چندوظیفه‌ای و نمودار جریان انجام کار. مشاوره نحوه ارائه همراه با تصاویر و مثال‌ها ارائه شده‌ست. این کتاب به خوانندگان اجازه می‌دهد تا هر سه نوع نقشه را به طور موثر اجرا و اعمال کنند تا کار را در سطوح کلان، عملیات، و شغل/کارمند در دسترس قرار دهند.

۸. مبانی بهبود فرایند

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط تریستان بوتروس و جنیفر کاردلا

این کتاب به شرکت‌ها یاد می‌دهد که چگونه با حل مسائل سازمانی ساده با استفاده از یک ابزار جامع و گسترده موفق شوند. این کتاب برخلاف سایر کتاب‌هایی که از سبک مدیریت فرایند و عملکرد خاصی حمایت می‌کنند، واقعاً مبتنی بر فرایندست.

 

علاوه بر این، کارمندانی را که در کسب‌وکارهای باسابقه یا سلسله‌مراتبی کار می‌کنند تشویق می‌کند تا به سمت یک سیستم فرایندی یا بهبود حرکت کنند. و دیگرانی را که با ابزارهای فرایندی آشنا نیستند تشویق می‌کند تا با دیدگاهی تازه درباره کسب‌وکارشان بیاندیشند و بهبود مستمر و نگرش تجربی را بپذیرند.

۱۰. مدیریت بهبود فرایند کسب‌وکار: در آشفتگی حرکت کنید و به مقصد خود برسید

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط آلوارز

برای انجام وظایف، رویه‌های کسب‌وکاری چیزی‌ست که شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند. به حداکثر رساندن نحوه عملکرد شرکت‌ها برای بهره‌وری کلیدی‌ست. در اصل، اما در روش کمتر، عمل یکپارچه‌سازی فرایندهای تجاری واضح‌ست.

 

تأکید این کتاب از میان همه این کتاب‌ها برای مدیریت فرایند کسب‌وکار بر روی رویکردهای واقع‌گرایانه مبتنی بر پروژه‌ست که برای ترکیب فرایندهای تجاری قابل اعتماد، مولد و انعطاف‌پذیر مناسب برای محیط کسب‌وکار پویا امروز عمل می‌کند.

۱۱. استراتژی و مدیریت فرایند کسب‌وکار: شیوه‌هایی برای بهبود اجرا، سازگاری و هماهنگی

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار اثر کارل اف. لمان

این کتاب ساختار برنامه‌ریزی و ذهنیت مدیریت مورد نیاز را برای طراحی و اجرای ابتکارات بسیار کارآمد برای بهینه‌سازی فرایندهای کسب‌وکار و برنامه‌های مداوم برای بهبود شناسایی می‌کند.

 

از طریق این کتاب در میان کتاب‌های مدیریت فرایند کسب‌وکار، خوانندگان روش‌های عملی مورد استفاده رهبران بازار برای توسعه و اجرای برنامه‌های استراتژیک را یاد می‌گیرند. که اقدامات سازمانی، فرایندهای کسب‌وکار و فناوری اطلاعات را به عنوان یک چارچوب پیچیده لازم برای حفظ کارایی و عملکرد مستمر، حتی زمانی‌که پیش‌بینی نشده‌ست، تنظیم می‌کند. تحولات یا چشم‌اندازها به چالش کشیده می‌شوند.

۱۲. مبانی مدیریت فرایند کسب‌وکار

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار نوشته مارلون دوماس، مارچلو لا روزا، یان مندلینگ و هاجو ای.

این کتاب شامل کل چرخه حیات مدیریت فرایند کسب‌وکار از شناسایی تا کنترل فرایند، از جمله مدل‌سازی، ارزیابی، بازسازی و خودکارسازی فرایندها در طول مسیرست. در یک رویکرد سیستماتیک و میان‌رشته‌ای، اصول، رویکردها و شیوه‌های مدیریت کسب‌وکار، علوم کامپیوتر و مهندسی صنایع ترکیب شده‌اند.

 

این ارائه با استفاده از استاندارد صنعتی بی‌پی‌ام‌ان [BPMN] که توسط جامعه مدیریت اشیاء ایجاد شده و معمولاً در سراسر جهان توسط متخصصان و تأمین‌کنندگان به رسمیت شناخته شده‌ست، نشان داده شده‌ست.

۱۳. قدرت بهبود فرایند کسب‌وکار: ۱۰ گام ساده برای افزایش اثربخشی، کارایی و سازگاری

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط سوزان پیج

این کتاب که توسط سوزان پیج، تحلیل‌گر خبره فرایند نوشته شده‌ست، ابزاری‌ست که برای یافتن یک مسیر مفید و ساده برای بهبود فرایندهای تجاری خودتان به آن نیاز دارید.

 

با استفاده از این روش ۱۰ مرحله‌ای معتبر می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 

  • هزینه‌ها را مدیریت کنید؛
  • دوگانگی و دیوانسالاری را حذف کنید؛
  • نظارت‌های داخلی برای حذف خطاهای انسانی ایجاد کنید؛
  • قبل از اجرا، آن رویه را ارزیابی و پیکربندی مجدد کنید؛
  • تغییرات را معرفی کنید، حتی اگر در بهبود فرایند کسب‌وکار تازه‌کار یا یک حرفه‌ای خبره هستید.

 

از میان کتاب‌های مدیریت فرایند کسب‌وکار، این راهنمای کاربرپسند کاملاً مجهز به نکات نرم‌افزاری، پرسش‌نامه‌ها، تضاد بین رویکردهای بهبود صنعت، و مثال‌هایی‌ست که شما را قادر می‌سازد ایده‌ها را با هم ترکیب کنید.

۱۴. تحول دیجیتال: کسب‌وکارتان را برای عصر دیجیتال دگرگون کنید

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار اثر دیوید ال راجرز

دیوید ال راجرز یک متخصص دیجیتال شناخته‌شده در سطح جهانی‌ست که معتقدست ارتقاء فناوری به اندازه کافی قابل توجه نیست که بتوان آن را به عنوان تحول دیجیتال طبقه‌بندی کرد. او درباره این موضوع نوشت که چگونه تحول دیجیتال شامل تقویت تفکر استراتژیک شما می‌شود.

 

این کتاب یکی از کتاب‌ها برای مدیریت فرایند کسب‌وکارست که در واقع نشان می‌دهد که چگونه شرکت‌ها در دوران پیش از دیجیتال می‌توانند بازی را تغییر دهند. و با احیای برنامه‌های‌شان بر اساس دهه‌ای که راجرز برای تدریس و در زمان صرف کرده‌ست، بازی را تغییر دهند. و امکانات جدید دنیای دیجیتال را به تصویر بکشند. او در مدرسه کسب‌وکار کلمبیا تدریس می‌کند و هم‌چنین به شرکت‌های سراسر جهان خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد.

 

راجرز در پنج حوزه استراتژی، مصرف‌کنندگان، رقابت، داده‌ها، نوآوری و ارزش‌آفرینی، نشان می‌دهد که چرا شرکت‌های معمولی باید در مفروضات اساسی خودشان تجدیدنظر کنند. او نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از شبکه‌های مصرف‌کننده، کانال‌ها، داده‌های بزرگ، آزمایش‌های سریع و مدل‌های کسب‌وکار نوآورانه استفاده کرد. و چگونه می‌توان آنها را در شرکت و سازمان فعلی ترکیب و ادغام کرد.

 

این کتاب به بررسی این موضوع نیز می‌پردازد که چگونه فرایندهای شرکت می‌تواند برای آینده اثبات شود. و برای هر فناوری جدید در گوشه و کنار آماده شود. این کتاب برای کسانی‌ست که نگرانند تا شرکت‌شان از رقابت عقب بماند.

۱۵. تغییر فرایند کسب‌وکار: راهنمای مدیریت فرایند کسب‌وکار برای مدیران و متخصصان فرایند

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط پل هارمون

در کتاب‌های مدیریت فرایند کسب‌وکار ذکرشده در این یادداشت، این کتاب دید متعادلی از حوزه تغییر در فرایندهای کسب‌وکار ارائه می‌کند. نویسنده پرفروش و متخصص حرفه‌ای، پل هارمون، بینش، رویکردها و نمونه‌هایی را برای همه جنبه‌ها و مراحل بهبود کارآمد فرایندهای کسب‌وکار ارائه می دهد.

 

پوشش گسترده و سیستم قابل سفارشی‌سازی و فراگیر، که رویکردی یکپارچه برای مدیریت گسترده فرایند کسب‌وکار ارائه می‌دهد که بر به حداکثر رساندن عملکرد و بهره‌وری تأکید دارد، از متخصصان و دانشجویان هر دو پشتیبانی می‌کند، به ویژه با توجه به تأثیر فناوری‌های مخرب در حال ظهور بر تجارت و نیاز به تحول چابک در این نسخه به‌روزشده‌ست.

۱۶. تفکر سیستم‌های مدیریت کسب‌و‌کار: تعالی سازمانی یکپارچه مدیریت فرایند کسب‌وکار، تجزیه‌وتحلیل و آمار را با گزارش شاخص‌های کلیدی عملکرد، برنامه‌ریزی استراتژیک و بهبود فرایند هماهنگ می‌کند.

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط فارست دبلیو بریفوگل

این کتاب ۴ جلدی برای مدیریت فرایند کسب‌وکار درباره تعالی سازمانی یکپارچه [IEE]، مزایای آن و توضیحات پیاده‌سازی بحث می‌کند. برای تبدیل شدن به نسل بعدی چارچوب مدیریت کسب‌وکار، تعالی سازمانی یکپارچه، پیاده‌سازی ابزارهای مدیریت ناب و شش‌سیگما را توسعه داده‌ست.

۱۷. عملکرد بالا از طریق مدیریت فرایند کسب‌وکار: اجرای استراتژی در دنیای دیجیتال

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط ماتیاس کرچمر

کتاب‌های مدیریت فرایند کسب‌وکار اغلب درباره این موضوع صحبت می‌کنند که چگونه مدل‌های ثابت بازار با تغییرات سریع دنیای جدید ما رقابتی نمی‌مانند، مانند این. سازمان‌ها به رویکردی برای مدیریت نیاز دارند که با این شرایط مناسب باشد. و از امکانات آن بهره‌برداری کند. و در عین حال خطرات موجود را کاهش دهد.

 

آنها باید به سرعت و به طور موثر طرح تجاری خودشان را اجرا کنند. در واقع، آنها باید بدانند که چگونه و چه زمانی فرایندهای کسب‌وکارشان می‌تواند تغییر یا تقویت شود. فرایندها مدعیان اصلی مداخله باشند. و چگونه به سرعت از برنامه به اجرا حرکت کنند.

۱۸. تحلیل کسب‌وکار و مدل‌سازی فرایند: راهنمای مبتدی برای استراتژی کسب‌وکار و بهبود فرایند

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط احمد فوزی

در این کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار، احمد فوزی، متخصص آی‌تی‌آی‌ال [ITIL]، یک رویکرد منحصربه‌فرد برای افزایش امکانات پیشنهاد می‌کند. احمد بر اساس چهارده سال تجربه حرفه‌ای در ارائه خدمات در تمام صنایع برای سازمان‌های متعدد با اندازه‌های مختلف، به این سؤال می‌پردازد که چگونه تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکار را برای ایجاد مزایای شرکت هماهنگ کنیم.

۱۹. مدیریت عملیات و فرایند: اصول و تمرین برای تأثیر استراتژیک

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار توسط نایجل اسلک و آلیستر جونز

ویرایش پنجم مدیریت عملیات و فرایند، که توسط نویسندگان پرفروش در حرفه خود نوشته شده‌ست، درک حیاتی و یکپارچه‌ای از مفاهیم و فرایندهای کلیدی را تشویق می‌کند که برای مدیریت مؤثر عملیات تجاری نقش اساسی دارند.

 

این کتاب پیشگام که به موضوع از منظر استراتژیک می‌پردازد، پوششی ساده و مختصر از ماهیت، مفاهیم و عملکرد عملیات و مدیریت فرایند ارائه می‌دهد.

۲۰. مدیریت فرایند کسب‌وکار موفق: آنچه باید برای به دست آوردن نتایج بدانید

کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار اثر پائولا برمن

کتاب‌های مختلف برای مدیریت مانند این کتاب مشاهده کرده‌اند که اگر شیوه‌نامه‌های رایج بسیار کمی وجود داشته باشد، در نهایت اتلاف و ناکارآمدی در یک شرکت به وجود می‌آید. با این حال، اگر تعداد آنها خیلی زیاد باشد، تخیل و خلاقیت خفه می‌شود. پس چگونه می‌توان درباره ترکیب بهینه برای ساده‌سازی فرایندها و ایجاد گردش کار یکپارچه تصمیم گرفت؟

 

مدیریت فرایند کسب‌وکار خوب تمام تحقیقات را برای شما انجام داده‌ست. و شرح مختصر و شفافی از آموزش و منابع توسعه فرایند در دسترس ارائه می‌دهد که خلاء عدم سخت‌گیری یا انعطاف‌پذیری را پر می‌کند.

مدیریت فرایند کسب‌وکار را آغاز کنید

کتاب‌های معرفی‌شده در اینجا روش‌شناسی‌ها و شیوه‌های مختلفی را برای مدیریت فرایند کسب‌وکار شما بیان می‌کند. در عین حال، شما نیازمند ابزارهایی برای اجرای آنها هستید. دوره جعبه ابزار فرایند شیوه‌ها و ابزارهایی را برای اجرای مدیریت فرایند کسب‌وکار فراهم می‌کند.

 

دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (5 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
کتاب مدیریت فرایند کسب‌وکار تصویر اصلی
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+