1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. ارزش کاری را نشان دهید که انجام می‌دهید

ارزش کاری را نشان دهید که انجام می‌دهید

ارزش کاری را نشان دهید

ارزش کاری را نشان دهید که انجام می‌دهید

5/5 - (5 امتیاز)

سنجش و دستیابی به موفقیت در هر تلاشی

ارزش کاری را نشان دهید که انجام می‌دهید (۲۰۲۲) یک چارچوب گام‌به‌گام برای تعریف، ردیابی، ارزیابی و ارتباط تأثیر هر پروژه یا ابتکار ارائه می‌دهد. این کتاب به تشریح شیوه‌هایی برای تعیین اهداف همسو با اولویت‌های ذینفعان، جمع‌آوری داده‌های عملکرد معنادار، جداسازی اثرات برنامه، و انتقال ارزش از طریق معیارهایی مانند بازگشت سرمایه [ROI] می‌پردازد.

 

پاتریشیا پولیام فیلیپس و جک جی فیلیپس از کارشناسان تحسین‌شده در زمینه پاسخگویی، سنجش و ارزیابی هستند. آنها از دهه‌ها تحقیق و تجربه عملی خودشان برای تجهیز متخصصان به شیوه‌های اثبات‌شده برای نشان دادن ارزش تلاش در هر زمینه یا صنعتی استفاده می‌کنند.

این کتاب چه‌چیزی برای من دارد؟ ارزش پولی کارتان را ثابت کنید

ما در عصری زندگی می کنیم که در آن همه چیز باید ارزش ملموسی از خود نشان دهد. اما تعیین کمیت تأثیر تلاش‌هایی مانند کار اجتماعی، پروژه‌های خلاقانه یا برنامه‌های اجتماعی می‌تواند مشکل باشد. چگونه می توان ارزش پولی را برای ایجاد آرامش برای خانواده عزادار یا تقویت اعتماد به نفس کودک در نظر گرفت؟

 

این خلاصه‌کتاب برای نشان دادن ارزش کاری که انجام می‌دهید توسط پاتریشیا پولیام فیلیپس و جک جی فیلیپس بهترین نقطه برای شروع‌ست. این الگو حلقه مفقوده برای جلب حمایت گسترده‌ترست: ارزش هر ابتکاری را ثابت می‌کند، حتی آنهایی که تأثیر به ظاهر نامشهود دارند. ارزش اهداف

مراحل نشان‌دادن ارزش

یک کشیش را در نظر بگیرید که در آی‌سی‌یو یک بیمارستان کار می‌کند. بسیاری موافق خواهند بود که این کار مهمی‌ست، اما اگر یک مدیر اصرار داشته باشد که بداند روحانی چگونه پول درمی‌آورد یا پس‌انداز می‌کند چه می‌شود. آیا این بخش می‌تواند هزینه یا نیاز به توسعه‌اش را توجیه کند؟

 

برای اثبات اینکه روحانی مورد نیازست، رئیس بخش باید با تعریف واضح اینکه موفقیت در هر سطح از مراقبت معنوی چگونه به نظر می‌رسد، شروع کند.

 

در سطح پایه، آیا بیماران و خانواده‌ها به حمایت واکنش مثبت نشان می‌دهند؟ آیا در مواقع سخت آرامش و معنا پیدا می‌کنند؟ آیا بیماران زمان کمتری را در بیمارستان می‌گذرانند و از این طریق در هزینه خودشان و بیمارستان صرفه‌جویی می‌کنند؟ با درخواست از همه افراد درگیر برای دریافت و ثبت بازخورد، تحقیق کنيد.

یادگیری

در ادامه به یادگیری نگاهی بیاندازید. آیا دانش و مهارت‌های جدیدی را برای کمک به کارکنان برای مراقبت بهتر از بیماران به‌طور کلی ارائه می‌دهید تا زمان کمتری را در بیمارستان بگذرانند؟ آیا پرستاران اکنون می‌توانند ناراحتی معنوی را تشخیص دهند؟ رفتارها را نیز بررسی نمایید. آیا کارکنان عادات مراقبت معنوی جدیدی را اجرا می‌کنند که به آنها آموزش داده‌اید؟ آیا آنها به طور مرتب بیماران را از نظر نیازهای معنوی برآورده‌نشده غربالگری می‌کنند؟

 

با گذشت زمان، این رفتارهای جدید بر مراقبت تأثیر می‌گذارد. شما می‌توانید معیارهایی مانند رضایت بیمار، مدت اقامت، یا پذیرش مجدد را معیار قرار دهید. داده‌های سخت مدیران را متقاعد می‌کند که برنامه شما ارزش واقعی اضافه می‌کند: نسبت سود به هزینه‌تان را محاسبه و هزینه‌های برنامه را با مزایای قابل اندازه‌گیری مقایسه کنيد تا بازگشت سرمایه را به‌نمایش بگذارید. این پرونده مالی بیشتر سرمایه‌گذاری در بخش شما را وادار می‌کند.

 

پس از هر ابتکار، نتایج را در هر سطح با تفکر ارزیابی نماييد. به بهبود برنامه بر اساس آنچه داده‌ها می‌گویند کار می‌کند یا کار نمی‌کند ادامه دهید. اصلاح رویکردتان ارزش فزاینده‌ای ایجاد می‌کند.

 

کلید تعیین موفقیت از طریق معیارهای مرتبط با نیازهای ذینفعان‌ست. داده‌های مربوط به واکنش‌ها، یادگیری، رفتارها، تأثیر و بازگشت سرمایه را با دقت جمع‌آوری کنيد. این چارچوب نشان می‌دهد که چگونه هر حرفه‌ای می‌تواند به مدیران، کارکنان و ذینفعان نشان دهد که چگونه برنامه‌شان به‌طور قابل اندازه‌گیری نتایج را بهبود می‌بخشد. ارزش اهداف

 

شما فقط فرایند را یاد گرفتید. حالا صبر و یاد بگیرید که چگونه آن را اعمال کنید.

همیشه با هدف‌تان شروع کنيد

می‌گویند یک رئیس پلیس جدید مدیریت اداره‌ای را به دست می‌گیرد که با شکایت‌های مکرر شهروندان از افسران دست‌وپنجه نرم می‌کند. هر شکایت ده‌ها هزار هزینه حقوقی برای شهر دارد. رئیس پلیس کاهش این شکایات را در اولویت قرار می‌دهد. این هدف مشخص و قابل اندازه‌گیری، وضوح تأثیر مورد نظر را فراهم می‌کند.

 

هنگام شروع هر برنامه یا ابتکار جدید، بسیار مهم‌ست که با پایان در ذهن شروع نماييد – به چه‌چیزی می‌خواهید برسید؟ تعریف واضح اهداف خود از قبل منجر به شانس بیشتری برای موفقیت می‌شود.

 

برای ایجاد حمایت، اهدافی را بشناسید که با ذینفعان مرتبط می‌شود. برای مثال، در اینجا، مقامات شهری می‌خواهند پرداخت‌های پرهزینه شکایات را به حداقل برسانند. و این امر باعث می‌شود که آنها احتمالاً تلاش‌های رئیس را تأمین مالی کنند. در مثالی دیگر، زمانی‌که اوبر راه‌اندازی شد، هدف آن خودروی سریع‌تر و ارزان‌تر از تاکسی‌ها بود – یک مزیت واضح برای خودروها.

تعیین کمیت

تعیین کمیت برخی اهداف آسان‌تر از اهداف دیگرست. اعداد سخت مانند هزینه، صرفه‌جویی در زمان و خروجی ساده هستند. اندازه‌گیری تأثیرات نرم مانند شهرت دشوارترست. در این موارد، در نظر بگیرید که بدون اقدام چه اتفاقی می‌افتد – مثلاً، کارمندان بدون برنامه‌های انعطاف‌پذیر، کار را ترک می‌کنند.

 

پس از تعیین اهداف تاثیرگذار، یک نقطه شروع پایه ایجاد کنيد. این به تعیین کمیت پیشرفت بعدی کمک می‌کند. رئیس می‌تواند پرداخت‌های سالانه شکایات را قبل و بعد از ایجاد تغییرات پیگیری کند. مهم‌تر از همه، محاسبه بازگشت بالقوه سرمایه‌گذاری یا آراوآی [ROI]. این نشان می‌دهد که آیا حل مشکل از نظر مالی ارزش دارد یا خیر. برای رئیس، کاهش پرداخت‌های شش رقمی احتمالاً سرمایه‌گذاری در آموزش افسران را تضمین می‌کند.

 

در هر بخش، ابتدا تأثیر را تعریف و اهداف را مستقیماً با اولویت‌های ذینفعان مرتبط کنيد. اهداف سخت و نرم را کمّی و یک خط مبنا تعیین کنيد. و موردکاوی تجاری را با آراوآی [ROI] بسنجید. پیروی از این فرایند منجر به ترغیب و حمایت بیشتر از ابتکارات جدید با هدف ایجاد تغییرات مثبت می‌شود. ارزش اهداف

انتخاب بهترین راه‌حل

بسیار خُب! فرض نمایید با یک برنامه جدید، مانند کاهش بی‌خانمانی، تأثیری را از بین برده‌اید که می‌خواهید داشته باشید. اکنون نکته جالب توجه است: فهمیدن چگونگی دستیابی به آن هدف.

 

ابتدا عملکرد خاصی را شناسایی نماييد که نیاز به تغییر دارد. آیا مهارت‌های کارکنان نیاز به بهبود دارد؟ آیا سیستم‌ها یا فرایندهای جدیدی مورد نیازست؟ شکاف‌هایی را مشخص کنید که مانع از پیشرفت می‌شوند. راه‌حل‌های طوفان فکری که این شکاف‌ها را پر می‌کند. ممکن‌ست برخی از آنها را به صورت داخلی مدیریت کنید، در حالی‌که می‌تواند کارشناسان خارجی برای دیگران مورد نیاز باشند. برای بیشترین تأثیر، راه‌حل‌ها را اولویت‌بندی کنید.

 

در مرحله بعد، یادگیری مورد نیاز افراد برای اجرای راه‌حل‌ها را تعیین کنید. دانش یا مهارت‌های جدید مورد نیاز را شناسایی کنید. برای ارائه بینش، روی کارشناسان داخلی یا تحقیقات خارجی تأکید کنید. از کارکنان مستقیماً در مورد نیازهای آموزشی آنها بپرسید.

 

زمان و هزینه کسب دانش لازم را محاسبه کنید. مواد آموزشی، استخدام مشاوران، زمان کارکنان در دوره‌ها و هزینه‌های مرتبط را در نظر بگیرید. این تصویر کامل را نشان می‌دهد. ارزش اهداف

 

در نهایت، با نشان دادن ارزش شخصی آنها، از آن راه‌حل‌های تصویب‌کننده منافعی دریافت کنید. این چگونه مهارت‌های آنها را بهبود می‌بخشد؟ به علایق آنها برای خدمات اجتماعی توجه کنید. وقتی کارکنان انگیزه داشته باشند، احتمال موفقیت بسیار بیشترست.

 

در سازمان غیرانتفاعی خودتان، این مراحل را دنبال کنید تا راه‌حل‌ها را با اهداف تاثیرگذاری شناسایی‌شده مطابقت دهید. شکاف‌های عملکردی را مشخص کنید، راه‌حل‌های اثبات‌شده را پیدا کنید، نیازهای یادگیری مرتبط را تعیین و هزینه‌ها را محاسبه کنید. مهم‌تر از همه، الهام بخشیدن به کارکنان با انتقال ارزش پروژه برای ذینفعان و رشد آنها. این انگیزه شخصی به بهترین نتایج منجر می‌شود.

اهداف‌تان را اولویت‌بندی کنید

مارتین برت می‌خواهد به فقر در پاراگوئه پایان دهد. یک هدف ارزشمند – اما شاخص‌های پیشرفت او چیست؟ او از طریق برنامه توقف درخشان فقر [Poverty Stoplight] خودش، ۵۰ شاخص را با اهدافی مانند ترغیب شرکت‌کنندگان به خرید، ایجاد یک طرح و بودجه و کمک به آنها برای دسترسی به اعتبار توسعه داده‌ست.

 

تعیین اهداف واضح و قابل اندازه‌گیری برای موفقیت برنامه بسیار مهم‌ست، چه در حال راه‌اندازی یک ابتکار راهبردی جدید باشید و چه در حال انتقال مهارت‌های جدید. اهداف راهبردی، انگیزه و وسیله‌ای برای نشان دادن ارزش فراهم می‌کنند.

 

با تعیین اهداف مشخص برای هر سطح از برنامه خودتان، از رضایت شرکت‌کنندگان تا افزایش عملکرد، شروع کنید. معیارهای پایه به نقطه شروع شما تبدیل می‌شوند. نتایج هدفی را تنظیم کنید که می‌خواهید در یک بازه زمانی مشخص به دست آورید.

سرمایه‌گذاران و شرکاء

سرمایه‌گذاران و شرکاء را در مورد اهداف آگاه کنید تا همه با هم هماهنگ شوند. به کارکنان یک طرح اجرایی با نقش‌های قبل، حین و بعد ارائه دهید. این سطح از جزئیات امکان ردیابی مداوم پیشرفت را فراهم می‌کند.

 

پس از راه‌اندازی، به‌دقت داده‌ها را برای ارزیابی در برابر اهداف جمع‌آوری کنید. تعیین کنید که چه کسی اطلاعات را از چه منابعی، چه زمانی و چند وقت یک‌بار جمع‌آوری کند. برنامه‌ریزی کنید که چه کسی داده‌ها را تجزیه و تحلیل کند تا تأثیر برنامه شما را از سایر عوامل جدا کند.

 

مشتریان، شرکت‌کنندگان و کارکنان را در بررسی‌ها بگنجانید تا درک درستی از طراحی برنامه ایجاد کنید. و نشان دهید که اهداف چگونه تصمیم‌گیری می‌کنند. بازخورد آنها به اصلاح رویکردها کمک می‌کند. برای حفظ روحیه، پیروزی‌ها را در طول مسیر جشن بگیرید.

 

اگر با شکست مواجه شدید، انعطاف‌پذیر باشید. شکست اتفاق می‌افتد – از اشتباهات درس بگیرید و مسیر را درست کنید، با اهداف به عنوان نشانگر پیشرفت، نه قضاوت برخورد کنید.

 

نکته اصلی این‌ست که اهداف به خوبی تعریف‌شده جهت‌گیری و در ادامه امکان سنجش رشد را فراهم می‌کنند. ارزیابی منسجم در برابر اهداف، با نظرات ذینفعان، ارزش را ثابت و امکان بهبود را فراهم می‌کند. نگه‌داشتن اهداف در پیش رو و مرکز توجه، برنامه شما را به سمت تاثیری هدایت خواهد کرد که زندگی را تغییر می‌دهد. ارزش اهداف

جمع‌آوری داده‌ها

ارزش شما در نهایت به شواهد بستگی دارد – پس چگونه داده‌های‌تان را جمع‌آوری می‌کنید؟

 

با استفاده از اهداف از پیش تعریف‌شده برای شکل‌دهی به داده‌هایی که نیاز دارید، چه کسی آنها را ارائه می‌دهد. و چارچوب‌های زمانی برای جمع‌آوری اطلاعات شروع کنید. این باعث می‌شود به جای جمع‌آوری تصادفی داده‌ها، بر معیارهای کلیدی تمرکز کنید.

 

روش‌های جمع‌آوری را با دقت انتخاب کنید که با اهداف هماهنگ هستند. نظرسنجی‌ها نظرات گسترده‌ای را جمع‌آوری می‌کنند، در حالی‌که پرسشنامه‌های عمیق پاسخ‌های مفصلی را از شرکت‌کنندگان ارائه می‌دهند. مشاهدات رفتارها را بدون مزاحمت ارزیابی می‌کنند. آزمون‌ها حفظ یادگیری را اندازه‌گیری می‌کنند. و مطمئن شوید که داده‌های هزینه را برای تجزیه و تحلیل آراوآی [ROI] بعدی جمع‌آوری کنید.

منابع معتبر و بی‌طرف

منابع معتبر و بی‌طرف مانند کارشناسان محترم در این زمینه یا پایگاه‌های داده معتبر را شناسایی کنید. به دنبال دیدگاه از زوایای مختلف آگاهانه باشید تا تصویری جامع داشته باشید و سوگیری را کاهش دهید. جمع‌آوری داده‌ها از شرکت‌کنندگان، مدیران، مدیران اجرایی و سوابق عمومی را در نظر بگیرید.

 

بازه‌های زمانی مشخصی را برای جمع‌آوری داده‌ها تعیین کنید. از فناوری‌هایی مانند نظرسنجی‌های آنلاین، ردیاب‌های متناسب یا تجزیه و تحلیل حجم ایمیل برای جمع‌آوری کارآمد اطلاعات در مقیاس استفاده کنید.

 

ارمشارکت را آسان و از رازداری اطمینان حاصل کنید. به شرکت‌کنندگان در مورد اهداف پروژه آموزش دهید تا از انحراف نتایج جلوگیری شود. در مورد چالش‌ها برای به دست آوردن بینش‌های صادقانه بپرسید. از شرکت‌کنندگان بخواهید برنامه‌های عملیاتی را با مدیران به اشتراک بگذارند تا انگیزه پیگیری را ایجاد کنند. پاسخ‌های حقیقت‌سنجی از اغراق جلوگیری می‌کند. ارزش اهداف

 

هم‌چنین، مطمئن شوید که داده‌ها را در هر سطح جمع‌آوری می‌کنید – واکنش‌ها، یادگیری، کاربرد، تأثیر و بازگشت سرمایه. داده‌ها را با دقت خلاصه کنید و بینش‌های کلیدی را از طریق نمودارها، جداول یا تصاویر تجسم کنید تا داستان را به وضوح به ذینفعان منتقل کنید.

 

اهدافی که به خوبی تعریف شده‌اند، جمع‌آوری موثر داده‌ها را راهنمایی می‌کنند. استفاده از روش‌ها و منابع متعدد، درک جامعی از نتایج را فراهم می‌کند. پیروی از بهترین شیوه‌ها منجر به داده‌های قانع‌کننده و قابل اعتماد می‌شود تا به وضوح ارزش و تأثیر برنامه‌تان را نشان دهد.

تجزیه‌وتحلیل داده‌ها

تلاش رئیس پلیس برای کاهش هزینه شکایات شهروندان را به خاطر دارید؟ او چگونه داده‌های‌ش را تجزیه و تحلیل می‌کند تا ثابت کند که این ابتکار اوست که باعث صرفه‌جویی در هزینه پاسگاهش می‌شود و نه برنامه دیگری؟

 

برای پی بردن به تأثیر ابتکارتان، اولین کاری که باید انجام دهید این‌ست که آن را از تأثیرات دیگر جدا کنید. یکی از راه‌های انجام این کار، استفاده از گروه آزمایشی‌ست که راه‌حل شما را دریافت می‌کند. و آن را با گروه دیگری مقایسه می‌کند که پاسخ شما را دریافت نمی‌کند.

ردیابی داده‌ها

هم‌چنین می‌توانید روند داده‌ها را قبل از پروژه‌تان ردیابی کنید، اگر چیزی تغییر نکرد، عملکرد آینده را پروژه‌سازی کنید، سپس عملکرد واقعی پس از پروژه را مقایسه کنید تا تأثیرش را ببینید. در صورت نیاز، برای کمک به تخمین سهم سایر عوامل با کارشناسان مشورت کنید.

 

تحقیق کنید که آیا استانداردهای اندازه‌گیری در حال حاضر برای اعمال اهرم وجود دارد یا خیر. همکاران ممکن‌ست هزینه‌هایی را نیز پیگیری کنند که می‌توانید به آنها ارجاع دهید. ارزش اهداف

 

از مجموعه داده‌ها برای یافتن معادل‌های پولی برای چیزهایی مانند کیفیت، رضایت – حتی شادی استفاده کنید. به موارد نامشهود مانند چابکی نیز توجه کنید. برخی از شرکت‌ها به این معیارهای افراد اهمیت می‌دهند. ارزش اهداف

محاسبه نسبت‌ها

نسبت سود به هزینه را با تقسیم سود کل بر هزینه پروژه محاسبه کنید. برای درصد آراوآی [ROI]، هزینه‌ها را از مزایا کم کنید، بر هزینه‌ها تقسیم کنید و در ۱۰۰ ضرب کنید. برای مثال، بگویید برنامه آموزشی شما ۵۰,۰۰۰ دلار هزینه دارد؛ اما درآمد را ۱۵۰,۰۰۰ دلار افزایش داده است. نسبت سود به هزینه ۳:۱ است. آراوآی [ROI] برابر با (۱۵۰,۰۰۰ – ۵۰,۰۰۰) / ۵۰,۰۰۰ = ۲ است. آن را در ۱۰۰ ضرب کنید و نتیجه آراوآی [ROI] ۲۰۰٪  را به دست آورید.

 

این نشان‌دهنده ارزش قابل توجه ایجاد شده‌ست. آراوآی‌ها را مانند این با اعداد مشخص در میان بگذارید تا ارزش آن را برای سهامداران ثابت کنید.

 

خیلی راحت به نظر می‌رسد؟ در واقع همینطورست. هم‌چنین باید تأثیرش را از طریق مقایسه جدا کنید. از داده‌ها و استانداردهای موجود استفاده کنید. برای نامشهودهایی که مهم هستند نیز حساب کنید. خرد کردن اعداد به نسبت سود به هزینه و درصد آراوآی [ROI] باعث قانع‌کننده شدن پرونده شما می‌شود. ارزش اهداف

نتایج اهرمی

موفقیت شیرین‌ست، اما زندگی ادامه دارد و چالش‌های جدیدی در راه‌ست. چگونه از موفقیت خودتان و درس‌هایی که از شکست یاد می‌گیرید برای ادامه دستیابی به ارزش استفاده می‌کنید؟

 

ابتدا نتایج را به طور کامل ارزیابی کنید. سپس اهداف ارتباطی را تعیین کنید، مانند اینکه مخاطبان چگونه باید به نتایج واکنش نشان دهند و در آینده چه چیزی باید یاد بگیرند و انجام دهند. روش‌های ارتباطی مناسب برای هر مخاطب را انتخاب کنید.

 

اگر به‌دنبال تمدید بودجه هستید، به حامیان مالی ارائه دهید. برای ایجاد انگیزه با کارکنان به اشتراک بگذارید. خلاصه‌ها، ارائه‌ها، وب‌سایت‌ها، مقالات و بیانیه‌های مطبوعاتی همگی راه‌های موثری برای انتقال نتایج به گروه‌های مختلف هستند. همیشه می‌توانید راه‌های خلاقانه پیدا کنید.

 

هنگام اطلاع‌رسانی حامیان مالی، از همان ابتدا آنها را برای ترغیب بیشتر درگیر کنید. به هم پیوستن چندین تلاش موفق، تاثیر را چند برابر می‌کند، بنابراین تمام غنائم خودتان را به میدان بیاورید و اجازه دهید هر کدام از آنها دیگری را به پایان برساند.

بهبود پروژه‌ها

از نتایج برای بهبود پروژه‌ها استفاده کنید. برای شناسایی نقاط قوت و زمینه‌های بهبود به طور آشکار فرایندها را مرور کنید. جعبه‌سیاه خودتان را مانند هواپیمای پس از سقوط تجزیه و تحلیل کنید. تفکر جعبه‌سیاه بهبود مستمر را القاء می‌کند. به همین دلیل‌ست که حمل‌ونقل هوایی امن‌ترین وسیله حمل و نقل شده‌ست. ارزش اهداف

 

پس از انتقال ارزش، اهرمی برای آگاهی و تأثیر بیشتر به دست می‌آید. برخی از مردم کتاب‌هایی را برای تدوین دانش می‌نویسند. دیگران برای رسیدن به افراد بیشتری صحبت می‌کنند. برخی حتی با استفاده از تخصص جدیدشان در زمینه‌های جدید، حرفه جدیدی را شروع می‌کنند.

 

به عنوان مثال، بگویید که شما یک برنامه جوانان بسیار موفق را رهبری کرده‌اید. اکنون نکاتی را در یک کتاب گردآوری کنید و در کنفرانس‌ها صحبت کنید تا آنچه را که کارآمد‌ست، منتشر کنید. برای تکرار مدل با سایر سازمان‌های غیرانتفاعی مشورت کنید.

 

یا می‌گویند که شما یک فرایند سخت پذیرش را با استفاده از فناوری در دانشگاه ساده کرده‌اید. اکنون به مؤسسات دیگر در مورد دیجیتالی‌سازی توصیه کنید تا دسترسی را افزایش دهند. امکانات بی‌پایان هستند! برخی از کارآفرینان و رهبران از درس‌های کسب‌وکار برای کمک به اجتماعات خودشان استفاده می‌کنند، سپس موفقیت آنها در خانه شروع به الهام بخشیدن به تغییر در بخشی دیگر از جهان می‌کند. استفاده از دانش ارزش عظیمی ایجاد می‌کند. ارزش اهداف

 

نکته کلیدی اینکه به طور کامل ارزیابی و اهداف ارتباطی را تعیین کنيد. تحویل مناسب برای هر مخاطب، استخراج درس‌های آموخته‌شده، و برنامه‌های کاربردی جدید برای تخصص خودتان را بیابید. این تاثیر را در طول زمان تقویت می‌کند.

خلاصه نهایی

ابتدا، ابتکارات را با یک هدف تاثیر مشخص و قابل اندازه‌گیری شروع کنید که با ذینفعان همخوانی دارد. اهداف سخت و نرم را کمّی کنید. آراوآی [ROI] پروژه برای توجیه سرمایه‌گذاری برآورد کنید. ارزش کاری را نشان دهید

 

شکاف‌های عملکردی را مشخص کنید که مانع از پیشرفت می‌شوند. راه‌حل‌هایی برای رفع این شکاف‌ها پیدا کنید. نیازها و هزینه‌های آموزشی مرتبط را شناسایی کنید. با انتقال ارزش پروژه به کارکنان انگیزه دهید. ارزش اهداف

 

اهداف مشخص و قابل اندازه‌گیری را تعیین کنید که تلاش‌ها را هدایت و امکان اندازه‌گیری رشد را فراهم می‌کند. پیشرفت از طریق ارزیابی مداوم در برابر اهداف را ردیابی کنید.

 

با استفاده از نظرسنجی، مشاهدات و روش‌های دیگر، داده‌های با کیفیت را بر اساس اهداف هدایت کنید. استفاده از فناوری برای بهره‌وری از محرمانه بودن اطمینان حاصل کنید.

 

تأثیر پروژه را از طریق مقایسه جدا کنید. تاثیر را به ارزش مالی تبدیل کنید. به چیزهای نامشهود نیز توجه کنید که اهمیت دارند. آراوآی [ROI] را متقاعدکننده در میان بگذارید. ارزش اهداف

 

و در نهایت، به طور کامل ارزیابی کنید، سپس نتایج متناسب با هر مخاطب را به اشتراک بگذارید. پروژه‌ها را از طریق تفکر جعبه‌سیاه بهبود دهید. هنگامی‌که پروژه شما اجرا شد، از نتایج برای آگاهی بیشتر و تأثیر گسترده‌تر استفاده کنید.

 

این کتاب را می‌توانید از انتشارات چیتگرها تهیه کنید.

 

بنر دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (5 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
ارزش کاری را نشان دهید
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+