1. خانه
 2. مقالات
 3. رهبری
 4. تدوین استراتژی در برابر اجرای استراتژی: کدامیک مناسب است

تدوین استراتژی در برابر اجرای استراتژی: کدامیک مناسب است

تدوین در برابر اجرا

تدوین استراتژی در برابر اجرای استراتژی: کدامیک مناسب است

5/5 - (5 امتیاز)

تفاوت بین تدوین و اجرای استراتژی را برای کمک به سازمان‌تان در بهترین عملکردش درک کنید

تدوین در برابر اجرا برای استراتژی یک کسب‌وکار می‌تواند مقایسه بین دوره‌های مربوطه را شفاف‌تر کند. استراتژی اهداف، برنامه‌ریزی برای دستیابی به آنها و معیارهای ردیابی موفقیت را مشخص می‌کند. به عنوان یک حرفه‌ای در کسب‌وکار، درک تدوین و اجرای استراتژی برای کمک به سازمان‌تان در بهترین عملکردش ضروری‌ست.

 

هارمونی تغییر  دو دوره برای تجهیز شما به این مهارت‌ها ارائه می‌دهد: تدوین و اجرای استراتژی.

 

در حالی‌که هر دو می‌توانند به تقویت مهارت‌های تصمیم‌گیری استراتژیک و اولویت‌بندی شما کمک کنند. اما تمرکز متفاوتی دارند. در این یادداشت به تفکیک هر کدام برای کمک به شما در تصمیم‌گیری بهترین گزینه برای اهداف‌تان آورده می‌شود.

مقایسه دوره‌ها: تدوین استراتژی کسب‌وکار در برابر اجرای استراتژی

تدوین استراتژی کسب‌وکار

تدوین استراتژی کسب‌وکار یک دوره شش جلسه‌ای دانلودی است که برای ساده‌سازی و رفع ابهام از فرایند تدوین استراتژی طراحی شده‌ست. که توسط مسعود چیتگرها آموزش داده می‌شود، شما را به چارچوب ارزش‌گذاری مجهز می‌کند، ابزاری برای ارزیابی فرصت‌های تجاری و ایجاد استراتژی‌هایی که برای ذینفعان ارزش خلق می‌کند.

 

در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه:

 

 • با در نظر گرفتن حداکثر ارزش‌آفرینی، استراتژی‌ها را تدوین کنید
 • مهارت‌های تصمیم گیری استراتژیک خودتان را تقویت کنید
 • استراتژی‌هایی با ارزش پایدار بسازید و اجرا کنید
 • بر زبان و ابزارهای استراتژی کسب و کار مسلط شوید تا به طور معناداری به مکالمات و موفقیت تیم خود کمک کنید

 

این دوره به شما می‌گوید: «به عنوان استراتژیست، ما واقعاً سه پرسش اساسی می‌پرسیم. چگونه کسب‌وکار من می‌تواند به بهترین وجه برای مشتریان ارزش خلق کند؟ چگونه کسب‌وکار من می‌تواند برای کارمندان ارزش خلق کند؟ و چگونه کسب‌وکار من می‌تواند با همکاری با تأمین‌کنندگان ارزش خلق کند؟» در این صورت، استراتژی یک شرکت به عنوان پاسخی به این سه پرسش خواهد بود.

 

مدیر عامل و مدیر عملیات طراحی در یکی از شرکت‌ها زمانی که استراتژی کسب‌وکار را انتخاب کرد، قدرت خلق ارزش را تجربه کرد.

 

او می‌گوید: «ایده ارزش و چگونگی تأثیر آن بر تأمین‌کنندگان و مشتریان، شگفت‌انگیز و عملی است». جایی که من از آنجا هستم، ارزش با عباراتی کمتر مهم و تأثیرگذار صحبت می‌شود و به عنوان یک کالا یا خدمات با شرایط ثابت دیده می‌شود. این ایده که ارزش را می‌توان به روش‌های بی‌شماری مقیاس‌پذیر و تحت‌تاثیر قرار داد، این مسیر را جلو می‌برد.»

 

چه حرفه‌ای باشید که قصد مشارکت در گفتگوهای استراتژیک را دارید. مدیری که می‌خواهد نحوه تخصیص منابع و اولویت‌بندی پروژه‌ها را به صورت استراتژیک بیاموزد. یا مشاوری باشید که قصد ارائه توصیه‌های استراتژیک به کارفرمایان‌تان را دارید. استراتژی کسب‌وکار دوره مناسبی برای شماست.

اجرای استراتژی کسب‌وکار

اجرای استراتژی یک دوره ده جلسه‌ای دانلودی است که توسط مسعود چیتگرها با عنوان رهبری کسب‌وکار تدریس می‌شود. در حالی‌که تدوین استراتژی کسب‌وکار یک آغازگر اساسی در کل فرایند مدیریت استراتژی است، اجرای استراتژی عمیقاً به مرحله نهایی اشاره دارد: پیاده‌سازی.

 

در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه:

 

 • چارچوب‌ها، ابزارها و تمرین‌های هدف‌گذاری را برای ابتکارات استراتژیک به کار ببرید
 • تنش‌های اصلی اجرای استراتژی: رشد، سود و کنترل را متعادل کنید
 • طراحی سیستم‌های اندازه گیری برای ردیابی و رسیدن به اهداف در جنبه‌های مختلف عملکرد کسب‌وکار
 • شناسایی و مدیریت فرایندهایی که می‌تواند اجرای استراتژی را تسهیل کند
 • از ابزارها و چارچوب‌های اختصاصی برای توانمندسازی کارکنان و دستیابی به نتایج استفاده کنید
 • محیطی را ایجاد کنید که اجرای موفق را تقویت کند

 

بر اساس تحقیقات انجام‌شده توسط شرکت مشاوره کسب‌وکار بریجس ۴۸ درصد از شرکت‌ها به حداقل نیمی از اهداف استراتژیک خودشان دست نمی‌یابند. و تنها هفت درصد از رهبران کسب‌وکار معتقدند که سازمان آنها در اجرای استراتژی برترست.

 

توانایی اجرای استراتژی کسب‌وکار یکی از حیاتی‌ترین مهارت‌ها برای رهبران در هر سطح از یک سازمان است. متأسفانه، این مهارت اغلب کم است. ما این دوره را ایجاد کردیم تا دانش و ابزارهایی را در اختیار شما بگذاریم تا به سازمان‌تان کمک کنیم تا اهداف استراتژیک‌تان را برآورده کند و در نهایت به موفقیت بلندمدت دست یابد.

 

یکی از حرفه‌ای‌هایی که این نتایج را تجربه کرده است، چنین می‌گوید: «من از دانشی که از اجرای استراتژی با مرور منظم یادداشت‌هایم به‌دست آورده‌ام، استفاده کرده‌ام تا هنگام تصمیم‌گیری در محل کار برای نتایج بهینه، رویکردم را اصلاح کنم. اجرای استراتژی ابزارها و چارچوب‌هایی را بر اساس موقعیت‌های کسب‌وکار واقعی در اختیار یادگیرندگان قرار می‌دهد. این به طور مستقیم بر ارزش دوره تأثیر می‌گذارد. زیرا نکات اساسی قابلیت اجرا دارد. فقط تئوری‌هایی نیست که می‌توانید در سایر دوره‌ها هم یاد بگیرید.»

 

چه مدیر، کارآفرین یا مشاور با تجربه یا مشتاق باشید، اجرای استراتژی می‌تواند شما را با دانش و مهارت‌هایی برای مقابله با آنچه که بسیاری سخت‌ترین بخش فرایند برنامه‌ریزی استراتژیک می‌دانند، مجهز کند. به هر حال، حتی خوب‌ترین استراتژی‌ها نیز بدون اجرای قوی نمی‌توانند موفق شوند.

انواع دوره‌های دارای گواهینامه‌

تدوین استراتژی کسب‌وکار و اجرای استراتژی تنها دو دوره از دوره‌هایی هستند که هارمونی تغییر در زمینه موضوع استراتژی ارائه می‌دهد. اما اگر شما می‌خواهید پله‌های ترقی و موفقیت را در شبکه هم‌آفرینی دگرگونی طی کنید می‌توانید از جعبه‌ابزار تغییر سطح ۱ تا ۵ استفاده کنید.

 

مخاطب این بسته آموزشی اعضای هیئت‌مدیره، مدیران عامل، مدیران ارشد، مدیران اجرایی، مدیران و برنامه‌ریزان استراتژی کسب‌وکارهای موجود و نوپا و کسانی که علاقه‌مند هستند تا با تغییر وضعیت موجود سه عنصر اساسی شرکت یا سازمان‌شان یعنی آدم‌ها، سیستم‌ها و محیط‌ها، تازگی را خلق کنند. و با یک برنامه ساخته‌یافته، منسجم و نظام‌مند به وضعیت مطلوب و کمال خود دست پیدا کنند. و در این مسیر به نتایج چشم‌گیر و فوق‌العاده برسند.

سطح ۱ – مروجان تغییر

این بسته آموزشی شامل ۳ دوره حرفه‌ای جعبه‌ابزار فردی (برف ۳.۰)، رهبری کسب‌وکار (نجم ۱.۰) و کارآفرینی سازمانی (برش ۱.۰) است.

سطح ۲ – سفیران تغییر

این بسته آموزشی شامل جعبه‌ابزار فردی به همراه ۱۰ ساعت مربیگری فردی (برف ۳.۱)، دوره رهبری کسب‌وکار (نجم ۱.۰) به همراه ۱۰ ساعت مربیگری کسب‌وکار، دوره کارآفرینی سازمانی (برش ۱.۰) به همراه ۱۰ ساعت مربیگری کسب‌وکار و بسته پشتیبانی فردی و کسب‌وکار ۳۶۵ روزه است.

سطح ۳ – حامیان تغییر

این بسته آموزشی به عنوان جعبه ابزار پرورش حامیان مشاوره مدیریت هارمونی تغییر شناخته می‌شود. این بسته آموزشی مهارت‌های شخصی، کسب‌وکاری و نوآوری را برای مدیریت و رهبری مؤثر شما ارتقاء می‌دهد. و شامل دوره‌های جعبه‌ابزار مربیگری (برف ۴.۰)؛ رهبری کسب و کار (نجم ۱.۰)؛ کارآفرینی سازمانی (برش ۱.۰)؛ بسته مربیگری فردی و کسب‌وکار (۲۰ ساعت اختصاصی آنلاین)؛ و بسته پشتیبانی فردی و کسب و کار (۳۶۵ روزه) است.

سطح ۴ – مربیان تغییر

این بسته آموزشی به عنوان جعبه‌ابزار مربیان تغییر هارمونی نیز شناخته می‌شود، بسته جامع آموزشی و مربیگری برای پرورش و تربیت مربی تغییر است. این بسته آموزشی برای فراگیرانی‌ست که می‌خواهند مهارت‌های شخصی، کسب‌وکاری و نوآوری را برای مربی شدن یاد بگیرند و اجرا کنند. این بسته شامل دوره‌های جعبه‌ابزار مربیگری (برف ۴.۰)؛ جعبه‌ابزار رهبران (نجم ۲.۰)؛جعبه‌ابزار نوآوری (برش ۲.۰)؛ مربیگری فردی و کسب‌وکار (۳۰ ساعت)؛ و پشتیبانی فردی و کسب‌وکار (۳۶۵ روزه) است.

سطح ۵ – رهبران تغییر

این بسته آموزشی به عنوان جعبه ابزار مشاوره مدیریت هارمونی تغییر هم شناخته می‌شود، کامل‌ترین جعبه ابزار مدیریت و رهبری تغییر است. این بسته آموزشی مهارت‌های شخصی، کسب‌وکاری و نوآوری را برای مدیریت و رهبری مؤثر شما ارتقاء می‌دهد. و شامل دوره‌های جعبه‌ابزار مربیگری (برف ۴.۰)؛ جعبه‌ابزار رهبران (نجم ۲.۰)؛ جعبه‌ابزار نوآوری (برش ۲.۰)؛ رهبری خردمند (رهبری ۳.۰)؛ مربیگری فردی و کسب‌وکار (۴۰ ساعت)؛ و پشتیبانی فردی و کسب‌وکار (۳۶۵ روزه) است.

 

اگر چندین دوره با اهداف شما همسو هستند، به دنبال یک مسیر یادگیری باشید. با گذراندن هر یک از سطوح، می‌توانید گواهینامه همان سطح را برای شبکه هم‌آفرینی دگرگونی دریافت و با سایر فراگیران ارتباط برقرار کنید. و تعهدتان را به یادگیری مادام العمر به کارفرمایان خودتان نشان دهید.

تجربه یادگیری با هارمونی تغییر

مهم نیست کدام سطح را انتخاب می‌کنید، می‌توانید تجربه کنید که هارمونی تغییر شما را در بین حرفه‌ای‌ها منحصربه‌فرد می‌کند. همه دوره‌ها دارای ویژگی های:

 

 • محتوای مبتنی بر دانش جهانی
 • دوره‌ها همراه با کتابچه تمرینات و شیوه‌نامه‌ها
 • محتوای تعاملی و جذاب
 • تعامل اجتماعی با دانش‌‌پذیران
 • نمونه‌هایی از چالش‌های تجاری واقعی
 • شبکه هم‌آفرینی دگرگونی از متخصصان تجارت
 • رشد شغلی و بازگشت سرمایه مثبت

 

نظرسنجی اخیر هارمونی تغییر نشان داد که ۴۲ درصد از فراگیران پس از دریافت گواهینامه‌شان، افزایش حقوق را دریافت کردند که چندین برابر بازده سرمایه‌گذاری آنهاست.

 

فراگیران هارمونی تغییر همچنین موقعیت شغلی خودشان را تغییر دادند (۳۶ درصد)، ارتقاء یافتند (۳۱ درصد)، و گزارش کردند که تجربیات آنها تأثیر مثبتی بر حرفه آنها داشته است (۹۱ درصد).

بسته مهارت‌های استراتژیک‌تان را بسازید

گذراندن دوره استراتژی سرمایه‌گذاری بر روی توانایی‌ها، شغل و سازمان شماست.

 

چه یاد بگیرید چگونه با استراتژی کسب‌وکار ارزش خلق کنید و تصمیم‌گیری استراتژیک را هدایت کنید. یا با اجرای استراتژی به راحتی پیچیدگی‌های پیاده‌سازی را حل‌وفصل کنید. می‌توانید مهارت‌های استراتژیک خودتان را ایجاد کنید و شغل‌تان را به جلو پیش ببرید و پیشرفت کنید.

 

 

امتیاز به این مطلب

5/5 - (5 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تدوین در برابر اجرا
برخیز و عزم جزم «رشد» کناطلاعات بیشتر
+