1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. رسیدن به بی‌طرفی

رسیدن به بی‌طرفی

رسیدن به بی‌طرفی

رسیدن به بی‌طرفی

5/5 - (1 امتیاز)

چگونه می‌توان بر منفی‌ها غلبه و در یک دنیای آشفته پیشرفت کرد

رسیدن به بی‌طرفی (۲۰۲۲) یک راهنمای گام به گام برای غلبه بر منفی‌ها و پذیرش حالت بی‌طرفی در دنیای پر استرس است. با بررسی تجربیات عمیقاً شخصی و همچنین بینش ورزشکاران و مربیان برجسته از سراسر جهان، نشان می‌دهد که چگونه هر کسی می‌تواند آرامش و وضوح را در زندگی روزمره خود بیابد.

 

تروور موواد (۱۹۷۳ – ۲۰۲۱) نویسنده، مشاور و مربی ذهنی هنرمندان برجسته، به ویژه راسل ویلسون، مدافع سیاتل سیهاوکز بود. کتاب رسیدن به بی‌طرفی دومین کتاب او بود.

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ یاد بگیرید در زندگی با دنده خلاص و بی‌طرفی پیشرفت کنید

شما احتمالاً همه چیز را در مورد قدرت مثبت‌اندیشی می‌دانید. اما آیا واقعاً این همه آن چیزی است که باید باشد؟ صرفاً انتظار بهترین‌ها بدون فکر کردن به موقعیت ممکن است به نتایجی که می‌خواهید منجر نشود. و گاهی اوقات، همیشه شاد بودن خسته‌کننده است!

 

اما جایگزین چیست؟ تفکر منفی مطمئناً نمی‌تواند پاسخگو باشد. بدبین بودن و انتظار بدترین اتفاقات زندگی تنها می‌تواند باعث ایجاد احساس افسردگی و بیماری در شما شود.

 

زمان یک رویکرد جدید است: زندگی در حالت بی‌طرفی.

 

بی‌طرفی زندگی به معنای بررسی منطقی واقعیات برای تصمیم‌گیری است. این به معنای اهمیت دادن به آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، اما فقط به عنوان یک چارچوب مرجع و نه به عنوان پیش‌بینی‌کننده آینده است. با این شیوه زندگی، همسو با ارزش‌ها و اولویت‌های خود، نه تنها می‌توانید تصمیمات بهتری بگیرید، بلکه زندگی کامل‌تر و پرشورتری نیز خواهید داشت.

چرا تفکر خنثی هم منفی‌گرایی و هم مثبت‌اندیشی را شکست می‌دهد؟

در سپتامبر ۲۰۱۹، نویسنده با روحیه‌ای عالی از خواب بیدار شد. او مشتاقانه منتظر اتفاقی بود که در حال شکل‌گیری یک فصل پاییزی هیجان‌انگیز در حرفه خود به عنوان یک مربی آماده‌سازی ذهنی بود. او با پشت سر گذاشتن مشکلات طلاق اخیر، آماده بود دوباره خودش را به کار بیاندازد.

 

اما وقتی از کنار آینه‌اش رد شد، از دیدن چشمانش ناگهان زرد شد. او که سرش خیلی شلوغ بود، یک عینک آفتابی زد و به بیرون رفت. با این حال، مدت کوتاهی پس از آن، او دچار خارش شدید شد.

 

هفته‌ها بعد، او دلیل آن را فهمید: او کلانژیوکارسینوما، نوعی سرطان مجرای صفراوی، داشت. باز حرف ک. و برای بدتر شدن همه چیز، جهان تازه داشت با حرف ک مواجهه می‌شد: کرونا.

 

با به وجود آمدن همه‌گیری کرونا، خطرات بیش از حد منفی‌نگری آشکار شد. مردم از پاک نکردن مواد غذایی به درستی وحشت داشتند. آنها نگران بودند که بدترین اتفاق برای عزیزانشان بیفتد. آنها وقت خود را صرف جستجوی آمار و پیش‌بینی‌های غم‌انگیز می‌کردند و فقط بر داستان‌های مربوط به مرگ‌ومیرها تمرکز می‌کردند و اخبار مربوط به توسعه واکسن یا همکاری بین‌المللی را نادیده می‌گرفتند.

 

در حال حاضر، این سطح از تفکر منفی زمانی که منجر به بدبینی و ناامیدی می‌شود غیرمولد، افسرده‌کننده و حتی مضر است. و این چیزی است که اکثر مردم در برخی از سطوح از آن آگاه هستند.

 

اما آیا می‌دانستید که مثبت‌اندیشی نیز می‌تواند باعث آسیب شود؟ صرفاً خوش‌بین بودن بدون هیچ مبنایی می‌تواند منجر به منفی شدن بیشتر و افسرده شدن در صورت عدم تحقق نتایج مطلوب شود.

 

بنابراین جایگزین ایده‌آل چیست؟ پاسخ، تفکر بی‌طرفی است. تفکر بی‌طرفی به جای توجه بین تفکر روز قیامت یا مثبت‌اندیشی سمی، روشی متمرکز بر واقعیت در یک منطقه عاری از قضاوت است. وقتی بی‌طرف فکر می‌کنید، گذشته را نادیده نمی‌گیرید، اما می‌فهمید که آینده لازم نیست از گذشته تقلید کند.

 

تفکر خنثی به این معنا نیست که شما باید از شور یا احساس خالی شوید. در عوض، این امر مستلزم عقب‌نشینی از احساسات در زمان تصمیم‌گیری، استفاده از حقایق و تجزیه و تحلیل تجربیات گذشته برای تصمیم‌گیری در مورد حرکت به جلو و سپس حرکت به سمت آن تصمیم با اشتیاق و هیجان است.

اجازه دهید ارزش‌ها شما را به سمت بی‌طرفی هدایت کنند

اولین قدم برای تغییر حالت بی‌طرفی به سادگی این است: از خود بپرسید، «کار بعدی که باید انجام دهم چیست؟» و یکی از افرادی که این را مثال می‌زند، سی فرانس، مالک و مدیر عامل ولبی هلث [Welbe Health] است.

 

ولبی هلث شرکتی است که به سالمندان اجازه می‌دهد بدون نیاز به نقل مکان کردن به خانه سالمندان با دسترسی به مراقبت‌های ۲۴ ساعته در خانه زندگی کنند. هنگامی که کرونا شیوع پیدا کرد، مشتریان ولبی یکی از آسیب‌پذیرترین جمعیت‌ها بودند. فرانسه می‌توانست به راحتی در تلاش برای مراقبت از آنها غرق شود. اما او از مفهوم تفکر بی‌طرفی استفاده کرد و دستورالعمل‌ها را برای کارمندانش در یک چک‌لیست ساده روزانه به کار برد: برنامه روز را بخوانید. کاری را که به شما محول شده است انجام دهید؛ مراقب عزیزان خود باشید.

 

همین بود. کارمندان ولبی که با هر روز به شیوه‌ای سازمان‌یافته، منطقی، آگاهانه و ساختارمند برخورد می‌کردند، از رویدادهای گذشته نزدیک برای هدایت آنها بدون غرق شدن در آنها استفاده کردند. فرانسه بدون فاجعه‌سازی، با استفاده از بهترین اطلاعاتی که هر روز صبح در دسترس بود، برای آینده آماده شد. هدف هر روز فقط این بود که بهترین کار خود را برای آن روز انجام دهید.

 

و کار کرد. احتمالات و آمار نشان می‌دهد که ۶۰ نفر از مشتریان فرانسوی باید در طول همه‌گیری جان خود را از دست می‌دادند. اما فقط ۱۰ نفر از دست رفتند. به این معنی بود که ۵۰ نفر بر خلاف همه احتمالات زنده ماندند.

 

اکنون، مانند همه مفاهیم عالی، بی‌طرفی‌اندیشی ساده به نظر می‌رسد تا زمانی که زمان عملی کردن آن فرا رسد. در واقعیت، موقعیتی که نیاز به تغییر حالت بی‌طرفی دارد، احتمالاً شما را متزلزل کرده است. ممکن است یک تشخیص، اخراج، از دست دادن یا نوعی شکست درک شده باشد. یا شاید این انتظار چیزی بزرگ باشد – یک بازی، ارائه یا مصاحبه شغلی.

 

بنابراین چگونه می‌توانید به حالت بی‌طرفی تغییر مسیر دهید؟ از چه چیزی می‌توانید برای راهنمایی شما در آنجا استفاده کنید؟

 

پاسخ در ارزش‌ها نهفته است. نظام ارزشی شما منحصر به شماست و باید بدون توجه به هر آشفتگی در زندگی شما غالب باشد. ارزش‌های خود را شناسایی کنید. آیا شما بیش از همه به خانواده اعتقاد دارید؟ یا برای تناسب اندام ارزش قائل هستید؟ پای‌بندی به حقیقت؟ عشق زیبایی؟ مهربانی؟ کار تیمی؟ کار سخت؟

 

شناسایی و بیان ارزش‌هایتان به شما کمک می‌کند تا ببینید بدون آن چه کاری نمی‌توانید انجام دهید. می‌توانید از آنها برای لنگر انداختن تصمیمات روزانه خود استفاده کنید.

 

فرض کنید روز دوشنبه یک سخنرانی بزرگ در محل کار دارید و یک آخر هفته پر استرس را برای هماهنگی سخنرانی، گرافیک و سایر مجریان پیش‌بینی می‌کنید. به جای یک پاسخ منفی وحشت‌زده یا یک مثبت کاذب که می‌تواند شما را به درستی آماده نکند، به ارزش‌های خود بیاندیشید. بیایید بگوییم آنها سخت‌کوش و خانواده‌دوست هستند. دانستن این دو اولویت می‌تواند به شما کمک کند صبحی را با آمادگی بالا برنامه‌ریزی کنید، اما یک شب را با بچه‌ها در پارک سپری کنید. رسیدن به بی‌طرفی

 

با دانستن اینکه وظایفی را برنامه‌ریزی کرده‌اید که با هر دو ارزش شما همخوانی دارد، می‌توانید روز خود را با آگاهی به این موضوع نزدیک کنید که اهداف شما بدون به خطر انداختن اصول شما برآورده می‌شود. و می‌توانید تا صبح دوشنبه در بی‌طرفی آرام باشید.

برای نتایج ایده‌آل، ارزش‌ها را به عادت‌ها پیوند دهید

ممکن است درباره سخنرانی معروف دریاسالار نیروی دریایی ویلیام مک ریون در کلاس فارغ‌التحصیلی دانشگاه تگزاس در سال ۲۰۱۴ چیزی شنیده باشید. این سخنرانی که از آن زمان به یک حس ویروسی تبدیل شده است، به دانشجویان ده درس می‌آموزد که مک ریون در طول آموزش نیروی دریایی آموخته است که می‌تواند به آنها کمک کند دنیا را تغییر دهند.

 

اول؟ «تخت خود را مرتب کن.»

 

ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما انجام این کار هر روز صبح به این معنی است که مهم نیست در بقیه روز چه اتفاقی می‌افتد، حداقل یک کار را انجام داده‌اید. و اگر بتوانید بقیه را بر روی آن بنا کنید، شاید بتوانید کارهای بیشتری انجام دهید. رسیدن به بی‌طرفی

 

اکنون، در حالی‌که ارزش‌ها به هدایت اعمال شما کمک می‌کنند، عادت‌ها به شما کمک می‌کنند تا این اعمال را به خوبی انجام دهید. هر روز از خود بپرسید چه عاداتی به شما کمک می‌کند تا زندگی مطابق با ارزش‌های خود داشته باشید و مطمئن شوید که به آنها پای‌بند هستید.

 

آن را از کسی که در اوج بازی خود است بگیرید: سرنا ویلیامز. در حالی که ویلیامز به صورت حرفه‌ای بازی می‌کرد، یادداشت‌هایی را برای بازی خود روی تکه‌کاغذهایی یادداشت و بین مسابقات آنها را مطالعه می‌کرد. این فقط برای ارتقای بازی او نبود، بلکه برای اینکه او را روی تنیس متمرکز نگه دارد و هر اتفاق دیگری در اطرافش رخ ندهد. در سال ۲۰۰۷، یک کلمه به طور مکرر در یادداشت‌های او به چشم می‌خورد: «یِتونده [Yetunde]»، نام خواهر ناتنی او که اخیراً در تیراندازی در اتومبیل کشته شده بود. خواندن نام خواهرش او را در کانون توجه قرار داد: او بهترین بازی خود را می‌کرد زیرا این کار برای احترام به خواهرش بود.

 

علاوه بر ایجاد عادات خوب، مهم است که بفهمیم کدام عادات را ترک کنیم. یکی از عادت‌هایی که می‌تواند شما را به گرداب منفی بکشاند، پیمایش عذاب است. وقتی چندین بار در روز در رسانه‌های اجتماعی هستید و در میان گروه‌ها، عکس‌ها و داستان‌های مربوط به شکاف‌های سیاسی، تیراندازی‌ها و سقوط آزاد اقتصاد مرور می‌کنید، عملاً ناممکن است که خودتان را به حالت بی‌طرف برسانید. احتمالاً تصادفی نیست که طی سال‌هایی که رسانه‌های اجتماعی رایج شده‌اند، میزان افسردگی، اضطراب و خودکشی به‌طور پیوسته افزایش یافته است.

 

بنابراین سعی کنید آن بازی را قطع کنید. اسکرول را متوقف کنید. یا حداقل سعی کنید آن را کاهش دهید. تلفن را زمین بگذارید و از منطقه منفی خارج شوید.

 

تله‌های دیگری هم وجود دارند که می‌خواهند شما را به هم بزنند و تمرکزتان را متزلزل کنند. این ممکن است ارسال پیامک در طول یک کلاس آنلاین باشد که قرار است روی آن تمرکز کنید، در حین بازی با بچه‌های خود در اینترنت گشت و گذار کنید یا فقط شایعات ساده. فهرست بی‌پایان است.

 

برای منحرف کردن توجه خود به چیزهایی که اهمیت دارند، فهرستی از آنچه برای شما مهم است تهیه کنید. این فهرست‌ها را مطالعه کنید تا به شما کمک کند به روش منحصر به فرد خود به سمت بی‌طرفی حرکت کنید. رسیدن به بی‌طرفی

اهمیت بازی قبل از بازی – بدون تشویق‌کننده

همانطور که نویسنده در تشخیص و درمان حرف ک خود پیشرفت می‌کرد، او یاد گرفت که چگونه این فرایند را به طور بی‌طرفانه طی کند. موفقیت او ارتباط زیادی با آمادگی داشت.

 

قبل از یک رویه بزرگ، او مطمئن شد که خود را با اطلاعات بیش از حد پر نمی‌کند. او فقط آنچه را پذیرفت که برای گذراندن این مرحله بعدی باید بداند. حتی زمانی که در مطب دکتر نشسته بود، او عمداً روی یک صندلی خاص بنشیند تا بتواند از نگاه کردن به صفحه‌های کامپیوتری اجتناب کند که ممکن است او را با نتایج آزمایش غرق کند. قبل از یک عمل جراحی بزرگ، او شب را با تماشای فیلم مرد سیندرلا گذراند، فیلمی که راسل کرو در آن نقش بوکسوری را بازی می‌کند که پس از سال‌ها گذراندن سال‌ها دوری، به قهرمانی بازگشت. او عمداً این فیلم را انتخاب کرد.

 

صبح روز جراحی، او به کلیسا رفت و سپس با همسر سابقش به سمت ساحل رفت. وقتی وارد بیمارستان شد، آماده بود.

 

با هر چیزی که با آن روبرو هستید – ارائه، امتحان، آزمون آزمایشی – آمادگی برای وارد شدن به حالت بی‌طرفی مهم است. این همچنین شامل مواردی است که نباید مصرف کرد. برای مثال، نویسنده عمداً در مورد عوارض جانبی شیمی‌درمانی نخوانده است، زیرا نمی‌خواست به چیزهای ترسناک زیادی فکر کند که احتمالاً به او کمک نمی‌کنند تا این روند را طی کند. به هر حال. در عوض، او با دوستان قابل اعتمادی صحبت کرد که به او در مورد چیزهای خاص توصیه می‌کردند، مانند اینکه خودش را خوب تغذیه کند تا بتواند بهتر با چالش‌های فیزیکی خود روبرو شود.

 

بی طرف بودن در اصل به این معناست که مدیر تیم خود شوید تا بتوانید مانند یک ورزشکار نخبه از خود مراقبت کنید. اما تیم خود را عاقلانه انتخاب کنید. نویسنده اطمینان حاصل کرد که فقط توسط کسانی احاطه شده است که می‌توانند به او کمک کنند بی‌طرف بماند – هیچ افراد منفی‌نگر و همچنین هیچ تشویق‌کننده‌ای که او را با مثبت‌اندیشی خسته نمی‌کند. شما نمی‌خواهید خون‌آشام‌های انرژی یا کسانی که بیش از حد درگیر مشکلات خود هستند از شما حمایت کنند. شما همچنین افرادی را نمی‌خواهید که ظاهراً حامی هستند، اما پنهانی از کار کردن برای شما ناراحت هستند.

 

با آمادگی و تیم مناسب می‌توانید با هر موقعیتی که برایتان پیش می‌آید روبرو شوید. هر زمان که چالشی پیش آمد، به خود اجازه دهید هر چیزی را که پیش می‌آید احساس کنید – خواه خشم، غم، ناامیدی یا هر چیز دیگری. هنگامی که آن را آزاد کردید، می‌توانید راه خود را برای بی‌طرفی آسان کنید. رسیدن به بی‌طرفی

فراتر از بی‌طرفی

در سال ۱۹۸۹، ماریا شرایور، روزنامه‌نگار آمریکایی اولین فرزند خود را باردار شد. او می‌خواست مرخصی زایمان بگیرد، اما به او گفتند که چنین چیزی وجود ندارد. اگر مرخصی می‌گرفت، احتمالاً شغلش را از دست می‌داد. بنابراین او این کار را نکرد.

 

اگرچه شرایور در آن زمان چاره‌ای در این مورد نداشت. البته چند سال بعد مرخصی زایمان تحت حمایت قانونی قرار گرفت. حالا که او یک رهبر است، تصمیم می‌گیرد کارمندانش را به شیوه‌ای متفاوت رهبری کند. یکی از مؤلفه‌های حیاتی که او روزانه از آن استفاده می‌کند، بررسی‌های هوش هیجانی است – به عبارت دیگر، احساس همه چگونه است؟

 

اتخاذ رویکردی دلسوزانه‌تر به این معنی نیست که شرایور جنبه عقلانی تفکر بی‌طرفی را کنار گذاشته است. در عوض، گرفتن «دمای عاطفی» به شرایور – یا هر مربی، معلم یا حتی والدین – اطلاعات ارزشمندی می‌دهد. که می‌تواند آنها را در نحوه رفتارشان با افرادی راهنمایی کند که رهبری می‌کنند.

 

این در هر زمینه‌ای مهم است. و به خصوص وقتی با ذهنیت‌های نسلی بسیار متفاوتی سروکار دارید که در محیط‌های کاری امروزی پیدا می‌کنید. برای مثال، مربیان و رهبران بومر و ژنرال ایکس، ممکن است از چیزی که به عنوان «نرم‌بودن» همتایان جوان‌تر خود به‌عنوان «نرم‌بودن» به‌عنوان نقل قول-بی‌نقل از همتایان جوان‌تر خود، عصبانی شوند. اما یک مربی خوب سعی نمی‌کند افراد تیم خود را تغییر دهد. در عوض، آنها با اعضای تیم خود در جایی که هستند ملاقات خواهند کرد.

 

یک نفر در تیم شما ممکن است به چالش ساختارمندتری نیاز داشته باشد. در حالی‌که دیگری ممکن است به رویکرد سرگرم‌کننده‌تری نیاز داشته باشد. پذیرش تفاوت‌های دیگران، چه نسلی و چه غیر نسلی، برای رهبری با بی‌طرفی بسیار مهم است.

 

و یک چیز مسلم است: فریاد زدن یا ترساندن افراد به سمت برتری قطعاً بهترین رویکرد برای رهبری نیست. البته آموزش نیروی دریایی تا حدی تکامل یافته است که نامزدها قبل از امتحان مورد حمایت و آموزش قرار می‌گیرند. یک مربی بی‌طرف به گذشته نگاه می‌کند تا تصمیمات اصلی خود را آگاه کند. اما می‌فهمد که شیوه‌های گذشته لزوماً در آینده کارساز نیستند.

 

اکنون، قبل از اینکه بتوانید مربی خوبی باشید، باید بدانید که چگونه برای خود یک مربی باشید. به عبارت دیگر، شما باید همانطور که با اعضای تیم خود رفتار می‌کنید، با خودتان رفتار کنید. بنابراین از ارزش‌های خود برای راهنمایی خود استفاده کنید و به جای عقاید، بر حقایق تکیه کنید. بزرگی کاذب را به چیزها نسبت ندهید. هیچ چیز آنقدر بد نیست که نتوانید از آن خلاص شوید. هیچ چیز آنقدر خوب نیست که نتوانید آن را بهبود بخشید. رسیدن به بی‌طرفی

 

وقتی در حالت بی‌طرفی زندگی می‌کنید، می‌توانید با وقار و شفافیت با هر چالشی روبرو شوید.

خلاصه نهایی

به جای منفی‌نگری مضر یا مثبت‌نگری سمی، بهترین و سازنده‌ترین حالت ذهنی برای زندگی، حالت بی‌طرفی است. بی‌طرفی یعنی درس گرفتن از گذشته، اما درک اینکه نتیجه بعدی شما می‌تواند متفاوت باشد. همچنین به معنای پرورش عادات بر اساس ارزش‌های اصلی و آماده‌سازی درست است. رسیدن به بی‌طرفی

 

وقتی خودتان در حالت بی‌طرفی زندگی می‌کنید، می‌توانید به اطرافیانتان کمک کنید تا به بی‌طرفی برسند. به این ترتیب، همه شما می‌توانید با آرامش و وضوح چالش‌های متعدد زندگی را پشت سر بگذارید.

 

این کتاب را می‌توانید از سایت آمازون تهیه کنید.

 

امتیاز به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
رسیدن به بی‌طرفی
اولین قدم رو بردار: دگرگونی خودتو تقویم کن!اطلاعات بیشتر
+