1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. روش ویم هوف

روش ویم هوف

روش ویم هوف

روش ویم هوف

5/5 - (10 امتیاز)

ظرفیت کامل انسانی خود را فعال کنید

روش ویم هوف (۲۰۲۰) بیان می‌کند که ما می‌توانیم با استفاده از روش ویم هوف تقریباً بر هر چیزی، از بیماری و افسردگی تا شرایط شدید آب و هوایی غلبه کنیم. بر اساس سه اصل – سرما، تنفس و طرز فکر – روش ویم هوف به شما کمک می‌کند تا تمام ظرفیت‌تان را فعال کنید.

 

ویم هوف یک ورزشکار افراطی از هلندست. وی با نام مستعار «یخچال»، رکورد‌های قرار گرفتن در معرض سرما را از جمله صعود با شلوارک به کوه کلیمانجارو، دو ماراتن بالاتر از دایره قطب شمال با پای برهنه دویدن و شنا در ۶۶ متر زیر یخ را شکسته‌ست.

ویم هوف با عشق اولیه به طبیعت و برخوردهای چشمگیر با سرما شکل گرفت

زندگی ویم هوف با یک مبارزه آغاز شد. دوقلوی همسان او، آندره، اول متولد شد و پزشکان تقریباً ویم هوف را از دست داده بودند و حضور او را با انقباضات مادر اشتباه گرفتند. و بنابراین او در راهرو سرد بیمارستان متولد شد و برای نفس کشیدن تلاش می‌کرد.

 

وقتی به سن بزرگسالی رسید، فهمید که این مبارزات اولیه اثری عمیق و ناخودآگاه در او برجای گذاشته‌ست. و او را وادار کرد تا زندگی را به طور واقعی بپذیرد.

 

ویم هوف پس از ورود دشوارش به جهان، زندگی‌ش را از کودکی در طبیعت گذراند. او معتقدست که این امر به اندازه دشواری تولدش شاکله او را ساخته‌ست.

 

ویم هوف در کودکی در جنگل‌های نزدیک شهر زادگاه‌ش سیتارد در هلند زندگی و بازی می‌کرد. او به همراه برادر دوقلو و دوستانش در تارزان‌بازی می‌کرد. و با لاستیک‌های قدیمی دوچرخه از درختان تاب می‌خورد. او ترجیح داد تمام روز را به ساخت خانه‌های چوبی و حفاری در زیر زمین اختصاص دهد تا مطالعه یا حضور در کلیسا. او حتی در جنگل آشپزی می‌کرد. سیب‌زمینی‌ها را در آتش می‌پخت و آنها را با کمی نمک می‌خورد.

 

این رابطه اولیه با طبیعت برای او حیاتی شد. این باعث تحریک و رشد حواس‌ش شد و به او حس عمیقی از جایگاه‌ش در جهان داد.

 

ویم هوف و دوستانش حتی در برف‌ها ایگلوهای کوچک می‌ساختند. یک روز، وقتی همه دوستانش به خانه رفتند، ویم هوف در داخل گل ایگلو ماند و احساس یک نوع درخشش خوب از یخ در حال یخ‌زدگی را کرد. پدر و مادرش او را خیلی دیر پیدا کردند و دیدند که با آرامش خاصی چرت می‌زند. . . اما در مراحل اولیه هیپوترمی! خوشبختانه، آنها به موقع او را پیدا کرده بودند تا او را احیاء کنند. اما این به سختی آخرین برخوردش با سرما شد.

 

ویم هوف در ۱۷ سالگی به آمستردام نقل مکان کرد تا در یک آلاچیق زندگی کند. در آنجا، او می‌توانست آزادانه فکر کند و موسیقی بنوازد. و خارج از هنجارها و قراردادهای اجتماعی زندگی کند.

 

یک روز یخبندان در پارک بئاتریکسپارستر آمستردام، ویم هوف احساس تمایل ناگهانی و مرموزی به برهنه نشستن در آب یخ‌زده کرد. درست مثل آن ایگلوی دنج در کودکی، سرما او را دفع نمی‌کرد. او  احساس آزادی توسط قدرت سرما را به یاد می‌آورد.

 

بیش از این، او احساس می‌کرد که با قدرت خودش آزاد شده‌ست. فکر کرد اگر او می‌توانست این سرما را تحمل کند، پس دیگر چه کاری می‌توانست انجام دهد؟ او با الهام از سرما، ذخایر پنهان در ذهن انسان را احساس کرد. او می‌تواند خیلی بیشتر از آنچه تصور می‌کرد باشد.

ما ارتباط‌مان را با واقعی‌ترین خویشتن خویش از دست داده‌ایم

این تجربه‌های کودکی و بزرگسالی، ویم هوف را به جنبه عمیق‌تری از خودش پیوند داد. او از طریق گشت‌وگذار در فضای باز و سپس پذیرش سرما، معتقد بود که بخش‌هایی از ذهن را بیدار کرده‌ست که در بسیاری از ما خوابیده‌ست.

 

وی خاطرنشان می‌کند که هرچه تمدن ما بیشتر پیشرفته شده‌ست، فراموش کرده‌ایم که چگونه با عمیق‌ترین خویشتن خویش ارتباط برقرار کنیم. اگرچه ما جامعه‌ای با هر راحتی و لذت ممکن ایجاد کرده‌ایم، اما توانایی درک احساسات خودمان را از دست داده‌ایم.

 

افسردگی و اضطراب هم‌چنان در حال افزایش‌ست. ما دیگر نمی‌دانیم چگونه احساسات‌مان را تنظیم کنیم. در عوض، ما به داروهای ضد افسردگی و داروهای مسکن استرس اعتماد می‌کنیم.

 

افسانه‌ای وجود دارد که این وضعیت امور را به خوبی خلاصه می‌کند. برخی از خردمندان دور هم جمع شده بودند تا با روح انسان صحبت کنند. آنها پرسیدند: «ما می‌خواهیم با روح چه برخوردی داشته باشیم، زیرا مردم چنین روحیه‌ای ایجاد کرده‌اند؟»

 

در ابتدا، آنها پیشنهاد دادند که آن را در بالای بلندترین کوه قرار دهید. اما مردم کوه را خزیدند، روح را یافتند و از آن غنیمت ساختند. بنابراین آنها پیشنهاد کردند که آن را در کف دریا بگذارند. افسوس که مردم به ته دریا کبوتر شدند و آن را در یک موزه قرار دادند. سپس، خردمندان پیشنهاد کردند روح را فراتر از دورترین سیاره قرار دهند. اما مردم سفینه فضایی ساختند، آن را پیدا کردند، آن را برگرداندند و بر سر آن جنگ کردند.

 

سرانجام، یک انسان عاقل پیشنهاد داد که روح در خود مردم قرار گیرد. بالاخره در اینجا جواب درست بود. چرا؟ زیرا مردم هرگز به آنجا نگاه نمی‌کنند.

 

و حالا ما اینجا هستیم. دنیایی که بسیاری از ما ارتباط‌مان را با خویشتن که دارای بیشترین اهمیت‌ست، از دست داده‌ایم. خواه روح نامیده شود یا عمیق‌ترین قسمت انسان، همان‌ست.

 

مغز ما طی میلیون‌ها سال تکامل نیافته‌ست تا ما را در برابر شرایط مدرن خودش درمانده کند. ما می‌توانیم خیلی بیشتر باشیم، و در واقع، قبلاً هم خیلی بیشتر بوده‌ایم. اجداد ما قبل از اینکه مشروط شوند و توسط تمدن مدرن نرم شوند، این را به طور فطری درک می‌کردند.

 

در حالی که ویم هوف در جوانی با سرما و تنفس کنترل‌شده در خانه آلاچیقی‌ش تجربه می‌کرد، درک این موضوع را نیز شروع کرد. او شروع به ساخت روشی کرد که بتواند او را به خود واقعی‌ش متصل کند. در بخش‌های بعدی، ما از نزدیک به شیوه‌های او نظری خواهیم انداخت.

ویم هوف طرفدار قرار گرفتن منظم در معرض سرماست.

روش ویم هوف با پذیرش سرما آغاز می‌شود. از لحظه تولد وی در راهرو سرد، تا تجربه نزدیک به مرگ در گل ایگلو، تا شناهای زمستانی در بیتریکسپارک، سرما همیشه بخشی از زندگی او بوده‌ست.

 

هر چه بیشتر درمورد واکنش انسان در برابر سرما آزمایش و تحقیق می‌کرد، بیشتر می‌فهمید که قرار گرفتن در معرض منظم هوای سرد چقدر سلامتی دارد.

 

خُب، سرما به چه درد ما می‌خورد؟

 

خُب، اول ویم هوف دیدگاه‌ش را در مورد این مسئله بیان می‌کند. سیستم عروقی ما شبکه‌ای از رگ‌ها و مویرگ‌هایی‌ست که خون دی‌اکسیدشده را به قلب ما برمی‌گرداند. روش ویم هوف نشان می‌دهد که عضلات صاف و دریچه‌های موجود در این سیستم در زندگی مدرن توسط سرما تحریک نمی‌شوند.

 

با پوشیدن لباس و گرم کردن محیط، باعث تحریک کمتر این عضلات شده‌ایم. این بدان معنی‌ست که آنها در بهترین شرایط نیستند، شل و «تنظیم‌نشده» هستند. در نتیجه، قلب مجبور می‌شود برای حفظ جریان خون بیشتر پمپ و فشار بیشتری پیدا کند. بنابراین برای ویم هوف، به سختی شوک‌آورست که بیماری‌های قلبی عروقی قاتل شماره یک در جوامع غربی هستند.

 

پس چه باید کرد؟ برای ویم هوف، این بسیار ساده‌ست. ما باید سیستم عروقی خودمان را مجدداً تحریک و همه این عضلات ریز را تقویت کنیم. و یک روش ساده برای این کار وجود دارد: دوش آب سرد روزانه. در واقع، تنها کاری که شما باید انجام دهید این‌ست که دوش آب گرم و عادی خودتان را بگیرید، و سپس در پایان آب را به سرد تبدیل کنید. برای هفته اول، شما باید فقط با ۳۰ ثانیه زیر آب سرد شروع کنید، به تدریج زمان را افزایش دهید، تا زمانی که بتوانید دو دقیقه را زیر دوش بمانید.

 

در ابتدا ممکن‌ست کاملاً شوک‌آور باشد و احتمالاً در اثر لرزیدن ناگهانی نفس نفس بزنید. اما با گذشت زمان، شما سازگار می‌شوید و بدن شما به زودی بیدار می‌شود. بعد از ده روز، شما از نظر فیزیولوژیکی تغییر می‌کنید. سیستم عروقی شروع به تنش می‌کند، ضربان قلب شما کند می‌شود و بدن شما استرس کمتری خواهد داشت. بعد از مدتی، حتی ممکن‌ست از طراوت سرما لذت ببرید.

 

همراه با بدن، ذهن شما نیز تیزتر می‌شود. شما قسمت عمیق‌تری از آگاهی‌تان را بیدار خواهید کرد، بخشی که زمانی سرما را می‌شناخت. خواهید فهمید که اراده شما بسیار بیشتر از آنچه می‌دانید عظمت پیدا می‌کند. و اگر می‌توانید سرما را از این طریق حفظ کنید، چه کارهای دیگری که می‌توانید انجام دهید؟

تنفس کلید روش ویم هوف است

در طی تولدش در آن راهرو سرد بیمارستان، ویم هوف برای نفس کشیدن سخت تلاش می‌کرد. بدن او پس از پر شدن از ریه‌های کوچک با هوا دوباره زنده شد. بعداً در زندگی روزمره، قدرت این اساسی‌ترین کارکردها را درک می‌کند. درست مثل سرما، تنفس نیز سنگِ بنای روش ویم هوف است.

 

چرا نفس می‌کشم؟

 

خُب، به گفته ویم هوف، این به زندگی امروز ما برمی‌گردد. او ادعا می‌کند که تمام کارهای استرس‌زا که ما به طور روزانه انجام می‌دهیم، یک باقیمانده بیوشیمیایی را که باعث التهاب می‌شود، به جا می‌گذارد. و از بین بردن سیستم ایمنی، غدد درون‌ریز و هورمونی از طریق التهاب، باعث ایجاد بسیاری از بیماری‌ها و بیماری‌های گسترده مانند بیماری کرون، سرطان، آرتروز، آسم و سایر موارد می‌شود.

 

او با نفس کشیدن به روشی عمیق و کنترل‌شده، فکر می‌کند، ما می‌توانیم این پس‌مانده را از سیستم لنفاوی خودمان «پاک» کنیم، التهاب را کاهش دهیم، که به نوبه خودش، احتمال بیماری ما را کاهش می‌دهد.

 

یکی دیگر از تأثیرات تنفس عمیق که در این روش بیان‌شده، احساس شادابی و اتصال عمیق‌ست. به گفته ویم هوف، بیوشیمی بدن را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود آرایش بدن از اسید به قلیایی تغییر کند. ناگهان متوجه می‌شویم که انرژی بیشتری داریم و هم‌چنین احساس هوشیاری بیشتری می‌کنیم.

 

بنابراین چگونه نفس بکشید و از این مزایا بهره‌مند شویم؟ روش

 

ابتدا مکانی راحت برای نشستن یا دراز کشیدن پیدا کنید. یک مبل، تختخواب، یا حتی کف اتاق می‌تواند باشد. بعد، چشمان‌تان را ببندید، و سرتان را از افکار خالی کنيد. هنگامی‌که ذهن شما آرام و متمرکزست، نفس عمیق بکشید: سینه، سپس شکم‌تان را پر کنيد، سپس سرتان را بالا ببرید. سپس به روشی آرام نفس خودتان را بیرون دهید – نیازی نیست که آن را به اجبار انجام دهید. این کار را برای ۴۰ بار تکرار کنيد و در پایان آخرین بازدم نگه دارید. نفس نکشید تا زمانی‌که احساس نیاز کنید. سپس، هنگامی‌که نیاز به نفس کشیدن دارید، نفس عمیق بکشید. و مدت زمان آن را برای ۱۵ تا ۲۰ ثانیه حفظ کنيد. بعد از این، کل چرخه را سه یا چهار بار تکرار کنيد.

 

از مزایای این روش تنفس می‌توان به کاهش احتمال التهاب، استرس کمتر و تحمل بیشتر اشاره کرد. و در مورد آخرین نکته – استقامت – برخی از دستاوردهای کسانی که خودشان را در این روش آزموده‌اند، گویای این موضوع‌ست.

 

در ژانویه ۲۰۱۴، ویم هوف گروهی متشکل از ۲۶ نفر را هدایت کرد تا از کوه کلیمانجارو در تانزانیا صعود کنند. برخی از این افراد بیماری‌های جدی مانند آرتروز، سرطان و مولتیپل اسکلروزیس داشتند. برای اکثر کوهنوردان رسیدن به قله کلیمانجارو پنج روز طول می‌کشد. با انجام تمرینات تنفسی در تمام مراحل بالا، این تیم فقط در ۴۴ ساعت به آنجا رسیدند! روش

ذهنیت صحیح برای باز کردن توانایی‌های بالقوه شما کلیدی‌ست

قرار گرفتن در آن دوش آب سرد، یا داشتن نظم برای نفس کشیدن به صورت کنترل‌شده، نیاز به اراده دارد. و برای اینکه خودتان را در رسیدن به یک کار سخت جسمی تصور کنید، باید از تخیل‌تان استفاده کنید.

 

اصل سوم روش ویم هوف استفاده از قدرت فکر و ذهن‌ست. بدون آن، پذیرفتن کامل این روش ناممکن‌ست.

 

بنابراین چگونه فکرتان را به درستی متمرکز می‌کنید؟ روش

 

اولاً، سکون مهم‌ست. لحظه‌ای فکر کردن در مورد کار را متوقف کنید، تلفن‌تان را کنار بگذارید و از شبکه‌های اجتماعی خارج شوید. در واقع، شما باید کاملاً ذهن‌تان را از تمام افکار پاک کنید.

 

سپس، شما به یک مکان راحت برای نشستن نیاز دارید – وضعیت دقیق بدن مهم نیست، فقط اطمینان حاصل کنید که راحت هستید. سپس، شروع به تنفس کنید: به صورت عمیق دم، سپس با بازدم آرام شوید. همانطورکه نفس می‌کشید، فقط بر روی تنفس خودتان تمرکز کنید: دم و بازدم. روش

 

با آرامش، می‌توانید ذهن و بدن خودتان را تراز کنید. برای این کار، شروع به تجسم دقیق چیزی کنید که می‌خواهید به دست بیاورید. شاید این کمی طولانی‌تر از دوش آب سرد باشد، بهترین نتیجه را در ماراتن به دست می‌آورید، یا یک ژست مخصوص یوگا را به چالش بکشید.

 

در حین تجسم، به احساس بدن توجه زیادی کنید. با این کار می‌توانید هرگونه مغایرت بین قصد و احساس بدن را تشخیص دهید. وقتی بدن و ذهن احساس هم‌راستایی می‌کنند، آن وقت می‌فهمید که آماده هستید. روش

 

ویم هوف با استفاده از این روش برای همسویی بدن و فکر، به برخی از شاهکارهای خارق‌العاده دست یافته‌ست. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای عمومی وی در ژانویه ۲۰۰۸، در نیویورک بود. از او دعوت شد كه در داخل یخ، بیرون موزه هنر روبین، بایستد. این نمایش شیوه‌ی وی بخشی از نمایشگاهی درباره هنر و فرهنگ هیمالیا بود. با مشاهده کامل چندین تیم خبری تلویزیونی، درجه حرارت ویم هوف ۱۰ درجه سقوط کرد. و به یک سطح کاملاً خطرناک برای یک فرد متوسط ​​کاهش یافت.

 

سپس، تنها با اراده، ویم هوف دمای بدن خودش را ۶ درجه افزایش داد. از آنجا که به نظر می‌رسید از حالت طبیعی خارج می‌شود، تیم‌های تلویزیونی و پزشکان مستقر در آنجا شگفت‌زده شدند. ویم هوف همیشه بر این موضوع اصرار داشته‌ست که این حرکت خاصی نیست. این توانایی‌ها در دسترس همه ما قرار دارد. روش

روش ویم هوف می‌تواند عملکرد ورزشی و استقامت را افزایش دهد

همانطورکه دیدیم، از روش ویم هوف می‌توان بدن را برای فعالیت‌های جسمی و روحی آماده کرد. وقتی صحبت از مسابقات ورزشی می‌شود، این روش برای فشردن بهترین چیزها از خودمان مناسب‌ست. سرما اراده ما را زیاد می‌کند، تنفس عمیق بدن ما را از اکسیژن پر می‌سازد و ذهن کنترل‌شده به ما اجازه می‌دهد بدن‌مان را آرام کنیم. با بهبود سطح استقامت، روش ویم هوف ​​به ما امکان می‌دهد که بیشتر و بیشتر از قبل برویم. روش

 

برخی از ورزشکاران برجسته وجود دارند که با موفقیت بسیار زیادی از این روش استفاده کرده‌اند. یکی از آنها ستاره هنرهای رزمی ترکیبی هلند، آلیستر اوریم که برای بهبود شرایط مسابقات از آن استفاده می‌کند. با ورود حرفه‌ای به رینگ در سال ۱۹۹۹، وی اکنون ۴۰ ساله‌ست، سنی که بیشتر ورزشکاران در آن بازنشسته می‌شوند. با این حال او هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت نشان نمی‌دهد.

 

در سال ۲۰۱۵، اوریم با قهرمان مسابقات سنگین وزن بدن‌سازی، جونیور دوس سانتوس روبرو شد که در آن زمان بالاترین رتبه در وزن سنگین وزن در این مسابفات بود. سانتوس یک ورزشکار قدرتمند بود، کسی که به ناک اوت کردن حریف معروف بود. روش

 

اوریم به عنوان سبک وزن وارد مسابقه شد. اما به جای اینکه اعصابش به هم بریزد، تمرینات تنفسی را به کار گرفت که در اوایل سال با ویم هوف انجام داده بود. او که خونسردی خودش را حفظ کرد، در دور دوم با ناک اوت فنی سانتوس را شکست داد. روش

 

علاوه بر بهبود عملکرد، روش ویم هوف ​​به ورزشکارانی مانند الیستر اوریم امکان بهبود سریع‌تر، کاهش التهاب و خواب بهتر را می‌دهد.

 

یک تمرین ساده وجود دارد که می‌توانید برای نشان دادن قدرت آن انجام دهید. روش

 

در حالت شنا رفتن، ابتدا پایین بیایید و برخی از حرکت‌ها را انجام دهید. سپس، آرام باشید و یک دور تمرین تنفسی را انجام دهید که قبلاً توضیح دادیم. سپس، در پایان آن دور، هنگامی که نفس خودتان را روی بازدم نگه داشته‌اید، دوباره حرکت‌ها را انجام دهید. شاید تعجب کنید اگر متوجه شوید که می‌توانید دو برابر یا سه برابر بیشتر از قبل حرکت شنا را انجام دهید!

 

دراماتیک‌ترین نمونه از کسی که این تمرین را انجام می‌دهد مربوط به شخصی به نام هنک ون دن برگ، آهنگر هلندی‌ست. به عنوان فردی که مبتلا به آرتریت روماتوئیدست، به او توصیه شد که در یکی از کارگاه‌های ویژه ویم هوف شرکت کند. هنگام شام در شب اول، هنک گفت که شک دارد که بتواند حتی یک حرکت بالا هم انجام دهد. ویم هوف به او گفت که روز بعد، ۴۰ بار انجام خواهد داد. روش

 

روز بعد هنک، مردی با آرتریت روماتوئید ناتوان‌کننده، پس از انجام ورزش تنفسی، ۴۰ حرکت انجام داد که گویی هیچ چیزی نیست!

با تغییر آگاهانه بیوشیمی، می‌توانیم به تخریب آسیب‌های قدیمی ذخیره‌شده در دی‌ای‌ان کمک کنیم

دی‌ان‌ای به جای اینکه منجمد شود، با هر حیاتی که از آن عبور می‌کند تغییر می‌کند. داستان اجداد ما در اعماق دی‌ان‌ای ما ذخیره شده‌ست. ما خاطره زندگی‌های باستانی را در درون خودمان حمل می‌کنیم. شگفت‌آورست، نه؟ روش

 

برخی از انبارها، مانند مصائب و درد اجداد ما، حتی ممکن‌ست برای آسیب رساندن به ما پدیدار شود. در حقیقت، یک مقاله تحقیقی که در سال ۲۰۱۸ در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریكا منتشر شد، مستند كرد كه پسران زندانیان سابق جنگ داخلی آمریكا چند برابر بیشتر از فرزندان سربازانی كه از زندان فرار کردند به نظر ویم هوف، مصیبت آن زندانیان شاید در ژن‌های فرزندانشان بروز کرده باشد.

 

بنابراین، دی‌ان‌ای می‌تواند در طی یک عمر، خوب یا بد اصلاح شود. در این صورت، ویم هوف پیشنهاد می‌کند که چیزهایی وجود دارد که می‌توانیم انجام دهیم و ممکن‌ست بر این تغییرات تأثیر بگذارد. روش

 

از نظر ویم هوف، اگرچه ممکن‌ست دور از ذهن به نظر برسد، اما اگر بتوانیم آرایش بیوشیمیایی بدن خودمان را تغییر دهیم، ممکن‌ست بتوانیم بیان ژنتیکی‌مان را تغییر دهیم. اگر این موضوع درست باشد، می‌توانیم انرژی را آزاد کنیم که از نیاکان‌مان به ارث برده‌ایم. اگرچه علم هنوز این توانایی را تأیید نکرده‌ست، اما روش ویم هوف ​​به دنبال تسهیل آن برای ماست. روش

 

وقتی نفس عمیق می‌کشیم و هوا را به درون خودمان می‌بریم، غالباً با احساساتی مواجه می‌شویم که مدت‌ها دفن شده‌اند. بسیاری از افراد وقتی تنفس کنترل‌شده این روش را دنبال می‌کنند، خودشان را با گریه یا خنده‌ی مرموزی می‌بینند. دیگران دیدگاه‌هایی را تجربه می‌کنند، مانند چهره‌هایی که قبلاً هرگز ندیده‌اند، اما به نوعی احساس آشنایی می‌کنند. ممکن‌ست این دیدگاه‌ها عبارات ژنتیکی کاملاً رمزگذاری شده باشند. یا به عبارت ساده‌تر، خاطره نیاکان دیرینه ما. روش

 

هنگامی‌که افراد در کارگاه‌های ویم هوف این تجربه را داشته‌اند، معمولاً احساس می‌کنند احساس بهتری دارند، گویی که باری برداشته شده‌ست. گویی خاطره یک آسیب قدیمی، از نسلی به بعد، آزاد شده‌ست.

 

علاوه بر رهایی از این آسیب‌ها، ممکن‌ست بتوانیم میراث ژنتیکی خودمان را آگاهانه بازنویسی کنیم. به این معنا که حتی ممکن‌ست بتوانیم در آنچه به نسل‌های آینده منتقل می‌کنیم تأثیر داشته باشیم. با تغییر در ترکیب بیوشیمیایی بدن – مانند روش تنفس ویم هوف – ممکن‌ست بتوانیم بر ژن‌های مضر تأثیر بگذاریم. روش

 

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیازست، اما بسیار جالب‌ست که فکر کنیم با اقدامات فعلی می‌توانیم بیماری‌های آینده مانند آرتروز و اختلالات ایمنی را برای فرزندان‌مان مهار کنیم. روش

روش ویم هوف می‌تواند علائم مزمن و بیماری را تسکین دهد

اگرچه تصور این موضوع خوب‌ست که ما می‌توانیم ژن‌های‌مان را برای نسل‌های آینده تحت تأثیر قرار دهیم، اما روش ویم هوف ​​به دنبال بهبود نتایج سلامتی ما در حال حاضرست. شواهد تاریخی نشان می‌دهد که می‌تواند برای کمک به کاهش بیماری‌های معمولی و جدی مورد استفاده قرار گیرد.

 

ریچارد آیلینگ را در نظر بگیرید. در سال ۲۰۰۶، او به طور جدی افسرده، و از سلامتی و رژیم خودش غافل شد. وی به یک بیماری خودایمنی به نام کولیت اولسراتیو مبتلا شد، یک بیماری ناتوان‌کننده باعث درد روده و خون‌ریزی شد و انرژی بسیار کمی برای او باقی ماند. او در مورد آنچه می‌توانست بخورد، و میزان ورزشی که می‌توانست انجام دهد کاملاً محدود شد. روش

 

با این حال، به دنبال روش ویم هوف، ریچارد موفق شد دوباره با بدن خودش ارتباط برقرار کند. طی مدت کوتاهی، وی تحت یک معالجه و تجدید عمیق قرار گرفت. اکنون، تقریباً به طور معجزه‌آسایی، او کاملاً از کولیت اولسروس بهبود یافته‌ست. او می‌تواند یک بار دیگر هرچه دوست دارد بخورد و بنوشد و بدون احساس خستگی ورزش کند. روش

 

مثال دیگر آنوشکا فرانکن‌ست. در سال ۲۰۱۱، او چند ماه پس از تولد چهارمین فرزندش، به بیماری مولتیپل اسکلروزیس مبتلا شد. این وضعیت باعث فلج شدن دست و بازوی او شد، به این معنی که او دیگر نمی‌توانست به عنوان یک ویولونیست حرفه‌ای کار کند. مادرش، روش ویم هوف را توصیه، و او در یک کارگاه آموزشی شرکت کرد. حتی در اولین تمرین تنفسی، احساس سوزن سوزن شدن در دست و بازو می‌شود – معلوم می‌شود که آنها اصلاً فلج نشده‌اند. پس از مدت کوتاهی تمرین روش ویم هوف​​، دست و بازوی او تقریباً کامل بهبود یافت. حالا او دوباره به تمرین و اجرای تمام‌وقت ویولون با ارکستر فیلارمونیک هلند پرداخت.

 

در حالی‌که این موارد و بسیاری موارد دیگر فقط شواهد تاریخی را ارائه می‌دهند. اما به نظر می‌رسد که بشر می‌تواند به طور ارادی حتی بیماری‌های جدی را نیز بهبود بخشد. روش

 

در سراسر جهان، از بارسلونا تا سیدنی، از ورشو تا لس‌آنجلس، مردم از روش ویم هوف ​​برای کمک به بهبود سلامت خودشان و مقابله با بیماری‌ها و شرایط جدی استفاده می‌کنند. دیگران به سادگی از آن استفاده می‌کنند تا بهترین خودشان شوند، تا احساس ارتباط و زنده بودن بیشتری داشته باشند. روش

 

روش ویم هوف جایگزینی برای توصیه‌های پزشکی تخصصی و حرفه‌ای نیست. اما می‌تواند جایگزینی برای راه‌حل‌های دارویی – به ویژه مواردی باشد که عوارض جانبی مخرب دارند. روش

خلاصه نهایی

از طریق سه اصل روش ویم هوف – سرما، تنفس و طرز فکر – می‌توانید با خود ارتباط عمیقی برقرار کنید، سلامت جسمی و روانی خودتان را بهبود ببخشید، خودتان را برای کارهای ورزشی و استقامت بدنی آماده یا با بیماری مقابله کنید. با بیدار شدن از طریق سرما، می‌توانید سلامت عروق‌تان را بهبود ببخشید. از طریق تنفس کنترل‌شده، می‌توانید بدن‌تان را از اکسیژن پر کرده و با التهاب مقابله کنید. و از طریق تمرکز عمیق، می‌توانید خودتان را برای هر شاهکاری که تصور دارید آماده کنید. روش

مشق تغییر

تحمل سرما را تقویت کنید.

 

یک سطل را با یک سوم یخ و دو سوم آب پر کنید. روی دست‌ها یا پاها تمرکز کنید. دست‌ها یا پاها را زیر آب بگیرید و آنها را به مدت دو دقیقه در آنجا نگه دارید. آنها را بردارید، اما تمرکز ذهنی خودتان را بر روی آنها حفظ کنید، سپس آنها را تکان دهید تا خون جریان پیدا کند. این باید شما را گرم کند و به شما کمک کند تا شما به سرما برسید. روش

 

شما می‌توانید این کتاب را از سایت آمازون تهیه کنید.

 

بنر دوره برنامه رشد فردی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (10 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
روش ویم هوف
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+