1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. سودآوری در اولویت

سودآوری در اولویت

سودآوری

سودآوری در اولویت

5/5 - (6 امتیاز)

کسب‌وکارتان را از یک هیولای پول‌خوار به یک ماشین پول‌ساز تبدیل کنید

سودآوری در اولویت (۲۰۱۴) گام‌های عملی را بیان می‌کند که کارآفرینان می‌توانند برای مشاهده فوری تفاوت مثبت در حساب‌های بانکی خودشان بردارند. این خلاصه‌کتاب توضیح می‌دهد که چگونه حسابداری سنتی بین کسب‌وکارها و سودهایی قرار می‌گیرد که صاحبان آنها آرزوی‌ش را دارند. و رویکرد جدیدی را پیشنهاد می‌کند که سودآوری ثابت را تضمین می‌کند.

 

مایک میکالویچ کارآفرینی با بیش از ۲۴ سال سابقه و چهار شرکت چندمیلیون‌دلاری به نامش ثبت شده‌ست. او تجارب و دانش خودش را از طریق یادداشت‌های مجله وال استریت، مجله کارآفرین، و مجله بازرگانی هاروارد، و هم‌جنین به عنوان سخنران مدعو در دانشگاه‌های کلمبیا و پرینستون به اشتراک می‌گذارد. او نویسنده چهار کتاب دیگر از جمله کارآفرین دستمال توالت، و طرح کدوتنبل نیز هست.

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ از همین امروز شروع به سودآوری در کسب‌وکارتان کنید!

راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید کار آسانی نیست. و کسانی که این کار را انجام می‌دهند باید ستایش و پاداشی را دریافت کنند که سزاوارش هستند. متأسفانه برای آنها، زمان‌های سخت با باز شدن درهای کسب‌وکار به پایان نمی‌رسد.

 

از روز اول، کارآفرینان به دنبال رشد و فروش هستند. و تلاش می‌کنند تا کسب‌وکارشان در نهایت بیشتر از آنچه که خرج می‌کنند درآمد کسب کند. اما تعداد قابل توجهی هرگز حتی نزدیک به آن هم نمی‌شوند. در واقع، ۵۰ درصد از کسب‌وکارها در پنج سال اول تعطیل می‌شوند و آنهایی که زنده می‌مانند، این کار را از دستمزد به چک انجام می‌دهند و اغلب در طول مسیر بدهی‌های زیادی را جمع می‌کنند.

 

نیازی به گفتن نیست که این راه سودآوری نیست. یک رویکرد بهتر و غریزی‌تر برای کسب درآمد و افزایش سودآوری وجود دارد. بخش‌های مختلف این خلاصه‌کتاب نحوه عملکرد و نحوه اجرای آن را با نتایج فوری توضیح می‌دهند.

رویکرد سنتی به سودآوری به ندرت جواب می‌دهد، زیرا برخلاف غرایز طبیعی ماست.

میلیون‌ها کسب‌وکار در سراسر جهان وجود دارد، از فروشگاه‌های کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ فناوری. و یک چیز وجود دارد که همه صاحبان آنها می‌خواهند: سودآوری. خوشبختانه، یک فرمول قدیمی برای انجام این کار وجود دارد. تا جایی‌که می‌توانید بفروشید، هزینه‌های خودتان را کم کنید و بقیه آن برای شماست.

 

مسیری ساده برای موفقیت، درسته؟ نه لزوماً.

 

نظرسنجی انجام‌شده از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ توسط پایش کارآفرینی جهانی [Global Entrepreneurship Monitor] نشان داد که از هر ۱۰ کسب‌وکار، ۸ کسب‌وکار در حال فروپاشی هستند که دلیل اصلی آن فقدان سودآوری‌ست. وقتی یک فرمول وجود دارد، چگونه این اتفاق می‌افتد؟ مشکل خود فرمول‌ست.

 

این فرمول کسب‌وکارها را به روش‌های مختلف شکست می‌دهد. اول، تمایل طبیعی ما به استفاده از هر آنچه در دسترس‌ست را تحریک می‌کند.

 

این موضوع در دهه ۱۹۵۰ کشف شد، زمانی‌که مورخ و نویسنده سیریل نورثکوت پارکینسون قانون پارکینسون را ارائه کرد، که بیان می‌کند که میزان کار مورد نیاز برای تکمیل یک کار به نسبت زمان در دسترس افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، اگر شخصی مجبور باشد یک گزارش را در دو روز تکمیل کند، دو روز را صرف انجام آن خواهد کرد. برای همان گزارش یک هفته به آنها فرصت دهید، همان مدت طول می‌کشد.

 

زمان را با پول عوض کنید و همین اتفاق در کسب‌وکار رخ می‌دهد. کارآفرینان راه‌هایی پیدا می‌کنند تا هر پولی را که در دسترس‌ست خرج کنند. و در نتیجه از سودآوری خودشان بهره ببرند.

 

روش دیگری وجود دارد که فرمول سودآوری را دور از دسترس نگه می‌دارد و آن از طریق چیزی به نام اثر برتری‌ست. این تمایل افراد به تمرکز روی هر چیزی‌ست که ابتدا را می‌بینند و بقیه را نادیده می‌گیرند. برای مثال، اگر فهرستی از کلمات به شما نشان داده شود، احتمالاً کلمات بالا را به خاطر می‌آورید. و از آنجایی‌که این فرمول با فروش شروع می‌شود و با سودآوری به پایان می‌رسد، کارآفرینان تلاش و منابع را برای فروش بیشتر پمپاژ می‌کنند. و معتقدند که این امر به طور خودکار منجر به سودآوری می‌شود.

 

اما همانطورکه تازه فهمیدید، سودآوری دست‌نیافتنی‌ست. بنابراین، این سؤال میلیون دلاری‌ست: چگونه کارآفرینان می‌توانند سودآوری‌شان را تضمین کنند؟

 

ترفند اینکه فرمول را بازنویسی کنید. به جای کم کردن هزینه‌ها از فروش، تعیین کنید که سودآوری شما چقدر باشد. و سپس آنها را از فروش‌تان کم کنید. بنابراین، اگر هدف شما سود ۵ درصدی‌ست، قبل از اینکه فرصتی برای خرج کردن داشته باشید، آن را کم کنید. مهم نیست که چقدر پول باقی می‌ماند، توانایی طبیعی شما برای کار کردن با آنچه که دارید به وجود خواهد آمد.

 

بازنویسی در فرمول یک گام کلیدی در سودآوری کسب‌وکار شماست، اما این فقط اولین قدم‌ست. در بخش‌های بعدی، به بقیه استراتژی خواهیم پرداخت.

کار با پول کمتر مدیریت امور مالی شما را آسان‌تر می‌کند.

اگر تا به حال سعی کرده‌اید وزن کم کنید، با ایده استفاده از بشقاب‌های کوچک‌تر برای مصرف کالری کمتر آشنایی دارید.

 

از آنجایی‌که ما مجبور هستیم تا آنجاکه می‌توانیم بشقاب را پر کنیم، استفاده از بشقاب‌های کوچک‌تر خوردن غذای کمتر را آسان‌تر می‌کند. زمانی که نویسنده برای اولین بار این را شنید، لحظه‌ای مکث کرد. او تمام پول خودش را در یک حساب بزرگ جمع و متعاقباً همه چیز را از آن خرج می‌کرد. بنابراین، برای کمتر خرج کردن، به پول کمتری نیاز داشت.

 

بنابراین، چگونه پول خودتان را به دسته‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنید؟ با افتتاح حساب‌های بانکی مختلف برای اهداف مختلف. نویسنده پنج حساب مختلف برای کسب‌وکارتان توصیه می‌کند. یک حساب درآمد اصلی، یکی برای سودتان، یکی برای حقوق صاحب کسب‌وکار، یکی برای مالیات‌هایی که باید بپردازید، و یکی هم برای هزینه‌های عملیاتی.

 

هنگامی‌که حساب‌های مختلف دارید، نحوه مدیریت آنها هم بهتر می‌شود. هر زمان که کسب‌وکار درآمدی کسب کند، به حساب درآمد واریز می‌شود. سپس پول را به حساب‌های دیگر انتقال می‌دهید، و همیشه با حساب سود شروع می‌کنید. هنگامی‌که سود از پیش‌تعیین‌شده خودتان را برداشتید، پول باقی‌مانده برای تامین مالی بقیه حساب‌های شما استفاده می‌شود.

 

هر حساب فقط باید برای هدف مشخص خودش استفاده شود. به عنوان مثال، هر صورت‌حساب شرکت باید از حساب هزینه‌های عملیاتی پرداخت شود. و زمانی‌که فصل پرداخت مالیات فرا می‌رسد، شما با آنچه در حساب مالیاتی‌ست کار می‌کنید.

 

با این حال، حتی منظم‌ترین افراد هم گاهی وسوسه می‌شوند. و بنابراین، درست مانند برخی از افراد که سعی می‌کنند از خوردن غذاهای ناسالم و تنقلات با دور نگه‌داشتن آنها از خانه‌شان اجتناب کنند، شما نیز می‌توانید با دور نگه داشتن آنها از دو مورد مهم جلوگیری کنید.

 

این حساب‌ها حساب‌های سود و مالیات شما هستند.

 

چرا؟ خُب، سود دقیقاً همان چیزی‌ست که شما سعی می‌کنید بیشتر از آن داشته باشید، بنابراین تخلیه آن حساب منطقی نخواهد بود. و مالیات؟ فقط به مشکلاتی بیاندیشید که وقتی نمی‌توانید مالیات خودتان را بپردازید، ممکن‌ست دچار دردسر شوید.

 

برای ایمن نگه‌داشتن این پول، این دو حساب باید در بانک دیگری باشد. جایی‌که سود و مالیات شما در درازمدت نگه داشته می‌شود. بعد از اینکه پول را بین حساب‌های بانک اصلی خودتان تقسیم کردید، سود و مالیات را به حساب‌های مربوطه در بانک جدید منتقل کنید. ندیدن این پول هر بار که به موجودی بانک‌تان نگاه می‌کنید به این معنی‌ست که احتمال خرج کردن آن کمتر می‌شود.

برداشتن گام‌های کوچک به سمت یک هدف مشخص راهی برای رشد سودآوری شماست.

اکنون که حساب‌های مختلف خودتان را دارید، از جمله یکی فقط برای سود، می‌توانید شروع به تخصیص پول در حین ورود به حساب درآمد اصلی‌تان کنید. اما آیا بلافاصله شروع به کسب سود به همان اندازه‌ای می‌کنید که فکر می‌کنید کسب‌وکارتان باید به دست بیاورد؟

 

خُب، مانند خیلی چیزها، سود خوب یک شبه به دست نمی‌آید. کسی که تمرکز، مداومت و ملایمت دارد برنده مسابقه‌ست، و هم‌چنین باید به سودش نزدیک شوید.

 

قطعاً درصد ایده‌آلی وجود دارد که باید به سمت سود حرکت کند و زدن این عدد جادویی هدف شماست. بنابراین، شما باید آن درصد هدف را تعریف کنید.

 

یکی از راه‌های انجام این کار، نگاه به شرکت‌های دیگر در همان صنعت‌ست. شرکت‌های بورسی باید گزارش‌های مالی خودشان را به اشتراک بگذارند. و با مقایسه درآمد آنها با کل درآمدشان، می‌توانید متوجه شوید که درصد سود آنها چقدرست. بر این اساس، ایده خوبی از این موضوع خواهید داشت که هدف شما باید چه چیزی باشد. این را به نام حساب سودتان وارد کنید تا دائماً از هدف‌تان آگاه باشید.

 

حالا که می‌دانید کجا می‌روید، چگونه باید به آنجا برسید؟

 

برای شروع با یک مرحله یا به عبارت دقیق‌تر، یک درصد. رشد سودتان را با تخصیص تنها یک درصد از آنچه شرکت شما را به سودآوری می‌رساند، شروع کنید. و سپس یک درصد هزینه‌های عملیاتی خودتان را کاهش دهید.

 

اگر فکر می‌کنید که این مقدار زیادی نیست، به یاد داشته باشید که این یک ماراتن برای سودآوری ثابت‌ست، نه یک دوی سرعت. تصور کنید که بیست درصد را به عنوان سود در نظر بگیرید، فقط برای اینکه کسب‌وکارتان با مشکل مواجه شود. و مجبور شوید از همه این سودها برای نجات آن استفاده کنید. با سود صفر، و احتمالاً اشتیاق بسیار کمتری برای این فرایند، به نقطه اول باز می‌گردید.

 

هم‌چنین، ممکن‌ست فقط از یک درصد شروع کنید، اما بدانید که برای مدت طولانی در آنجا نخواهید ماند. در پایان هر سه ماه، درصد تخصیصی سودتان را افزایش دهید تا آن را به هدف‌تان نزدیک کنید. و هزینه‌های عملیاتی خودتان را به همان میزان کاهش دهید. نویسنده پیشنهاد می‌کند که هر سه ماه حداقل سه درصد افزایش یابد. بنابراین، اگر با یک درصد به سمت سود شروع کنید، در سه ماه بعدی به چهار درصد خواهید رسید. با گذشت زمان، این تنظیمات کوچک به میزان قابل توجهی نتیجه خواهند داد.

سودتان برای پاداش به شما و به عنوان یک شبکه ایمنی برای کسب‌وکارتان وجود دارد.

تصور کنید می‌خواهید برای خودتان کیکی را بپزید. شما دستور‌العمل عالی را پیدا می‌کنید، مواد تشکیل‌دهنده را تهیه می‌کنید، و پس از اتمام، آن را با مایه کیک می‌پوشانید و برای تحسین خلاقیت‌تان دست می‌زنید و هورا می‌کشید.

 

اما تحسین کردن تنها کاری‌ست که انجام می‌دهید. شما یک تکه از آن را نمی‌توانید بخورید.

 

اکنون تصور کنید که همین کار را با کسب‌وکارتان انجام می‌دهید، سخت روی آن کار می‌کنید و شاهد رشد سودآوری خودتان هستید. اما هرگز از یک سنت هم نمی‌توانید لذت ببرید. این روشی برای درمان سودتان نیست.

 

با این حال، این بدان معنا نیست که هر زمان‌که می‌خواهید ولخرجی نکنید، می‌توانید به حساب سودتان دسترسی پیدا کنید. در عوض، سودتان را فقط در پایان هر سه ماه بگیرید، مانند سهامداران شرکت‌های بزرگ بورسی. به این ترتیب، شما مشتاقانه منتظر سودتان خواهید بود و از آنها سوء‌استفاده نمی‌کنید یا برای حمایت از شما به آنها اعتماد نمی‌کنید.

 

و همانطورکه نمی‌خواهید – یا حداقل نباید – کل کیک‌تان را یک‌باره بخورید، در پایان هر سه ماه هرچه را که در حساب سودست برندارید و مجدداً در شرکت سرمایه‌گذاری نکنید. ۵۰ درصد از سودتان را بگیرید و با خرج کردن آن برای خودتان یا خانواده، نه برای کسب‌وکار، از آن لذت ببرید. به یاد داشته باشید، این پاداش شماست! ۵۰ درصد باقیمانده باید به عنوان یک صندوق اضطراری برای کسب‌وکار در حساب باقی بماند. و اینجاست که سودتان را باقی خواهید گذاشت.

 

پس از مدتی‌که پول را به حساب سودتان گذاشتید و درصد سودتان را افزایش دادید، اتفاق بزرگی رخ خواهد داد. شما ۵۰ درصد خودتان را در پایان سه ماه دریافت خواهید کرد. و متوجه خواهید شد که آنچه باقی مانده‌ست برای پوشش هزینه‌های کسب‌وکارتان برای بیش از سه ماه کافی‌ست!

 

این تنها زمانی‌ست که شما مجاز به برداشت وجوه از حساب سود و سرمایه‌گذاری مجدد آن در کسب‌وکار هستید. پول مازاد را بردارید. مطمئن شوید که برای سه ماه پول باقی می‌گذارید، و تصمیم بگیرید که چگونه می‌توانید به بهترین شکل از آن برای کمک به رشد کسب‌وکارتان استفاده کنید.

 

در این مرحله، شما باید برای خودتان دست بزنید! شما کسب‌وکاری دارید که دائماً سود می‌برد و برای اثبات آن پولی در جیب‌تان دارید. اما این پایان راه نیست. می‌توانید پول بیشتری را در کسب‌وکارتان آزاد کنید و سودآوری را بیشتر کنید. در این مورد در بخش بعدی بیشتر خواهیم گفت.

یادگیری نحوه انجام کارهای بیشتر با هزینه‌های کمتر، سودآوری شما را افزایش می‌دهد.

آیا با احساس پیدا کردن غیرمنتظره پول در جیب کت یا زیر کاناپه مواجه شده‌اید؟ عالیه، اینطور نیست؟

 

شما می‌توانید همین احساس را از کسب‌وکارتان دریافت کنید. فقط باید بدانید کجا را نگاه کنید و چه کاری انجام دهید.

 

اولین جایی‌که باید بررسی کنید نقطه‌ای که کسب‌وکارتان چقدر کارآمدست. آیا چیزی وجود دارد که بیش از حد لازم برای آن پول خرج کنید؟ آیا کارهایی وجود دارد که بتوان سریع‌تر انجام داد؟ حتی تغییرات به ظاهر کوچک می‌تواند تأثیر زیادی بر سودتان داشته باشد.

 

فقط از افراد شرکت یونایتد پارسل سرویس [United Parcel Service]، که به نام یوپی‌اس [UPS] نیز شناخته می‌شود، بپرسید. در سال ۲۰۰۶ تصمیم گرفتند کارآیی‌شان را افزایش دهند و تغییرات جالب و مؤثری را ایجاد کردند. به عنوان مثال، آنها متوجه شدند که رانندگان زمان بیشتری را در انتظارِ چراغ راهنمایی می‌گذرانند. و زمانی‌که به چپ می‌پیچند، سوخت بیشتری مصرف می‌کنند. یوپی‌اس با دستور به رانندگان برای اجتناب از مسیرهای انحرافی به چپ تا حد امکان، سالانه ۶ میلیون دلار در زمان و سوخت صرفه‌جویی کرد. سودآوری

 

هنگامی‌که کسب‌وکارتان را برای یافتن فرصت‌هایی برای کاهش اتلاف وقت و کاهش هزینه‌ها تحلیل کردید، وقت‌ست که نگاهی به مشتریان خودتان بیندازید و نحوه ارائه خدمات به آنها را اصلاح کنيد.

 

اگر همه مشتریان شما نیازهای بسیار متفاوتی دارند، شما زمان و هزینه را صرف تأمین نیازهای خاص هر کدام می‌کنید. اما اگر همه مشتریان شما یک چیز را می‌خواهند، می‌توانید روی چگونگی انجام آن یک کار سریع، عالی و با هزینه کمتر تمرکز کنید، تا زمانی که با منابع کمتر به مشتریان بیشتری خدمت کنيد. این یعنی کارآیی! سودآوریسودآوری

 

بنابراین، مشخص کنيد که شرکت شما چه کاری را به بهترین شکل انجام می‌دهد، و سپس در آن بهتر شوید. سپس، از مشتریانی که به این خدمات نیاز دارند بازاریابی کنيد. پولی که پس‌انداز می‌کنید باعث می‌شود حتی سریع‌تر به سمت سودآوری حرکت کنيد.

پرداخت بدهی شما نباید مانعی برای سودآوری کسب‌وکارتان باشد.

این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که «پول درآوردن، سرمایه می‌خواد»، درسته؟ و به عنوان یک صاحب کسب‌وکار، احتمالاً از صحت این موضوع آگاه هستید. ساخت یک شرکت به نقدینگی زیادی نیاز دارد. و گاهی اوقات شما آن را ندارید. سودآوری

 

چه با قرض گرفتن از دوستان و خانواده، گرفتن وام یا حتی حداکثر کردن یک یا دو کارت اعتباری، بسیاری از کارآفرینان خودشان را در بدهی فرو می‌برند. و هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد، پرداخت بدهی می‌تواند به راحتی بر هر چیز دیگری، از جمله کسب سود، اولویت داشته باشد.

 

اما لازم نیست اینطور باشد. سودآوری

 

مهم نیست که بدهی‌تان چقدر باشد. شما باید هم‌چنان درصدی از درآمد شرکت‌تان را در حساب سود قرار دهید. انجام این کار در حالی که بدهی‌تان را پرداخت می‌کنید، ذخایر نقدی شما را افزایش می‌دهد. و در نهایت، اطمینان حاصل می‌کنید که به اندازه کافی هر گونه هزینه را در آینده پوشش خواهید داد.

 

اگر نمی‌دانید پول برای تسویه بدهی از کجا می‌آید، کافی‌ست به حساب بانکی خودتان نگاهی بیندازید. سودآوری

 

سودی که هر سه ماه به جیب می‌زنید را به خاطر دارید؟ شما باید برخی از آنها را قربانی کنید. دقیقاً ۹۹ درصد. ۹۹ درصد از سهم سودتان را برای پرداخت بدهی قرار دهید. و یک درصد باقیمانده را برای خودتان نگه دارید. از دست دادن چنین مقدار زیادی از پول ممکن‌ست دردسرساز شود. اما این کار خیلی سریع‌تر شما را از بدهی خارج می‌کند.

 

در حال حاضر، داشتن پول برای پرداخت بدهی کافی نیست، شما باید با آن برخورد راهبردی داشته باشید. چگونه؟ سودآوری

 

با فهرست کردن بدهی‌های خودتان از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین شروع کنيد. اگر بدهی‌های متفاوتی با مبالغ یکسان دارید، ابتدا بدهی را با نرخ بهره بالاتر قرار دهید. سپس، حداقل پرداخت‌ها را برای همه بدهی‌ها به جز کوچک‌ترین بدهی در بالای فهرست‌تان انجام دهید. حالا مابقی پولتان را روی این بدهی بگذارید. هنگامی‌که آن را به طور کامل پرداخت کردید. پولی را که آزاد کرده‌اید به پرداخت بدهی بعدی در فهرست اضافه کنيد. سودآوری

 

قبل از اینکه متوجه شوید، چیزی برای پرداخت باقی نخواهد ماند. و سود بیشتری برای لذت بردن از زندگی خواهید داشت.

استفاده از رویکرد سودآوری در اولویت در زندگی شخصی شما می‌تواند کمک کند تا آزادی مالی کسب کنيد.

چقدر خوب‌ست که دیگر هرگز نگران پول نباشیم؟ زندگی در خانه رؤیایی‌تان را تصور کنيد. و هر زمان که دوست داشتید به تعطیلات بروید. یا اینکه به راحتی بدانید که می‌توانید هر هزینه‌ای را پوشش دهید که زندگی به شما تحمیل می‌کند. سودآوری

 

هر قدر که زندگی بدون استرس مالی را تصور کنيد، می‌توانید با همان شیوه‌های افزایش سود که به تازگی آموخته‌اید، آن را محقق کنيد.

 

کسب‌وکارتان دارای حساب‌های مختلف برای اهداف مختلف خواهد بود. شما باید دارایی‌های شخصی خودتان را در چند حساب تقسیم کنيد. یک حساب درآمدی داشته باشید که حقوق شما در آن واریز می‌شود. و بعد، برای هزینه‌های روزانه، یا پرداخت‌های مکرر مانند اجاره‌بهاء یا بیمه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و هر گونه شرایط اضطراری که ممکن‌ست پیش بیاید، حسابی باز کنيد. سودآوری

 

هر بار که حقوق دریافت می‌کنید، بلافاصله درصدی را به حساب سرمایه‌گذاری‌تان واریز کنيد. در نهایت باید با این پول زندگی کنيد. و بنابراین حساب اول خالی و حساب‌های دیگر بعد از آن پر می‌شوند.

 

اگر بدهکاری شما را در شب بیدار نگه می‌دارد، دقیقاً همان کاری را انجام دهید که در کسب‌وکارتان انجام می‌دهید. ۹۹ درصد از پولی که در صندوق سرمایه‌‌گذاری اختصاص داده می‌شود را برای پرداخت بدهی استفاده کنيد. و یک درصد باقیمانده را در صندوق سرمایه‌گذاری نگه دارید. این کار را تا زمانی انجام دهید که بدهی شما پرداخت شود. و سپس تمرکزتان را بر روی رشد آن برگردانید. سودآوری

 

همانطورکه رشد آن را مشاهده می‌کنید، ممکن‌ست وسوسه شوید که کمی مرفه‌تر زندگی کنيد. به هر حال، پول در بانک‌ست، چراکه نه؟ اما این دقیقاً برعکس کاری‌ست که باید انجام دهید. سودآوری

 

برای اینکه در نهایت از نظر مالی آزاد شوید، باید به طور مداوم تا آنجا که می‌توانید پول پس‌انداز کنيد. بنابراین، مهم نیست که چقدر پول در حساب‌تان می‌بینید. سبک زندگی شما باید ثابت بماند. نویسنده توصیه می‌کند آن را به مدت پنج سال حفظ کنيد. با انجام تحقیقات قبل از خرید هر چیزی، هزینه‌های خودتان را پایین نگه دارید. دریابید که آیا گزینه‌های ارزان‌تر یا رایگان‌تری وجود دارد. یاد بگیرید که چگونه مذاکره کنيد. و به خودتان فرصت دهید تا به خریدهای بزرگ بیاندیشید.

 

اما اگر به این فکر می‌کنید که «یک دقیقه صبر کنيد، این صرفه‌جویی لذتی ندارد»، نگران نباشید. می‌توانید از مقداری پول خودتان لذت ببرید. و همچنان پس‌انداز کنید. به عنوان مثال، هر زمان که درآمدتان از طریق افزایش یا بازپرداخت مالیات افزایش می‌یابد، فقط نیمی از آن پول را در سبک زندگی خودتان خرج کنيد. و بقیه را در جایی‌که باید باشد، در صندوق سرمایه‌گذاری خودتان قرار دهید. سودآوری

 

پس از سال‌های کافی اضافه شدن به این صندوق، سود کافی برای حمایت کامل از هر سبک زندگی به دست می‌آید. و شما را از نظر مالی کاملاً آزاد می‌کند.

خلاصه نهایی

بهترین راه برای اطمینان از اینکه شرکت شما سود می‌کند اینکه به سادگی آن سود را دریافت کنيد. با تخصیص فوری درصدی از هر درآمد به سود، عادت می‌کنید که کسب‌وکارتان را با پول کمتر اداره کنيد. این کار شما را تشویق می‌کند تا نگاه دقیق‌تری به عملیات کاری بیندازید. و تا جایی‌که ممکن‌ست نوآورتر و کارآمدتر شوید. و حتی پول بیشتری را در جیب‌تان داشته باشید. سودآوری

مشق تغییر

عادت همیشگی مدیریت پول خودتان را پیدا کنيد.

 

منتظر پایان ماه نباشید تا پول خودتان را بین حساب‌ها تقسیم کنيد و پرداخت‌های لازم را انجام دهید. بلکه این کار را هر دو هفته یک‌بار انجام دهید. مواجهه با امور مالی، اغلب به شما این امکان را می‌دهد که از نحوه پس‌انداز و خرج‌کرد پول‌تان مطلع باشید. هم‌چنین این امکان را می‌دهد که دقیقاً از وضعیت مالی‌تان در هر زمان مشخصی آگاه شوید. سودآوری

 

شما می‌توانید این کتاب را از انتشارات چیتگرها تهیه کنید.

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

5/5 - (6 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
سودآوری
مدیریت استرس با بازتنظیم ذهن و بدناطلاعات بیشتر
+