1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. سودآوری در اولویت

سودآوری در اولویت

سودآوری

سودآوری در اولویت

5/5 - (3 امتیاز)

کسب و کار خود را از یک هیولای پول‌خوار به یک ماشین پول‌ساز تبدیل کنید

سودآوری در اولویت (کتابی که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است) گام‌های عملی را بیان می‌کند که کارآفرینان می‌توانند برای مشاهده فوری تفاوت مثبت در حساب‌های بانکی خود بردارند. این خلاصه‌کتاب توضیح می‌دهد که چگونه حسابداری سنتی بین کسب‌وکارها و سودهایی که صاحبان آن‌ها آرزوی آن را دارند قرار می‌گیرد، و رویکرد جدیدی را پیشنهاد می‌کند که سودآوری ثابت را تضمین می‌کند.

 

مایک میکالویچ کارآفرینی با بیش از ۲۴ سال سابقه و چهار شرکت چندمیلیون‌دلاری به نامش ثبت شده است. او تجارب و دانش خود را از طریق یادداشت‌های مجله وال استریت، مجله کارآفرین، و مجله بازرگانی هاروارد، و هم‌جنین به عنوان سخنران مدعو در دانشگاه‌های کلمبیا و پرینستون به اشتراک می‌گذارد. او نویسنده چهار کتاب دیگر از جمله کارآفرین دستمال توالت، و طرح کدوتنبل نیز هست.

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ از همین امروز شروع به سودآوری در کسب و کار خود کنید!

راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید کار آسانی نیست. و کسانی که این کار را انجام می‌دهند باید ستایش و پاداشی را دریافت کنند که سزاوار آن هستند. متأسفانه برای آن‌ها، زمان‌های سخت با باز شدن درهای کسب‌وکار به پایان نمی‌رسد.

 

از روز اول، کارآفرینان به دنبال رشد و فروش هستند و تلاش می‌کنند تا کسب‌وکارشان در نهایت بیشتر از آنچه که خرج می‌کنند درآمد کسب کند. اما تعداد قابل توجهی هرگز حتی نزدیک به آن هم نمی‌شوند. در واقع، ۵۰ درصد از کسب‌وکارها در پنج سال اول تعطیل می‌شوند و آن‌هایی که زنده می‌مانند، این کار را از دستمزد به چک انجام می‌دهند و اغلب در طول مسیر بدهی‌های زیادی را جمع می‌کنند.

 

نیازی به گفتن نیست که این راه سودآوری نیست. یک رویکرد بهتر و غریزی‌تر برای کسب درآمد و افزایش سود وجود دارد. بخش‌های مختلف این خلاصه‌کتاب نحوه عملکرد و نحوه اجرای آن را با نتایج فوری توضیح می‌دهند.

 

در این خلاصه‌کتاب، یاد خواهید گرفت

 

  • چرا آنچه در مورد سود به شما آموزش داده شده اشتباه است؛
  • چرا پنج حساب بانکی بهتر از یک حساب است؛ و
  • چگونه رانندگان کامیون یو‌پی‌اس به ۶ میلیون دلار رسیدند.

رویکرد سنتی به سودآوری به ندرت جواب می‌دهد، زیرا برخلاف غرایز طبیعی ما است.

میلیون‌ها کسب‌وکار در سراسر جهان وجود دارد، از فروشگاه‌های کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ فناوری. و یک چیز وجود دارد که همه صاحبان آن‌ها می‌خواهند: سودآوری. خوشبختانه، یک فرمول قدیمی برای انجام این کار وجود دارد. تا جایی که می‌توانید بفروشید، هزینه‌های خود را کم کنید و بقیه‌ی آن برای شماست.

 

مسیری ساده برای موفقیت، درست است؟ نه لزوماً.

 

نظرسنجی انجام شده از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ توسط پایش کارآفرینی جهانی [Global Entrepreneurship Monitor] نشان داد که از هر ۱۰ کسب‌وکار، ۸ کسب‌وکار در حال فروپاشی هستند که دلیل اصلی آن فقدان سودآوری است. وقتی یک فرمول وجود دارد، چگونه این اتفاق می‌افتد؟ مشکل خود فرمول است.

 

این فرمول کسب‌وکارها را به روش‌های مختلف شکست می‌دهد. اول، تمایل طبیعی ما به استفاده از هر آنچه در دسترس است را تحریک می‌کند.

 

این موضوع در دهه ۱۹۵۰ کشف شد، زمانی که مورخ و نویسنده سیریل نورثکوت پارکینسون قانون پارکینسون را ارائه کرد، که بیان می‌کند که میزان کار مورد نیاز برای تکمیل یک کار به نسبت زمان در دسترس افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، اگر شخصی مجبور باشد یک گزارش را در دو روز تکمیل کند، دو روز را صرف انجام آن خواهد کرد. برای همان گزارش یک هفته به آن‌ها فرصت دهید، همان مدت طول می‌کشد.

 

زمان را با پول عوض کنید و همین اتفاق در تجارت رخ می‌دهد. کارآفرینان راه‌هایی پیدا می‌کنند تا هر پولی را که در دسترس است خرج کنند و در نتیجه از سودآوری خود بهره ببرند.

 

روش دیگری وجود دارد که فرمول سودآوری را دور از دسترس نگه می‌دارد و آن از طریق چیزی به نام اثر برتری است. این تمایل افراد به تمرکز روی هر چیزی است که ابتدا را می‌بینند و بقیه را نادیده می‌گیرند. برای مثال، اگر فهرستی از کلمات به شما نشان داده شود، احتمالاً کلمات بالا را به خاطر می‌آورید. و از آنجایی که این فرمول با فروش شروع می‌شود و با سودآوری به پایان می‌رسد، کارآفرینان تلاش و منابع را برای فروش بیشتر پمپاژ می‌کنند و معتقدند که این امر به طور خودکار منجر به سود می‌شود.

 

اما همانطورکه تازه فهمیدید، سود دست‌نیافتنی است. بنابراین، این سؤال میلیون دلاری است: چگونه کارآفرینان می‌توانند سودآوری خود را تضمین کنند؟

 

ترفند این است که فرمول را بازنویسی کنید. به جای کم کردن هزینه‌ها از فروش، تعیین کنید که سود شما چقدر باشد و سپس آن‌ها را از فروش خود کم کنید. بنابراین، اگر هدف شما سود ۵ درصدی است، قبل از اینکه فرصتی برای خرج کردن داشته باشید، آن را کم کنید. مهم نیست که چقدر پول باقی می‌ماند، توانایی طبیعی شما برای کار کردن با آنچه که دارید به وجود خواهد آمد.

 

بازنویسی در فرمول یک گام کلیدی در سودآوری کسب‌وکار شماست، اما این فقط اولین قدم است. در بخش‌های بعدی، به بقیه استراتژی خواهیم پرداخت.

کار با پول کمتر مدیریت امور مالی شما را آسان‌تر می‌کند.

اگر تا به حال سعی کرده‌اید وزن کم کنید، با ایده استفاده از بشقاب‌های کوچک‌تر برای مصرف کالری کمتر آشنایی دارید.

 

از آنجایی که ما مجبور هستیم تا آنجا که می‌توانیم بشقاب را پر کنیم، استفاده از بشقاب‌های کوچک‌تر خوردن غذای کمتر را آسان‌تر می‌کند. زمانی که نویسنده برای اولین بار این را شنید، لحظه‌ای مکث کرد. او تمام پول خود را در یک حساب بزرگ جمع و متعاقباً همه چیز را از آن خرج می‌کرد. بنابراین، برای کمتر خرج کردن، به پول کمتری نیاز داشت.

 

بنابراین، چگونه پول خود را به دسته‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنید؟ با افتتاح حساب‌های بانکی مختلف برای اهداف مختلف. نویسنده پنج حساب مختلف برای کسب‌وکار شما توصیه می‌کند. یک حساب درآمد اصلی، یکی برای سود شما، یکی برای حقوق صاحب کسب‌وکار، یکی برای مالیات‌هایی که باید بپردازید، و یکی هم برای هزینه‌های عملیاتی.

 

هنگامی که حساب‌های مختلف دارید، نحوه مدیریت آن‌ها هم بهتر می‌شود. هر زمان که کسب‌وکار درآمدی کسب کند، به حساب درآمد واریز می‌شود. سپس پول را به حساب‌های دیگر انتقال می‌دهید، و همیشه با حساب سود شروع می‌کنید. هنگامی که سود از پیش تعیین‌شده خود را برداشتید، پول باقی‌مانده برای تامین مالی بقیه حساب‌های شما استفاده می‌شود.

 

هر حساب فقط باید برای هدف مشخص خود استفاده شود. به عنوان مثال، هر صورت‌حساب شرکت باید از حساب هزینه‌های عملیاتی پرداخت شود، و زمانی که فصل پرداخت مالیات فرا می‌رسد، شما با آنچه در حساب مالیاتی است کار می‌کنید.

 

با این حال، حتی منظم‌ترین افراد هم گاهی وسوسه می‌شوند. و بنابراین، درست مانند برخی از افراد که سعی می‌کنند از خوردن غذاهای ناسالم و تنقلات با دور نگه‌داشتن آن‌ها از خانه‌شان اجتناب کنند، شما نیز می‌توانید با دور نگه داشتن آن‌ها از دو مورد مهم جلوگیری کنید.

 

این حساب‌ها حساب‌های سود و مالیات شما هستند.

 

چرا؟ خُب، سود دقیقاً همان چیزی است که شما سعی می‌کنید بیشتر از آن داشته باشید، بنابراین تخلیه آن حساب منطقی نخواهد بود. و مالیات؟ فقط به مشکلاتی فکر کنید که وقتی نمی‌توانید مالیات خود را بپردازید، ممکن است دچار دردسر شوید.

 

برای ایمن نگه‌داشتن این پول، این دو حساب باید در بانک دیگری باشد. این جایی است که سود و مالیات شما در درازمدت نگه داشته می‌شود. بعد از اینکه پول را بین حساب‌های بانک اصلی خود تقسیم کردید، سود و مالیات را به حساب‌های مربوطه در بانک جدید منتقل کنید. ندیدن این پول هر بار که به موجودی بانک خود نگاه می‌کنید به این معنی است که احتمال خرج کردن آن کمتر می‌شود.

برداشتن گام‌های کوچک به سمت یک هدف مشخص راهی برای رشد سودآوری شماست.

اکنون که حساب‌های مختلف خود را دارید، از جمله یکی فقط برای سود، می‌توانید شروع به تخصیص پول در حین ورود به حساب درآمد اصلی خود کنید. اما آیا بلافاصله شروع به کسب سود به همان اندازه‌ای می‌کنید که فکر می‌کنید کسب‌وکار شما باید به دست بیاورد؟

 

خُب، مانند خیلی چیزها، سود خوب یک شبه به دست نمی‌آید. کسی که مداومت و ملایمت دارد برنده مسابقه است، و هم‌چنین باید به سود خود نزدیک شوید.

 

قطعاً درصد ایده‌آلی وجود دارد که باید به سمت سود حرکت کند و زدن این عدد جادویی هدف شماست. بنابراین، شما باید آن درصد هدف را تعریف کنید.

 

یکی از راه‌های انجام این کار، نگاه کردن به شرکت‌های دیگر در همان صنعت است. شرکت‌های بورسی باید گزارش‌های مالی خود را به اشتراک بگذارند و با مقایسه درآمد آن‌ها با کل درآمدشان، می‌توانید متوجه شوید که درصد سود آن‌ها چقدر است. بر این اساس، ایده خوبی از این موضوع خواهید داشت که هدف شما باید چه چیزی باشد. این را به نام حساب سود خود وارد کنید تا دائماً از هدف خود آگاه باشید.

 

حالا که می‌دانید کجا می‌روید، چگونه باید به آنجا برسید؟

 

برای شروع با یک مرحله یا به عبارت دقیق‌تر، یک درصد. رشد سود خود را با تخصیص تنها یک درصد از آنچه شرکت شما را به سودآوری می‌رساند، شروع کنید و سپس یک درصد هزینه‌های عملیاتی خود را کاهش دهید.

 

اگر فکر می‌کنید که این مقدار زیادی نیست، به یاد داشته باشید که این یک ماراتن برای سودآوری ثابت است، نه یک دوی سرعت. تصور کنید که بیست درصد را به عنوان سود در نظر بگیرید، فقط برای اینکه کسب‌وکارتان با مشکل مواجه شود و مجبور شوید از همه این سودها برای نجات آن استفاده کنید. با سود صفر، و احتمالاً اشتیاق بسیار کمتری برای این فرایند، به نقطه اول باز می‌گردید.

 

هم‌چنین، ممکن است فقط از یک درصد شروع کنید، اما بدانید که برای مدت طولانی در آنجا نخواهید ماند. در پایان هر سه ماه، درصد تخصیصی سود خود را افزایش دهید تا آن را به هدف خود نزدیک کنید و هزینه‌های عملیاتی خود را به همان میزان کاهش دهید. نویسنده پیشنهاد می‌کند که هر سه ماه حداقل سه درصد افزایش یابد. بنابراین، اگر با یک درصد به سمت سود شروع کنید، در سه ماه بعدی به چهار درصد خواهید رسید. با گذشت زمان، این تنظیمات کوچک به میزان قابل توجهی نتیجه خواهند داد.

سود شما برای پاداش دادن به شما و به عنوان یک شبکه ایمنی برای تجارت وجود دارد.

تصور کنید می‌خواهید برای خودتان کیکی را بپزید. شما دستور‌العمل عالی را پیدا می‌کنید، مواد تشکیل‌دهنده را تهیه می‌کنید، و پس از اتمام، آن را با مایه کیک می‌پوشانید و برای تحسین خلاقیت خود دست خود را بالا می‌برید و هورا می‌کشید.

 

اما تحسین کردن تنها کاری است که انجام می‌دهید. شما یک تکه از آن را نمی‌توانید بخورید.

 

اکنون تصور کنید که همین کار را با کسب‌وکار خود انجام می‌دهید، سخت روی آن کار می‌کنید و شاهد رشد سودآوری خود هستید، اما هرگز از یک سنت هم نمی‌توانید لذت نمی‌برید. این روشی برای درمان سود شما نیست.

 

با این حال، این بدان معنا نیست که هر زمان که می‌خواهید ولخرجی کنید، می‌توانید به حساب سود خود دسترسی پیدا کنید. در عوض، سود خود را فقط در پایان هر سه ماه بگیرید، مانند سهامداران شرکت‌های بزرگ بورسی. به این ترتیب، شما مشتاقانه منتظر سود خود خواهید بود و از آن‌ها سوء‌استفاده نمی‌کنید یا برای حمایت از شما به آن‌ها اعتماد نمی‌کنید.

 

و همانطور که نمی‌خواهید – یا حداقل نباید – کل کیک خود را یک‌باره بخورید، در پایان هر سه ماه هرچه را که در حساب سود است برندارید و مجدداً در شرکت سرمایه‌گذاری نکنید. ۵۰ درصد از سود خود را بگیرید و با خرج کردن آن برای خود یا خانواده‌تان، نه برای تجارت، از آن لذت ببرید. به یاد داشته باشید، این پاداش شماست! ۵۰ درصد باقیمانده باید به عنوان یک صندوق اضطراری برای کسب‌وکار در حساب باقی بماند و اینجاست که سود خود را باقی خواهید گذاشت.

 

پس از مدتی که پول را به حساب سود خود گذاشتید و درصد سود خود را افزایش دادید، اتفاق بزرگی رخ خواهد داد. شما ۵۰ درصد خود را در پایان سه ماه دریافت خواهید کرد و متوجه خواهید شد که آنچه باقی مانده است برای پوشش هزینه‌های کسب‌وکار شما برای بیش از سه ماه کافی است!

 

این تنها زمانی است که شما مجاز به برداشت وجوه از حساب سود و سرمایه‌گذاری مجدد آن در کسب‌وکار هستید. پول مازاد را بردارید، مطمئن شوید که برای سه ماه پول باقی می‌گذارید، و تصمیم بگیرید که چگونه می‌توانید به بهترین شکل از آن برای کمک به رشد کسب‌وکارتان استفاده کنید.

 

در این مرحله، شما باید برای خودتان دست بزنید! شما کسب‌وکاری دارید که دائماً سود می‌برد و برای اثبات آن پولی در جیب خود دارید. اما این پایان راه نیست. می‌توانید پول بیشتری را در کسب‌وکار خود آزاد کنید و سودآوری خود را بیشتر کنید. در این مورد در بخش بعدی بیشتر خواهیم گفت.

یادگیری نحوه انجام کارهای بیشتر با هزینه‌های کمتر، سودآوری شما را افزایش می‌دهد.

آیا با احساس پیدا کردن غیرمنتظره پول در جیب کت یا زیر کاناپه مواجه شده‌اید؟ عالی است، اینطور نیست؟

 

شما می‌توانید همین احساس را از کسب‌وکار خود دریافت کنید. فقط باید بدانید کجا را نگاه کنید و چه کاری انجام دهید.

 

اولین جایی که باید بررسی کنید این است که کسب‌وکار شما چقدر کارآمد است. آیا چیزی وجود دارد که بیش از حد لازم برای آن پول خرج کنید؟ آیا کارهایی وجود دارد که بتوان سریع‌تر انجام داد؟ حتی تغییرات به ظاهر کوچک می‌تواند تأثیر زیادی بر سود شما داشته باشد.

 

فقط از افراد شرکت یونایتد پارسل سرویس [United Parcel Service]، که به نام یوپی‌اس [UPS] نیز شناخته می‌شود، بپرسید. در سال ۲۰۰۶ تصمیم گرفتند کارآیی خود را افزایش دهند و تغییرات جالب و مؤثری را ایجاد کردند. به عنوان مثال، آن‌ها متوجه شدند که رانندگان زمان بیشتری را در انتظارِ چراغ راهنمایی می‌گذرانند و زمانی که به چپ می‌پیچند، سوخت بیشتری مصرف می‌کنند. یوپی‌اس با دستور به رانندگان برای اجتناب از مسیرهای انحرافی به چپ تا حد امکان، سالانه ۶ میلیون دلار در زمان و سوخت صرفه‌جویی کرد.

 

هنگامی که کسب‌وکار خود را برای یافتن فرصت‌هایی برای کاهش اتلاف وقت و کاهش هزینه‌ها تحلیل کردید، وقت آن است که نگاهی به مشتریان خود بیندازید و نحوه ارائه خدمات به آن‌ها را اصلاح کنید.

 

اگر همه مشتریان شما نیازهای بسیار متفاوتی دارند، شما زمان و هزینه خود را صرف تأمین نیازهای خاص هر کدام می‌کنید. اما اگر همه مشتریان شما یک چیز را می‌خواهند، می‌توانید روی چگونگی انجام آن یک کار سریع، عالی و با هزینه کمتر تمرکز کنید، تا زمانی که با منابع کمتر به مشتریان بیشتری خدمت کنید. این کارآیی است!

 

بنابراین، مشخص کنید که شرکت شما چه کاری را به بهترین شکل انجام می‌دهد، و سپس در آن بهتر شوید. سپس، خود را برای مشتریانی که به این خدمات نیاز دارند بازاریابی کنید. پولی که پس‌انداز می‌کنید باعث می‌شود حتی سریع‌تر به سمت سودآوری خود حرکت کنید.

پرداخت بدهی شما نباید مانعی برای سودآوری کسب‌وکار شما باشد.

این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که «پول درآوردن، سرمایه می‌خواد»، درست است؟ و به عنوان یک صاحب کسب‌وکار، احتمالاً از صحت این موضوع آگاه هستید. ساخت یک شرکت به نقدینگی زیادی نیاز دارد. و گاهی اوقات شما آن را ندارید.

 

چه با قرض گرفتن از دوستان و خانواده، گرفتن وام یا حتی حداکثر کردن یک یا دو کارت اعتباری، بسیاری از کارآفرینان خود را در بدهی فرو می‌برند. و هنگامی که این اتفاق می‌افتد، پرداخت بدهی می‌تواند به راحتی بر هر چیز دیگری، از جمله کسب سود، اولویت داشته باشد.

 

اما لازم نیست اینطور باشد.

 

مهم نیست که بدهی‌تان چقدر باشد. شما باید هم‌چنان درصدی از درآمد شرکت خود را در حساب سود قرار دهید. انجام این کار در حالی که بدهی خود را پرداخت می‌کنید، ذخایر نقدی شما را افزایش می‌دهد. و در نهایت، اطمینان حاصل می‌کنید که به اندازه کافی هر گونه هزینه را در آینده پوشش خواهید داد.

 

اگر نمی‌دانید پول برای تسویه بدهی از کجا می‌آید، کافی است به حساب بانکی خود نگاه کنید.

 

سودی که هر سه ماه به جیب می‌زنید را به خاطر دارید؟ شما باید برخی از آن‌ها را قربانی کنید. دقیقاً ۹۹ درصد. ۹۹ درصد از سهم سود خود را برای پرداخت بدهی قرار دهید. و یک درصد باقیمانده را برای خود نگه دارید. از دست دادن چنین مقدار زیادی از پول ممکن است دردسرساز شود. اما این کار شما را خیلی سریع‌تر از بدهی خارج می‌کند.

 

در حال حاضر، داشتن پول برای پرداخت بدهی کافی نیست، شما باید با آن برخورد راهبردی داشته باشید. چگونه؟

 

با فهرست کردن بدهی‌های خود از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین شروع کنید. اگر بدهی‌های متفاوتی با مبالغ یکسان دارید، ابتدا بدهی را با نرخ بهره بالاتر قرار دهید. سپس، حداقل پرداخت‌ها را برای همه بدهی‌ها به جز کوچک‌ترین بدهی در بالای فهرست خود انجام دهید. حالا مابقی پولتان را روی این بدهی بگذارید. هنگامی که آن را به طور کامل پرداخت کردید. پولی را که آزاد کرده‌اید به پرداخت بدهی بعدی در فهرست خود اضافه کنید.

 

قبل از اینکه متوجه شوید، چیزی برای پرداخت باقی نخواهد ماند. و سود بیشتری برای لذت بردن از زندگی خواهید داشت.

استفاده از رویکرد سودآوری نخست در زندگی شخصی شما می‌تواند به شما کمک کند تا آزادی مالی کسب کنید.

چقدر خوب است که دیگر هرگز نگران پول نباشیم؟ زندگی در خانه رؤیایی خود را تصور کنید. و هر زمان که دوست داشتید به تعطیلات بروید. یا اینکه به راحتی بدانید که می‌توانید هر هزینه‌ای را پوشش دهید که زندگی به شما تحمیل می‌کند.

 

هر قدر که زندگی بدون استرس مالی را تصور کنید، می‌توانید با همان شیوه‌های افزایش سود که به تازگی آموخته‌اید، آن را محقق کنید.

 

کسب‌وکار شما دارای حساب‌های مختلف برای اهداف مختلف است. شما باید دارایی‌های شخصی خود را در چند حساب تقسیم کنید. یک حساب درآمدی داشته باشید که حقوق شما در آن واریز می‌شود. و بعد، برای هزینه‌های روزانه، یا پرداخت‌های مکرر مانند اجاره‌بهاء یا بیمه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و هر گونه شرایط اضطراری که ممکن است پیش بیاید، حسابی باز کنید.

 

هر بار که حقوق دریافت می‌کنید، بلافاصله درصدی را به حساب سرمایه‌گذاری خود واریز کنید. در نهایت باید با این پول زندگی کنید. و بنابراین حساب اول خالی و حساب‌های دیگر بعد از آن پر می‌شوند.

 

اگر بدهکاری شما را در شب بیدار نگه می‌دارد، دقیقاً همان کاری را انجام دهید که در تجارت خود انجام می‌دهید. ۹۹ درصد از پولی که در صندوق سرمایه‌‌گذاری اختصاص داده می‌شود را برای پرداخت بدهی استفاده کنید. و یک درصد باقیمانده را در صندوق سرمایه‌گذاری نگه دارید. این کار را تا زمانی انجام دهید که بدهی شما پرداخت شود. و سپس تمرکز خود را بر روی رشد آن برگردانید.

 

همانطور که رشد آن را مشاهده می‌کنید، ممکن است وسوسه شوید که کمی مرفه‌تر زندگی کنید. به هر حال، پول در بانک است، چراکه نه؟ اما این دقیقاً برعکس کاری است که باید انجام دهید.

 

برای اینکه در نهایت از نظر مالی آزاد شوید، باید به طور مداوم تا آنجا که می‌توانید پول پس‌انداز کنید. بنابراین، مهم نیست که چقدر پول در حساب خود می‌بینید. سبک زندگی شما باید ثابت بماند. نویسنده توصیه می‌کند آن را به مدت پنج سال حفظ کنید. با انجام تحقیقات قبل از خرید هر چیزی، هزینه‌های خود را پایین نگه دارید. دریابید که آیا گزینه‌های ارزان‌تر یا رایگان‌تری وجود دارد. یاد بگیرید که چگونه مذاکره کنید. و به خودتان فرصت دهید تا به خریدهای بزرگ فکر کنید.

 

اما اگر به این فکر می‌کنید که «یک دقیقه صبر کنید، این صرفه‌جویی لذتی ندارد»، نگران نباشید. می‌توانید از مقداری پول خود لذت ببرید. و همچنان پس‌انداز کنید. به عنوان مثال، هر زمان که درآمد شما از طریق افزایش یا بازپرداخت مالیات افزایش می‌یابد، فقط نیمی از آن پول را در سبک زندگی خود خرج کنید. و بقیه را در جایی که باید باشد، در صندوق سرمایه‌گذاری خود قرار دهید.

 

پس از سال‌های کافی اضافه شدن به این صندوق، سود کافی برای حمایت کامل از هر سبک زندگی به دست می‌آید. و شما را از نظر مالی کاملاً آزاد می‌کند.

خلاصه نهایی

بهترین راه برای اطمینان از اینکه شرکت شما سود می‌کند این است که به سادگی آن سود را دریافت کنید. با تخصیص فوری درصدی از هر درآمد به سود، عادت می‌کنید که کسب‌وکار خود را با پول کمتر اداره کنید. این کار شما را تشویق می‌کند تا نگاه دقیق‌تری به عملیات خود بیندازید. و تا جایی که ممکن است نوآورتر و کارآمدتر شوید. و حتی پول بیشتری را در جیب خود داشته باشید.

مشق تغییر

عادت همیشگی مدیریت پول خود را پیدا کنید.

 

منتظر پایان ماه نباشید تا پول خود را بین حساب‌ها تقسیم کنید و پرداخت‌های لازم را انجام دهید. بلکه این کار را هر دو هفته یک‌بار انجام دهید. مواجهه با امور مالی، اغلب به شما این امکان را می‌دهد که از نحوه پس‌انداز و خرج‌کرد پول خود مطلع باشید. هم‌چنین این امکان را می‌دهد که دقیقاً از وضعیت مالی خود در هر زمان مشخصی آگاه شوید.

 

شما می‌توانید این کتاب را از سایت آمازون تهیه کنید.

 

امتیاز به این مطلب

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
سودآوری
برخیز و عزم جزم «رشد» کناطلاعات بیشتر
+