1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. عاشق باش

عاشق باش

عاشق باش

عاشق باش

5/5 - (2 امتیاز)

هفت راه برای باز کردن قفل قلب و نشان دادن شادی

عاشق باش (کتابی که در سال ۲۰۲۲ منتشر شده است) بینش‌های ارزشمندی در مورد چگونگی غلبه بر سختی‌های زندگی روزمره ارائه می‌دهد. ابزارهای مفید و طرز فکری برای شکوفایی و انعطاف‌پذیری بیشتر در مواجهه با چالش‌های روزانه فراهم می‌کند.

 

سارا پروت نویسنده پرفروش و مجری پادکست محبوب مانیفست [Manifest] است که در آن درباره چگونگی بروز تغییرات مثبت در زندگی خود از طریق مفاهیمی مانند «توانمندسازی عاطفی» و «درمان مبتنی بر قلب» بحث می‌کند. سفر شخصی او به عنوان یک مادر که با رفاه زندگی می‌کند تا تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، الهام‌بخش پیروان فداکار بوده است. کتاب‌های دیگر او با عنوان کیهان عزیز [Dear Universe].

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ یاد بگیرید چگونه زندگی خود را از طریق قصد و پشتکار دگرگون کنید.

معنی عاشق باش چیست؟ خُب، سارا پروت طرفدار تجلی شادی و رستگاری است. نام پادکست او مانیفست است. او همچنین به قانون جذب اعتقاد زیادی دارد. همه این موارد دست به دست هم می‌دهند. قانون جذب می‌گوید آنچه را که به کیهان می‌فرستید تعیین می‌کند که چه چیزی را پس می‌گیرید. پس منطقی است که شما باید همان عشقی باشید که می‌خواهید دریافت کنید.

 

شاید این خیلی ساده به نظر برسد. و یا شاید خیلی باطنی. در هر صورت، نگران نباشید. در این خلاصه‌کتاب، ما آن را بیشتر تجزیه و تحلیل می‌کنیم. و چند قدم ساده و عملی را ارائه می‌دهیم که می‌توانید از امروز تجلی شادی را ببینید. عاشق باش

 

در این خلاصه‌کتاب، یاد خواهید گرفت

 

  • چگونه همه ما جادویی برای تغییر واقعیت‌های خود داریم؛
  • چرا در ضرب‌المثل قدیمی «نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود» حکمت وجود دارد؛ و
  • چرا کلمه «آبراکادابرا» بیش از آنچه انتظار دارید معنادار است.

تو شایسته هستی

عنوان کامل کتاب پروت عاشق باش: هفت راه برای باز کردن قفل قلب و آشکار شدن شادی. و ما قصد داریم به هر یک از هفت راه برای ایجاد شادی بیشتر در زندگی خود نگاه کنیم.

 

مانند بسیاری از چیزهای زندگی، همه چیز از شما شروع می‌شود. هر چیزی که می‌خواهید نشان دهید با نوع انرژی که ساطع می‌کنید. و احساساتی که در مورد خود و پتانسیل خود دارید شروع می‌شود. بنابراین اولین قدم این است که به خود ایمان داشته باشید. باور کنید که شایسته تغییر مثبتی هستید که می‌خواهید ایجاد کنید.

 

جملات تأکیدی می‌تواند عمیقاً در تغییر طرز فکر شما و آشکار ساختن واقعیت‌های جدید موثر باشد. تصدیق صرفاً عبارتی است، مانند «من شایسته هستم» که به طور منظم با خود تکرار می‌کنید.

 

پس چشمان خود را ببندید. نفس عمیقی بکشید و تکرار کنید: «من شایسته هستم. . . من شایسته هستم. . . » ممکن است در ابتدا احمقانه به نظر برسد. اما این نوع تکرار می‌تواند تأثیر مثبت عمیقی داشته باشد. و وقتی آن را طوری می‌گویید که انگار واقعاً منظور و قصدتان است، عمیقاً نیرومند است. من هستم. شایسته.

 

خواه از آن آگاه باشیم یا نه، بسیاری از ما درگیر احساسات عمیقی از خود شک و تردید، شرم یا نفرت از خود هستیم. پروت سال‌ها در یک رابطه بد با شوهر اولش گذراند. با وجود اینکه او همیشه می‌دانست که می‌خواهد یک کارآفرین خلاق باشد. سال‌ها احساس کم‌ارزش‌بودن باعث شده بود که او به دلیل شک و تردید به خود دچار مشکل شود.

 

وقتی قدرت ترک شوهرش را پیدا کرد، همه چیز فقط تغییر نکرد. او یک مادر مجرد شد و برای گذران زندگی به دنبال رفاه رفت و شامی از پاستا و سس گوجه فرنگی درست می‌کرد. باید خودش را قانع می‌کرد. او باید به خودش می‌گفت من شایسته هستم. او باید به جادوی خودش ایمان می‌آورد. او باید اعتماد می‌کرد که می‌تواند واقعیت خود را به چیزی کاملاً متفاوت از آنچه در آن زمان بود تبدیل کند.

 

به همین دلیل است که ایمان داشتن به خود اولین قدم است. اینجاست که دگرگونی آغاز می‌شود. در حالی که ممکن است در حال حاضر احساس کنید که ارزش کمتری دارید، باید روند بازپس‌گیری کنترل بر احساسات و آینده خود را آغاز کنید. هیچ کس جز شما نمی‌تواند نحوه واکنش شما را به شرایطتان دیکته کند. بنابراین به جای واکنش ناخودآگاه، مکث کنید. چشم‌انداز داشته باشید. فکرش را بکن ارزش خود را بشناسید. قدرت خود را بشناسید. و با مهربانی دلسوزانه پاسخ دهید. همان عشقی باشید که می‌خواهید از کائنات دریافت کنید.

 

همه ما توانایی جادویی برای تغییر زندگی خود را داریم. اما همچنان به پشتکار و تلاش زیاد نیاز دارد. این امر مستلزم نگاه به درون و حل مسائلی است که ممکن است ما را در احساس کم‌ارزشی گیر کرده باشد. به همین دلیل است که پروت اغلب ترکیبی از درمان و ژورنال را به عنوان راهی برای بازیابی جادوی خود توصیه می‌کند. عاشق باش

 

بعد، نگاهی به نوع دیگری از جادوی همه ما خواهیم داشت: شهود.

تو شهودی هستی

آیا لحظه‌ای در زندگی شما وجود داشت که همه چیز واضح به نظر می‌رسید؟ شاید شما یک نوجوان بودید، و یک روز فقط جرقه‌ای در ذهن زد: شما ناگهان فهمیدید که می‌خواهید با زندگی خود چه کار کنید. یا مشخص نبود. اما می‌دانستید که قطعاً می‌خواهید کاری با حیوانات انجام دهید. یا به دنبال کاری خلاقانه باشید یا به نوعی روزنامه‌نگار باشید.

 

همه ما توانایی شهود را داریم، مخصوصاً وقتی صحبت از زندگی خودمان باشد. ما می‌دانیم چه چیزی برای ما درست یا غلط است، حتی اگر همیشه نتوانیم دلایل آن را توضیح دهیم. اگر با خودمان صادق باشیم. هم‌چنین می‌دانیم چه زمانی در مسیر درستی هستیم. و چه زمانی کاملاً از مسیر خارج شده‌ایم. بنابراین مهم است که همیشه یک کانال ارتباطی روشن و باز با شهود خود داشته باشیم.

 

این روزها، همیشه آنقدرها هم آسان نیست. بسیاری از کانال‌های دیگر وجود دارد که برای جلب توجه شما رقابت می‌کنند. در رسانه‌های اجتماعی و جاهای دیگر، تصاویر و فیدهای خبری وجود دارد که شما را وسوسه می‌کند تا خود و زندگی خود را با زندگی دیگران مقایسه کنید. به جای گوش دادن به شهود خود، ممکن است به مشخصات فردی نگاه کنید و فکر کنید، این همان زندگی است که من می‌خواهم.

 

بنابراین مهم است که قرار گرفتن روزانه خود در رسانه‌های اجتماعی را محدود کنید. برای اینکه بتوانید به شهود خود متصل بمانید، باید از گیر افتادن در حباب‌های اطلاعاتی که واقعیت را تحریف کرده و عقاید مغرضانه را تقویت می‌کنند، اجتناب کنید. به جای تماشای صفحه نمایش در تمام طول روز، سعی کنید زمانی را برای گذراندن در طبیعت اختصاص دهید. وقتی مرتباً خود را با شگفتی‌های دنیای طبیعی دوباره آشنا می‌کنید، هرگز خسته نخواهید شد. اما مهم‌تر از آن، این می‌تواند یادآور طبیعت شگفت‌انگیز شما باشد. اینکه چگونه همه ما بخشی حیاتی از دنیای طبیعی هستیم. عاشق باش

 

متصل ماندن به شهود خود اساساً مانند ارتباط ماندن با پیام‌هایی است که از کیهان دریافت می‌کنید. یکی دیگر از راه‌های قوی نگه داشتن این ارتباط این است که آن پیام‌ها را در دفترچه یادداشت کنید. وقتی می‌شنوید که شهودتان چه چیزی برای گفتن دارد. فوراً آن را یادداشت کنید. حتی اگر یک کلمه باشد. هر از گاهی به آن برگردید. این تمرکز و نیت را زنده نگه دارید تا از همه حواس‌پرتی‌های دیگر منحرف نشوید.

تو آماده‌ای

دلیل خوبی وجود دارد که بسیاری از ما در یک راه‌حل گیر کرده‌ایم. تغییر ترسناک است. ما در سازگاری بهتر هستیم. وقتی اتفاق بدی می‌افتد، به راحتی می‌توانیم خودمان را متقاعد کنیم که این یک امر عادی جدید است. ما به آن عادت می‌کنیم، حتی اگر شهودمان فریاد بزند که اینطور نیست. ما به روایت‌های نادرستی دست می‌زنیم که به‌خوبی توضیح می‌دهند که ما چقدر لایق گیر کردن هستیم.

 

حتی ایده تغییر می‌تواند ترسناک باشد. تغییر به معنای ناشناخته است. سؤال‌های زیادی ایجاد می‌کند. اما در آن سؤالات – در آن منطقه خارج از منطقه راحتی شما – است که جادو و دگرگونی اتفاق می‌افتد. و به همین دلیل است که بیرون رفتن از منطقه آسایش، سومین راه برای تجلی شادی است.

 

گفتن «نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود» ممکن است عادی به نظر برسد. اما این جمله کلیشه‌ای حقیقتی دارد. اگر می‌خواهید زندگی جدید و شادتری برای خود داشته باشید. باید مایل باشید که از فرصت‌ها استفاده کنید، رنج بکشید. و به ناشناخته‌ها قدم بگذارید.

 

بارها در زندگی پروت بوده است که او از ترس جهش به سوی ناشناخته‌ها فلج شده است. به عنوان مثال، وقتی شوهر اولش را ترک کرد یا وقتی برای اولین بار برای ایراد سخنرانی روی صحنه رفت. حرفه جدید اشک بود. اشتباهات بود. و ناکامی های مطلق وجود داشت. آن سخنرانی اول؟ این یک فاجعه غیرقابل کاهش بود. اما او یاد گرفت که این شکست‌ها را بپذیرد. همانطورکه معلوم است، جهان به کسانی پاداش می‌دهد که پشتکار دارند دوباره روی پای خود بایستند. از اشتباهات خود درس بگیرند. و دوباره تلاش کنند. و دوباره و دوباره.

 

هنگامی که با یک تصمیم ترسناک روبرو می‌شوید، این یک سؤال ساده را از خود بپرسید: «بدترین چیزی که در واقع می‌تواند اتفاق بیفتد اگر این کار را انجام دهم چیست؟» ما تمایل داریم تا بدترین سناریوهای بزرگ و آخرالزمانی بسازیم تا از موقعیت‌های ناراحت‌کننده جلوگیری کنیم. اما هر چه بیشتر از این شانس‌ها استفاده کنیم، بیشتر متوجه می‌شویم که حتی بدترین نتایج نیز آخرالزمانی نیستند. در واقع، همانطورکه پروت می‌گوید، یک گام اشتباه اغلب «پلی برای پیروزی» است.

 

تنها چیزی که برای درک این موضوع لازم است تجربه است. به نوبه خود، تجربیات جدید فرصت‌هایی برای یادگیری فراهم می‌کند. و یادگیری مهارت‌های جدید چگونه مناطق راحتی جدید و بزرگتر خلق می‌کند. پس یک نفس عمیق بکش و به خودت بگو من آماده‌ام. و بعد این را به خودتان بگویید! اگر می‌خواهید به عنوان یک انسان رشد شگفت‌انگیزی را تجربه کنید، باید چند جهش بزرگ انجام دهید. عاشق باش

تو کل هستی

ما به راه چهارم برای تجلی شادی رسیدیم. و مانند موارد قبلی، این نیز فراخوانی برای توانمندسازی است. این بار پیام این است، شما شکسته نیستید.

 

فکر کردن که شکسته‌اید سد دیگری در مسیر تحول است. شاید روایت نادرستی به شما گفته شده یا برای خود ساخته‌اید تا وضعیت فعلی خود را توجیه کنید. شاید در گذشته ضربه‌های وحشتناکی را تجربه کرده باشید یا تجربه سختی را پشت سر گذاشته باشید. این تجربیات می‌توانند زخم‌های عمیقی بر جای بگذارند. اما هرگز فراموش نکنید: شما شکسته نیستید. تو کل هستی شما هنوز هم می‌توانید شادی را که سزاوار آن هستید نشان دهید. عاشق باش

 

اگر تا به حال در یک شیار افسردگی گیر کرده‌اید، می‌دانید که ممکن است احساس کنید در مه‌ی هستید که هرگز بلند نمی‌شود. حتی ممکن است احساس کرده باشید که می‌خواهید تسلیم شوید. اما زندگی هرگز یک چیز نیست. به نوعی، فصلی است. گاهی اوقات زندگی سیلاب‌های بارانی به شما می‌دهد که می‌تواند در لحظه احساس تنبیه کند. در مواقع دیگر نور خورشید انرژی زا به شما می‌دهد. این تمامیت زندگی است. این هرگز برای کسی یک چیز نیست.

 

برای حرکت رو به جلو، تمامیت را در آغوش بگیرید. انتظار نداشته باشید که همیشه زمستان یا تابستان باشد. در آغوش گرفتن تمامیت به این معنی است که خوب است احساس ناراحتی، بدبختی و شکست داشته باشید. گاهی اوقات فقط اذعان به درد خود، پذیرش آن و درک اینکه همه چیز در نهایت می‌گذرد برای شروع روند تغییر و دگرگونی کافی است.

 

نکته مهم این است که از شرمساری خود به خاطر احساس خاصی اجتناب کنید. ممکن است بشنوید که مردم می‌گویند باید به هر قیمتی شده از احساسات منفی دوری کنید. و از بودن در کنار افرادی که احساسات منفی دارند اجتناب کنید. اما روش بهتر این است که خود یا دیگران را اینگونه قضاوت نکنید. در عوض، همدل باشید. با خود با مهربانی و شفقت رفتار کنید. و همان مهربانی و شفقت را برای دیگران ارسال کنید. همه ما در حال تجربه کامل زندگی هستیم. این یعنی خوب و بد، داشتن روزهایی که سربالا هستیم و روزهایی که پایین هستیم. عاشق باش

 

پس کامل باش خود واقعی خود باشید. در غیر این صورت احساسات را سرکوب خواهید کرد. که می‌تواند منجر به احساسات پردازش‌نشده سرکوب شده و مشکلات بیشتر شود.

تو تسلیم شده‌ای

در مورد احساسات پردازش‌نشده، پنجمین راه تجلی شادی، رها کردن است. همه‌ی ما چمدان‌هایی با اندازه‌های مختلف داریم که با خود حمل می‌کردیم. اما برای حرکت به جلو و ایجاد آینده‌ای جدید و شادتر برای خود، باید آن را رها کنید. این بدان معنی است که مطمئن شوید احساسات سرکوب‌شده خود را از رویدادهای گذشته کاملاً پردازش کرده‌اید.

 

پروت چندین بار سقط جنین را در زندگی خود تجربه کرده است که از چند جهت دردناک بوده است. بنابراین او به ویژه از بچه‌هایی که دارد سپاسگزار است. در سال ۲۰۲۰، پسر بزرگش، توماس، سرانجام به اندازه کافی بزرگ شد که وقتی پروت و همسرش تصمیم گرفتند از نوادا به نیویورک نقل مکان کنند، تنها بماند. او شغلی داشت، در مدرسه ثبت نام کرده بود. و می‌خواست با دوستان نزدیکش بماند. بنابراین فکر معقولی به نظر می‌رسید.

 

اما چند ماه بعد، در حالی که تعطیلات را در نیویورک دور از پسر بزرگش می‌گذراند، چیزی درست نبود. پروت در حال تجربه دردهای ناتوان کننده قفسه سینه بود که او را به بیمارستان فرستاد. پزشکان انواع آزمایش‌ها و عکس‌برداری با اشعه ایکس انجام دادند. تشخیص نهایی چه بود؟ فشار. او از ترک خانه بزرگ‌ترین فرزندش وحشت داشت. دکتر دستش را روی شانه پروت گذاشت. و به او گفت گریه کن، و رها کن. همه چیز را رها کن.

 

پروت از این تجربه سپاسگزار است. او اکنون می‌داند که درد قفسه سینه‌اش نشان‌دهنده این است که وقت آن رسیده است که احساس کند، التیام یابد و آشکار کند. احساسات و تجربیاتی حل‌نشده وجود دارد که باید با آن‌ها کنار بیاید و رها کند. این بدن و شهودش است که به او می‌گوید سرعتش را کم و عواطف‌ش را احساس کند.

 

مانند تغییر، رها کردن نیز ترسناک است. ما ترجیح می‌دهیم که کنترل داشته باشیم. مدیریت خُرد زندگی‌مان، فرزندانمان، و گاهی اوقات حتی شرکایمان. اما این نیاز به کنترل اغلب با خود واقعیت در تضاد است. مثل این است که بخواهیم جهان را به خواست خود خم کنیم، به جای اینکه اجازه دهیم جهان تجلی شادی را ارائه دهد که ما می‌خواهیم. عاشق باش

 

کنترل اغلب منجر به اصطکاک می‌شود. اگر بتوانید تسلیم شوید و رها کنید. در را به روی جهان باز خواهید کرد تا آنچه را که برای بسته شدن نیاز دارید فراهم کند.

تو قصد هستی

وقت آن رسیده است که موضوعی را انتخاب کنیم که بسیاری از چیزهایی را که تاکنون بررسی کرده‌ایم در هم تنیده است: قصد. نیت جزء جدایی‌ناپذیر عشقی است که می‌خواهید دریافت کنید. در هر چیزی که با قانون جذب سروکار دارد، قصدی وجود دارد. اگر قصد دارید زندگی خود را دگرگون کنید. برای تجلی خوشبختی، همه چیزهایی که در جهان می‌گذارید با آن هدف هماهنگ است.

 

بیایید به طور خاص بر قصد و نیت کلمات تمرکز کنیم.

 

یکی از کلمات مورد علاقه پروت «آبراکادابرا» است. احتمالاً این ورد را در زمینه یک ترفند جادویی شنیده‌اید. اما در واقع به زمان زبان‌های باستان برمی‌گردد. در عبری، ترجمه تقریبی این است: «من خلق می‌کنم همانطورکه صحبت می‌کنم.» در زمینه قانون جذب، این یک ایده بسیار هماهنگ است. کلمات شما این قدرت را دارند که نوع روابط و واقعیتی را ایجاد کنند که منعکس‌کننده قصد آن کلمات است.

 

حال بیایید به ضرب‌المثل دیگری نگاه کنیم: «چوب‌ها و سنگ‌ها ممکن است استخوان‌هایم را بشکنند، اما کلمات هرگز به من صدمه نمی‌زنند.» این یک احساس خوب است. اما خیلی درست نیست، درست است؟ کلمات درد دارند. تو احمقی. تو چاق هستی. تو ضعیفی. این کلمات دارای قدرت آسیب‌رسان زیادی هستند. به خصوص زمانی که بین دو نفر در یک رابطه گفته می‌شود.

 

کلماتی که تعمیم می‌دهند و دلالت بر مطلق می‌کنند نیز مفید نیستند. تو هرگز گوش نمی‌دهی. تو همیشه با من مخالفی. اینها جایی برای مکالمه یا تفاهم سازنده باقی نمی‌گذارد. و هم‌چنین در نهایت به یک رابطه آسیب می‌رساند.

 

از طرف دیگر، چقدر از کلمات استفاده می‌کنیم تا اطرافیانمان احساس خاص بودن کنند؟ احتمالاً کافی نیست! دوستت دارم. از شما قدردانی می‌کنم. ممنونم که تو زندگیم هستی. ما این کلمات را برای موارد نادر و خاص ذخیره می‌کنیم. چرا؟! و چرا ما از استفاده از دو تا از قوی‌ترین کلمات در زبان انگلیسی می‌ترسیم. متأسفم؟

 

البته کلمات زمانی قدرتمندتر هستند که با نیت صادقانه و صریح گفته شوند. در واقع، نیت‌ها تأییداتی هستند که قرار است چیزهای خاصی را در زندگی شما آشکار کنند. اما این یک مهارت وجود دارد. به بیان ساده، برخی از کلمات بهتر از دیگران کار می‌کنند. عاشق باش

 

به عنوان مثال، پروت با افراد زیادی برخورد کرده است که از این نیت استفاده می‌کنند: «من اکنون بدون بدهی هستم.» این درست نیست. زیرا از هیچ کلمه مثبتی استفاده نمی‌شود. کلمه اصلی یک کلمه منفی است: «بدهی». اگر این قصد را هر روز تکرار می‌کنید، اساساً چیزهایی را که نمی‌خواهید جذب می‌کنید. بنابراین، قصد بهتر این خواهد بود که «من اکنون در فراوانی زندگی می‌کنم.» این یک بازنویسی مثبت از آنچه شما واقعاً می‌خواهید است، درست است؟ «فراوانی» نوع کلمه قدرتمندی است که شما باید با قصد و نیت در جهان منتشر کنید.

تو عشق هستی

نام‌های مختلفی برای چیزی وجود دارد که همه ما را به هم مرتبط می‌کند. این شخصی است و می‌تواند از فرهنگی به فرهنگی دیگر تغییر کند. خدا، جهان، منبع وجود دارد. برای پروت، عشق است. جهان فرکانس عشق است. اما عشق است که انرژی را می‌سازد که تک تک موجودات زنده را به حرکت در می‌آورد.

 

عشق کم نیست. گاهی اوقات احساس می‌کنیم کمبود آن را داریم و انرژی ما تحلیل رفته است. اما این بدان معنا نیست که همه جا در اطراف ما نیست. فقط باید به آن ضربه بزنید. و این همیشه در توان شماست. هیچ کس نمی‌تواند شما را از گرفتن لحظه‌ای، مستقر شدن در زمان حال، و پذیرش جریان پر انرژی زندگی و عشقی که همیشه در دسترس شماست باز دارد.

 

مراقبه می‌تواند به این امر کمک کند. رابطه جنسی هم همینطور. هر دوی این اعمال این قدرت را دارند که ما را به لحظه حال بیاورند. تا ما را از پشیمانی طولانی‌مدت در مورد گذشته یا حواس‌پرتی‌های غیرمفید روزمره رها کنند.

 

تجسم یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند است. شاید در مورد ورزشکاران برتر که از شیوه‌های تجسم برای موفقیت استفاده می‌کنند شنیده باشید. خواه یک اسکی‌باز، یک شناگر یا یک دونده. آن‌ها رویداد خود را ثانیه به ثانیه در ذهن خود بازی می‌کنند. و خود را تجسم می‌کنند که در صدر قرار می‌گیرند.

 

پروت لحظات متعددی در زندگی خود داشته است که در آن قدرت تجسم را تجربه کرده است. اولین مورد در ۱۴ سالگی بود، زمانی که او برخی از نقاشی‌های خود را به شرکت‌های کارت تبریک و کاغذ دیواری ارسال کرد. هفته‌ها، او چیزی نمی‌شنید. اما هر شب قبل از خواب، نقاشی‌های خود را روی کاغذ بسته‌بندی و قفسه‌های فروشگاه‌های بزرگ تجسم می‌کرد. و بالاخره تلفن زنگ زد. نماینده‌ای از شرکت کارت تبریک هالمارک [Hallmark] برای تشکیل جلسه تماس گرفت. و به پروت چند هزار دلار داده شد تا یک سری طرح ارائه دهد. این اولین تجربه او از قدرت تجسم بود. و از آن زمان دیگر به گذشته نگاه نکرده است. عاشق باش

 

نکته شگفت‌انگیز در مورد همه این شیوه‌ها برای تجلی این است که شما به چیزی جز عشق و قصد نیاز ندارید. اینها ابزار اصلی هستند. تو عشق هستی. کلمات عصای تو هستند. شما قادر به شاهکارهای شگفت‌انگیز جادو هستید. پس چشماتو ببند. یک نفس عمیق بکش. و یک جمله تأیید نهایی را بگو: من عشق هستم. من عشق هستم.

خلاصه نهایی

همه ما قادر به جادوی دگرگون‌کننده هستیم. مهم نیست که وضعیت فعلی شما چگونه است. شما این قدرت را دارید که واقعیت خود را تغییر دهید. و دنیای بهتر و شادتری برای خود بسازید. این، به مرور و آرامی، آشکار می‌شود. این کار با نیت هدفمند انجام می‌شود. از طریق تأییدات، یادداشت روزانه و هماهنگ ماندن با شهودتان. با نگاه کردن به درون، شناخت احساساتی که به گذشته شما گره خورده‌اند. و شناخت احساسات کم ارزشی که ممکن است شما را عقب نگه دارد. می‌توانید خود را در مسیری دگرگون‌کننده به سوی خوشبختی و رستگاری قرار دهید.

مشق تغییر

اقدامات کوچک و حمایتی مراقبت از خود را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

 

پروت فهرستی از ۱۱۱ کاری را ارائه می‌دهد که می‌توانید برای حمایت از قصد خود و کمک به نشان دادن شادی خود انجام دهید. برای مثال، ممکن است بخواهید با خواندن حداقل یک کتاب جدید در ماه، تعهد شخصی به ادامه یادگیری داشته باشید. یا شاید می‌خواهید سعی کنید یک دفتر خاطرات رؤیایی داشته باشید. راه دیگری برای هماهنگ ماندن با شهود خود و دریافت پیام‌های ارزشمند. پرداختن به نقاشی نیز می‌تواند دگرگون‌کننده باشد. حتی اگر از نظر هنری تمایلی نداشته باشید، این یک راه ارزشمند برای بیان احساستان است. از رنگ‌های روشن استفاده کنید. و به احساسی توجه کنید که می‌بینید و احساسات خود را روی بوم نمایش دهید. عاشق باش

 

شما می‌توانید این کتاب را از سایت آمازون تهیه کنید.

 

[newsletter_signup_form id=1]

امتیاز به این مطلب

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
عاشق باش
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+