1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. مشاوره مدیریت و هوش مصنوعی

مشاوره مدیریت و هوش مصنوعی

مشاوره مدیریت و هوش مصنوعی

مشاوره مدیریت و هوش مصنوعی

5/5 - (3 امتیاز)

مشاوره مدیریت ۲۷ درصد احتمال خودکارسازی دارد؛ آیا باید نگران باشیم؟

مشاوره مدیریت و هوش مصنوعی می‌تواند به یکدیگر پیوند بخورند. هوش مصنوعی مدت زیادی است که وجود دارد و جولان می‌دهد. همه با این اصطلاح و اهمیت آن آشنا هستند و بسیاری از ما در مورد اینکه چقدر با آینده تجارت در هم تنیده خواهد شد شنیده‌ایم. بسیاری تا آنجا پیش می‌روند که می‌گویند خودکارسازی مبتنی بر هوش مصنوعی، انقلاب صنعتی بعدی است. یک موج جهانی خودکارسازی که با هوش مصنوعی نیرو می‌گیرد و پس از آن هیچ چیز مانند اکنون نخواهد بود.

 

با این حال، این اتفاق برای چندین سال دیگر رخ نخواهد داد، بنابراین در حال حاضر نباید بیش از حد در مورد آن استرس داشته باشیم. چیزی که ما و بسیاری دیگر باید حداقل به آن بیاندیشیم اینکه چقدر احتمال دارد که هوش مصنوعی [Artificial Intelligence] جایگزین برخی از مشاغل شود. تئوری‌ها و محاسبات زیادی در حال حاضر وجود دارد. و حتی سایت‌هایی وجود دارند که احتمال جایگزینی شغل شما با خودکارسازی مبتنی بر هوش مصنوعی را به شما می‌گویند.

 

این سایت‌ها ممکن است شبیه یک شوخی به نظر برسند، اما محاسبات جدی برای بسیاری از مشاغل خاص وجود دارد. پژوهشی که می‌خواهیم توجه شما را به آن جلب کنیم، از شرکت مک‌کینزی، یکی از بزرگترین شرکت‌های مشاوره در جهان است.

وضعیت پژوهش چیست؟

وقتی نوبت به خودکارسازی و تغییر نیروی کار جهانی می‌شود، اکثر کارشناسان موافقند که این امر بیشتر به‌جای از دست دادن شغل گسترده، یک تغییر جهت نیروی کار خواهد بود. این بدان معنی است که بسیاری از مشاغلی که با هوش مصنوعی جایگزین می‌شوند نیز در موقعیت‌های جدید قرار می‌گیرند. اساساً، بسیاری از افراد در سراسر جهان که شغل‌شان را به دلیل هوش مصنوعی از دست می‌دهند، در نهایت مشاغل جدیدی به دست خواهند آورد. با این حال، بر اساس آخرین مطالعات، این تنها در مورد ۱۹ درصد از مشاغل است.

 

واقعیت این است که خودکارسازی جایگزین بسیاری از کارگران «غیر ماهر» خواهد شد. و افراد شاغل در این مشاغل به احتمال زیاد برای ادغام مجدد در بازار کار پس از هوش مصنوعی به دنبال نوعی آموزش عالی خواهند بود.

 

علاوه بر این، بسیاری از مشاغل دیگر وجود خواهند داشت، مشاغلی که به عنوان کارهای معمولی یقه‌آبی تعریف نمی‌شوند. که ممکن است به طور قابل توجهی تحت تأثیر موج پیشرفت هوش مصنوعی قرار گیرند. یکی از آنها مشاوره مدیریت است، اما همانطورکه از عنوان این یادداشت می‌دانید، شانس آن ۲۷ درصد است.

مشاوره مدیریت، کار تشخیصی است نه رویه‌ای

با این حال، همیشه باید در نظر داشته باشید که مشاوره نوعی از کار است که برای انجام موفقیت‌آمیزش نیاز به توانایی تشخیصی دارد. کارهایی که می‌توانند خودکار شوند، کارهایی هستند که می‌توانند روتین و رویه باشند. مشاوره یک کار رویه‌ای نیست، بلکه تشخیصی است. که یکی از دلایل اصلی این است که مشاغل با کار رویه‌ای درصد زیادی از کار بالقوه خودکار دارند.

 

به عنوان مثال، پیش‌خدمت‌ها و پرکننده‌های قفسه تا ۷۲ درصد شانس خودکار شدن کامل دارند. علاوه بر این، بسیاری از مشاغل دیگر وجود دارند که بیش از ۶۰ درصد شانس جایگزینی با هوش مصنوعی را دارند. برخی از آنها دستیاران غذا، کارگران مزرعه، خیاطی، بسته‌بندی، خشکشویی، رانندگان کشاورزی، رانندگان اتوبوس و بسیاری دیگر هستند.

 

با این حال، برای به دست آوردن آرامش واقعی در مورد اینکه انقلاب صنعتی آینده برای مشاوران مدیریت چه معنایی خواهد داشت، ابتدا باید مفاهیم واقعی پشت این پژوهش را درک کنید. این فقط در مورد درصد و اعداد نیست. هنوز باید در نظر داشته باشید که هوش مصنوعی به این معنی نیست که روبات‌ها در خیابان‌ها پرسه می‌زنند و انسان‌ها را منسوخ می‌کنند. در واقعیت، هوش مصنوعی بیشتر به معنای خودکارسازی است. در اصل، بیشتر مشاغل ماهر دارای بخش‌های خاصی هستند که خودکار و توسط هوش مصنوعی خاصی انجام می‌شوند، در حالی‌که یک انسان همچنان بقیه را انجام می‌دهد. طبق پژوهش‌های مک‌کینزی، کمتر از ۵ درصد مشاغل در جهان با فناوری به طور کامل جایگزین خواهند شد. در حالی‌که مشاغل باقیمانده توسط هوش مصنوعی «کمک» خواهند شد.

 

برای برخی مشاغل، فناوری می‌تواند جایگزین نیمی از وظایفی شود که توسط انسان‌ها انجام می‌شود. اما کارمند انسانی همچنان وظایف دیگری برای انجام دارد که بیشتر آنها برای سازمان یا حرفه‌شان حیاتی هستند. مشاوره مدیریت و هوش مصنوعی

ریسک خودکارسازی برای مشاوران مدیریت به چه معناست؟

اکثر حرفه‌ها، که با کار تشخیصی که انجام می‌دهند تعریف می‌شوند، وظایفی دارند که می‌توانند خودکار شوند. اما اکثریت آن‌ها نمی‌توانند. این امر در مورد مشاوران مدیریتی صدق می‌کند که احتمال ۲۷ درصد جایگزینی هوش مصنوعی برای آنها به معنای چیزی متفاوت است که عنوان تحقیق نشان می‌دهد. به جای اینکه بگوییم ۲۷ درصد از مشاغل مشاوره مدیریت با هوش مصنوعی جایگزین می‌شوند، درست‌تر است که بگوییم ۲۷ درصد از وظایف مشاوران مدیریت را می‌توان با هوش مصنوعی جایگزین کرد.

 

این در واقع یک خبر خوب است. شرکت‌هایی در بخش مشاوره، امور مالی، بیمه و بسیاری دیگر از هوش مصنوعی بهره‌مند خواهند شد. تا زمانی که آن سازمان‌ها مطلع باشند و به‌طور مناسب سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند از بیشتر پیشرفت‌های هوش مصنوعی آینده استفاده کنند. با انجام این کار، آنها می‌توانند کارایی و دقت خود را افزایش دهند. این بدان معنی است که آنها می‌توانند خدمات‌شان را سریع‌تر و با هزینه کمتر ارائه دهند. این برای این حرفه و مشتری عالی است.

 

خودکارسازی برای حرفه‌هایی که بر بسیاری از سیستم‌های معمولی سفت و سخت متکی هستند سودمند خواهد بود. با خودکار کردن این وظایف با فناوری، کارمندان آزاد خواهند بود تا روی کارهایی که واقعاً برای شرکت مهم هستند تمرکز کنند. همانطورکه الان می‌توانید حدس بزنید، این ظرفیت برای مشاوران مدیریت و شرکت‌های مشاوره بسیار سودمند است.

 

ما کاملاً معتقدیم که این مورد برای مشاوران مدیریت خواهد بود. اما حتی اگر آینده تا حدودی متفاوت باشد، خوشحال خواهید شد که بدانید اکثر پیش‌بینی‌های آینده مثبت هستند. تا اواخر دهه ۲۰۳۰، پیاده‌سازی گسترده فناوری‌های هوش مصنوعی، مشاغل بیشتری نسبت به جایگزینی آن ایجاد خواهد کرد. این مورد در مورد تمام انقلاب‌های صنعتی قبلی بود. و به احتمال زیاد در مورد انقلاب بعدی نیز چنین خواهد بود.

نگرانی از تغییر بزرگ

با هر تغییر بزرگ، مردم نگران هستند که برخی از فناوری‌ها یا ماشین‌های انقلابی جدید جایگزین انسان‌ها شوند. اما در واقعیت، پس از اینکه هر یک از این انقلاب‌ها به طور کامل در شیوه انجام کارها انجام شد. مردم یا مشاغل جدیدی پیدا کردند یا فناوری جدید را با حرفه‌های موجودشان ادغام کردند.

 

به همین دلیل است که ما معتقدیم مشاوران مدیریت در آینده قابل پیش‌بینی جای خود را به روبات‌ها نخواهند داد. اما برای به‌روز ماندن، مشاوران مدیریت، همراه با سایر مشاغل، باید شیوه کارشان را به طور قابل توجهی تغییر دهند تا رقابتی باقی بمانند.

 

شما همیشه باید به یادگیری و سازگاری با دنیای در حال تغییر ادامه دهید. ممکن است برای اندیشیدن به آن وقت نگذارید، اما همیشه در گذشته این کار را انجام داده‌اید. و می‌توانید انتظار داشته باشید که تا پایان کارتان ادامه دهید. اگر مایل به سرمایه‌گذاری در توسعه حرفه‌ای‌تان هستید، به برنامه‌ها و منابع آموزش الکترونیکی ما برای مشاوران مدیریت نگاهی بیندازید. شما هرگز نمی‌دانید چه دانش یا مهارت جدیدی در آینده برای شما مفید خواهد بود!

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
مشاوره مدیریت و هوش مصنوعی
رهبری نااستفاده: استفاده از قدرت رهبران کم‌نمایندگیاطلاعات بیشتر
+