1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. موفقیت در زندگی و پیروزی در کار

موفقیت در زندگی و پیروزی در کار

موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی و پیروزی در کار

4.9/5 - (8 امتیاز)

۵ اصل برای رهایی از کار زیاد

موفقیت در زندگی و پیروزی در کار (که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است) کتابی است که مشکلات موجود در فرهنگ کار طولانی‌مدت ما را کشف می‌کند. این یادداشت خلاصه کتاب بیان می‌کند که چگونه افراد حرفه‌ای می‌توانند زندگی شخصی خود را بازپس بگیرند و تعادل کار و زندگی را به دست آورند.

 

مایکل هایت نویسنده و بنیانگذار و رئیس شرکت مایکل هایت و کمپانی، یک شرکت توسعه رهبری است. وی پیش از این مدیرعامل انتشارات توماس نلسون بود و کارهای وی در وال استریت ژورنال، فوربس و کمپانی فست مطرح شده است. مگان هیات میلر، دخترش، مدیر ارشد اجرایی شرکت مایکل هایت و کمپانی است. او هم‌چنین یکی از بزرگترین پادکست‌های محبوب پیش به‌سوی پیروزی است.

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ با کم‌کاری بیشتر باش!

آیا کار زندگی شما را در دست گرفته است؟ آیا شما به سختی آخرین باری به یاد می‌آورید که زود از مطب خارج شده‌اید و یا خواب خوبی داشته‌اید؟ اگر به نظر آشنا می‌رسد، شما بیش از حد کار می‌کنید – و به زندگی و حرفه خود آسیب می‌زنید.

 

این نقطه جایی است که این خلاصه‌کتاب وارد می‌شود. شما خطرات کار طولانی را کشف خواهید کرد و هزینه‌های پنهان برای سلامتی، خانواده و بهره‌وری خود را کشف خواهید کرد. هم‌چنین خواهید فهمید که چگونه می‌توانید زندگی شخصی خود را بازیابی کنید و خود را برای پیروزی در دفتر و خانه تنظیم کنید. از خواب تا ازدواج تا تعطیلات، بخش‌های مختلف این خلاصه‌کتاب لذت‌ها و مزایای داشتن یک زندگی کاملاً متعادل را نشان می‌دهد. موفقیت در زندگی

 

در این خلاصه‌کتاب، یاد خواهید گرفت

 

  • چرا ساعت‌های طولانی کار ضد تولید است؛
  • قدرت ذهن سرگردان؛ و
  • چگونه می‌توان خواب خود را بازیابی کرد.

نگذارید تمام زندگی شما حول کار باشد.

مایکل هایت صبر نکرد تا خبر خوب را به همسرش اعلام کند. اوایل آن روز، رئیس او پاداشی را به او داده بود که دو برابر حقوق سالانه او بود. این پاداش نشان‌دهنده موفقیت، امنیت و یک پشت‌گرمی برای اوست. اما در کمال تعجب و خوشحالی هایت، همسرش چنین دیدی نداشت.

 

وقتی او از پاداش‌ش مطلع شد، گریه کرد. او به جای خوشحالی به او توضیح داد که نزدیک نقطه شکست است. او گفت که احساس می‌کند مادری تنها است که پنج بچه خود را به تنهایی بزرگ می‌کند، و چیزی در مورد زندگی آن‌ها باید تغییر کند. هایت شوکه شد. بدون اینکه متوجه شود، او در دام خطرناک کار زیاد افتاده است.

 

هایت به خودش گفت که همیشه باید سر کار و مشغول باشد، که خواب اتلاف وقت ارزشمند است. او فکر می‌کرد چیزی به نام تعادل کار و زندگی وجود ندارد – تا بتواند به تمام توانایی‌هایش جامه‌ی عمل بپوشاند. موفقیت در زندگی

 

میلیون‌ها آمریکایی دقیقاً همان کار را می‌کنند. آن‌ها ساعات بسیار طولانی کار می‌کنند و سلامتی و خانواده آن‌ها از هم پاشیده است. این آمارهای نگران‌کننده را در نظر بگیرید. افرادی که بیش از ۵۵ ساعت در هفته کار می‌کنند، ۳۳ درصد بیشتر دچار سکته مغزی می‌شوند و ۱۳ درصد بیشتر از کسانی که ۴۰ ساعت یا کمتر کار می‌کنند دچار حمله قلبی می‌شوند. چه اینکه، مدیران اجرایی و کارآفرینان بسیار بیشتر از بقیه مردم طلاق می‌گیرند. چرا؟ اولین و مهم‌ترین دلیل شکست ازدواج آن‌ها این است که آن‌ها وقت کافی را به زندگی خانوادگی خود اختصاص نمی‌دهند.

 

با همه‌ی این آمارهای نگران‌کننده، چرا افراد با موفقیت بالا بیشتر در محل کار حاضر می‌شوند؟

 

خُب، وقتی افرادی که بیش از حد کار می‌کنند زندگی خود را در خارج از کار از هم می‌پاشند، پاسخ آن‌ها اغلب کار حتی بیشتر است. هایت این پدیده را مغایرت هوستل می‌نامد. این ممکن است ضداسلامی به نظر برسد، اما افراد موفق بسیار عادت دارند که سخت‌کوشی راه‌حل اصلی خود باشند، آن‌ها فکر می‌کنند اگر فقط بتوانند تلاش خود را دو برابر کنند، به نوعی می‌توانند فشار و اصطکاک شخصی خود را کنار بگذارند زندگی و اوضاع بهتر خواهد شد. اما پاسخ کار زیاد هرگز کار بیشتر نیست.

 

خوشبختانه، همانطور که در بخش زیر یاد خواهید گرفت، یک راه‌حل واقعی برای معمای تعادل کار و زندگی وجود دارد.

محل کار مدرن می‌تواند اعتیادآور باشد.

در قرن بیستم، متخصصان پیش‌بینی می‌کردند که تا سال ۲۰۰۰، بشریت کمتر کار می‌کند، نه بیشتر. با ظهور قدرت محاسباتی و ارتباط سریع‌تر، فرض بر این بود که ما فقط دو یا سه روز در هفته کار می‌کنیم. به نظر کارشناسان، سؤال اصلی این بود که وقتی مجبور به کار زیاد نیستیم، با مقدار زیادی از وقت آزاد خود چه کنیم؟ اما احتمالاً شما فقط باید به زندگی امروز خود نگاه کنید تا ببینید این پیش‌بینی‌ها چقدر اشتباه بوده است.

 

همانطورکه مشخص شد، فناوری مدرن کار بیشتری به ما داده است، نه کمتر. تلفن‌های هوشمند به طور متوسط ​​یازده ساعت به هفته کاری معمولی حرفه‌ای اضافه کرده‌اند، به این معنی که بسیاری از متخصصان اکنون حدود ۸۰ ساعت در هفته را به کار مشغولند.

 

اما ما نمی‌توانیم كاملاً فناوری را مسئول كار زیاد بدانیم. دلیل تعجب‌آور دیگری نیز وجود دارد که چرا محل کار مدرن ما را به میز کارمان چسبانده است. موفقیت در زندگی

 

واقعیت این است که بسیاری از کارهایی که مردم این روزها انجام می‌دهند سرگرم‌کننده است! اگر شما یک فرد حرفه‌ای موفق هستید، پس احتمالاً کارهای روزمره کاری شما چالش‌برانگیز، انگیزاننده و احساسی هستند. هنگامی که به یک موقعیت شغلی رسیدید، بسیاری از کارهای خسته‌کننده و اداری مرتبط با کار خود را کنار می‌گذارید و بیشتر وقت خود را صرف حل مشکلات مسخره می‌کنید. وقتی چیزی سرگرم‌کننده می‌یابید، صرف وقت زیاد برای آن وسوسه‌انگیز است.

 

اما آیا زندگی شخصی شما نباید به همان اندازه سرگرم‌کننده و انگیزاننده باشد؟ خُب، شاید اینطور نباشد. واقعیت این است که زندگی شخصی و روابط شما به گونه‌ای پیچیده است که زندگی کاری شما پیچیده نیست. وقتی در دفتر هستید، رئیس شما وظایف مشخصی را برای شما تعیین کرده است که باید آن‌ها را انجام دهید. این کارها یک نقطه پایان مشخص دارند و وقتی کار را تمام کردید، بازخورد مثبت و اعتبارسنجی برای یک کار خوب دریافت می‌کنید. اما در خانه، اوضاع کمی متفاوت است.

 

کارهای معمولی در خانه، مانند لباسشویی، آشپزی یا خواباندن کودکان، ممکن است احساس انگیزانندگی نداشته باشند. هم‌چنین درک آنچه در روابط شخصی ما از ما خواسته می‌شود دشوارتر از روابط کاری ما است و بازخورد مثبت ممکن است چندان در دسترس نباشد. بنابراین بسیاری از متخصصان به جای اینکه به‌موقع از محل کار خود بیرون بیایند، ماندن در پشت میز کارشان را راضی‌کننده‌تر می‌دانند. و در نتیجه در زندگی شخصی و خانواده‌هایشان رنج می‌برند.

بهزیستی و روابط خود را در اولویت قرار دهید.

هنگامی که شما یک حرفه‌ای با قدرت بالا هستید، به راحتی می‌توانید تعادل زندگی و زندگی خود را از بین ببرید. هر هفته فقط ۱۶۸ ساعت وجود دارد و قبل از اینکه بدانید، در وقت شخصی خود غرق می‌شوید تا بیشتر به اهداف حرفه‌ای خود برسید. خوشبختانه راهی وجود دارد که اطمینان حاصل کنید تا از زندگی شخصی خود به طور کامل غافل نشوید. همه این‌ها به روشن بودن اولویت‌های غیر قابل بحث شما برمی‌گردد.

 

مهم نیست که چه کسی هستید، یا برنامه کاری شما چقدر بسته است، چند مورد غیر قابل مذاکره وجود دارد که باید روی آن‌ها تمرکز کنید.

 

اولین مورد غیر قابل بحث مراقبت از خود است. موفقیت در زندگی

 

مراقبت از خود به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به بهبود زندگی شخصی شما کمک می‌کند – فعالیت‌هایی مانند داشتن رژیم غذایی سالم، خواب کافی یا ورزش منظم. وقت گذاشتن برای برقراری ارتباط با افرادی که دوست دارید یا تمرکز بر سرگرمی مورد علاقه خود نیز از دیگر روش‌های مراقبت از خودتان است. مراقبت از خود بسیار مهم است؛ زیرا شما مخرج مشترک در هر جنبه از زندگی خود هستید. اگر در بهترین نقطه خود کار نمی‌کنید، شغل یا خانواده‌تان نیز نمی‌توانند.

 

دومین مورد غیر قابل بحث روابط شما است.

 

به عنوان مثال، مگان هایت میلر این مسئله را مطرح می‌کند که وی پنج روز در هفته با فرزندان خود یک شام خانوادگی بخورند. او هم‌چنین این موضوع را بحث می‌کند که هفته‌ای یک بار با شوهرش قرار ملاقات می‌گذارد و هر یکشنبه به کلیسا می‌رود.

 

بسیاری از متخصصان بیش از حد روابط کاری خود را در اولویت قرار می‌دهند‌، و فقط روابط کاری خود را دارند. آن‌ها اجازه می‌دهند ارتباطات شخصی آن‌ها کنار کار اتفاق بیفتد. و اگرچه این وسوسه‌انگیز است، اما سالم نیست. بالاخره شغل تغییر می‌کند. وقتی این کار را می‌کنند، بسیاری از افراد متوجه می‌شوند که زندگی اجتماعی آنها یک شبه از بین رفته است.

 

اگر برای برقراری ارتباط با افراد زندگی خود به تشویق بیشتری نیاز دارید، برخی از توصیه‌های ارزشمند پرستار مراقبت تسکینی سابق، برونی وار را در نظر بگیرید. وار پس از سال‌ها پرستاری و صحبت با مردم در پایان زندگی خود، متوجه شد که یکی از بزرگترین افسوس‌های مردن در ارتباط نداشتن با دوستان قدیمی است. حسرت اصلی دیگر، به ویژه در میان بیماران مرد، آرزو می‌کردند تا کار زیادی نکرده بودند. بنابراین دفعه بعدی که فکر کردید آیا می‌خواهید از آن سفر ماهیگیری با دوستان قدیمی بگذرید تا آخر هفته را در آن پروژه کاری بگذرانید، به یاد داشته باشید که در روزهای آخر ممکن است به شدت پشیمان شوید.

برای کار دقیق‌تر، ساعات کمتری کار کنید.

کار و آب مشترکات زیادی با هم دارند. درست مثل اینکه برای زندگی به آب احتیاج داریم، اکثر ما نیز برای زندگی باید کار کنیم. آب و کار هر دو برای ما مفیدتر هستند که محدودیت‌هایی را برای آن‌ها ایجاد کنیم. آبی که از رودخانه پایین می‌رود مفید است. اما وقتی رودخانه کناره‌های خود را می‌ترکاند و طغیان می‌کند، مشکلاتی به بار می‌آورد. کار دقیقاً همان است. برای مفید بودن به محدودیت‌ها و محدودیت‌هایی نیاز دارد.

 

بسیاری از مربیان و معلمان حرفه‌ای به ما این پیام را می‌دهند که هفته کاری ما باید نامحدود باشد. آن‌ها به ما می‌گویند کار بیشتر به معنای بهره‌وری بیشتر است. اما این اشتباه است.

 

قانع نشده‌اید؟ در نظر بگیرید که تحقیقات نشان داده است که کار کردن در هر ساعت ۵۰ ساعت در هفته به صفر می‌رسد. کاملاً هیچ. مطالعات نشان داده است كه كارمندانی كه بیش از ۵۰ ساعت وقت صرف می‌كنند در این زمان اضافی هیچ كار مثمر ثمر انجام نمی‌دهند. نه تنها این، یک مطالعه جذاب نشان داد که کارفرمایان نمی‌توانند تفاوت بین کارگرانی را که هفته‌ای ۸۰ ساعت کار می‌کنند و کسانی که فقط وانمود می‌کنند ۸۰ ساعت در هفته کار می‌کنند، تشخیص دهند. موفقیت در زندگی

 

پس چرا در محدودیت‌ها بهتر کار می‌کنیم؟

 

هایت وقتی که هر روز ساعت ۶ عصر شروع به ترک دفتر کار خود و تعطیلات آخر هفته خود می‌کرد، جواب را پیدا کرد. در ابتدا، او نگران بود که نتواند در همه کارهایی که لازم است جا بیفتد. و او حق داشت – وقتی او خودش را اینگونه محدود کرد برخی از کارها انجام نشدند. اما نکته اینجاست: حتی اگر او هر هفته بیشتر کار می‌کرد، بعضی از کارها همچنان انجام نمی‌شدند. چرا؟ زیرا او به عنوان مدیرعامل، همیشه تقاضای بیشتری نسبت به ساعت‌های کاری روز خود داشت. از این نظر، این همه تفاوت ایجاد نکرد.

 

بعلاوه، وقتی دانست که فقط مقدار مشخصی وقت دارد و باید به کارهای اصلی خود بپردازد. وی بجای اینکه وقت خود را صرف کارهایی کند که مهم نبودند، بلافاصله دست به کارهایی شد که واقعاً مهم بودند. این زیبایی ایجاد محدودیت در هفته کاری شماست. دقیقاً مانند رودخانه‌ای که در مسیر درست هدایت می‌شود، محدودیت‌های کاری نیز شما را متمرکز نگه می‌دارند و اطمینان حاصل می‌کنند که در مسیر درست نیز پیش می‌روید.

تعادل کار و زندگی به معنای توزیع هدفمند وقت شما بین خواسته‌های رقابتی است.

چگونه می‌توانید به تعادل کار و زندگی برسید؟ شاید شما فکر می‌کنید این یک مفهوم افسانه‌ای است که هرگز به همان اندازه خیالی مانند دوران جوانی قابل دستیابی نیست. اما نویسندگان معتقدند که تعادل بین زندگی و زندگی واقعی است. و علاوه بر این، هرکسی می‌تواند آن را داشته باشد. شما فقط باید در مورد معنای تعادل واقعاً با خود شفاف باشید.

 

بیایید با بررسی اینکه تعادل کار و زندگی به چه معنا نیست، شروع کنیم. موفقیت در زندگی

 

این به معنای استراحت نیست. این ممکن است واضح به نظر برسد، اما غالباً وقتی افراد در مورد تمایل به تعادل صحبت می‌کنند، در مورد میزان استرس و فرسودگی خود صحبت می‌کنند. منظور این افراد واقعاً نیاز به استراحت است. استراحت مهم است، اما به دلایل مختلفی که در بخش بعدی در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اما وقتی نوبت به تعادل بهتر می‌رسد، استراحت آن چیزی نیست که شما نیاز دارید. این به این دلیل است که دستیابی به تعادل واقعی زندگی و زندگی کاری متوقف کردن نیست، بلکه این امکان را دارد که بیشتر و سریع‌تر از قبل پیش بروید.

 

آلبرت انیشتین، فیزیکدان مشهور، یک بار گفت که زندگی مانند دوچرخه‌سواری است – برای ادامه حرکت باید تعادل خود را حفظ کنید. این تشبیه ساده به معنای تعادل کار و زندگی می‌رسد. داشتن یک زندگی کاملاً کامل به معنای آن است که به طور مداوم هنگام حرکت، تنظیمات کوچکی انجام دهید تا بتوانید تمام حوزه‌های مختلف زندگی خود را در هوا حفظ کنید.

 

تعادل کار و زندگی به این معنا نیست که شما باید به هر قسمت از زندگی خود زمان مشخصی اختصاص دهید. در عوض، این مربوط به اختصاص زمان مناسب است.

 

سال‌هایی خواهد بود که فرصت‌های شغلی زیادی خواهید داشت که باید روی آن‌ها تمرکز کنید. در این زمان‌ها، ممکن است بیشتر روی دفتر کار تمرکز کنید. اما سال‌هایی نیز برای شما مناسب خواهد بود که وقت بیشتری را برای گذراندن در خانه اختصاص دهید. شاید مثلاً وقتی بچه‌های کوچکی دارید. با توجه به این مهم، مهم‌ترین چیز این است که در تعادل زندگی کاری و زندگی خود عمدی باشید. شما باید در مورد نحوه‌ی صرف وقت خود تصمیمات آگاهانه بگیرید. فقط به عادات خودکار نپردازید، انتظار دارید که تعادل به خودی خود اتفاق بیفتد. اگر این کار را انجام دهید، احتمالاً خواهید فهمید که کار را دنبال می‌کند. قبل از اینکه بفهمید، سال‌ها می‌گذرد و شما از خود می‌پرسید که چرا انتخاب نکرده‌اید تا وقت بیشتری را با افرادی که دوست‌شان دارید بگذرانید.

وقتی ساکن می‌مانید، خلاقیت شما وحشیانه عمل می‌کند.

الهام زمانی می‌تواند تأثیرگذار باشد که اصلاً انتظار آن را نداشته‌اید. در سال ۱۹۹۰، یک نویسنده جوان مسافری در قطار بین منچستر و لندن انگلیس بود. به دلیل بیماری او، قطار چهار ساعت طولانی به تأخیر افتاد. او از پنجره به بیرون خیره شده بود و هیچ کاری نمی‌توانست انجام دهد، و حتی بدون خودکار هم نمی‌توانست باشد. اما در آن ساعت‌ها اتفاق قابل توجهی افتاد.

 

ایده‌ای برای یک داستان به ذهن او خطور کرد و او وقت خود را صرف کشف نقاط داستان و شخصیت‌ها کرد. تا وقتی که به مقصد رسید، تمام ایده را آماده کرده بود. آن نویسنده جی کی رولینگ بود و داستان آن هری پاتر بود. این فقط نشان می‌دهد که مکث کردن در زندگی چقدر مهم است. موفقیت در زندگی

ر

اگر شما یک حرفه‌ای با قدرت بالا هستید، ممکن است ایده استراحت را دوست نداشته باشید، حتی اگر فقط برای چند ساعت باشد. به هر حال، چرا محل کار مدرن شما به سمت پیشرفت بی‌وقفه گرایش دارد و رسیدن به اهداف‌تان در شرایطی که کار نمی‌کنید، بسیار دشوار است.

 

اما آنچه ممکن است متوجه نشوید این است که مزایای مکث بسیار بیشتر از هزینه‌های کوتاه‌مدت بهره‌وری شماست.

 

هنگام استراحت، مغز شما خاموش نمی‌شود. در عوض، به سادگی به روشی متفاوت عمل می‌کند. ناخودآگاه، تمام چالش‌های شما را برطرف می‌کند و به راه‌حل‌های خلاقانه‌تری می‌رسد. مطمئناً ممکن است در هنگام مکث به چیزی مثل ذهن هری پاتر پرت نشوید. با این وجود، با پرسه زدن در ذهنیت خلاق، دیدگاه شما تغییر می‌کند و شما می‌توانید هنگام بازگشت به کار با چشمانی تازه به اهداف خود نگاه کنید.

 

اجازه بدهید ذهن‌تان به سادگی سرگردان شود، یا حتی تنبل به نظر برسد، اما در واقع این ابرقدرت شماست.

 

این بدان دلیل است که این از معدود کارهایی است که کارگران بشری همیشه قادر به انجام آن خواهند بود و رایانه‌ها قادر به انجام آن نیستند. وقتی رایانه را خاموش می‌کنید، خاموش می‌شود، اما وقتی کار را خاموش می‌کنید، تازه روشن می‌شوید. شما هنگام انجام سایر فعالیت‌های غیرمرتبط مانند آشپزی، باغبانی یا حتی دوش گرفتن ساده، ارتباطات خلاقانه برقرار می‌کنید و با ایده‌ها بازی می‌کنید. به این ترتیب، توانایی مکث مانعی برای بهره‌وری شما نیست. بلکه سلاح مخفی شما و روزنه‌ای است که تمام نبوغ انسانی شما از آن سرچشمه می‌گیرد.

خواب ضعیف برابر با عملکرد ضعیف‌تر است.

اگر به توصیه‌های مشاهیر مدرن گوش دهید، ممکن است این تصور را داشته باشید که خواب خیلی مهم نیست. شخصیت‌های عمومی مانند جک دورسی مدیر عامل توییتر و الون ماسک، کارآفرین، افتخار می‌کنند که فقط چند ساعت در شب می‌خوابند، تا بتوانند زمان صرف‌شده برای اهداف شغلی خود را به حداکثر برسانند. اما درست مثل افسانه ابر هفته‌نامه ۸۰ ساعته، افسانه مدیرعامل بیدار دائمی نیز به بررسی واقعیت نیاز دارد.

 

در زندگی شخصی و شغلی شما احتمالاً هیچ استراتژی بهتر از خواب بیشتر وجود ندارد. متأسفانه، بسیاری از آمریکایی‌ها به اندازه کافی در خواب نیستند. تحقیقات نشان می‌دهد که مردم در ایالات متحده کم‌خواب‌ترین در جهان غرب هستند. اما به هر حال چرا خواب اینقدر مهم است؟ موفقیت در زندگی

 

صرفه‌جویی در خواب نه تنها باعث کاهش ایمنی بدن می‌شود و شما را نسبت به افزایش وزن مستعد می‌کند، بلکه توانایی انجام کار را نیز کاهش می‌دهد.

 

کارگران کم‌خواب قضاوت ضعیف‌تری دارند و به احتمال زیاد از استراتژی‌های تجاری استفاده می‌کنند که ثابت‌نشده کار می‌کنند. از آن بدتر، به محض این که دچار کمبود خواب می‌شوید، اولین مهارتی که از دست می‌دهید توانایی درک این نکته است که در بالای بازی خود نیستید. بنابراین عملکرد ضعیفی دارید اما به دلیل خستگی زیاد حتی متوجه آن نخواهید شد! و این تمام نیست. وقتی خواب کافی ندارید، احتمال دارد که خود را با لحنی خصمانه یا منفی ابراز کنید و منجر به درگیری بین فردی بیشتر با افراد در محل کار شود. موفقیت در زندگی

 

بنابراین، با وجود همه خطرات کمبود خواب، چرا برخی از درخشان‌ترین و بهترین ذهن‌ها برای سوزاندن شمع در هر دو طرف تصمیم می‌گیرند؟ متأسفانه کمبود خواب معمولاً راهی مطمئن برای نشان دادن جایگاه بالای اجتماعی افراد است. بدون خواب رفتن به دیگران علامت می‌دهد که تقاضای شما زیاد است. و مسئولیت‌های زیادی دارید که دیگر وقت استراحت ندارید.

 

اگر می‌خواهید بیشتر بخوابید و عملکرد بهتری داشته باشید، سعی کنید ساعاتی قبل از خواب از محل کارتان خارج شوید. یکی از راه‌های تمرین این است که بعد از ساعت ۶ بعدازظهر تماس‌های کاری خود را متوقف کنید. به این ترتیب، با نگرانی در مورد هر چیزی که شخصی با شما تماس گرفته است، خطر از دست دادن خواب خوب را ندارید. یاد بگیرید که فعالیت‌هایی را که در وقت عصر آرامش شما را قطع می‌کنند، تشخیص دهید. و اطمینان حاصل کنید که برای مقابله با آن‌ها نقطه قطع مشخصی را تعیین کرده‌اید.

خلاصه نهایی

شما در خلاء کار نمی‌کنید. وقتی به دفتر می‌رسید، بقیه زندگی خود را با خود می‌آورید. و اگر آن زندگی بهم ریخته باشد، دیر یا زود، شغل شما نیز به هم خواهد ریخت. برای ایجاد موفقیت پایدار، باید از خود و روابط خود مراقبت کنید. اوقات فراغت را رقم بزنید. و یاد بگیرید که زندگی حرفه‌ای خود را محدود کنید تا به تمام زندگی شما تبدیل نشود.

مشق تغییر

شما همیشه نمی‌توانید موارد مهم را اندازه بگیرید.

 

افراد با موفقیت بالا دوست دارند عملکرد خود را با دیگران مقایسه کنند تا ببینند چگونه اندازه‌گیری می‌شوند. با این گفته، برخی از معنی‌دارترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید به سادگی قابل اندازه‌گیری نیست. هیچ معیار عملکردی برای لذت بردن از یک سرگرمی، یا دوست داشتن فرزندان، یا نشستن با دوستان و لذت بردن از شام خانوادگی وجود ندارد. در واقع، این فعالیت‌ها به هیچ وجه منجر به موفقیت نمی‌شوند. اما حتی در این صورت، آن‌ها فوق‌العاده مهم هستند. بنابراین دفعه‌ی بعدی که تعجب کردید چگونه می‌توانید روز را با «پیروزی» بگذرانید. از خود بپرسید که در عوض چگونه ممکن است روز را به طور معناداری سپری کنید. موفقیت در زندگی

 

شما می‌توانید این کتاب را از سایت آمازون تهیه کنید.

 

[newsletter_signup_form id=1]

امتیاز به این مطلب

4.9/5 - (8 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
موفقیت در زندگی
مدیریت استرس با بازتنظیم ذهن و بدناطلاعات بیشتر
+