1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. موفقیت در زندگی و پیروزی در کار

موفقیت در زندگی و پیروزی در کار

موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی و پیروزی در کار

4.9/5 - (9 امتیاز)

۵ اصل برای رهایی از کار زیاد

موفقیت در زندگی و پیروزی در کار (۲۰۲۱) کتابی‌ست که مشکلات موجود در فرهنگ کار طولانی‌مدت ما را کشف می‌کند. این خلاصه‌کتاب بیان می‌کند که چگونه افراد حرفه‌ای می‌توانند زندگی شخصی‌شان را بازپس بگیرند و تعادل کار و زندگی را به دست آورند.

 

مایکل هایت نویسنده و بنیانگذار و رئیس شرکت مایکل هایت و کمپانی، یک شرکت توسعه رهبری‌ست. وی پیش از این مدیرعامل انتشارات توماس نلسون بود. و کارهای وی در وال‌استریت‌ژورنال، فوربس و کمپانی فست مطرح شده‌ست. مگان هیات میلر، دخترش، مدیر ارشد اجرایی شرکت مایکل هایت و کمپانی‌ست. او هم‌چنین یکی از بزرگترین پادکست‌های محبوب پیش به‌سوی پیروزی‌ست.

این کتاب چه‌چیزی برای من دارد؟ با کم‌کاری بیشتر باش!

آیا کار زندگی شما را در دست گرفته‌ست؟ آیا شما به سختی آخرین باری به یاد می‌آورید که زود از مطب خارج شده‌اید و یا خواب خوبی داشته‌اید؟ اگر به نظر آشنا می‌رسد، شما بیش از حد کار می‌کنید. و به زندگی و حرفه‌تان آسیب می‌زنید.

 

این نقطه جایی‌ست که این خلاصه‌کتاب وارد می‌شود. شما خطرات کار طولانی را کشف خواهید کرد و هزینه‌های پنهان برای سلامتی، خانواده و بهره‌وری‌تان را کشف خواهید کرد. هم‌چنین خواهید فهمید که چگونه می‌توانید زندگی شخصی‌تان را بازیابی کنید. و خودتان را برای پیروزی در دفتر و خانه تنظیم کنید. از خواب تا ازدواج تا تعطیلات، بخش‌های مختلف این خلاصه‌کتاب لذت‌ها و مزایای داشتن یک زندگی کاملاً متعادل را نشان می‌دهد. موفقیت در زندگی

نگذارید تمام زندگی شما حول کار باشد.

مایکل هایت صبر نکرد تا خبر خوب را به همسرش اعلام کند. اوایل آن روز، رئیس او پاداشی را به او داده بود که دو برابر حقوق سالانه او بود. این پاداش نشان‌دهنده موفقیت، امنیت و یک پشت‌گرمی برای اوست. اما در کمال تعجب و خوشحالی هایت، همسرش چنین دیدی نداشت.

 

وقتی او از پاداش‌ش مطلع شد، گریه کرد. او به جای خوشحالی به او توضیح داد که نزدیک نقطه شکست‌ست. او گفت که احساس می‌کند مادری تنهاست که پنج بچه‌ش را به تنهایی بزرگ می‌کند، و چیزی درباره زندگی آنها باید تغییر کند. هایت شوکه شد. بدون اینکه متوجه شود، او در دام خطرناک کار زیاد افتاده‌ست.

 

هایت به خودش گفت که همیشه باید سر کار و مشغول باشد، که خواب اتلاف وقت ارزشمندست. او فکر می‌کرد چیزی به نام تعادل کار و زندگی وجود ندارد. تا بتواند به تمام توانایی‌هایش جامه عمل بپوشاند. موفقیت در زندگی

 

میلیون‌ها آمریکایی دقیقاً همان کار را می‌کنند. آنها ساعات بسیار طولانی کار می‌کنند و سلامتی و خانواده آنها از هم پاشیده‌ست. این آمارهای نگران‌کننده را در نظر بگیرید. افرادی که بیش از ۵۵ ساعت در هفته کار می‌کنند. ۳۳ درصد بیشتر دچار سکته مغزی می‌شوند. و ۱۳ درصد بیشتر از کسانی که ۴۰ ساعت یا کمتر کار می‌کنند دچار حمله قلبی می‌شوند. چه اینکه، مدیران اجرایی و کارآفرینان بسیار بیشتر از بقیه مردم طلاق می‌گیرند. چرا؟ اولین و مهم‌ترین دلیل شکست ازدواج آنها اینکه آنها وقت کافی را به زندگی خانوادگی‌شان اختصاص نمی‌دهند.

موفقیت را در کار می‌بینیم

با همه این آمارهای نگران‌کننده، چرا افراد با موفقیت بالا بیشتر در محل کار حاضر می‌شوند؟

 

خُب، وقتی افرادی که بیش از حد کار می‌کنند زندگی خودشان را در خارج از کار از هم می‌پاشند، پاسخ آنها اغلب کار حتی بیشترست. هایت این پدیده را مغایرت هوستل می‌نامد. این ممکن‌ست ضدیت به نظر برسد، اما افراد موفق بسیار عادت دارند که سخت‌کوشی راه‌حل اصلی‌شان باشند، آنها فکر می‌کنند اگر فقط بتوانند تلاش‌شان را دو برابر کنند، به نوعی می‌توانند فشار و اصطکاک شخصی‌شان را کنار بگذارند زندگی و اوضاع بهتر خواهد شد. اما پاسخ کار زیاد هرگز کار بیشتر نیست.

 

خوشبختانه، همانطورکه در بخش زیر یاد خواهید گرفت، یک راه‌حل واقعی برای معمای تعادل کار و زندگی وجود دارد.

محل کار مدرن می‌تواند اعتیادآور باشد.

در قرن بیستم، متخصصان پیش‌بینی می‌کردند که تا ۲۰۰۰، بشریت کمتر کار می‌کند، نه بیشتر. با ظهور قدرت محاسباتی و ارتباط سریع‌تر، فرض بر این بود که ما فقط دو یا سه روز در هفته کار می‌کنیم. به نظر کارشناسان، سؤال اصلی اینکه وقتی مجبور به کار زیاد نیستیم، با مقدار زیادی از وقت آزادمان چه کنیم؟ اما احتمالاً شما فقط باید به زندگی امروزتان نگاه کنید تا ببینید این پیش‌بینی‌ها چقدر اشتباه بوده‌ست.

 

همانطورکه مشخص شد، فناوری مدرن کار بیشتری به ما داده‌ست، نه کمتر. تلفن‌های هوشمند به طور متوسط ​​یازده ساعت به هفته کاری معمولی حرفه‌ای اضافه کرده‌اند، به این معنی که بسیاری از متخصصان اکنون حدود ۸۰ ساعت در هفته را به کار مشغولند.

 

اما ما نمی‌توانیم كاملاً فناوری را مسئول كار زیاد بدانیم. دلیل تعجب‌آور دیگری نیز وجود دارد که چرا محل کار مدرن ما را به میز کارمان چسبانده‌ست. موفقیت در زندگی

فناوری مدرن کار بیشتری به ما داده‌

واقعیت اینکه بسیاری از کارهایی که مردم این روزها انجام می‌دهند سرگرم‌کننده‌ست! اگر شما یک فرد حرفه‌ای موفق هستید، پس احتمالاً کارهای روزمره کاری شما چالش‌برانگیز، انگیزاننده و احساسی هستند. هنگامی‌که به یک موقعیت شغلی رسیدید، بسیاری از کارهای خسته‌کننده و اداری مرتبط با کارتان را کنار می‌گذارید. و بیشتر وقت‌تان را صرف حل مشکلات مسخره می‌کنید. وقتی چیزی سرگرم‌کننده می‌یابید، صرف وقت زیاد برای آن وسوسه‌انگیزست.

 

اما آیا زندگی شخصی شما نباید به همان اندازه سرگرم‌کننده و انگیزاننده باشد؟ خُب، شاید اینطور نباشد. واقعیت اینکه زندگی شخصی و روابط شما به گونه‌ای پیچیده‌ست که زندگی کاری شما پیچیده نیست. وقتی در دفتر هستید، رئیس شما وظایف مشخصی را برای شما تعیین کرده‌ست که باید آنها را انجام دهید. این کارها یک نقطه پایان مشخص دارند و وقتی کار را تمام کردید، بازخورد مثبت و اعتبارسنجی برای یک کار خوب دریافت می‌کنید. اما در خانه، اوضاع کمی متفاوت‌ست.

 

کارهای معمولی در خانه، مانند لباس‌شویی، آشپزی یا خواباندن کودکان، ممکن‌ست احساس انگیزانندگی نداشته باشند. هم‌چنین درک آنچه در روابط شخصی ما از ما خواسته می‌شود دشوارتر از روابط کاری ماست. و بازخورد مثبت ممکن‌ست چندان در دسترس نباشد. بنابراین بسیاری از متخصصان به جای اینکه به‌موقع از محل کارشان بیرون بیایند، ماندن در پشت میز کارشان را راضی‌کننده‌تر می‌دانند. و در نتیجه در زندگی شخصی و خانواده‌های‌شان رنج می‌برند.

بهزیستی و روابط‌تان را در اولویت قرار دهید.

هنگامی‌که شما یک حرفه‌ای با قدرت بالا هستید، به راحتی می‌توانید تعادل زندگی و زندگی‌تان را از بین ببرید. هر هفته فقط ۱۶۸ ساعت وجود دارد و قبل از اینکه بدانید، در وقت شخصی‌تان غرق می‌شوید تا بیشتر به اهداف حرفه‌ای‌تان برسید. خوشبختانه راهی وجود دارد که اطمینان حاصل کنید تا از زندگی شخصی‌تان به طور کامل غافل نشوید. همه اینها به روشن بودن اولویت‌های غیر قابل بحث شما برمی‌گردد.

 

مهم نیست که چه‌کسی هستید، یا برنامه کاری شما چقدر بسته‌ست. چند مورد غیر قابل مذاکره وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنید.

مراقبت از خویشتن

اولین مورد غیر قابل بحث مراقبت از خودست. موفقیت در زندگی

 

مراقبت از خویش به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به بهبود زندگی شخصی شما کمک می‌کند. فعالیت‌هایی مانند داشتن رژیم غذایی سالم، خواب کافی یا ورزش منظم. وقت گذاشتن برای برقراری ارتباط با افرادی که دوست دارید یا تمرکز بر سرگرمی مورد علاقه‌تان نیز از دیگر روش‌های مراقبت از خودتان‌ست. مراقبت از خویش بسیار مهم‌ست. زیرا شما مخرج مشترک در هر جنبه از زندگی‌تان هستید. اگر در بهترین نقطه خودتان کار نمی‌کنید، شغل یا خانواده‌تان نیز نمی‌توانند.

روابط

دومین مورد غیر قابل بحث روابط شماست.

 

به عنوان مثال، مگان هایت میلر این مسئله را مطرح می‌کند که وی پنج روز در هفته با فرزندان‌ش یک شام خانوادگی بخورند. او هم‌چنین این موضوع را بحث می‌کند که هفته‌ای یک بار با شوهرش قرار ملاقات می‌گذارد و هر یکشنبه به کلیسا می‌رود.

 

بسیاری از متخصصان بیش از حد روابط کاری خودشان را در اولویت قرار می‌دهند‌، و فقط روابط کاری‌شان را دارند. آنها اجازه می‌دهند ارتباطات شخصی آنها کنار کار اتفاق بیفتد. و اگرچه این وسوسه‌انگیزست، اما سالم نیست. بالاخره شغل تغییر می‌کند. وقتی این کار را می‌کنند، بسیاری از افراد متوجه می‌شوند که زندگی اجتماعی آنها یک شبه از بین رفته‌ست.

 

اگر برای برقراری ارتباط با افراد زندگی خودتان به تشویق بیشتری نیاز دارید، برخی از توصیه‌های ارزشمند پرستار مراقبت تسکینی سابق، برونی وار را در نظر بگیرید. وار پس از سال‌ها پرستاری و صحبت با مردم در پایان زندگی خودش، متوجه شد که یکی از بزرگترین افسوس‌های مردن در ارتباط نداشتن با دوستان قدیمی‌ست. حسرت اصلی دیگر، به‌ویژه در میان بیماران مرد، آرزو می‌کردند تا کار زیادی نکرده بودند. بنابراین دفعه بعدی که فکر کردید آیا می‌خواهید از آن سفر ماهی‌گیری با دوستان قدیمی بگذرید تا آخر هفته را در آن پروژه کاری بگذرانید، به یاد داشته باشید که در روزهای آخر ممکن‌ست به شدت پشیمان شوید.

برای کار دقیق‌تر، ساعات کمتری کار کنید.

کار و آب مشترکات زیادی با هم دارند. درست مثل اینکه برای زندگی به آب احتیاج داریم، اکثر ما نیز برای زندگی باید کار کنیم. آب و کار هر دو برای ما مفیدتر هستند که محدودیت‌هایی را برای آنها ایجاد کنیم. آبی که از رودخانه پایین می‌رود مفیدست. اما وقتی رودخانه کناره‌های خودش را می‌ترکاند و طغیان می‌کند، مشکلاتی به بار می‌آورد. کار دقیقاً همان‌ست. برای مفید بودن به محدودیت‌ها و محدودیت‌هایی نیاز دارد.

 

بسیاری از مربیان و معلمان حرفه‌ای به ما این پیام را می‌دهند که هفته کاری ما باید نامحدود باشد. آنها به ما می‌گویند کار بیشتر به معنای بهره‌وری بیشترست. اما این اشتباه‌ست.

 

قانع نشده‌اید؟ در نظر بگیرید که تحقیقات نشان داده‌ست که کار کردن در هر ساعت ۵۰ ساعت در هفته به صفر می‌رسد. کاملاً هیچ. مطالعات نشان داده‌ست كه كارمندانی كه بیش از ۵۰ ساعت وقت صرف می‌كنند در این زمان اضافی هیچ كار مثمر ثمری انجام نمی‌دهند. نه تنها این، یک مطالعه جذاب نشان داد که کارفرمایان نمی‌توانند تفاوت بین کارمندانی را که هفته‌ای ۸۰ ساعت کار می‌کنند. و کسانی که فقط وانمود می‌کنند ۸۰ ساعت در هفته کار می‌کنند، تشخیص دهند. موفقیت در زندگی

چرا در محدودیت‌ها بهتر کار می‌کنیم

هایت وقتی که هر روز ساعت ۶ عصر شروع به ترک دفتر کارش و تعطیلات آخر هفته‌ش می‌کرد، جواب را پیدا کرد. در ابتدا، او نگران بود که نتواند در همه کارهایی که لازم‌ست جا بیفتد. و او حق داشت – وقتی او خودش را اینگونه محدود کرد برخی از کارها انجام نشدند. اما نکته اینجاست: حتی اگر او هر هفته بیشتر کار می‌کرد، بعضی از کارها هم‌چنان انجام نمی‌شدند. چرا؟ زیرا او به عنوان مدیرعامل، همیشه تقاضای بیشتری نسبت به ساعت‌های کاری روزش داشت. از این نظر، این همه تفاوت ایجاد نکرد.

 

بعلاوه، وقتی دانست که فقط مقدار مشخصی وقت دارد و باید به کارهای اصلی‌ش بپردازد. وی بجای اینکه وقت‌ش را صرف کارهایی کند که مهم نبودند، بلافاصله دست به کارهایی شد که واقعاً مهم بودند. این زیبایی ایجاد محدودیت در هفته کاری شماست. دقیقاً مانند رودخانه‌ای که در مسیر درست هدایت می‌شود، محدودیت‌های کاری نیز شما را متمرکز نگه می‌دارند. و اطمینان حاصل می‌کنند که در مسیر درست نیز پیش می‌روید.

تعادل کار و زندگی به معنای توزیع هدفمند وقت شما بین خواسته‌های رقابتی‌ست.

چگونه می‌توانید به تعادل کار و زندگی برسید؟ شاید شما فکر می‌کنید این یک مفهوم افسانه‌ای‌ست که هرگز به همان اندازه خیالی مانند دوران جوانی قابل دستیابی نیست. اما نویسندگان معتقدند که تعادل بین زندگی و زندگی واقعی‌ست. و علاوه بر این، هرکسی می‌تواند آن را داشته باشد. شما فقط باید درباره معنای تعادل واقعاً با خودتان شفاف باشید.

 

بیایید با بررسی اینکه تعادل کار و زندگی به چه معنا نیست، شروع کنیم. موفقیت در زندگی

 

این به معنای استراحت نیست. ممکن‌ست واضح به نظر برسد، اما غالباً وقتی افراد درباره تمایل به تعادل صحبت می‌کنند، درباره میزان استرس و فرسودگی‌شان صحبت می‌کنند. منظور این افراد واقعاً نیاز به استراحت‌ست. استراحت مهم‌ست، اما به دلایل مختلفی که در بخش بعدی درباره آنها صحبت خواهیم کرد. اما وقتی نوبت به تعادل بهتر می‌رسد، استراحت آن چیزی نیست که شما نیاز دارید. به این دلیل که دستیابی به تعادل واقعی زندگی و زندگی کاری متوقف کردن نیست. بلکه این امکان را دارد که بیشتر و سریع‌تر از قبل پیش بروید.

زندگی مانند دوچرخه‌سواری

آلبرت انیشتین، فیزیکدان مشهور، یک بار گفت که زندگی مانند دوچرخه‌سواری‌ست. برای ادامه حرکت باید تعادل خودتان را حفظ کنید. این تشبیه ساده به معنای تعادل کار و زندگی می‌رسد. داشتن یک زندگی کاملاً کامل به معنای آن‌ست که به طور مداوم هنگام حرکت، تنظیمات کوچکی انجام دهید تا بتوانید تمام حوزه‌های مختلف زندگی خودتان را در هوا حفظ کنید.

 

تعادل کار و زندگی به این معنا نیست که شما باید به هر قسمت از زندگی خودتان زمان مشخصی اختصاص دهید. در عوض، این مربوط به اختصاص زمان مناسب‌ست.

 

سال‌هایی خواهد بود که فرصت‌های شغلی زیادی خواهید داشت که باید روی آنها تمرکز کنید. در این زمان‌ها، ممکن‌ست بیشتر روی دفتر کار تمرکز کنید. اما سال‌هایی نیز برای شما مناسب خواهد بود که وقت بیشتری را برای گذراندن در خانه اختصاص دهید. شاید مثلاً وقتی بچه‌های کوچکی دارید. با توجه به این مهم، مهم‌ترین چیز اینکه در تعادل زندگی کاری و زندگی خودتان طبیعی باشید. شما باید درباره نحوه صرف وقت‌تان تصمیمات آگاهانه بگیرید. فقط به عادات خودکار نپردازید، انتظار دارید که تعادل به‌خودی‌خود اتفاق بیفتد. اگر این کار را انجام دهید، احتمالاً خواهید فهمید که کار را دنبال می‌کند. قبل از اینکه بفهمید، سال‌ها می‌گذرد و شما از خودتان می‌پرسید که چرا انتخاب نکرده‌اید تا وقت بیشتری را با افرادی که دوست‌شان دارید بگذرانید.

وقتی ساکن می‌مانید، خلاقیت شما وحشیانه عمل می‌کند.

الهام زمانی می‌تواند تأثیرگذار باشد که اصلاً انتظار آن را نداشته‌اید. در ۱۹۹۰، یک نویسنده جوان مسافری در قطار بین منچستر و لندن انگلیس بود. به دلیل بیماری او، قطار چهار ساعت طولانی به تأخیر افتاد. او از پنجره به بیرون خیره شده بود. و هیچ‌کاری نمی‌توانست انجام دهد. و حتی بدون خودکار هم نمی‌توانست باشد. اما در آن ساعت‌ها اتفاق قابل توجهی افتاد.

 

ایده‌ای برای یک داستان به ذهن او خطور کرد و او وقت‌ش را صرف کشف نقاط داستان و شخصیت‌ها کرد. تا وقتی که به مقصد رسید، تمام ایده را آماده کرده بود. آن نویسنده جی‌کی رولینگ بود و داستان آن هری پاتر بود. این فقط نشان می‌دهد که مکث در زندگی چقدر مهم‌ست. موفقیت در زندگی

 

اگر شما یک حرفه‌ای با قدرت بالا هستید، ممکن‌ست ایده استراحت را دوست نداشته باشید، حتی اگر فقط برای چند ساعت باشد. به هر حال، چرا محل کار مدرن شما به سمت پیشرفت بی‌وقفه گرایش دارد. و رسیدن به اهداف‌تان در شرایطی که کار نمی‌کنید، بسیار دشوارست.

 

اما آنچه ممکن‌ست متوجه نشوید اینکه مزایای مکث بسیار بیشتر از هزینه‌های کوتاه‌مدت بهره‌وری شماست.

هنگام استراحت، مغزتان خاموش نمی‌شود

هنگام استراحت، مغزتان خاموش نمی‌شود. در عوض، به سادگی به روشی متفاوت عمل می‌کند. ناخودآگاه، تمام چالش‌های شما را برطرف می‌کند و به راه‌حل‌های خلاقانه‌تری می‌رسد. مطمئناً ممکن‌ست در هنگام مکث به چیزی مثل ذهن هری پاتر پرت نشوید. با این وجود، با پرسه‌زدن در ذهنیت خلاق، دیدگاه‌تان تغییر می‌کند. و شما می‌توانید هنگام بازگشت به کار با چشمانی تازه به اهداف‌تان نگاه کنید.

 

اجازه بدهید ذهن‌تان به‌سادگی سرگردان شود، یا حتی تنبل به نظر برسد، اما در واقع این ابرقدرت شماست.

 

بدان دلیل که این از معدود کارهایی‌ست که کارگران بشری همیشه قادر به انجام آن خواهند بود و رایانه‌ها قادر به انجام آن نیستند. وقتی رایانه را خاموش می‌کنید، خاموش می‌شود، اما وقتی کار را خاموش می‌کنید، تازه روشن می‌شوید. شما هنگام انجام سایر فعالیت‌های غیرمرتبط مانند آشپزی، باغبانی یا حتی دوش گرفتن ساده، ارتباطات خلاقانه برقرار می‌کنید و با ایده‌ها بازی می‌کنید. به این ترتیب، توانایی مکث مانعی برای بهره‌وری شما نیست. بلکه سلاح مخفی شما و روزنه‌ای‌ست که تمام نبوغ انسانی شما از آن سرچشمه می‌گیرد.

خواب ضعیف برابر با عملکرد ضعیف‌ترست.

اگر به توصیه‌های مشاهیر مدرن گوش دهید، ممکن‌ست این تصور را داشته باشید که خواب خیلی مهم نیست. شخصیت‌های عمومی مانند جک دورسی مدیر عامل توییتر و الون ماسک، کارآفرین، افتخار می‌کنند که فقط چند ساعت در شب می‌خوابند، تا بتوانند زمان صرف‌شده برای اهداف شغلی‌شان را به حداکثر برسانند. اما درست مثل افسانه ابر هفته‌نامه ۸۰ ساعته، افسانه مدیرعامل بیدار دائمی نیز به بررسی واقعیت نیاز دارد.

 

در زندگی شخصی و شغلی شما احتمالاً هیچ استراتژی بهتر از خواب بیشتر وجود ندارد. متأسفانه، بسیاری از آمریکایی‌ها به اندازه کافی در خواب نیستند. تحقیقات نشان می‌دهد که مردم در ایالات متحده کم‌خواب‌ترین در جهان غرب هستند. اما به هر حال چرا خواب اینقدر مهم‌ست؟ موفقیت در زندگی

کمبود خواب

صرفه‌جویی در خواب نه‌تنها باعث کاهش ایمنی بدن می‌شود و شما را نسبت به افزایش وزن مستعد می‌کند. بلکه توانایی انجام کار را نیز کاهش می‌دهد.

 

کارگران کم‌خواب قضاوت ضعیف‌تری دارند و به احتمال زیاد از استراتژی‌های تجاری استفاده می‌کنند که ثابت‌نشده کار می‌کنند. از آن بدتر، به محض اینکه دچار کمبود خواب می‌شوید، اولین مهارتی که از دست می‌دهید توانایی درک این نکته که در بالای بازی خودتان نیستید. بنابراین عملکرد ضعیفی دارید اما به دلیل خستگی زیاد حتی متوجه آن نخواهید شد! و این تمام نیست. وقتی خواب کافی ندارید، احتمال دارد که خود را با لحنی خصمانه یا منفی ابراز کنید. و منجر به درگیری بین فردی بیشتر با افراد در محل کار شود. موفقیت در زندگی

 

بنابراین، با وجود همه خطرات کمبود خواب، چرا برخی از درخشان‌ترین و بهترین ذهن‌ها برای سوزاندن شمع در هر دو طرف تصمیم می‌گیرند؟ متأسفانه کمبود خواب معمولاً راهی مطمئن برای نشان‌دادن جایگاه بالای اجتماعی افرادست. بدون خواب رفتن به دیگران علامت می‌دهد که تقاضای شما زیادست. و مسئولیت‌های زیادی دارید که دیگر وقت استراحت ندارید.

 

اگر می‌خواهید بیشتر بخوابید و عملکرد بهتری داشته باشید، سعی کنید ساعاتی قبل از خواب از محل کارتان خارج شوید. یکی از راه‌های تمرین اینکه بعد از ساعت ۶ بعدازظهر تماس‌های کاری خودتان را متوقف کنید. به این ترتیب، با نگرانی درباره هر چیزی که شخصی با شما تماس گرفته‌ست، خطر از دست‌دادن خواب خوب را ندارید. یاد بگیرید که فعالیت‌هایی را که در وقت عصر آرامش شما را قطع می‌کنند، تشخیص دهید. و اطمینان حاصل کنید که برای مقابله با آنها نقطه قطع مشخصی را تعیین کرده‌اید. موفقیت در زندگی

خلاصه نهایی

شما در خلاء کار نمی‌کنید. وقتی به دفتر می‌رسید، بقیه زندگی‌تان را با خودتان می‌آورید. و اگر آن زندگی بهم ریخته باشد، دیر یا زود، شغل شما نیز به هم خواهد ریخت. برای ایجاد موفقیت پایدار، باید از خودتان و روابط‌تان مراقبت کنید. اوقات فراغت را رقم بزنید. و یاد بگیرید که زندگی حرفه‌ای‌تان را محدود کنید تا به تمام زندگی شما تبدیل نشود.

مشق تغییر

شما همیشه نمی‌توانید موارد مهم را اندازه بگیرید.

 

افراد با موفقیت بالا دوست دارند عملکردتان را با دیگران مقایسه کنند تا ببینند چگونه اندازه‌گیری می‌شوند. با این گفته، برخی از معنی‌دارترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید به سادگی قابل اندازه‌گیری نیست. هیچ معیار عملکردی برای لذت‌بردن از یک سرگرمی، یا دوست داشتن فرزندان، یا نشستن با دوستان و لذت بردن از شام خانوادگی وجود ندارد. در واقع، این فعالیت‌ها به هیچ وجه منجر به موفقیت نمی‌شوند. اما حتی در این صورت، آنها فوق‌العاده مهم هستند. بنابراین دفعه بعدی که تعجب کردید چگونه می‌توانید روز را با «پیروزی» بگذرانید. از خودتان بپرسید که در عوض چگونه ممکن‌ست روز را به طور معناداری سپری کنید. موفقیت در زندگی

 

شما می‌توانید این کتاب را از انتشارات چیتگرها تهیه کنید.

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

4.9/5 - (9 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
موفقیت در زندگی
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+