1. خانه
  2. مقالات
  3. رشد
  4. هنر دورهمی

هنر دورهمی

هنر دورهمی

هنر دورهمی

5/5 - (3 امتیاز)

چگونه دور هم جمع می‌شویم و چرا دورهمی مهم است

هنر دورهمی (کتابی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است)، استدلال می‌کند که گردهمایی‌های زندگی ما – از جلسات کاری تا مهمانی‌های شبانه – بسیار کم‌ارزش، معمولی و بی‌هدف است. نویسنده یک رویکرد جدید و جسورانه را برای دورهمی تعیین می‌کند که بر تمایز، هدف و ارتباط واقعی انسانی متمرکز است. و نشان می‌دهد که چگونه گام‌های ساده می‌تواند هر اجتماعی از افراد را تقویت کند.

 

پریا پارکر یک مجری است که با مدیران شرکت‌ها، فعالان، مربیان و افراد دیگر برای ایجاد اجتماعات تحول‌آفرین کار می‌کند. پارکر که در زمینه حل و فصل اختلافات آموزش دیده است، در زمینه روند صلح در خاورمیانه، آفریقا و هند کار کرده است. وی یکی از اعضای شورای رهبری مدل‌های جدید مجمع اقتصادی جهانی بوده است و سخنرانی‌های تدکس [TEDx] وی در مورد دورهمی بیش از دو میلیون بار مشاهده شده است.

 

 

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ هنر دورهمی را به خوبی یاد بگیرید.

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه چیزی یک جمع خوب را ایجاد می‌کند؟ ما قسمت عمده‌ای از زندگی خود را با جمع می‌گذرانیم، از صبح روز شنبه تیم کاری تا کوکتل‌های جمعه‌شب، گروه‌های کتاب‌خوابی و جلسات هیئت‌مدیره. اما تعداد کمی از ما واقعاً وقت می‌گذاریم تا موادی را در نظر بگیریم که در یک گردهمایی موفق، معنی‌دار یا هیجان‌انگیز برگزار می‌شود.

 

و وقتی سعی می‌کنیم برنامه‌ریزی کنیم، تمرکز خود را روی موارد عملی معطوف می‌کنیم. ما به دنبال شبکه پینترست [Pinterest] برای عکس‌های تزئینی هستیم، یا وقت خود را صرف تدارکات مربوط به یک رویداد تجاری می‌کنیم. به ندرت تأمل می‌کنیم تا به هدف عمیق‌تری فکر کنیم که در پشت جمع ما قرار دارد، فرای چگونگی ارتباط افراد با یکدیگر قرار بگیریم و نحوه طراحی اجتماعات را به گونه‌ای ترغیب کنیم که باعث ایجاد ارتباطات بهتر انسانی شود.

 

این خلاصه‌کتاب پادزهر مناسبی برای اجتماعات کم‌اثر و کسل‌کننده است. اگر تا به حال احساس کرده‌اید که مهمانی شام شما در حین تهیه شیرینی کمی انرژی از دست داده یا جلسات استراتژی شرکتی شما می‌تواند بیشتر متمرکز باشد، در اینجا می‌توانید بفهمید که چگونه همه چیز را بررسی کنید. هنر دورهمی

 

در این خلاصه‌کتاب، یاد خواهید گرفت

 

  • چرا عبور از افراد بیرون از فهرست دعوت گاهی می‌تواند کلید یک جمع موفقیت‌آمیز باشد؛
  • چرا اجازه ندهید مهمانان برای خودشان یک نوشیدنی بریزند ممکن است کلید یک مهمانی سرگرم‌کننده باشد؛ و
  • چگونه می‌توانید یک جلسه را به طرز جادویی پایان دهید.

گردهمایی‌ها برای تجربه انسانی مهم هستند، اما اغلب اوقات ما زیاد به آن‌ها توجه نمی‌کنیم.

ما زندگی خود را در جمع می‌گذرانیم – ابتدا در خانواده، بعد دوستان، در گروه‌های بازی و در مدارس. سپس، با زندگی بزرگسالان، عروسی، جلسات تجاری، گردهمایی کلاس‌ها و مهمانی‌های شام برگزار می‌شود. و با پایان یافتن زندگی ما، خانواده‌ها و عزیزان‌مان در مراسم تشییع جنازه ما جمع می‌شوند.

 

گردهمایی‌ها بخش عظیمی از زندگی است و بخشی از تجربیات بشری است. اما زمانی که ما در آن‌ها می‌گذرانیم غالباً خسته‌کننده و غیر الهام‌بخش است. هنر دورهمی

 

در محل کار، ما درباره کنفرانس‌ها و جلسات غر می‌زنیم. دانکن گرین، متخصص توسعه بین‌الملل، وقتی در مقاله ۲۰۱۶ خود در گاردین درباره دیدگاه‌های خود درباره کنفرانس‌ها نوشت، برای بسیاری از ما صحبت کرد. وی گفت، با چند مورد استثناء، حال و هوای معمول او در کنفرانس‌ها بی‌حوصلگی، ناامیدی و خشم است. و یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۵ که در گزارش کار ایالت سازمانی ارائه شد، نشان داد که کارمندان، جلسات بی‌فایده را مانع اصلی خودشان برای انجام کار ذکر می‌کنند.

 

اجتماعات غیرحرفه‌ای نیز به طور فزاینده‌تر ناامیدکننده هستند. از آنجا که مذهب سنتی کمتر و کمتر مورد توجه جوانان قرار می‌گیرد، اجتماعات ساخته شده در اطراف جوامع کلیسایی رو به زوال است. اما به نظر می‌رسد که ما حتی از زمانی که با دوستان می‌گذرانیم خوشحال نیستیم. مطالعه ۲۰۱۳ در مورد وضعیت دوستی در آمریکا نشان داد که ۷۵ درصد افراد از روابط خود ناراضی هستند.

 

با توجه به این وضعیت، ممکن است فکر کنید افراد بیشتری وقت می‌گذارند و به نحوه تغییر اوضاع فکر می‌کنند. اما در عوض، ما همان روش را ادامه می‌دهیم. هنر دورهمی

 

به ندرت می‌توان به یک کنفرانس یا مهمانی رفت و متوجه شد که برگزارکنندگان این رویداد به طور جدی فکر کرده‌اند که چگونه مهمانان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و از این گردهمایی چیز معناداری می‌گیرند. این شاید به این دلیل است که وقتی به دنبال مشاوره برای میزبانی هستیم، تمرکز ما روی فعالیت‌ها است. آنچه اساساً یک چالش انسانی است – چگونه می‌توانیم افراد را به روشی معنادار، جالب یا قابل تأمل جمع کرد – به یک چارچوب خشک و بی‌روح تبدیل می‌شود. ما بیشتر از آنچه در مورد افراد و ارتباطات انسانی فکر کنیم، بر پاورپوینت‌ها، تجهیزات ارائه، تزئینات میز و انتخاب منو تمرکز می‌کنیم.

 

اما خبر خوب این است که مراحلی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که مجالس شما واقعاً کارساز هستند. و هرکسی می‌تواند آن‌ها را دنبال کند. نیازی نیست که برای برپایی رویداد خود برون‌گرا باشید و یا خانه یا مکانی فانتزی داشته باشید. شما فقط باید ادامه مطلب را بخوانید.

تعهد به یک هدف مشخص برای جمع شدن، اولین قدم برای بزرگ شدن آن است.

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا از طریق رویدادهایی مانند جلسات سه ماهه هیئت مدیره، سخنرانی‌ها و جشن‌های جمع‌آوری کمک مالی خیرخواهانه، به روشی که جمع می‌شوید جمع می‌شوید؟

 

اگر چنین می‌کردید  ممکن است متوجه شوید که بیش از حد بسیاری از اجتماعات ما به جای پرداختن به هدف مشخص، از شیوه‌های تشریفاتی پیروی می‌کنند. هنر دورهمی

 

به همین دلیل بسیاری از ما، زندگی کاری خود را در جلسات می‌گذرانیم. فراموش نکنید که مبادله سریع ایمیل می‌تواند مؤثرتر از یک جلسه هفتگی باشد. این شیوه‌ای است که همیشه کارها براساس آن انجام می‌شده است، بنابراین باید ادامه یابد.

 

در زندگی اجتماعی ما نیز همین امر وجود دارد، همانطور که نویسنده در زمان بارداری متوجه شده است. دوستانش می‌خواستند برایش مراسم کودک برگزار کنند. از آنجا که مراسم کودک با مجموعه تشریفات خاص خود همراه است، نه برگزارکنندگان و نه خود نویسنده واقعاً به نتیجه نرسیدند، تا اینکه نویسنده با همسرش صحبت کرد.

 

معلوم شد که او نیز می‌خواست چنین مراسمی برگزار شود، علی‌رغم اینکه سنت چنین مراسمی نشان می‌دهد که مراسم کودک فقط برای زنان است. در این مرحله، نویسنده فهمید که او و همسرش در حال انتقال از زن و شوهری به خانواده هستند و آن‌ها نیاز به یک گردهمایی داشتند که در این انتقال از هر دو طرف حمایت کند. قالب تشریفاتی جمع شدن زنان در کنار هم در تحقق آرزویشان برای پدر و مادر شدن به همان اندازه و هم‌چنین تمایل آن‌ها به ارائه این آرزوها مهم نبود.

 

بنابراین هنگامی‌که در حال برگزاری یک گردهمایی هستید، سعی کنید کمتر به چیستی بیندیشید و بیشتر به چرایی آن فکر کنید. شاید روز تولد شما نزدیک است و شما می‌خواهید طبق معمول جشنی را به مناسبت آن روز برگزار کنید. واقعاً در مورد اینکه چرا می‌خواهید چنین کاری انجام دهید ممکن است به ایجاد یک رویداد بهتر و راضی‌کننده کمک کند.

 

شاید شما بخواهید خود را با افرادی احاطه کنید که باعث می‌شوند احساس خوشحالی کنید. اگر این هدف شماست، ممکن است یک شام صمیمی را با نزدیکترین دوستان خود انتخاب کنید، نه یک کباب با همه در خاله مریم. یا شاید متوجه شده‌اید که هدف واقعی شما این است که از مناسبت تولد خود استفاده کنید و از زندگی روزمره خارج شوید – در این صورت، بانجی جامپینگ با یک دوست می‌تواند جایگزین بهتری برای مهمانی باشد. هنر دورهمی

 

تعیین هدف مشخص برای رویداد شما کمک می‌کند تا بقیه تصمیمات را درباره نحوه سازماندهی آن بگیرید. و از اولین مواردی که باید در نظر گرفت این است که چه کسی را دعوت کنیم.

تمایل به کنار گذاشتن افراد گامی اساسی در جهت ایجاد یک اجتماع معنادار است.

مفهوم «هرچه بیشتر شادتر» ریشه عمیقی در جامعه دارد. بیشتر ما از کودکی این کلمات را می‌شنویم. هنر دورهمی

 

بنابراین وقتی به فهرست میهمانان فکر می‌کنیم، غالباً بر روی گنجاندن تمرکز می‌کنیم. اما گاهی اوقات محرومیت به همان اندازه مهم است، حتی اگر بتواند کمی ناراحت‌کننده باشد.

 

نویسنده مجبور شد با این گروه ورزشی شش نفره خود که هفته‌ای دو بار با یک مربی شخصی پردرآمد در یک پارک ملاقات می‌کردند، جایی که آن‌ها برای تمرین کردن جمع می‌شدند، با این مسئله کنار بیاید. هنگامی که یکی از دوستانش برای تعطیلات برنامه‌ریزی می‌کند، به او پیشنهاد کرد که یکی از دوستانش جای او را بگیرد و این به او اجازه می‌دهد تا از هدر دادن پولی که قبلاً برای مربی آن هفته پرداخت کرده بود، جلوگیری کند.

 

مدتی طول کشید تا بفهمند چرا از این کار او راحت نیستند. سرانجام، یکی از آن‌ها فهمید که هدف اصلی و ناگفته این گروه، شرکت در یک کلاس ورزشی با پرداخت هزینه نیست، بلکه معاشرت در هنگام ورزش است. از آنجا که جانشین پیشنهادی برای آن‌ها فردی غریبه بود، حضور وی هدف واقعی دیدار را زیر سؤال می‌برد ، یعنی ایجاد یک محیط سرگرم‌کننده و صمیمی برای رسیدن به دوستی‌های بیشتر.

 

«نه» گفتن در این شرایط آسان نیست، زیرا بی‌ادب محسوب می‌شود. اما گرچه ممکن است غیبت در جمع به نوعی بی‌ادبی محسوب نشود، ورود افراد غریبه در جمع دوستانه برای سایر افراد چندان خوشایند نیست.

 

دلیل دیگری که برخی افراد از رویکرد انحصاری در دعوت‌نامه‌ها اجتناب می‌کنند ترس از این است که محدود کردن گروه باعث کاهش تنوع آن می‌شود. اما غالباً، تهیه دقیق فهرست دعوت‌نامه شما می‌تواند بهترین روش برای گردهم آوردن ترکیبی جالب از شرکت‌کنندگان باشد. جادسون مانور را در نظر بگیرید، یک جامعه بازنشستگی در اوهایو که ساکنان خود را به روشی منحصر به فرد محدود می‌کند. چه افرادی صرفاً اجازه زندگی در آنجا را دارند؟ البته بازنشستگان و پنج دانشجوی موسیقی دانشگاه که در ازای سخن‌رانی و شرکت در جامعه به آن‌ها اقامت رایگان می‌دهند.

 

فواید هر دو گروه مشخص است. دانشجویان از اتاق‌های بدون هزینه و مخاطبان گرفتار لذت می‌برند. در همین حال ساکنان مسن‌تر از موسیقی زنده منظم و حضور جوانان پر انرژی لذت می‌برند که می‌تواند به عنوان درمانی در برابر انزوا، زوال عقل و حتی شاید فشار خون بالا باشد.

 

معیارهای گروه انحصاری است. این تنظیمات مثلاً با گرایش‌های تجاری کار نمی‌کرد. اضافه کردن باعث از بین رفتن این ترکیب عالی می‌شد. هنر دورهمی

 

تمایل به تصمیم‌گیری اندکی ناخوشایند از مهم‌ترین موارد میزبانی خوب است، همانطور که در بخش بعدی دوباره خواهیم دید.

میزبانانی که با اقتدار سخاوتمندانه رفتار می‌کنند، همیشه رویدادهای بهتری نسبت به میزبانانی برگزار می‌کنند که بیش از حد بی‌روح هستند.

در زندگی مدرن، شاد بودن اغلب به عنوان یک فضیلت تلقی می‌شود. در نتیجه، ما مردد هستیم که به مردم بگوییم چه کاری انجام دهند، حتی در رویدادهایی که خودمان میزبان آن‌ها هستیم. آرام بودن، و اجبار نکردن میهمانان‌مان، احساس می‌شود کار درستی است.

 

اما وقتی صحبت از کنفرانس یا گردهمایی می‌شود، میزبان «شاد» بودن سلب مسئولیت در قبال اجتماعات و مهمانان شماست و این یک روش مطمئنی برای از بین بردن اوضاع است.

 

در یک مورد، نویسنده در یک مهمانی شب‌نشینی در بروکلین حضور داشت. بعد از غذا خوردن میهمانان، مهمانی دچار یک آرامش شد و مهمانان مطمئن نبودند که مهمانی به کجا می‌رود و آیا آن‌ها باید فقط آنجا را ترک کنند. نویسنده به میزبانان پیشنهاد کرد که آن‌ها یک بازی ورولف [Werewolf] را شروع کنند – یک بازی گروهی پویا که می‌تواند مهمانان را دور هم جمع کند و انرژی مورد نیاز را تأمین کند.

 

اما میزبان در مورد اینکه آیا همه میهمانان از این کار لذت می‌برند شک داشت و او حاضر نبود از قدرت خود به عنوان میزبان برای اجبار کردن استفاده کند. کاری نکردن گزینه ساده‌تری بود. لحظه‌ای گذشت و مهمانی خیلی زود از هم پاشید. هنر دورهمی

 

به جای اینکه از یک رویه عملی برای میزبانی پیروی کنید، بهتر است اقتدار سخاوتمندانه را بپذیرید. این بدان معنی است که رویدادها را با اقتدار، اما با از خودگذشتگی، در جهت منافع مهمانان خود برگزار کنید.

 

نویسنده یک بار کنفرانسی را تسهیل کرد، هدف از آن گردهم آوردن افرادی بود که در پرورش گاو و فروش گوشت گاو استفاده می‌کردند. نویسنده می‌دانست که یک راه اصلی برای اینکه ۱۲۰ نفر از شرکت‌کنندگان، که اکثر آن‌ها یکدیگر را نمی‌شناختند، فکر کنند که یک گروه هستند، ارتباط با هرچه بیشتر افراد جدید است.

 

بنابراین او تصمیم گرفت که بعد از هر سخنرانی، هر حاضری بلند شود و به میز دیگری برود. برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان تمایلی نداشتند. به نظر اجباری می‌رسید. و میهمانان در ابتدا غر زدند.

 

اما در پایان روز حال و هوا متفاوت بود. مهمانان به نویسنده گفتند که آن‌ها از برقراری ارتباط شگفت‌آور با افراد جدید و نه فقط صحبت با دوستانی که ساعت ۹:۰۰ صبح در کنار آن‌ها نشسته بودند بسیار قدردانی کرده‌اند. نویسنده اقتدار سخاوتمندانه‌ای اعمال کرده است، که به نمایندگی از منافع واقعی مهمانان عمل کرده است، به جای آرزوی راحتی آن‌ها.

 

بنابراین به یاد داشته باشید، گرچه به نظر می‌رسد بی‌ادبی است، اما اعمال قدرت می‌تواند واقعاً بهترین راه برای لذت بردن از جمع و بدست آوردن ارزش از مهمانی باشد. هنر دورهمی

 

حال بیایید نگاهی به جنبه‌ی دیگری از اقتدار بیندازیم: قوانین.

داشتن قوانین صریح برای رویدادهای شما می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی آزادکننده باشد.

قوانین شهرت بدی دارند. ما آن‌ها را با مدرسه، والدین مغرور، بی‌حوصلگی و سختی همراه می‌کنیم. اما این شهرت ناعادلانه است، زیرا اگر آن‌ها را درست بشناسید، قوانین می‌توانند تجربیات، بازیگوشی و اجتماعات واقعاً معنی‌دار را از بین ببرند.

 

یک مثال عالی از چگونگی افزایش قوانین، به جای محدود کردن، ناشی از جامعه آزاد برای ابراز عقیده است. یک سازمان مخفی شبکه‌ای که میزبان گردهمایی‌های زیرزمینی و فقط دعوت در سانفرانسیسکو بود، قبل از اینکه در سال ۲۰۱۵ منحل شود. قوانین جامعه برای تشویق پیوندها و متعلق بودن است.

 

به عنوان مثال، شرکت کنندگان مجاز نبودند که یک نوشیدنی برای خود بریزند. به این معنی که باید از شخص دیگری بخواهند آن را برای آن‌ها بریزد. این قانون ساده مردم را مجبور به تعامل می‌کند، اما به روش خلاقانه و آسان. این امر به آن‌ها کمک کرد تا از کمی عدم توازن مرتبط با نزدیک شدن به شخصی جدید و شروع یک مکالمه استفاده کنند.

 

بنابراین، قوانین می‌تواند به متفاوت شدن موارد کمک کند. آن‌ها می‌توانند ما را از روش روزمره انجام کارها خارج کنند. این مسئله امروزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زمانی که فناوری می‌تواند در زندگی ما غالب باشد. هنر دورهمی

 

هرکسی که امروز از هر نوع مهمانی میزبانی می‌کند. باید با این واقعیت کنار بیاید که حواس‌پرتی توسط فناوری واقعیت زندگی مدرن است. یک مطالعه نشان داده است که افراد به طور متوسط ​​۱۵۰ بار در روز تلفن‌های خود را چک می‌کنند. چگونه اطمینان حاصل می‌کنید که ۵۰ مورد از آن‌ها در جمع شما اتفاق نمی‌افتد؟ چگونه اطمینان حاصل می‌کنید که شرکت‌کنندگان شما واقعاً حضور دارند؟

 

نویسنده و همسرش یک رویداد آخر هفته برای دوستان خود ایجاد کردند به نام «من اینجا هستم». این رویداد در اطراف یک محله جدید از نیویورک بود. این گروه ملاقات می‌کند. در بسیاری از بلوک‌ها قدم می‌زند. با مردم محلی صحبت می‌کند و تجربیات خود را از زندگی در شهر به اشتراک می‌گذارد. وقتی اجتماع بزرگ‌تر شد، آن‌ها قوانینی را تعیین کردند که یکی از آن‌ها این بود که هیچ فناوری مجاز نیست.

 

این قوانین نه تنها توسط کسانی که عضو شدند پذیرفته می‌شود، بلکه دارای ارزش هستند. چرا؟ از آنجا که آن‌ها احساس حضور را اختیار کردند که در عصر جدید، با فناوری پیشرفته و پر از حواس‌پرتی، در نیویورک نادر است. همانطور که باراتونده تورستون، کمدین، ​​یکی از شرکت‌کنندگان در «من اینجا هستم» گفته است. تلفن‌های هوشمند به این معنی است که همه ما توانایی حضور در هر مکان را با خود داریم. در نتیجه، انتخاب فعال برای انجام فقط یک کار در یک روز، با مجموعه‌ای از افراد، و تمرکز بر روی آن و حضور، احساس قابل توجه و معنی‌داری است. هنر دورهمی

 

در جهانی که انتخاب‌های تقریباً نامشخصی به ما می‌دهد، اعمال تمرکز فقط روی یک چیز واقعاً یک عمل رهاسازی است.

خوش‌آمدگویی صمیمانه به مهمانان و تقدیر از آن‌ها هنگام ورود به شما کمک می‌کند تا تجمع شما شروع بسیار خوبی داشته باشد.

اکنون هدف مشخصی برای گردهمایی خود دارید، می‌دانید چه کسی را دعوت کنید و می‌دانید که چگونه میزبان باشید. چگونه می‌توانید کارها را فقط به روش درست شروع کنید؟

 

در مرحله اول، تشخیص دهید که افراد قبل از شروع رویداد شما، تصوراتی راجع به آنچه انتظار دارند را ایجاد می‌کنند. بنابراین آن‌ها را با انتظارات مناسب مشعوف کنید. هنر دورهمی

 

مشعوف کردن می‌تواند یک کار ساده باشد و ممکن است فقط به معنای درخواست کوچک از مهمانان شما باشد. میشل لاپریز، مدیر سیرکیو دو سولیل، می‌خواست پس از یک تور طولانی و خسته‌کننده، گردهمایی قبل از کریسمس را برای همکاران برگزار کند. روز قبل، او یک پیام سریع به همه میهمانانش ارسال کرد و از آن‌ها خواست عکس‌های دو مناسبت خوش در گذشته را بفرستید.

 

فرایند جست‌وجوی عکس‌های آن‌ها باعث شد مهمانانش انتظار یک شب جشن باشکوه را داشته باشند. بنابراین وقتی آن‌ها برای یافتن درخت کریسمس که با عکس‌هایشان تزئین شده بود. از سفرهای غواصی، نوزادان و عکس‌های سلفی پس از نمایش – وارد شدند، حال و هوای کاملاً خوبی برای یک شب شاد فراهم شد.

 

درخت کریسمس لاپریس به یک روش عالی دیگر برای شروع یک گردهمایی اشاره می‌کند. خوش‌آمدگویی و افتخار برای حضور مهمانان در آنجا.

 

نویسنده یک بار معلمی داشت، سوگاتا رویچوودوری، که در اولین روز کلاس حضور را به روشی باورنکردنی ثبت کرد. او به جای خواندن فهرست ۷۰ نام دانشجو و بررسی آن‌ها، در کلاس قدم زد. یکی یکی با دانشجویان ارتباط چشمی برقرار، به آن‌ها اشاره و نام کامل آن‌ها را بیان کرد.

 

رویوشودوری و شاگردانش قبلاً هرگز ملاقات نکرده بودند. او کل حضور در کلاس را از حافظه گرفته بود، احتمالاً ساعت‌ها عکس و نام را مطالعه کرده بود. دانشجویان مسحور شدند و بلافاصله از حضور در کلاس او احساس افتخار و هیجان کردند.

 

بنابراین به این فکر کنید که چگونه می‌توانید از مهمانان خود در بدو ورود استقبال کنید. این می‌تواند به همان سادگی تزئین میز قبل از حضور یک دوست برای یک ناهار معمولی باشد. یا شاید بتوانید راهی برای معرفی مهمانان شام خود نه با شغل یا واقعیت‌های پیش پا افتاده دیگر، بلکه با داستانی بیان کنید. این نوع معرفی بیانگر چیزهای بی‌نظیری در مورد آن‌ها باشد.

 

این نوع خوشامدگویی معنی‌دار نیز یک روش عالی برای تشویق اصالت است. و همانطورکه اکنون خواهیم دید، دستیابی به آن همیشه آسان نیست. هنر دورهمی

می‌توان اجتماعات خود را به گونه‌ای طراحی کرد که افراد را ترغیب به معرفی شخصیت اصیل خود کنند.

اغلب اوقات، ما سعی می‌کنیم بهترین خود را به جای خود واقعی‌مان به جهانیان ارائه دهیم. در شبکه‌های اجتماعی، جنبه‌های ایده‌آلی را از زندگی واقعی خود به نمایش می‌گذاریم. در کنفرانس‌های تجاری، ما در مورد موفقیت‌های خود صحبت می‌کنیم. و بندرت در مورد شکست‌های خود صحبت می‌کنیم. اما اغلب این منجر به مکالمات کسل‌کننده و غیرشخصی می‌شود.

 

بنابراین چگونه می‌توانید مهمانان خود را به سمت معرفی واقعی‌شان بپردازید؟ هنر دورهمی

 

از نویسنده خواسته شد جلسه‌ی شام انجمن اقتصادی جهانی را برای مدیران عامل و سایر مدیران تبلیغاتی تسهیل کند. او یک موضوع و قالب را ارائه داد که از تعامل خشک و بی روح معرفی حرفه‌ای جلوگیری می‌کرد. او به عنوان موضوع، ایده زندگی خوب را انتخاب کرد.

 

و برای تشویق میهمانان به صحبت کردن، او از همه خواست، در بعضی از مواقع عصر، بایستند و از زندگی خوب صحبت کنند. و عصرانه خود را با بیان یک داستان شخصی از زندگی خود شروع کنند. به گفته وی، این امر باعث می‌شود مهمانان در مورد دستاوردهای خود همدیگر را خسته نکنند. و آن‌ها را مجبور به واقعی شدن معرفی کنند.

 

نتیجه؟ شام متمرکز بر احساس واقعی انسان بود. یکی از مهمانان در مورد تجربه کار در مصیبت صحبت کرد و از گفتن تجربیاتش احساساتی شد. دیگری سخنان اندوه‌بار مادرش را بیان کرد. وی گفت که او ۹۰ درصد از وقت خود را صرف نگرانی در مورد چیزهایی می‌کند که مهم نیستند. و به دخترش گفت که این کار را انجام ندهد.

 

این مهمانی افرادی را بر آن داشت تا چیزی را که قبلاً هرگز با کسی به اشتراک نگذاشته بود، فاش کند. اینکه هر روز صبح، آنچه را که مراقبه مرگ نامیده می‌شود، انجام می‌دهد. در حالی‌که در مورد همه چیزهایی تأمل می‌کند که در صورت مرگ پشت سر می‌گذارد. در حالی که از قدردانی خود برای زنده بودن لذت می‌برد. هرچه زمان می‌گذشت، داستان‌های بیشتری به اشتراک گذاشته می‌شد. بسیاری از آن‌ها هرگز پیش از این تعریف نمی‌شدند و اشک ریخته شد. بنابراین، این گروه از افراد، عادت داشتند که بر اساس عناوین شغلی و رزومه خود تعامل داشته باشند، صرفاً با صداقت با یکدیگر درگیر می‌شدند.

 

بنابراین چگونه می‌توانید این اصالت را در مجالس خود بیاورید؟

 

در مرحله اول، بخواهید داستان تعریف کنند. افراد به طور شهودی می‌فهمند که یک داستان جالب درباره آسیب‌پذیری، خطر و احساسی تعریف کنند. نمی‌توانید داستان جالبی در مورد میزان موفقیت خود بگویید.

 

ثانیاً، خود را نشان دهید. یکی از دلایل موفقیت این جلسه‌ی ‌ شام نویسنده این بود که او نان تست خام و صمیمانه‌ای تهیه کرد. و از چگونگی اولین اتفاق قاعدگی و واکنش مادرش با شادی و جشن گفت. او به گروه گفت، این زمانی بود که احساس کرد در اثر واکنش مادرش دیده می‌شود و اهمیت دارد.

 

اگر می‌خواهید مهمانان شما چیز شخصی را به اشتراک بگذارند، باید آماده باشید که ابتدا خود را در معرض دید قرار دهید. پیش‌قدم شوید و دیگران نیز پیروی خواهند کرد. هنر دورهمی

خیلی از تجمعات بدون هیچ جمع‌بندی خاتمه پیدا می‌کنند، اما روش‌های ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید تجمعات را به خوبی خاتمه دهید.

یک معلم، به نام دیو ساویز، روزی راز تفاوت بازیگران بزرگ از بازیگران خوب را با نویسنده در میان گذاشت. نه تنها ورودی‌های آن‌ها را روی صحنه، بلکه خروجی‌های آن‌ها را نیز تماشا کنید. بازیگران واقعاً بزرگ همانطورکه در ورودی‌های نمایشی خود متمرکز می‌شوند. می‌دانند نحوه خاتمه بخشیدن به کارها، تجربیات و خاطرات آن‌ها را شکل می‌دهد. هنر دورهمی

 

خُب، یک میزبان عالی نیز باید همین روش را داشته باشد. اولین قدم برای رسیدن به یک پایان عالی، اجتناب از چیزهایی است که به راحتی گاز می‌گیرند.

 

در فرودگاه‌های سراسر جهان، کمی قبل از بسته شدن دروازه ورودی به هواپیما «آخرین بار» را فریاد می‌زنند. چرا؟ برای اینکه مسافران بتوانند خداحافظی ناتمام خود را تمام کنند. یا اگر خریدی دارد انجام بدهد یا گفت‌وگوهای داغ آن‌ها درباره فلسفه خاتمه پیدا کند. آن‌ها را به سمت یک پایان روشن می‌کشاند.

 

شما می‌توانید به نوعی «آخرین بار» را در مجلس مهمانی خود اجرا کنید. یک مشکل رایج در مهمانی‌های شام این است که بعد از دسر، بعضی از مهمانان ممکن است بخواهند به خانه بروند. در حالی‌که دیگران ترجیح می‌دهند تا ساعت‌های بیشتری بمانند. در مواجهه با این وضعیت، می‌توانید از همه به خاطر یک عصر خاطره‌انگیز تشکر کنید. سپس روشن کنید که مهمانان می‌توانند برای ترک مجلس یا ماندن آزاد باشند.

 

در عین حال، می‌توانید تأکید کنید که هر کسی می‌خواهد بماند باید در اتاق نشیمن اقامت داشته باشد. این مهمانی شام معادل آخرین تماس است. مهمانان می‌توانند انتخاب کنند که مهمانی را ادامه دهند یا آن را تمام کنند.

 

عنصر مهم دیگر پایان دادن اطمینان‌بخش و درست در به خاطر سپردن جمع‌بندی شماست.

 

پدر نویسنده درس مشاوره مدیریت در دانشگاه جورج واشنگتن در شهر واشنگتن‌دی‌سی تدریس می‌کند. در آخرین جلسه کلاس ترم، او از انجام یک جمع‌بندی کسالت‌آور اجتناب می‌کند. درعوض، او وقت می‌گذارد تا مشکلات حرفه‌ی مشاوره مدیریت و نیاز به حفظ تعادل در کار و زندگی را به دانشجویانش یادآوری کند.

 

سپس یک برگه تقلب به آن‌ها نشان می‌دهد. او به آن‌ها می‌گوید شبیه جادو است، اما در واقع این فقط یک شیوه کاری است. و او به دانشجویان می‌گوید امیدوارم که آن‌ها بتوانند در شیوه‌هایی تسلط پیدا کنند که وی به آن‌ها آموخته است. تا زمانی‌که جادو به نظر برسد و احساس شود.

 

این پایانی است که اطمینان می‌دهد گردهمایی وی به دلایل هدفمند، مدت‌ها پس از آنکه به گذشته سوق داده شود. به خاطر سپرده می‌شود.

 

اگر همه‌ی گردهمایی‌های خود را به این شکل ترک کنیم، آیا زندگی تجربه‌ی غنی‌تری نخواهد داشت؟ هنر دورهمی

خلاصه نهایی

گردهمایی‌های زندگی ما اغلب خیلی کم‌رنگ و بی‌هدف است. اما لازم نیست اینگونه باشد! هنگامی که ما از آیین‌ها و روال‌های پیرامون گردهمایی‌های خود خارج می‌شویم، اقتدار سخاوتمندانه میزبانی را در آغوش می‌گیریم. برخی از قوانین را تعیین و مردم را تشویق می‌کنیم تا این قوانین را معتبر بدانند. برگزاری اجتماعات معنی‌دار و به‌یادماندنی ساده خواهد شد.

مشق تغییر

در مورد موقعیت مکانی خود خوب فکر کنید.

 

بهترین مکان‌های گردهمایی مکان‌هایی هستند که هدف واقعی گردهمایی شما را القاء و تجسم می‌کنند. بنابراین با دقت در مورد اینکه کجا برگزار کنید. و از فضای عادی خود بیرون بیایید. به عنوان مثال، شما می‌توانید میزبانی مجدد دانشگاه در یک گورستان را در نظر بگیرید. تا به همکلاسی‌های قدیمی خود یادآوری کنید که آن‌ها باید با تحقق آرزوها و آرمان‌های دوران جوانی خود ادامه دهند. یا اگر در حال برگزاری آموزش فروش هستید. می‌توانید همکاران خود را وادار کنید که یک روز را با یک واگن مترو سپری کنند. و آن‌ها را با خالص‌ترین شکل خود درگیر کنند. تفکر درباره مکان با خلاقیت و تمرکز بر هدف گردهمایی شما به تولید ایده‌های تازه و به یاد ماندنی کمک می‌کند.

 

شما می‌توانید این کتاب را از سایت آمازون تهیه کنید.

 

امتیاز به این مطلب

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
هنر دورهمی
برخیز و عزم جزم «رشد» کناطلاعات بیشتر
+