1. خانه
  2. مقالات
  3. کارآفرینی
  4. هوش مشترک

هوش مشترک

هوش مصنوعی

هوش مشترک

5/5 - (3 امتیاز)

زندگی و کار با هوش مصنوعی

هوش مشترک (۲۰۲۴) مزایای مشارکت با هوش مصنوعی مولد زبان [AI] را در آموزش، کار و هر حوزه‌ای از زندگی را بررسی می‌کند که می‌خواهید در آن برتری یابید. با استفاده از ظرفیت فناوری جدید هوش مصنوعی و درک محدودیت‌های آن، می‌توانید از هوش مصنوعی برای افزایش قابل توجه عملکرد و ظرفیت‌تان بهره ببرید.

 

اتان مولیک دانشیارست که نوآوری و کارآفرینی را در مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا تدریس می‌کند. مولیک که کارشناس نوکسب‌وکارست، چندین مقاله مدیریتی مشهور به رشته تحریر درآورده‌ست. و هم‌چنین کتاب سایه یونی‌کورن: مبارزه با افسانه‌های خطرناکی که نوکسب‌وکارها را عقب می‌اندازد، نوشته‌ست.

این کتاب چه‌چیزی برای من دارد؟ کشف کنید که چگونه هوش مصنوعی می تواند ظرفیت شما را افزایش دهد.

در نوامبر ۲۰۲۲، یک ابزار جدید انقلابی با اتصال به اینترنت بدون هیچ هزینه‌ای در دسترس همه قرار گرفت. شکل مولد هوش مصنوعي مبتنی بر زبان – معروف به چت‌جی‌بی‌تی [ChatGPT] – متولد شد. و ۱۰۰ میلیون نفر سریع‌تر از هر محصول دیگری در تاریخ به آن دست یافتند.

 

چت‌جی‌بی‌تی [ChatGPT] نشان‌دهنده نسل جدیدی از هوش مصنوعی‌ست – نسلی که در آن فناوری هوش مصنوعي به‌عنوان هوش مشترک عمل می‌کند. بدان معنی که چت‌جی‌بی‌تی [ChatGPT] به جای دنبال‌روی فرایندهای رویه‌ای و تکراری بیشتر، مانند تکرارهای قبلی هوش مصنوعی، الگوهای تفکر انسان را تقلید می‌کند. عملکرد مولد و منعطف آن نه‌تنها نحوه برخورد ما انسان‌ها با کار را تغییر می‌دهد. بلکه تأثیر عمیقی بر سرعت دستیابی به وظایف پیچیده دارد. در برخی موارد بهره‌وری را تا ۶۰ درصد افزایش می‌دهد. و این هوش مصنوعی مولد جدید فقط نشان‌ش را در کار نمی‌گذارد. همه‌چیز از آموزش گرفته تا سرگرمی تاثیرات هوش مصنوعي احساس می‌کند.

 

هیچ‌کس دقیقاً نمی‌داند آینده چه خواهد شد، به‌خصوص که هوش مصنوعي هم‌چنان به عملکرد بهتر از انتظارات ادامه می‌دهد و به شیوه‌های شگفت‌انگیز و پیش‌بینی‌نشده رفتار می‌کند. اما واضح‌ست که هوش مصنوعي مولد دنیایی را که ما می‌شناسیم، به طور دائمی و عمیق تغییر داده‌ست.

 

در این خلاصه‌کتاب، سه جنبه مختلف از کار را مرور می‌کنیم که به‌طور قابل توجهی توسط هوش مصنوعی شکل می‌گیرند. تا بتوانید نحوه بهره‌مندی مستقیم از این فناوری خارق‌العاده را خودتان کشف کنید. با درک ظرفیت و کاستی‌های هوش مصنوعي، می‌توانید آن را به‌عنوان ابزاری قدرتمند در آغوش بگیرید که هوش‌تان را به ارتفاعات دست‌نیافتنی قبلی برساند.

 

آماده کاوش در مرزهای بی‌کران هوش مصنوعی هستید؟ پس بیایید شروع کنیم.

گروهی از متخصصان در اختیار شماست

برای استفاده کامل از ظرفیت هوش مصنوعی، داشتن درک پایه‌ای از چیستی آن ضروری‌ست. انواع مختلفی از هوش مصنوعي وجود دارد. از جمله انواعی که می‌توانند تصاویر و ویدئوهایی مانند دیپ‌فیک تولید کنند. اما این خلاصه‌کتاب به‌طور خاص بر روی یک نوع هوش مصنوعی به نام مدل‌های زبان بزرگ [LLM] تمرکز خواهد کرد. این هوش مصنوعی‌ست که زبان تولید می‌کند. و قرارست در آینده نزدیک وارد بسیاری از کارهای ما شود.

 

ال‌ال‌ام‌ها با تجزیه‌وتحلیل الگوهای زبان موجود در مجموعه داده‌های عظیمی کار می‌کنند که از مواد نوشتاری تشکیل شده‌اند. از طریق این تجزیه‌وتحلیل، هوش مصنوعی می‌تواند پاسخ معتبری به یک سؤال یا درخواستی را پیش‌بینی کند که ممکن‌ست یک انسان بپرسد. و از آنجایی‌که مجموعه داده‌های مورد استفاده برای آموزش هوش مصنوعي توسط انسان نوشته شده‌ست. آنها اساساً از کتاب، مقاله و محتوای وب تشکیل شده‌اند. پاسخ‌ها یک لحن «انسانی» قانع‌کننده دارند. بدان معنا که وقتی از نرم‌افزار هوش مصنوعی استفاده می‌کنید، احساس می‌کنید که به‌جای یک رایانه یا رُبات، با انسان دیگری کار می‌کنید.

 

بنابراین، هوش مصنوعي دقیقاً چه نوع شخصیتی دارد؟

 

خُب، چند ویژگی وجود دارد که برای تمام هوش مصنوعی‌های مبتنی بر ال‌ال‌ام اهمیت دارد.

ویژگی‌های ال‌ال‌ام

اول، آنها به طور مداوم شما را شگفت‌زده می‌کنند. این یک تفاوت اساسی بین آخرین نسل هوش مصنوعي و پیشینیان آن‌ست. به خاطر داشته باشید که هوش مصنوعی نوعی نرم‌افزارست. از لحاظ تاریخی، نرم‌افزار به‌گونه‌ای طراحی شده بود که به طور قابل اعتماد به یک الگوی تجویزشده پای‌بند باشد تا به یک نتیجه نهایی خاص دست یابد. اما ال‌ال‌ام‌ها اینطوری کار نمی‌کنند. آنها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که مولد باشند. یافتن راه‌حل برای مشکلات پیچیده و ارائه خروجی‌های خلاقانه. این یکی از مزایای اصلی آنهاست.

 

با این حال، این کیفیت یک نقطه ضعف بزرگ نیز دارد. هوش مصنوعی مولد تمایل به گفتن دروغ‌هایی دارد که به‌عنوان توهم شناخته می‌شوند.

 

یک هوش مصنوعي مبتنی بر ال‌ال‌ام نمی‌تواند بین واقعیت و ساختگی تمایز قائل شود. به‌سادگی برنامه‌ریزی شده‌ست تا به دنبال الگوها باشد و پاسخ‌های نوآورانه و قانع‌کننده‌ای ارائه دهد. بدان معنا که تمایل به اختراع چیزها و ارائه آنها به‌عنوان حقیقت دارد، حتی اگر آنها کاملاً تخیلی باشند. بعداً بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت، اما مهم‌ست که این نکته را در ذهن داشته باشید که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند کیفیت فعالیت‌های کاری شما را افزایش دهد.

سازگاری

برای جبران این نقص، هوش مصنوعی دارای کیفیت بسیار مفیدی‌ست – سازگاری. همانطورکه قبلاً ذکر شد، کار با هوش مصنوعی بسیار شبیه به برقراری ارتباط با یک شخص واقعی‌ست. اما شما به‌عنوان یک انسان، هر بار که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنید، باید به هوش مصنوعي بگویید که می‌خواهید چه شخصیتی داشته باشد. به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک ال‌ال‌ام یک گزارش تجاری تهیه کند، می‌توانید به آن بگویید: «شما یک مدیر تجاری بسیار باهوش و زیرک هستید که گویا، متقاعدکننده و شفاف هستید. خلاصه اجرایی یک گزارش تجاری را بر اساس سند ورودی بنویسید.» سپس خروجی هوش مصنوعی شما با لحن مناسبی خواهد بود. از طرف دیگر، می‌توانید به هوش مصنوعی بگویید شخصیت یک رمانتیک ناامید را در نظر بگیرد. و از او بخواهید شعری درباره غروب خورشید برای معشوق شما بنویسد.

 

اساساً، کار با هوش مصنوعي به معنی اینکه شما مجموعه‌ای بی‌پایان از شخصیت‌ها و متخصصان را در دستان‌تان دارید. همه آماده و قادرند آنچه را که نیاز دارید، به سبکی که به آن نیاز دارید، به شما ارائه دهند. بدان معنا نیست که شما قادر خواهید بود تمام وظایف مبتنی بر زبان را به‌طور کامل به هوش مصنوعی برون‌سپاری کنید. چرایی آن در بخش‌های پیش رو بررسی خواهد شد. اما به معنی اینکه می‌توانید یاد بگیرید که چگونه بهترین بهره‌برداری از هوش مصنوعي را برای افزایش بهره‌وری‌تان انجام دهید. در بخش‌های بعدی، نحوه انجام این کار را در سناریوهای کاری مختلف بررسی خواهیم کرد.

الهه هوش مصنوعی‌تان

وقتی به هنرمندان بزرگ می‌اندیشید، چه‌کسی را تصور می‌کنید؟ به احتمال زیاد اصیل واقعی، آنهایی که دیدگاه‌های منحصر‌به‌فردی را درک می‌کنند که عمیقاً در طول تاریخ بشریت طنین‌انداز می‌شود.

 

طبیعی‌ست که تعجب کنیم که چگونه یک نرم‌افزار می‌تواند جایگزین انسان در حوزه خلاقیت شود. با این حال، این نقش مهمی را که تازگی بازی می‌کند نادیده می‌گیرد. تازگی از ترکیب دو یا چند مفهوم موجود به روشی جدید ناشی می‌شود، مانند زمانی که برادران رایت دانش‌شان را درباره دوچرخه و پرندگان برای توسعه یک هواپیما ترکیب کردند. از آنجایی‌که هوش مصنوعی در یافتن پیوندها و الگوها پیشرفت می‌کند، حتی زمانی‌که با درخواست‌های به‌ظاهر مضحک مواجه می‌شود، مانند ایجاد ایده‌های تجاری که انگلستان قرون وسطایی را با فست‌فود و لامپ‌های گدازه‌ای ترکیب می‌کند، یک مبتکر قدرتمندست.

 

با وجود این استعداد، هوش مصنوعی محدودیت‌های خلاقانه‌ای دارد. معمولاً، خروجی‌های آن برای هر درخواستی که می‌کنید بسیار مشابه هستند. اما این همان جایی‌ست که شما – به عنوان کاربر – وارد می‌شوید. با راهنمایی دقیق هوش مصنوعی‌تان با اعلان‌های متفکرانه و استراتژیک، می‌توانید خلاقیت‌تان را به ارتفاعات جدیدی برسانید، به‌خصوص اگر فردی هستید که در تلاش برای ارائه ایده‌های نوآورانه برای شروع هستید. با. به‌عنوان مثال، می‌توانید از هوش مصنوعی برای ایده‌پردازی مفاهیم یک محصول جدید یا ایده‌های داستانی برای یادداشت‌های وبلاگ استفاده کنید. بر اساس خروجی‌ها، می‌توانید انتخاب کنید که کدام ایده‌ها را دنبال کنید. و سپس درخواست‌های‌تان را تغییر دهید و مفاهیم را بیشتر اصلاح کنید. این نمونه‌ای از هوش مشترک واقعی‌ست که در آن با نرم‌افزار هوش مصنوعی کار می‌کنید تا دامنه قابلیت‌های‌تان را گسترش دهید.

شخصیت

به این مزیت، موضوع شخصیت هوش مصنوعی‌ست که قبلاً بررسی کردیم. به‌عنوان مثال، اگر شما نیاز به ارائه شعارهای بازاریابی دارید، می‌توانید مشخص کنید که کدام شخصیت را انتخاب کنید. و برای کدام مخاطب جذاب باشید. ممکن‌ست به آن بگویید: «شما یک متخصص بازاریابی هستید که ایده‌های شوخ و متنوعی را تولید می‌کنید.»  ۲۰ شعار برای تبلیغ یک کیک فروشی جدید برای وگان‌های ساکن منچستر ارائه دهید. خروجی‌ها برای شروع عالی نخواهند بود. اما ممکن‌ست تعدادی وجود داشته باشند که گزینه‌های بهتری را ایجاد کنند. می‌توانید اینها را با هوش مصنوعی دوباره کار کنید تا زمانی که طلا بگیرید. و البته، هرچه در ایجاد اعلان‌های ظریف مهارت بیشتری داشته باشید، خروجی‌ها بهتر خواهند بود.

 

وظایفی که پاسخ قطعی ندارند و نوآوری در آنها مهم‌ست، کارهایی هستند که هوش مصنوعی مبتنی بر ال‌ال‌ام در آنها برتری دارد. مانند نوشتن نسخه بازاریابی، تهیه یادداشت‌های استراتژیک و حتی تهیه پیش‌نویس گزارش عملکرد. در حال حاضر و به احتمال زیاد در آینده، به دلیل عادات توهم‌آمیز هوش مصنوعی، انسان‌ها همچنان باید این خروجی‌ها را با دقت بررسی، ویرایش و بازنگری کنند. با این حال، با بهره‌گیری از هوش مصنوعی به‌عنوان یک ابزار ایجاد مشترک در این وظایف، زمان مورد نیاز برای تکمیل آنها را می‌توان به طور چشمگیری کاهش داد بدون اینکه کیفیت را به خطر اندازد.

همکار هوش مصنوعی‌تان

هر زمان که صحبت از معرفی هوش مصنوعی در محل کار می‌شود، بسیاری از مردم به طور قابل درک عصبی می‌شوند. آیا این نرم‌افزار جدید درخشان و فریبنده به‌معنای تعدیل انبوه خواهد بود؟ آیا برخی از مشاغل را منسوخ می‌کند؟

 

شکی نیست که هوش مصنوعی بر نحوه اجرای بسیاری از نقش‌ها تأثیر می‌گذارد. تحقیقات چهار تیم مختلف در بیش از ۱۰۰۰ حرفه نشان داد که تقریباً در هر شغلی، برخی متقاطع‌ها با قابلیت‌های هوش مصنوعی وجود دارد. اگر رقصنده یا ورزشکار نباشید، هوش مصنوعی تقریباً مطمئناً می‌تواند برخی از کارهای‌تان را انجام دهد.

 

هر چند این همه خبر بد نیست. متقاطع به این معنی نیست که هوش مصنوعی می‌تواند کاملاً جایگزین شما شود. زیرا مشاغل دارای تفاوت‌های ظریف هستند و در محیط کار و سیستم‌های اقتصادی بزرگ‌تر وجود دارند. به‌عنوان مثال، استاد دانشگاه بودن – که در فهرست مشاغل با بیشترین هم‌پوشانی هوش مصنوعی رتبه ۲۲ را دارد – شامل آموزش، نوشتن، تحقیق، گزارش و حمایت از دانشجویان در آرزوهای بلندمدت آنها می‌شود. هوش مصنوعی مطمئناً می‌تواند به جنبه‌های کمتر فریبنده و پیش‌پاافتاده این شغل، مانند شناسایی منابع مرتبط کمک کند. با انجام این کار، می‌تواند استاد را آزاد کند تا روی کارهای معنادارتر تمرکز کند، مانند کارهایی که نیاز به تفکر انتقادی واقعی دارند.

 

هم‌چنین این سؤال وجود دارد که انسان‌ها چه نوع کارهایی را به هوش مصنوعی بسپارند، به‌ویژه با توجه به ناتوانی آن در تشخیص واقعیت از داستان. و علی‌رغم داشتن ظاهری ویژگی‌های عاطفی انسان – به دلیل مجموعه داده‌های ساخته‌شده توسط انسان که به آن آموزش داده‌اند، هوش مصنوعی همچنان یک نرم‌افزار غیر احساس‌ست. بنابراین، احتمالاً نمی‌خواهید به این زودی معلم فرزندتان با هوش مصنوعی جایگزین شود.

 

با فرض اینکه بالرین یا ژیمناستیک نباشید، این کار شما و شغل‌تان را به کجا می‌گذارد؟

شغل ما چه می‌شود

خُب، بیایید ابتدا نگاهی به یکی دیگر از کاستی‌های هوش مصنوعی بیندازیم. نقصی‌که به نگه‌داشتن همه ما در یک شغل کمک می‌کند.

 

در آزمایشی که در ۲۰۲۳ با گروه مشاوره بوستون انجام شد، ۸۰۰ مشاور مدیریت به دو گروه تقسیم شدند. یک‌گروه از کمک هوش مصنوعی استفاده می‌کرد. و آن‌یکی از کمک هوش مصنوعی استفاده نمی‌کرد. به هر یک از شرکت‌کنندگان چندین وظیفه مرتبط داده شد تا در یک‌دوره زمانی معین انجام دهند. این مطالعه نشان داد که شرکت‌کنندگان با کمک هوش مصنوعی در مقایسه با شرکت‌کنندگان «انسان»، کار خلاقانه‌تر و کیفیت بالاتری را در بازه زمانی کوتاه‌تری ارائه کردند. با این حال، آنها معمولاً خروجی‌های هوش مصنوعی را بدون ویرایش یا بررسی مرجع، کپی و جای‌گذاری می‌کردند. بدان معنا که برای کارهایی که نیاز به تفکر انتقادی و ارزیابی برای اطمینان از دقت داشتند، تنها حدود ۶۵ درصد از شرکت‌کنندگان با کمک هوش مصنوعي به‌درستی پاسخ دادند، در مقایسه با ۸۴ درصد از گروه «انسان».

 

هوش مصنوعی به طور کلی ابزار درخشانی‌ست. اما می‌تواند به‌سرعت کاربران را از خودش راضی کنند. هر چه بیشتر به هوش مصنوعی ایمان داشته باشیم، عملکرد کلی ما پایین‌تر می‌شود. به همین دلیل، هوش مصنوعي باید به‌عنوان ابزاری که کارایی ایجاد می‌کند. مانند یک نجار که ممکن‌ست از مته‌های برقی استفاده کند. به‌جای اینکه به‌عنوان پایه‌ای برای ذهن انسان باشد، در چارچوب نگه داشته شود. نکته کلیدی اینکه یاد بگیرید چگونه به‌طور مؤثر بر این ابزار مسلط شوید. و تصور نکنید که این ابزار کار را برای ما انجام می‌دهد. این همان هوش مشترک واقعی‌ست.

 

برای همکاری موفقیت‌آمیز با همکارتان در زمینه هوش مصنوعی، باید ماهیت فعالیت‌های کاری‌تان را تجزیه‌وتحلیل کنید. و تصمیمات آگاهانه‌ای درباره اینکه چه وظایفی را می‌توان به هوش مصنوعي محول کرد. در چه مواردی همکاری کرد. و چه مواردی باید صرفاً تحت هدایت توانمند شما باقی بماند، اتخاذ کنید.

مربی هوش مصنوعی‌تان

بیایید اکنون در زمان به عقب برگردیم تا مکان کاری آینده را کشف کنیم. لحظه‌ای به روزهای ابتدایی کارتان بیاندیشید. صرف نظر از جایی که کار می‌کردید، زمان زیادی را صرف آموزش و راهنمایی می‌کردید. در حالی‌که وظایف پیش‌پاافتاده‌ای را که برای افراد ناآشنا محفوظ‌ست، انجام می‌دادید. قرار گرفتن در پایین‌ترین نقطه‌چین هرگز چندان سرگرم‌کننده نیست. اما شما دانش شرکت را به دست می‌آورید. و تخصصی را به دست می‌آورید که در سال‌های بعد به شما خدمت کرده‌ست.

 

حالا به وظایفی که در آن روزهای اولیه به شما سپرده شده بود بیاندیشید. آنها احتمالاً فعالیت‌هایی مانند سازماندهی جلسات، یادداشت‌برداری و کمک در مکاتبات بودند. به استثنای اجرای قهوه، هوش مصنوعی به‌زودی به طور معمول همه این وظایف را انجام خواهد داد. و بدون شک به فعالیت‌های سطح بالاتر نیز کمک می‌کند. فعالیت‌هایی که معمولاً توسط متخصصان اولیه انجام می‌شوند.

 

بنابراین، این کار نسل بعدی کارگران را کجا می‌گذارد؟ اگر هوش مصنوعي آنها را از یادگیری در حین کار رد کند، چگونه در زمینه‌های خودتان متخصص خواهند شد؟

 

همانطورکه هوش مصنوعی در محیط کار ادغام می‌شود، مهارت‌های تفکر انتقادی و دانش تخصصی چیزی‌ست که انسان را مرتبط نگه می‌دارد. به‌عنوان مثال، یک مربی ممکن‌ست از هوش مصنوعی برای تولید یک برنامه درسی استفاده کند. اما آنها هم‌چنان باید آنچه را که هوش مصنوعی تولید می‌کند، بر اساس دانش آموزشی دقیق و درک محیط یادگیری خاص‌شان ارزیابی و اصلاح کنند.

نسل بعدی

بدان معنا که حتی اگر هوش مصنوعی به راحتی اطلاعات را برای ما جمع‌آوری کند، نسل بعدی حرفه‌ای‌ها هم‌چنان باید این دانش را برای خود به دست آورند. زیرا برخلاف هوش مصنوعي، انسان‌ها دارای حافظه بلندمدت هستند. و آن کتابخانه عظیم دانشی که در مغز ما وجود دارد چیزی‌ست که به ما کمک می‌کند اعتبار خروجی‌های هوش مصنوعی را ارزیابی کنیم.

 

خوشبختانه، هوش مصنوعی می‌تواند به متخصصان آینده ما در کسب مهارت‌های مورد نیاز کمک کند. حتی اگر دیگر از طریق یادگیری در حین کار در دسترس نباشد. تمرین سنجیده و استراتژیک چیزی‌ست که باعث برتری فرد می‌شود، به‌جای ساعاتی که صرف تکرار یک کار می‌شود. اینجاست که ال‌ال‌ام‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن شخصیت یک مربی شخصی مفید باشند.

 

به‌عنوان مثال، بگویید، شما یک معمار مشتاق هستید که در یک استودیو موقعیت سطح بالایی کسب کرده‌اید. برای کمک به پیشرفت حرفه‌ای‌تان، خودتان را یک مربی منصوب می‌کنید که یک دستیار معماری مبتنی بر هوش مصنوعی‌ست. هر بار که طرح جدیدی ایجاد می‌کنید. از مربی هوش مصنوعی‌تان می‌خواهید که بازخوردش را به شما ارائه دهد. این به شما امکان می‌دهد انتقادات سازنده‌ای را در زمان واقعی به دست آورید که در غیر این صورت ممکن‌ست فقط در طول هفته‌ای یک به یک با مدیرتان ارائه شده باشد. در نتیجه مربی هوش مصنوعي‌تان، سرعت یادگیری شما به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد. و شغل شما را با سرعت بی‌سابقه‌ای پیش می‌برد.

 

در حالی‌که هوش مصنوعي هنوز به این سطح از توسعه نرسیده‌ست، مطمئناً می‌رسد. در عین حال، می‌توانید ایده‌های‌تان را در هوش مصنوعي وارد و از آن بخواهید که بازخوردش را ارائه دهد. و همانطورکه بررسی کرده‌ایم، این بازخورد می‌تواند از طریق دیدگاه‌های بی‌شمار به شما ارائه شود. سخنران خردمند، منتقد تیزبین، حتی هوادار داغ اگر نفس شما نیاز به تقویت دارد. با استفاده از هوش مصنوعی، ظرفیت شما بی‌حدوحصر خواهد شد.

خلاصه نهایی

در این خلاصه‌کتاب، شما آموخته‌اید که هوش مصنوعی مولد ابزار قدرتمندی‌ست که ما را قادر می‌سازد تا عملکردمان را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیم. نه‌تنها به ما این امکان را می‌دهد که کارآمدتر کار کنیم. بلکه خلاقیت ما را نیز در صورت استفاده به‌عنوان یک همراه مشترک افزایش می‌دهد. با پیشرفت فناوری هوش مصنوعي، این ظرفیت همچنان افزایش خواهد یافت.

 

در حالی‌که بسیاری از کارشناسان فناوری درباره خطراتی که هوش مصنوعی ایجاد می‌کند. مانند تهدیدات امنیتی و اطلاعات نادرست – نگرانی‌های معتبری دارند. شکی نیست که هوش مصنوعی مزایای قابل توجهی مانند ظرفیت هدایت سریع تحقیقات علمی و حل چالش‌های پیچیده و جهانی را به همراه دارد. و البته، ارزش فوق‌العاده‌ای را در قالب بهره‌وری بالاتر و حل مشکلات نوآورانه به محل کار ارائه می‌کند. از آنجایی‌که هوش مصنوعي به ابزاری فراگیر در اکثر حرفه‌ها تبدیل می‌شود، نحوه کار ما را برای همیشه دگرگون خواهد کرد.

 

شما می‌توانید این کتاب را از انتشارات چیتگرها تهیه کنید.

 

دوره کارآفرینی سازمانی

امتیاز به این مطلب

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
هوش مصنوعی
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+