1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. بهانه‌هایی برای فقدان نوآوری استراتژی

بهانه‌هایی برای فقدان نوآوری استراتژی

نوآوری استراتژی

بهانه‌هایی برای فقدان نوآوری استراتژی

5/5 - (3 امتیاز)

نوآوری استراتژی قدرتی برای خلق آینده به کسب‌وکارتان می‌دهد

نوآوری استراتژی شیوه‌ای‌ست‌که سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند آینده‌شان را دوباره بسازند. اما سازمان‌هايى‌كه در تمركز بر مديريت آینده كسب‌وكار مشكل پيدا كرده‌اند به بهانه‌هاى زير در نوآوری استراتژی متوسل مى‌شوند:

 

  • فقدان بينش و دورانديشى؛
  • آشفتگى صنعت؛
  • نارسايى آينده؛

فقدان بينش و دورانديشى

برخى از شركت‌ها طورى مجذوب مديريت كسب‌وكار امروزى خودشان مى‌شوندكه ادعا مى‌كنند نمى‌توانند براى انديشيدن درباره فردا زمان و انرژى پيدا كنند. اخيراً از تيم مديريت يك شرکت ميلياردی پرسيديم‌كه آيا براى آینده و انتخاب مسير شركت مى‌انديشيد تا بتوانيد به شناسايى فرصت‌هاى جديد كسب‌وكار بپردازيد. از مجموع مصاحبه‌هاى ما در اين شرکت مشخص شد تنها دو نفر در تيم مديريت، زمانى را براى انديشيدن درباره نوآوری استراتژی شركت فراتر از دوره برنامه جارى ساليانه صرف كرده‌اند. اين موضوع مسلماً غيرعادى‌ست. بويژه با توجه به فشار بى‌رحمانه و سنگين براى ارائه ارقام فصلى در بسيارى از سازمان‌ها، فوريت كسب‌وكار امروزى جايگزين اهميت كسب‌وكار فردا مى‌شود.

آشفتگى صنعت

مجموعه‌ای از شركت‌هاى ديگر، خصوصاً آن‌دسته شركت‌هايى‌كه در صنايع پرشتابى از قبيل ارتباطات و فناورى درگير هستند، ادعا مى‌كنند تلاش‌ها در درك نوآوری آينده با توجه به آشفتگى و عدم قابليت پيش‌بينى‌كه در بازارهايشان مى‌بينند، بى‌فايده‌ست. با تغييرات سريع فناورى‌ها، محصولات و قيمت، آنها مدعى هستند كه نوآوری استراتژی ناممكن‌ست. بنابراین اندیشیدن درباره موقعيت‌هاى آن قبيل بازارهايى‌كه بايد در سه تا پنج سال آینده در آنها حضور داشته باشند مقدور نیست. در نتيجه، بسيارى از اين شركت‌ها رويكردى واكنشى را به جای نوآوری در قبال آینده اتخاذ مى‌كنند. و ترجيح مى‌دهند تا يك‌بار براى پويايى بازارهايى تصميم‌گيرى كنندكه شفاف‌ترند. نوآوری استراتژی

نارسايى آينده

در نهايت با شركت‌هايى مواجه مى‌شويم‌كه مى‌دانند درك آينده مهم‌ست و مى‌خواهند آن را انجام دهند، اما از نحوه تغيير جهت در اجرای آن آگاه نيستند. پاسخ عمومى آنها اينكه سعى در يافتن شخصى دارند تا «آينده را واقعاً درك كند». شخصى‌كه مى‌تواند به آنها درباره آنچه بايد انجام دهند مشاوره دهد. آنها مى‌خواهند تا پاسخ ارائه‌شده توسط يك فرد بيرونى روشنفكر انجام شود. تحقيقات اين اشخاص به ندرت «معجزه‌آسا»ست.

 

آينده‌گران (Futurist) به طور چشمگيرى در فرضياتى‌كه مى‌سازند و عواملى‌كه در نظر مى‌گيرند متفاوت هستند. هيچ‌كدام درباره آینده پاسخ يكسانى ندارند. در نتيجه عدم اين توجه، آينده بسيارى از شركت‌ها ناشناخته و اسرارآميزست. اين رمزآلود بودن، حتى به برخى از افسانه‌ها درباره آينده منتهى مى‌شود كه مى‌تواند واقعاً كشف آن را سست كند. نوآوری استراتژی

 

براى مثال، بسيارى از افراد مى‌بينند چگونه تغييرات ناگهانى تأثيرى روى يك بازار دارند. براساس باور به اين موضوع‌كه اين تغييرات نمى‌تواند پيش‌بينى شوند، آنها فرض مى‌كنند همه «پيش‌بينى‌ها» از آينده نيز دقيق و بايد ارزشمند باشند. بنابراين، در كشف احتمالات آينده‌شان را به دردسر نمى‌اندازند.

نوآوری استراتژی

منبع: كتاب «قدرت نوآوری استراتژی»

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
نوآوری استراتژی
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+