1. خانه
  2. مقالات
  3. کارآفرینی
  4. کاغذهای یادداشت چسبان تری ام

کاغذهای یادداشت چسبان تری ام

تری ام

کاغذهای یادداشت چسبان تری ام

5/5 - (3 امتیاز)

تری‌ ام چگونه کاغذهای یادداشت چسبان را ابداع کرد!

تری ام به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه کارآفرینی و نوآوری سازمانی مطرح است. براساس گزارش سازمان گالوپ، در ۱۹۹۸ به طور متوسط در ایالات متحده افراد متخصص حدود ۱۱ پیام در روز از طریق کاغذهای یادداشت چسبان دریافت می‌کردند. آمار خیره‌کننده برای یک محصول که از روی یک اشتباه در اواسط ۱۹۷۰ اختراع شد! اما چشمگیرتر از اين نتیجه، ایجاد و ترویج یک فرهنگ نوآوری شرکتی و کارآفرینی سازمانی منحصربه‌فرد توسط تری ام بود.

 

آرت فرای، محقق تری ام، با اختراع کاغذهای یادداشت چسبان با همکاری چند نفر از همكارانش اعتبار پیدا کرد. او در ۱۹۳۱ در مینسوتا متولد و سال‌های اولیه آموزش وی در یک مدرسه روستایی تک‌کلاسي آغاز شد. جایی‌که او برای اولین بار علاقه خود را به مهندسی ابراز كرد. در اوایل ۱۹۵۰، شروع به تحصیل در رشته مهندسی شیمی در دانشگاه مینسوتا کرد. و در ۱۹۵۳ به عنوان یک محقق توسعه محصول جدید در تری ام پذیرفته شد.

هفت عادت شرکت‌های بسیار خلاق

اختراع نوارچسب در ۱۹۲۵ به طور قابل توجهی به رشد و استقرار تری ام به عنوان یک شرکت مشهور کمک کرد. اختراع محصولات مشابه مانند کاغذ یادداشت چسبان موفقیت پایدار و فراتر از حد تصور قرن گذشته این شرکت را فراهم کرده است. برای اطمینان از توليد ثابت ایده‌ها و نوآوری شرکتی جدید، تری ام فرهنگ سازمانی منحصربه‌فردی را از همان اولين روز‌های کاری ايجاد كرد که بر هفت ستون اصلی تأکيد داشت.

تعهد به نوآوری از طریق تخصیص منابع مالی

اولین ستون مربوط به تعهد به نوآوری از طریق تخصیص منابع مالی‌ست. در ۲۰۰۸، تری ام مبلغ ۱.۴ میلیارد دلار، حدود ۵.۵ درصد از درآمدش را در تحقیق‌وتوسعه صرف کرد. بیش از آن چه معمولاً در تحقیق‌وتوسعه‌های صنعتی صرف می‌شود.  کمک مالی براي پيدايش محصول اين شرکت، ۱۲ تا ۲۰ کمک مالی بین ۵۰.۰۰۰ تا ۱۰۰.۰۰۰ دلار به دانشمنداني ارائه می‌شود. که می‌خواهند بر روی پروژه‌های خارج از تری ام کار کنند. محققان منتخب می‌توانند كمك مالی را برای استخدام پرسنل اضافی یا خرید تجهیزات صرف کنند.

حفظ فرهنگ سازمانی

ستون دوم شامل فعالیت‌های حفظ فرهنگ سازمانی‌ست. تری ام معتقدست که هر کارمند باید خودش را بخشی از سازمان احساس کند. برای اطمینان از این موضوع، تری ام افراد نخبه را استخدام می‌کند. سينه به سينه تاریخچه شرکت را برای آنها بازگو می‌كند. و به کارکنان برای انجام کارهای‌شان به روش خودشان استقلال می‌دهد. و اشتباهات آنها را تحمل می‌کند.

گسترش دانش فناوری

ستون سوم، تری ام دانش فناوری را در تمام بخش‌های سازمان گسترش می‌دهد. این شرکت در ۴۲ فناوری مختلف تخصص دارد. و این تخصص را از طریق ارتباطات متقابل چندبخشی گسترش می‌دهد.

شبکه‌سازی رسمی و غیررسمی

ستون چهارم، هر دو شبکه رسمی و غیررسمی را در میان پژوهشگران‌شان تشویق می‌کند. این قبیل شبکه‌ها و به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات از طریق کنفرانس‌ها و رسانه‌ها به میزبانی آزمایشگاه‌های فردی، سمینارهای در حال انجام، و یک همایش سالانه ترویج می‌شود. که در آن تمام پژوهشگران تری ام حاضر هستند. هدف اطمينان از اين موضوع‌ست كه پژوهشگران بدانند که برای یک پرسش خاص باید با چه کسی تماس داشته باشند. و یا بدانند چه زمانی نیاز به مشاوره دارند.

انتظارات و پاداش

ستون پنج شامل تعیین انتظارات برای هر یک از کارکنان و پاداش مناسب در مقابل کار برجسته‌ست. با تمام کارکنان به عنوان یک شخص منحصربه‌فرد رفتار می‌شود. و جوایز اغلب به صورت انفرادی اختصاص داده می‌شود، از جمله جایزه تعطیلات که به ۲ تا ۲۰ نفر از بهترین مجریان تعلق می‌گیرد.

تمرکز بر خلق محصولات

ستون ششم بر روی تعریف ثابت به منظور بررسی تلاش‌های تحقيق و توسعه در خلق محصولاتی تمرکز کرده‌ست که درآمد کافی ایجاد می‌کنند. تری ام با مقایسه ارزش تحقیقات چهار سال گذشته با سود حاصله از توسعه‌های جدید اطمینان حاصل می‌کند که بودجه‌های پژوهشی به طور مؤثر هزينه می‌شود.

تمرکز بر مشتری

ستون نهایی، هفت، بر روی مشتری تمرکز دارد. کارمندان تری ام ميزان قابل‌توجهی از وقت‌شان را صرف برقراری ارتباط با مشتریان برای تعیین عدم تناسب محصولات موجود و نیازهای برآورده‌نشده مشتریان می‌کنند. سپس به آزمایشگاه برمی‌گردند تا محصولات مربوطه را توسعه دهند. آنها را با مشاهدات‌شان تطبيق دهند. و نیاز را به واقعیت تبديل كنند.

 

شاید مهم‌ترین جنبه موفقیت نوآورانه تری ام، همانگونه‌كه در اختراع کاغذ یادداشت چسبان فرای اتفاق افتاد، قاعده «زمان اضافی»ست. نری ام اجازه می‌دهد تا پژوهشگران ۱۵ درصد از زمان کاری خودشان را به «پيگيری ایده‌های منحصربه‌فردی که باور دارند می‌تواند برای نری ام ارزش داشته باشد» اختصاص دهند. فرای زمان اضافی خودش را در جهت كشف امکانات، فرصت‌ها، توسعه و راه‌های ترویج جایزه کاغذ یادداشت چسبان اختصاص داد.

کشف فرمول ویژه

در سال ۱۹۶۸، دکتر اسپنسر سیلور، شیمیدان تری ام، فرمول چسبی را كشف كرد که کامل نمی‌چسبيد. و می‌توانست به دليل محدوديت تماس سطوح بین چسب و جسم جابجا شود. با این حال، او موفق نشد تا استفاده مناسبی را براي چسب بيابد و محصول شکست‌خورده تلقی شد. آرت فرای در مینسوتا زندگی می‌کرد و در پایان هر هفته در آواز گروه کر کلیسا مشاركت داشت. او از سقوط تکه‌های کاغذی كه به عنوان نشانه برای علامت نگهداری صفحه سرود استفاده می‌کرد، ناراحت بود.

 

احساس کرد اگر بتواند تکه کاغذی را پیدا کند که به صفحات بچسبد، در عین حال با جدا کردن آن آسیبی به صفحات وارد نشود، مسئله‌اش را حل کرده‌ست. او یکی از سمینار‌های دکتر سیلور را به خاطر آورد که از طریق خط‌‌مشي ارتباطات باز تری ام در آن حضور داشت و طرح «شکست‌خورده» چسب تشريح شده بود. روز بعد، فرای نمونه چسب دکتر سیلور را درخواست نمود و زمان اضافی‌ش را صرف خلق دقیقاً همان چیزی نمود که نیاز داشت: تکه کاغذی با کمی چسب روی نوک آن به طوری‌که به كتاب آسیب نزند و در عین حال به آن بچسبد.

 

زمان زیادی طول نکشید که فرای فهمید اختراعش استفاده‌های بیشتر از یک نشانه دارد و از آن می‌توان برای سازماندهی و ارتباطات نیز استفاده کرد. او محصول را به مدیریت معرفی نمود. در ابتدا مدیر مزایای اختراع را نمی‌دید. لذا با هدف افزايش علاقه مدير به این ایده، شروع به برقراری ارتباط با مدیرش با گذاشتن پیام بوسیله کاغذ یادداشت چسبان کرد، و اقدام به تولید کافی از آنها برای توزیع بين کارکنان تری ام در دفتر مركزي نمود. افراد به سرعت معتاد شدند و درخواست‌ها از او به صورت مداوم آغاز شد.

آزمون بازار

در ۱۹۷۷، با توجه به بازخور مثبت کارکنان، تری ام نام اين اختراع را «کاغذ یادداشت چسبان»  گذاشت. و در ۱۹۷۸ آن را در آیداهو مورد آزمایش قرار داد. آزمون بازار موفقیت آن را اثبات نمود. و ۹۰ درصد از افرادی که یادداشت چسبان را امتحان کرده بودند، گفتند که آن را می‌خرند. نتایج ساير آزمون‌ها در سال ۱۹۸۱، اعتماد تری ام برای عرضه یادداشت چسبان در سراسر کشور را جلب نمود. و در ۱۹۹۰ به کانادا و اروپا نيز گسترش پیدا نمود.

 

آرت فرای و دکتر اسپنسر سیلور از یاد نرفتند. با توجه به ارزش‌های شرکت تری ام، تیم کاغذ یادداشت چسبان جایزه گام طلایی تری ام را در هر دو ۱۹۸۰ و ۱۹۸۱ را دریافت کردند. كه بالاترین افتخار ارائه شده توسط تری ام بود. در ۱۹۸۶، آرت فرای به عنوان مدير تحقیقات شركت معرفی و عضو انجمن کارلتون و دایره تعالی فنی تری ام شد. تری

 

امروزه، کاغذهای یادداشت چسبان در بیش از ۱۰۰ کشور ، در ۸ اندازه استاندارد و مختلف، ۲۵ شکل و ۶۰ رنگ، و با قابليت بازیافت وجود دارد. این محصول در حال حاضر انواع بسیاری مانند پرچم‌های چسبان و غيره دارد. تری

 

منبع: کتاب «کارآفرینی سازمانی» هیسریچ

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تری ام
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+