1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. تنظیم نشانگاه در شرکت سیگنا

تنظیم نشانگاه در شرکت سیگنا

تصویر شاخص تنظیم نشانگاه

تنظیم نشانگاه در شرکت سیگنا

5/5 - (2 امتیاز)

نشانگاه‌ها یا اهداف کمی کسب و کار بخش مهمی برای اجرای استراتژی است

تنظیم نشانگاه در شرکت سیگنا پروپرتی اند کاسالتی براساس چشم‌انداز چهار ساله‌ای انجام می‌شود. این شرکت چشم‌اندازش را با عنوان دستیابی به سودآوری فراتر از یک به چهار در صنعت بیمه تنظیم کرد. با موقعیت کنونی پایین‌تر از یک به چهار، این شرکت نیاز به بهبود چشمگیر در نسبت مرکب داشت که به عنوان نسبت جریان نقدی خروجی از طریق پرداخت خسارات و هزینه‌های بیمه به جریان نقدی ورودی از طریق حق بیمه‌ها تعریف می‌شود.

 

نسبت مرکب این شرکت در آغاز فرایند برنامه استراتژیک ۱۴۰ بود. در حالی که این نسبت برای برترین شرکت در بازار بیمه ۱۰۳ بود. بنابراین، استراتژی جدید این شرکت کاهش ۳۷ رتبه‌ای شکاف ارزش در نسبت مرکب در ۵ سال آینده شد.

نشانگاه‌ها مبنای بهبودهای کسب و کار

شکل زیر نشان می‌دهد چگونه شرکت سیگنا، تمام مدیران را با دو پرسش در سطح کلان مخاطب قرار داد. کجا بهبودهای چشمگیری برای بستن شکاف ارزش در نسبت مرکب بایستی اتفاق بیافتد. و کی انتظار داریم تا این بهبودها اتفاق بیافتند. تیم مدیران ارشد، استراتژی کلان را به چهار مضمون استراتژیک تقسیم کرد. و هر یک از این مضمون‌ها نشان‌دهنده یک فرایند مستقل خلق ارزش مرتبط با استراتژی بود. این تیم میزان عددی هر یک از چهار مضمون که می‌تواند در بستن این شکاف ارزش داشته باشد. و جدول زمانی را برای پیشرفت هر مضمون در طول افق پنج ساله استراتژی برآورد کرد.

تنظیم نشانگاه

سیگنا نسبت شکاف مرکب ارزش خود را به چهار مضمون تجزیه کرد. که پیرامون هر کدام از آن‌ها نشانگاه‌های چالشی تعریف شده است.

نتایج و دستاوردها

این گام اولیه امکان تحقق نشانگاه چالشی چشم‌انداز را نشان داد. و زمینه‌ای برای تفکر مفصل و جزئی‌تر درباره اهداف، سنجه‌ها، و نشانگاه‌های هر یک از چهار مضمون استراتژیک را فراهم کرد. چنین طرح‌ریزی برای نشانگاه، این شرکت را به اهداف استراتژیک خود رساند. و سیگنا موفقیت استراتژیک‌ش را جشن گرفت. تنظیم نشانگاه

 

منبع: کتاب «رهاورد تلاش: پیوند استراتژی و عملیات برای مزیت رقابتی»

 

امتیاز به این مطلب

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تصویر شاخص تنظیم نشانگاه
برخیز و عزم جزم «رشد» کناطلاعات بیشتر
+