1. خانه
  2. مقالات
  3. کارآفرینی
  4. سبک کاری

سبک کاری

سبک کاری

سبک کاری

5/5 - (6 امتیاز)

انقلابی برای رفاه، بهره‌وری و جامعه

سبک کاری (کتابی که در سال ۲۰۲۲ منتشر شده است) مفهوم سبک کاری را معرفی می‌کند: آزادی انتخاب زمان و مکان کار. نویسندگان با بررسی تاریخ منسوخ‌شده استاندارد زمانی ۹ صبح تا ۵ عصر هفته کاری در پرتو عصر دیجیتال مدرن، پایه و اساس یک روش کار فردی و مستقل را پایه‌ریزی می‌کنند.

این کتاب چه چیزی برای من دارد؟ به انقلاب سبک کاری بپیوندید و آینده‌ای روشن‌تر بسازید.

لیزی پنی و الکس هرست در سال ۲۰۱۵ کلمه سبک کاری را ایجاد کردند. آن‌ها می‌خواستند به همه آزادی انتخاب بدهند که چه زمانی و کجا کار می‌کنند و شرکتی به نام هاکسبی [Hoxby] راه‌اندازی کردند تا آن را محقق کنند. هاکسبی پروژه‌هایی را برای برخی از بزرگترین کسب‌وکارهای جهان ارائه می‌کند. و به بیش از ۲۵۰۰ نفر کمک کرده است تا سبک کاری خود را تنظیم کنند، پروژه بگیرند و به یکدیگر احترام بگذارند. بعدها، پس از همه‌گیری کرونا، مردم می‌خواستند در مورد نحوه کار نویسندگان بیاموزند. پنی و هرست که فرصت را دیدند تصمیم گرفتند سبک کار را بنویسند. انقلابی برای رفاه، بهره‌وری و جامعه.

 

با این فرض شروع می‌شود که ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر روز کاری یادگاری از انقلاب صنعتی است. اکنون بیش از ۲۰۰ سال قدمت دارد. حتی ساعات کاری اخیر به اصطلاح «انعطاف‌پذیر» بر اساس این ساختار کاری قدیمی است. در این عصر دیجیتال، با تغییر نگرش جهانی به کار و جمعیتی کهنسال، باید از این عادات چند صد ساله عبور کنیم. زمان تغییر فرا رسیده است.

 

سبک کاری به کارمندان برای بازدهی که تولید می‌کنند پاداش می‌دهد. نه ساعت‌هایی که روی میزشان ثبت می‌کنند. این مبتنی بر اصول کار ناهمزمان، تمرکز بر دیجیتال و محیط های کاری مبتنی بر اعتماد است. استقلال سبک کاری می‌تواند برای بسیاری از افراد دگرگون‌کننده باشد. اما به‌ویژه برای گروه‌هایی که از روش سنتی کار کنار گذاشته شده‌اند. کارمندان مسن‌تر، والدین، مراقبان، کسانی که با معلولیت زندگی می‌کنند. از یک بیماری مزمن یا مشکلات سلامت روان رنج می‌برند، یا که عصبی هستند.

ایده سبک کاری 

کار بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی است. برای بسیاری از ما، حدود یک سوم از زمان ما را می‌گیرد و بخش بسیار مهمی از هویت ما را تشکیل می‌دهد. اما شیوه کار اکثر ما – نشستن در دفتر از صبح تا عصر، و تعامل با همکاران – بر اساس یک سنت دیرینه است. حدود ۲۰۰ سال پیش با انقلاب صنعتی به وجود آمد. حقیقت این است که این شیوه کار قدیمی و غیر ضروری است.

 

نیروی کار سالخورده، پیشرفت‌های اخیر فناوری، و تغییر به سمت کار مستقل‌تر، زمینه را برای ما فراهم کرده است تا طرز تفکر خود را در مورد کار به طور اساسی تغییر دهیم. اینجاست که سبک کاری مطرح می‌شود.

 

درست همانطور که سبک زندگی شما به نحوه زندگی شما اشاره دارد، سبک کاری شما نیز آزادی انتخاب زمان و مکان کار است. بر سه اصل استوار است.

 

  • اولاً، کار ناهمزمان. این اساساً به معنی اینکه شما مجبور نیستید همزمان با همکاران خود کار کنید. شاید درست زمانی که همکارتان در آن سوی کره زمین از خواب بیدار می‌شود تا جایی ادامه دهید که کار را ترک کرده‌اید، کار را متوقف کنید.
  • این امر با اصل دوم امکان‌پذیر می‌شود: دیجیتالی شدن. این روزها همه با رایانه کار می‌کنند، وای فای همه جا وجود دارد و رویدادهای اخیر نشان داده است که بسیاری از کارهای ما می‌توانند در فضای دیجیتال وجود داشته باشند. نرم‌افزاری مانند اسلک [Slack] می‌تواند فضای اداری ما باشد. بیایید آن را در نظر بگیریم.
  • در نهایت، سبک کاری به یک محیط مبتنی بر اعتماد متکی است. شما باید باور داشته باشید که همکارانتان بدون اینکه رئیسی از بالای شانه آن‌ها نگاه کند، کار را انجام می‌دهند.

 

کار کردن به روش سبک کاری منجر به تغییر تمرکز هیجان‌انگیز در مقایسه با کارهای سنتی می‌شود. قدرت دیکته کردن روز کاری را از شرکت‌ها می‌گیرد و آن را به دست مردم می‌سپارد.

 

به جای اندازه‌گیری ارزش یک کارمند با ساعت‌هایی که در صندلی خود، جلوی رایانه خود می‌گذرانند، به خروجی‌هایی می‌پردازد که آن‌ها تولید می‌کنند. صرف نظر از اینکه چه زمانی یا کجا کار را انجام می‌دهند. بدون نیاز به اشتراک‌گذاری ساعات و مکان‌ها با همکاران، افراد این آزادی را دارند که به روش‌هایی کار کنند که برایشان کار می‌کند. این ایده خودمختاری پیامدهای بزرگی بر ماهیت و تأثیر کاری دارد که انجام می‌دهیم.

 

در بخش‌های بعدی خواهید دید که سبک کاری چقدر می‌تواند رفاه شما و در نتیجه بهره‌وری شما را بهبود بخشد. اما ابتدا باید برای تغییر اساسی در درک سبک کاری آماده شوید.

 

کلمه «سبک کاری» را با صدای بلند به خودتان یا در مقابل آینه بگویید. چه حسی دارد؟ به خودتان اجازه دهید دنیایی را تصور کنید که در آن این کلمه معمولاً توسط اطرافیان شما قابل درک است. سپس، سبک کاری فعلی خود را شرح دهید و با «سبک کاری من…» شروع کنید. به روزها و ساعت‌هایی که کار می‌کنید. زمانی که به استراحت‌ها و تعطیلات می‌روید. و جنبه‌هایی از زندگی‌تان فکر کنید که با کارتان تناسب دارید. مراقبه از بچه‌ها، کارها، سرگرمی‌ها. این احتمال وجود دارد که کنترل چندانی بر ویژگی‌های سبک کاری فعلی خود نداشته باشید. به همین دلیل وقت آن رسیده است که نگاهی به مزایای دنیایی بیندازید که در آن کار می‌کنید.

سبک کاری به شما کمک می‌کند تا خوب باشید

تصور کنید یک بیگانه کنجکاو از شما بازدید می‌کند و از شما می‌خواهد میانگین روز کاری خود را توضیح دهید. اگر مانند بخش بزرگی از جمعیت شاغل هستید، به آن‌ها می‌گویید که قبل از طلوع خورشید با صدای بلند ساعت خود را مجبور به بیدار شدن می‌کنید. سپس خانه گرم و عزیزان خود را ترک می‌کنید و در مترو شلوغی می‌نشینید که شما را به سر کار می‌برد. به یک ساختمان اداری با نور مصنوعی که در آن برای ده ساعت آینده نسبتاً بی‌حرکت می‌نشینید. در حالی‌که از تلفن همراه و لپ‌تاپ خود برای تعامل با دیگرانی استفاده می‌کنید که در همان مکانی که شما هستید نیستند. وقتی نور طبیعی بیرون تقریباً از بین رفت، این ساختمان را ترک می‌کنید. به خانه برمی‌گردید تا چند ساعت کوتاه را با خانواده‌تان بگذرانید. سپس به رختخواب می‌روید تا بتوانید بخوابید. و دوباره همه این کارها را انجام می‌دهید.

 

ممکن است بیگانه شوک‌زده و شاید کمی گیج از شما بپرسد: حال شما خوب است؟ لحظه‌ای به پاسخ خود فکر کنید.

 

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که کار تأثیر زیادی بر رفاه ما دارد. نزدیک به یک میلیارد نفر با اختلالات سلامت روان زندگی می‌کنند و کار یکی از عوامل اصلی آن است. سبک کاری برای تغییر این موضوع چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

 

در واقع  آزادی خیلی زیاد برای دلخواه کردن و تناسب کارتان با نیازهای شما، فشار برای مطابقت را از بین می‌برد. این به شما اجازه می‌دهد تا به عنوان خود واقعی‌تان زندگی و کار کنید و اعتماد به نفس و رضایت را بهبود می‌بخشد.

 

ایجاد سبک کاری خودتان به شما امکان می‌دهد در زندگی خود حد و مرزهایی تعیین کنید. این به شما امکان می‌دهد روی اجازه دادن به جنبه‌هایی از کار تمرکز کنید که به شما انرژی مثبت می‌دهد. زیبایی این کار این است که به شما امکان می‌دهد برنامه خود را حول چیزهایی شکل دهید که برای شما مهم هستند. این بدان معناست که شما می‌توانید سبک زندگی سالم‌تری داشته باشید. شاید بخواهید به جای گرفتن و خوردن ساندویچ در حال کار، یک غذای خوب تهیه کنید. یا شاید ترجیح می‌دهید قبل از شروع به کار صبحگاهی به دویدن بروید. سبک کاری به شما امکان می‌دهد به روشی کار کنید که برای شما بهترین است .

 

سبک کاری شما را مسئول زندگی خود می‌کند. از آنجایی که شما در دام «زمان» و «مکان» معمولی یک شغل ۹ تا ۵ نیستید، آزاد هستید که کارهای بیشتری را انجام دهید که دوست دارید. شما می‌توانید به گونه‌ای کار کنید که هدف شما را برآورده کند.

 

نمونه‌ای از این توانایی تغییر کار خود برای تناسب با مراحل مختلف زندگی شماست. چه در حال تغییر خانه باشید، چه در حال بهبودی از یک بیماری یا داشتن فرزند، سبک کاری همیشه از توانایی شما برای پای‌بندی به هدف خود در زندگی محافظت می‌کند. و این بدان معنی است که شما می‌توانید زندگی پر از کاری داشته باشید که بتوانید به آن افتخار کنید. شما می‌توانید زندگی خود را برای پر کردن یک رزومه، با تمرکز بر دستاوردها و ترفیعات متوقف کنید. می‌توانید به میراثی بیاندیشید که از خود بر جای خواهید گذاشت.

 

یکی از بخش‌های کلیدی زندگی‌تان آن‌طور که می‌خواهید، داشتن آزادی برای توسعه و رشد به‌گونه‌ای است که معنادار و رضایت‌بخش باشد. فرصت یادگیری عامل بزرگی در رضایت شغلی است و فقدان آن عامل اصلی ترک شغل است. اما با این وجود، شرکت‌ها معمولاً فقط فرصت‌های یادگیری مرتبط با ارزش‌های کسب و کار را ارائه می‌دهند. چه می‌شد اگر آزادی انتخاب داشتیم که چگونه و چه چیزی یاد بگیریم؟

 

محصور شدن در یک دفتر، تنوع دیدگاه‌هایی را که در معرض آن‌ها قرار می‌دهیم به شدت ما را محدود می‌کند. ماهیت دیجیتالی شدن سبک کاری به این معنی است که شما مجبور نیستید فقط به افرادی محدود شوید که از نظر فیزیکی آنجا هستند. این فرصت را برای تعامل و یادگیری از مردم در سراسر جهان، در مورد موضوعاتی باز می‌کند که برای شما معنادارست.

 

همانطورکه به روش‌های مختلف کار می‌کنیم، به روش‌های مختلف نیز یاد می‌گیریم. آیا اطلاعات بیشتری را در یک سالن سخنرانی شلوغ، مطالعه بی سر و صدا به تنهایی، یا تماشای یک سخنرانی ۱۵ دقیقه‌ای تِد [TED] دریافت می‌کنید؟ سبک کاری به شما امکان می‌دهد برنامه‌ریزی خود را بر اساس هر روش یادگیری بسازید که برای شما مناسب است.

 

اما مهم است که به یاد داشته باشید که سبک کاری بر اساس مسئولیت‌پذیری ساخته شده است. تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه زمانی و چگونه کار می‌کند به عهده خود سبک کاری است و این آزادی به یادگیری نیز تسری پیدا می‌کند. اگر قرار نیست کسی به شما بگوید که چه کاری باید انجام دهید، باید در طراحی و ایجاد امکان رشد خود هدفمند باشید.

 

این که مسئولیت کار، زندگی و یادگیری خود را بر عهده بگیرید به این معنی است که بار تعیین کردن و رسیدن به اهداف، برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌ریزی جهت پیشرفت بر دوش خود شماست. مانند گل آفتابگردانی که می‌داند باید با خورشید روبرو شود، می‌توانید به گونه‌ای رشد کنید که برای شما هدفمند و معنادار باشد.

 

شما می‌توانید از همین حالا از این اصول سبک کاری برای بهبود سلامت جسمی و روانی خود استفاده کنید! ابتدا، حوزه‌هایی را مشخص کنید که فکر می‌کنید کار مانع سلامتی شما می‌شود. سپس از خود بپرسید آیا باید اینگونه باشد؟ برای خود یک کلاس ورزشی در اواسط صبح در طول یک روز کاری رزرو کنید. و ببینید چه تأثیری بر خلق و خوی و سطح انرژی شما دارد. سعی کنید فعالیت‌های بیشتری را در طول روز برنامه‌ریزی کنید که شما را سرشار از مثبت‌اندیشی کند. تعجب خواهید کرد که افزودن کمی تنوع به روز کاری شما چه تأثیری بر سلامتی شما دارد. سبک

 

اکنون که مشخص شده است که سبک کاری می‌تواند به میزان زیادی رفاه شما را بهبود بخشد، زمان آن رسیده است که نگاهی بیندازیم به این که چگونه می‌تواند آنچه را که اساساً در هسته هر شغل موفقی است، بهبود بخشد: بهره‌وری.

سبک کاری به شما کمک می‌کند بهتر کار کنید

چه زمانی بیشترین بازدهی را دارید؟ شاید شما یک فرد صبحگاهی باشید که همه چیز را قبل از بیدار شدن بقیه انجام می‌دهید. یا شاید تا زمانی که یک ورزش صبحگاهی و چند کار کوچک را انجام ندهید، واقعاً نمی‌توانید شروع به کار کنید. بهره‌وری یک چیز شخصی است. هر کس به طور متفاوتی کار می‌کند. بنابراین، چرا باید به سیستم کاری که همه را در کنار هم جمع می‌کند، بسنده کنیم؟ سبک

 

مولد بودن به انرژی بستگی دارد. از کجا آن را دریافت و از کجا آن را هدایت می‌کنید. در طی یک دوره ۲۴ ساعته، سطح انرژی ما به طور طبیعی افزایش و کاهش می‌یابد. این نتیجه ریتم شبانه‌روزی شخصی ما است که دمای بدن ما را تنظیم می‌کند. و در نتیجه زمانی که ما بیشترین بازدهی را داریم. سبک

 

داشتن ساعات کاری از پیش تعریف شده به جای کارآمد بودن، به حضور اهمیت می‌دهد. اگر فقط برای چند ساعت اول یا آخر بهترین کار خود را انجام دهید، کار از ۹ تا ۵ چه فایده‌ای دارد؟ سبک کاری به شبانگاه‌ها اجازه می‌دهد تا زمانی‌که سطح انرژی آن‌ها در حد مطلوب است، کار خود را انجام دهند. و در نتیجه بهره‌وری را در سراسر ساعات کاری افزایش دهند. سبک

 

کنترل نحوه و زمان ارائه کار خود باعث می‌شود تا سطحی از وضوح و تعهد وجود داشته باشد که هفته کاری سنتی اجازه نمی‌دهد. وقتی بدانید چه چیزی برای شما بهتر است، می‌توانید بهترین کار را برای کار خود انجام دهید. سبک

 

آیا بهترین کار خود را در اطراف افراد دیگر انجام می‌دهید و ایده‌های خود را به عقب و جلو می‌برید؟ عالی! یا ترجیح می‌دهید با قرار دادن فهرست کاری مورد علاقه‌تان و تنها شدن در اتاقتان وارد کار شوید؟ این هم عالی. سبک کاری به شما این آزادی را می‌دهد که مسیر خود را پیدا و روی کار در دستتان تمرکز کنید. سبک

 

یافتن این وضوح به این معنی هم هست که به خودتان فضایی برای تنظیم کردن و اجازه دادن ذهنتان سرگردان شود. بسیاری از مردم هنگام انجام کارهای خانه مانند تا کردن لباس‌ها، ایده‌های جدیدی به ذهنشان خطور می‌کند یا مشکلات را حل می‌کنند. گفته می‌شود که بیش از ۷۰ درصد از مردم خلاق‌ترین ایده‌های خود را در حمام دارند. با کنترل محیط خود و گنجاندن این نوع فعالیت‌ها در سبک کاری خود، می‌توانید بهره‌وری خود را بهینه کنید. سبک

 

روش دیگری که سبک کاری بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، اعتماد است. حقیقت این است که ما این روزها بیشتر از همیشه اعتماد داریم. بیست سال پیش، غیرقابل تصور بود که اجازه دهید یک غریبه در خانه شما بماند یا با مردی که هرگز ندیده‌اید به داخل ماشین بپرد، اما این دقیقاً همان چیزی است که شرکت‌هایی مانند ایربی‌ان‌بی [Airbnb] و اوبر [Uber] ما را به آن اجازه می‌دهند و تشویق می‌کنند.

 

دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم همین سطح از اعتماد بین همکاران وجود ندارد. این افزایش حس اعتماد در واقع کارمندان را توانمند می‌کند و بهره‌وری را افزایش می‌دهد. زیرا با شیوه کار، مسئولیت‌پذیری کلیدی است. اگر خروجی مورد انتظار در زمان معینی وجود داشته باشد، این مسئولیت همه افراد درگیر است که از تحویل آن اطمینان حاصل کنند. این امر به جای ساعت‌های ضبط‌شده، روی کار تولید شده تمرکز می‌کند. سبک

 

این اعتماد ضمنی فرصت همکاری و همکاری را افزایش می‌دهد. سبک‌های کاری مختلف می‌توانند با یکدیگر ترکیب شوند و از یکدیگر تمجید کنند. تصور کنید که بخشی از پروژه خود را در پایان روز کاری خود به پایان می‌رسانید و آن را برای یک همکار در آن سوی دنیا می‌فرستید درست زمانی که او روز خود را شروع می‌کند. حالا این کارایی است! سبک

 

از قبل می‌توانید این نوع اعتماد را وارد زندگی کاری خود کنید. به چگونگی اعتماد و مسئولیت‌پذیری در شرکت خود فکر کنید. دفعه بعد که در حال معرفی یک پروژه جدید یا مدیریت یک تیم هستید. سعی کنید برای زمان و مکان تحویل کار کمی آزادی عمل بدهید. ممکن است متعجب شوید از این که متوجه شوید این کار چقدر بهره‌وری را افزایش می‌دهد، با توانمندسازی کارمندان برای فکر کردن و تمرکز بر خروجی‌ها. فقط مطمئن شوید که الگوی خود هستید و مسئولیت کار خود را به عهده می‌گیرید. سبک

 

اکنون که مزایای سبک کاری برای بهره‌وری را می‌بینید، وقت آن است که بزرگتر فکر کنید. آیا سبک کاری می‌تواند کل جامعه را بهبود بخشد و جهان را تغییر دهد؟ سبک

سبک کاری به شما کمک می‌کند کار خوبی انجام دهید

به خودتان اجازه دهید دنیایی را تصور کنید که در آن سبک کاری معمول است. پس از انجام تمرینات و کارهای صبحگاهی، کامپیوتر خود را در مکان خودتان راه‌اندازی می‌کنید. زیرا می دانید که چند ساعت آینده بیشترین بازدهی شما را خواهد داشت. شاید با همکارتان از استرالیا که بچه‌هایش را در رختخواب خوابانده است، قرار ملاقاتی بگذارید. شما به چند پیام همکار آرژانتینی‌تان پاسخ می‌دهید تا چند ساعت دیگر بخوانند. سبک

 

امیدواریم می‌توانید ببینید که چگونه این نوع کار می‌تواند به سلامتی شما و در نتیجه بهره‌وری شما کمک کند. اما درک این نکته مهم است که پیامدها به فرد محدود نمی‌شود. سبک کاری می‌تواند تأثیر مثبت پایداری بر کل جامعه داشته باشد. سبک

 

در حال حاضر گروه‌های زیادی هستند که از ۹ تا ۵ روز کاری سنتی حذف شده‌اند. این افراد می‌توانند افرادی باشند که با ناتوانی‌های جسمی یا ذهنی، مبتلایان به بیماری مزمن، جمعیت سالخورده یا والدین پرمشغله زندگی می‌کنند. سبک

 

به فرد مبتلا به اوتیسمی فکر کنید که با کار در یک دفتر شلوغ مشکل دارد، یا کاربر ویلچری که رفت و آمد روزانه را یک جنگ می‌داند. تصور کنید که اگر این موانع بی‌معنی برداشته شوند، به چه میزان استعداد می‌توان دسترسی داشت. سبک

 

تبعیض در محل کار نیز مشکل عمده‌ای است که می‌تواند با شیوه کار برطرف شود. علیرغم پیشرفت‌های اجتماعی اخیر، تبعیض بر اساس جنسیت، نژاد، و بسیاری موارد دیگر به طرز غم‌انگیزی رایج است. ماهیت ناهمزمان و فردی سبک کاری به این معنی است که کارمندان این اختیار را دارند که جزئیات خود را همانطورکه می‌دانند حفظ کنند یا به اشتراک بگذارند. وقتی در یک اتاق نیستیم، راحت‌تر است که با افراد به‌عنوان فردی صحبت کنیم، به جای اینکه فرضیات بسازیم یا زود به نتیجه برسیم. این امر به از بین بردن تبعیض در نیروی کار کمک زیادی می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که همه می‌توانند با هم کار کنند. سبک

 

در نهایت، کار به سبک کاری، هوش جمعی ایجاد می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند پیچیده‌ترین مشکلات جهان را حل کند. بر کسی پوشیده نیست که بشریت با چالش‌های بزرگی در مقیاس جهانی مواجه است. انسان‌ها تمایل به گروه‌بندی در قبیله‌های همفکر دارند، که به وضوح در فرایندهای استخدام فعلی دیده می‌شود. سازمان‌ها به «تناسب» با فرهنگ شرکت بر تنوع اهمیت می‌دهند. سبک

 

سبک کاری تنوع بیشتری را قادر می‌سازد و تشویق می‌کند و محیطی را ایجاد می‌کند که این ذهن‌های متنوع بتوانند با هم کار کنند. در این شرایط، برای افراد ایمن است که وضعیت موجود را به چالش بکشند و در هنگام حل مشکلات پیچیده ریسک بیشتری بپذیرند. نشان داده شده است که بحث در مورد چگونگی حل یک مشکل در یک تیم تعاونی منجر به نتایج کار و عملکرد مالی بیشتر برای شرکت‌ها می‌شود.

 

و مزایای این امر فراتر از کمک به سازمان‌ها است. همکاری انسانی در مقیاس بزرگ در حال حاضر برخی از رایج‌ترین مشکلات جهان را حل می‌کند. به عنوان مثال، برنامه ناوبری ویز [Waze] در حال جمع‌سپاری اطلاعات در مورد تصادفات جاده‌ای، خطرات یا تله‌های سرعت برای کاهش ترافیک است. و برنامه بریدلاین [Breadline] به افراد امکان می‌دهد نان باقی‌مانده در نانوایی‌ها را گزارش دهند. و به توزیع مجدد غذا برای کسانی کمک می‌کند که به آن نیاز دارند. سبک

 

سبک کاری افراد بیشتری را گرد هم می‌آورد و به آن‌ها فرصت می دهد تا مشکلات را به روشی حل کنند که ساختارهای کاری سنتی اجازه نمی‌دهد. با گشودن همه چیز به روی بیشتر مغزهای جهان، سبک کاری می‌تواند تأثیر زیادی بر زمینه‌هایی مانند سلامت و رفاه، برابری جنسیتی و رشد اقتصادی داشته باشد. سبک

خلاصه نهایی

سبک کاری می‌تواند دنیا را تغییر دهد

 

چیزی که ما برای کارمان «عادی» می‌دانیم، لزومی ندارد که اینطور باشد. ما در حال حاضر در موقعیت بهتری نسبت به همیشه برای بهبود رفاه و بهره‌وری خود با پذیرش اصول دیجیتال، ناهمزمان و مبتنی بر اعتماد سبک کاری هستیم. سبک

 

سبک کاری می‌تواند به ما فرصت و نگرش را بدهد تا با هم کار کنیم و بیش از مجموع اجزای خود باشیم. اما درست مانند هر انقلابی، نیاز به حمایت و حرکت دارد. اینجاست که وارد می‌شوید. فقط با خواندن این خلاصه‌کتاب اولین قدم را برای تغییر جهان برداشته‌اید. اکنون باید آن را ادامه دهید. سبک

 

از سبک کاری خود آگاه باشید. اجازه دهید مردم در مورد آن بدانند و مطمئن شوید که به آن احترام گذاشته می‌شود. دیگران را تشویق کنید که خودشان را خلق کنند و گفت‌وگوها را در میان دوستانتان و در محل کارتان ادامه دهید. سبک کاری بهزیستی شما را بهبود می‌بخشد. رفاه و بهره‌وری را بهبود می‌بخشد. و گنجاندن سبک کاری ایجاد می‌کند می‌تواند دنیا را تغییر دهد. سبک

مشق تغییر

برنامه سبک کاری خود را ایجاد کنید.

 

سندی ایجاد کنید که به طور واضح و مشخص سبک کاری شخصی شما را مشخص کند. زمانی که در طول روز در بالاترین و کمترین میزان انرژی خود هستید را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که چه نوع افراد و محیط هایی در اطراف شما کارآمدتر و شادتر هستید. فضایی را برای فعالیت‌های نامرتبط با کار، مانند ورزش و وقت خانوادگی اختصاص دهید. و سپس سبک کاری خود را با آن‌ها هماهنگ کنید. هنگامی‌که سند سبک کاری خود را تکمیل کردید، آن را با هفته کاری واقعی خود مقایسه کنید. چه کاری می‌توانید انجام دهید تا آن را با سبک کاری ایده‌آل خود مطابقت دهید؟ دوستان و همکاران خود را تشویق کنید که همین کار را انجام دهند و به ایجاد شتاب انقلاب در سبک کاری کمک کنید. سبک

 

شما می‌توانید این کتاب را از سایت آمازون تهیه کنید. سبک

 

[newsletter_signup_form id=1]

امتیاز به این مطلب

5/5 - (6 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
سبک کاری
استراتژی ۱۴۰۳ کسب‌وکارتان را طراحی کنیداطلاعات بیشتر
+