1. خانه
  2. مقالات
  3. کارآفرینی
  4. سبک کاری

سبک کاری

سبک کاری

سبک کاری

4.9/5 - (9 امتیاز)

انقلابی برای رفاه، بهره‌وری و جامعه

سبک کاری (۲۰۲۲) مفهوم سبک کاری را معرفی می‌کند: آزادی انتخاب زمان و مکان کار. نویسندگان با بررسی تاریخ منسوخ‌شده استاندارد زمانی ۹ صبح تا ۵ عصر هفته کاری در پرتو عصر دیجیتال مدرن، پایه و اساس یک روش کار فردی و مستقل را پایه‌ریزی می‌کنند.

 

الکس هرست یکی از والدین شاغل و یکی از بنیانگذاران هوکسبی‌ست. جامعه‌ای جهانی که با تجدید نظر ما درباره کار به ایجاد دنیایی شادتر، فراگیرتر و سازنده‌تر اختصاص دارد. شریک تجاری و هم‌بنیانگذار او لیزی پنی یک مادر، رهبر و استراتژیست تجاری‌ست. در ۲۰۱۵، آنها در حین برخورد با فرسودگی شغلی و چالش‌های تبدیل شدن به والدین شاغل، به مفهوم سبک کاری دست یافتند.

این کتاب چه‌چیزی برای من دارد؟ به انقلاب سبک کاری بپیوندید و آینده‌ای روشن‌تر بسازید.

لیزی پنی و الکس هرست در ۲۰۱۵ کلمه سبک کاری را ایجاد کردند. آنها می‌خواستند به همه آزادی انتخاب بدهند که چه زمانی و کجا کار می‌کنند. و شرکتی به نام هاکسبی [Hoxby] راه‌اندازی کردند تا آن را محقق کنند. هاکسبی پروژه‌هایی را برای برخی از بزرگترین کسب‌وکارهای جهان ارائه می‌کند. و به بیش از ۲۵۰۰ نفر کمک کرده‌ست تا سبک کاری خودشان را تنظیم کنند، پروژه بگیرند و به یکدیگر احترام بگذارند. بعدها، پس از همه‌گیری کرونا، مردم می‌خواستند درباره نحوه کار نویسندگان بیاموزند. پنی و هرست که فرصت را دیدند تصمیم گرفتند سبک کاری را بنویسند. انقلابی برای رفاه، بهره‌وری و جامعه.

 

با این فرض شروع می‌شود که ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر روز کاری یادگاری از انقلاب صنعتی‌ست. اکنون بیش از ۲۰۰ سال قدمت دارد. حتی ساعات کاری اخیر به اصطلاح «انعطاف‌پذیر» بر اساس این ساختار کاری قدیمی‌ست. در این عصر دیجیتال، با تغییر نگرش جهانی به کار و جمعیتی کهن‌سال، باید از این عادات چندصدساله عبور کنیم. زمان تغییر فرا رسیده‌ست.

 

سبک کاری به کارمندان برای بازدهی که تولید می‌کنند پاداش می‌دهد. نه ساعت‌هایی که روی میزشان ثبت می‌کنند. این مبتنی بر اصول کار ناهمزمان، تمرکز بر دیجیتال و محیط‌های کاری مبتنی بر اعتمادست. استقلال سبک کاری می‌تواند برای بسیاری از افراد دگرگون‌کننده باشد. اما به‌ویژه برای گروه‌هایی که از روش سنتی کار کنار گذاشته شده‌اند. کارمندان مسن‌تر، والدین، مراقبان، کسانی که با معلولیت زندگی می‌کنند. از یک بیماری مزمن یا مشکلات سلامت روان رنج می‌برند، یا که عصبی هستند.

ایده سبک کاری 

کار بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی‌ست. برای بسیاری از ما، حدود یک سوم از زمان ما را می‌گیرد. و بخش بسیار مهمی از هویت ما را تشکیل می‌دهد. اما شیوه کار اکثر ما – نشستن در دفتر از صبح تا عصر، و تعامل با همکاران – بر اساس یک سنت دیرینه‌ست. حدود ۲۰۰ سال پیش با انقلاب صنعتی به وجود آمد. حقیقت اینکه این شیوه کار قدیمی و غیرضروری‌ست.

 

نیروی کار سالخورده، پیشرفت‌های اخیر فناوری، و تغییر به سمت کار مستقل‌تر، زمینه را برای ما فراهم کرده‌ست تا طرز تفکرمان را درباره کار به طور اساسی تغییر دهیم. اینجاست که سبک کاری مطرح می‌شود.

 

درست همانطورکه سبک زندگی شما به نحوه زندگی شما اشاره دارد، سبک کاری شما نیز آزادی انتخاب زمان و مکان کارست. بر سه اصل استوارست.

کارناهمزمان

اولاً، کار ناهمزمان. این اساساً به معنی اینکه شما مجبور نیستید هم‌زمان با همکاران‌تان کار کنید. شاید درست زمانی که همکارتان در آن سوی کره زمین از خواب بیدار می‌شود تا جایی ادامه دهید که کار را ترک کرده‌اید، کار را متوقف کنید.

دیجیتالی شدن

این امر با اصل دوم امکان‌پذیر می‌شود: دیجیتالی شدن. این روزها همه با رایانه کار می‌کنند، وای‌فای همه‌جا وجود دارد. و رویدادهای اخیر نشان داده‌ست که بسیاری از کارهای ما می‌توانند در فضای دیجیتال وجود داشته باشند. نرم‌افزاری مانند اسلک [Slack] می‌تواند فضای اداری ما باشد. بیایید آن را در نظر بگیریم.

محیط مبتنی بر اعتماد

در نهایت، سبک کاری به یک محیط مبتنی بر اعتماد متکی‌ست. شما باید باور داشته باشید که همکاران‌تان بدون اینکه رئیسی از بالای شانه آنها نگاه کند، کار را انجام می‌دهند.

 

کار کردن به روش سبک کاری منجر به تغییر تمرکز هیجان‌انگیز در مقایسه با کارهای سنتی می‌شود. قدرت دیکته کردن روز کاری را از شرکت‌ها می‌گیرد و آن را به دست مردم می‌سپارد.

 

به‌جای اندازه‌گیری ارزش یک کارمندان با ساعت‌هایی که در صندلی خودشان، جلوی رایانه‌شان می‌گذراند، به خروجی‌هایی می‌پردازد که آنها تولید می‌کنند. صرف نظر از اینکه چه‌زمانی یا کجا کار را انجام می‌دهند. بدون نیاز به اشتراک‌گذاری ساعات و مکان‌ها با همکاران، افراد این آزادی را دارند که به روش‌هایی کار کنند که برای آنها کار می‌کند. این ایده خودمختاری پیامدهای بزرگی بر ماهیت و تأثیر کاری دارد که انجام می‌دهیم.

 

در بخش‌های بعدی خواهید دید که سبک کاری چقدر می‌تواند رفاه شما و در نتیجه بهره‌وری شما را بهبود بخشد. اما ابتدا باید برای تغییر اساسی در درک سبک کاری آماده شوید.

سبک کاری

کلمه «سبک کاری» را با صدای بلند به خودتان یا در مقابل آینه بگویید. چه حسی دارد؟ به خودتان اجازه دهید دنیایی را تصور کنید که در آن این کلمه معمولاً توسط اطرافیان شما قابل درک است. سپس، سبک کاری فعلی خود را شرح دهید و با «سبک کاری من…» شروع کنید. به روزها و ساعت‌هایی که کار می‌کنید. زمانی که به استراحت‌ها و تعطیلات می‌روید. و جنبه‌هایی از زندگی‌تان فکر کنید که با کارتان تناسب دارید. مراقبه از بچه‌ها، کارها، سرگرمی‌ها. این احتمال وجود دارد که کنترل چندانی بر ویژگی‌های سبک کاری فعلی خود نداشته باشید. به همین دلیل وقت آن رسیده است که نگاهی به مزایای دنیایی بیندازید که در آن کار می‌کنید.

سبک کاری به شما کمک می‌کند تا خوب باشید

تصور کنید یک بیگانه کنجکاو از شما بازدید می‌کند و از شما می‌خواهد میانگین روز کاری‌تان را توضیح دهید. اگر مانند بخش بزرگی از جمعیت شاغل هستید، به آنها می‌گویید که قبل از طلوع خورشید با صدای بلند ساعت خودتان را مجبور به بیدار شدن می‌کنید. سپس خانه گرم و عزیزان‌تان را ترک می‌کنید. و در مترو شلوغی می‌نشینید که شما را به سر کار می‌برد. به یک ساختمان اداری با نور مصنوعی که در آن برای ده ساعت آینده نسبتاً بی‌حرکت می‌نشینید. در حالی‌که از تلفن همراه و لپ‌تاپ‌تان برای تعامل با دیگرانی استفاده می‌کنید که در همان مکانی که شما هستید نیستند. وقتی نور طبیعی بیرون تقریباً از بین رفت، این ساختمان را ترک می‌کنید. به خانه برمی‌گردید تا چند ساعت کوتاه را با خانواده‌تان بگذرانید. سپس به رختخواب می‌روید تا بتوانید بخوابید. و دوباره همه این کارها را روز بعد انجام می‌دهید.

 

ممکن است بیگانه شوک‌زده و شاید کمی گیج از شما بپرسد: حال شما خوب‌ست؟ لحظه‌ای به پاسخ‌تان بیاندیشید.

 

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که کار تأثیر زیادی بر رفاه ما دارد. نزدیک به یک میلیارد نفر با اختلالات سلامت روان زندگی می‌کنند و کار یکی از عوامل اصلی آن‌ست. سبک کاری برای تغییر این موضوع چه‌کاری می‌تواند انجام دهد؟

 

در واقع  آزادی خیلی زیاد برای دلخواه‌کردن و تناسب کارتان با نیازهای شما، فشار برای مطابقت را از بین می‌برد. این به شما اجازه می‌دهد تا به‌عنوان خودِ واقعی‌تان زندگی و کار کنید. و اعتمادبه‌نفس و رضایت را بهبود می‌بخشد.

تعیین حد و مرزها

ایجاد سبک کاری خودتان به شما امکان می‌دهد در زندگی‌تان حدومرزهایی تعیین کنید. به شما امکان می‌دهد روی اجازه دادن به جنبه‌هایی از کار تمرکز کنید که به شما انرژی مثبت می‌دهد. زیبایی این کار اینکه به شما امکان می‌دهد برنامه‌تان را حول چیزهایی شکل دهید که برای شما مهم هستند. این بدان معناست که شما می‌توانید سبک زندگی سالم‌تری داشته باشید. شاید بخواهید به جای گرفتن و خوردن ساندویچ در حال کار، یک غذای خوب تهیه کنید. یا شاید ترجیح می‌دهید قبل از شروع به کار صبحگاهی به دویدن بروید. سبک کاری به شما امکان می‌دهد به روشی کار کنید که برای شما بهترین‌ست.

مسئول زندگی خودتان

سبک کاری شما را مسئول زندگی خودتان می‌کند. از آنجایی‌که شما در دام «زمان» و «مکان» معمولی یک شغل ۹ تا ۵ نیستید، آزاد هستید که کارهای بیشتری را انجام دهید که دوست دارید. شما می‌توانید به‌گونه‌ای کار کنید که هدف‌تان را برآورده کند.

 

نمونه‌ای از این توانایی تغییر کار برای تناسب با مراحل مختلف زندگی شماست. چه در حال تغییر خانه باشید، چه در حال بهبودی از یک بیماری یا داشتن فرزند، سبک کاری همیشه از توانایی‌تان برای پای‌بندی به هدف‌تان در زندگی محافظت می‌کند. بدان معنی که شما می‌توانید زندگی پر از کاری داشته باشید که بتوانید به آن افتخار کنید. شما می‌توانید زندگی‌تان را برای پر کردن یک رزومه، با تمرکز بر دستاوردها و ترفیعات متوقف کنید. می‌توانید به میراثی بیاندیشید که از خودتان بر جای خواهید گذاشت.

آزادی برای رشد و توسعه

یکی از بخش‌های کلیدی زندگی‌تان آن‌طورکه می‌خواهید، داشتن آزادی برای توسعه و رشد به‌گونه‌ای که معنادار و رضایت‌بخش باشد. فرصت یادگیری عامل بزرگی در رضایت شغلی و فقدان آن عامل اصلی ترک شغل‌ست. اما با این وجود، شرکت‌ها معمولاً فقط فرصت‌های یادگیری مرتبط با ارزش‌های کسب‌وکار را ارائه می‌دهند. چه می‌شد اگر آزادی انتخاب داشتیم که چگونه و چه‌چیزی یاد بگیریم؟

 

محصور شدن در یک دفتر، تنوع دیدگاه‌هایی را که در معرض آنها قرار می‌دهیم به شدت ما را محدود می‌کند. ماهیت دیجیتالی‌شدن سبک کاری به معنی اینکه شما مجبور نیستید فقط به افرادی محدود شوید که از نظر فیزیکی آنجا هستند. این فرصت را برای تعامل و یادگیری از مردم در سراسر جهان، درباره موضوعاتی باز می‌کند که برای شما معنادارست.

 

همانطورکه به روش‌های مختلف کار می‌کنیم، به روش‌های مختلف نیز یاد می‌گیریم. آیا اطلاعات بیشتری را در یک سالن سخنرانی شلوغ، مطالعه بی‌سروصدا به‌تنهایی، یا تماشای یک سخنرانی ۱۵ دقیقه‌ای تِد [TED] دریافت می‌کنید؟ سبک کاری به شما امکان می‌دهد برنامه‌ریزی‌تان را بر اساس هر روش یادگیری بسازید که برای شما مناسب‌ست.

مسئولیت‌پذیری

اما مهم‌ست که به یاد داشته باشید که سبک کاری بر اساس مسئولیت‌پذیری ساخته شده‌ست. تصمیم‌گیری درباره اینکه چه‌زمانی و چگونه کار می‌کند به عهده خودِ سبک کاری است و این آزادی به یادگیری نیز تسری پیدا می‌کند. اگر قرار نیست کسی به شما بگوید که چه‌کاری باید انجام دهید، باید در طراحی و ایجاد امکان رشدتان هدفمند باشید.

 

اینکه مسئولیت کار، زندگی و یادگیری خودتان را بر عهده بگیرید به معنی اینکه بار تعیین کردن و رسیدن به اهداف، برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌ریزی جهت پیشرفت بر دوش خودِ شماست. مانند گل آفتابگردانی که می‌داند باید با خورشید روبرو شود، می‌توانید به‌گونه‌ای رشد کنید که برای شما هدفمند و معنادار باشد.

 

شما می‌توانید از همین حالا از این اصول سبک کاری برای بهبود سلامت جسمی و روانی‌تان استفاده کنید! ابتدا، حوزه‌هایی را مشخص کنید که می‌اندیشید کار مانع سلامتی شما می‌شود. سپس از خودتان بپرسید آیا باید اینگونه باشد؟ برای خودتان یک کلاس ورزشی در اواسط صبح در طول یک روز کاری رزرو کنید. و ببینید چه تأثیری بر خلق‌وخوی و سطح انرژی شما دارد. سعی کنید فعالیت‌های بیشتری را در طول روز برنامه‌ریزی کنید که شما را سرشار از مثبت‌اندیشی کند. تعجب خواهید کرد که افزودن کمی تنوع به روز کاری شما چه تأثیری بر سلامتی‌تان دارد. سبک

 

اکنون که مشخص شد که سبک کاری می‌تواند به میزان زیادی رفاه‌تان را بهبود بخشد، زمان آن رسیده‌ست که نگاهی بیندازیم به اینکه چگونه می‌تواند آنچه را که اساساً در هسته هر شغل موفقی‌ست، بهبود بخشد: بهره‌وری.

سبک کاری به شما کمک می‌کند بهتر کار کنید

چه زمانی بیشترین بازدهی را دارید؟ شاید شما یک فرد صبحگاهی باشید که همه‌چیز را قبل از بیدار شدن بقیه انجام می‌دهید. یا شاید تا زمانی که یک ورزش صبحگاهی و چند کار کوچک را انجام ندهید، واقعاً نمی‌توانید شروع به کار کنید. بهره‌وری یک چیز شخصی‌ست. هر کس به طور متفاوتی کار می‌کند. بنابراین، چرا باید به سیستم کاری که همه را در کنار هم جمع می‌کند، بسنده کنیم؟ سبک

 

مولد بودن به انرژی بستگی دارد. از کجا آن را دریافت و از کجا آن را هدایت می‌کنید. در طی یک دوره ۲۴ ساعته، سطح انرژی ما به طور طبیعی افزایش و کاهش می‌یابد. این نتیجه ریتم شبانه‌روزی شخصی ماست که دمای بدن ما را تنظیم می‌کند. و در نتیجه زمانی که ما بیشترین بازدهی را داریم. سبک

 

داشتن ساعات کاری از پیش تعریف‌شده به جای کارآمد بودن، به حضور اهمیت می‌دهد. اگر فقط برای چند ساعت اول یا آخر بهترین کارتان را انجام دهید، کار از ۹ تا ۵ چه فایده‌ای دارد؟ سبک کاری به شبانگاه‌ها اجازه می‌دهد تا زمانی‌که سطح انرژی آنها در حد مطلوب‌ست، کارشان را انجام دهند. و در نتیجه بهره‌وری را در سراسر ساعات کاری افزایش دهند. سبک

نحوه و زمان انجام کار

نظارت بر نحوه و زمان ارائه کار باعث می‌شود تا سطحی از وضوح و تعهد وجود داشته باشد که هفته کاری سنتی اجازه نمی‌دهد. وقتی بدانید چه‌چیزی برای شما بهترست، می‌توانید بهترین کار را برای کارتان انجام دهید. سبک

 

آیا بهترین کارتان را در اطراف افراد دیگر انجام می‌دهید و ایده‌های‌تان را به عقب و جلو می‌برید؟ عالی! یا ترجیح می‌دهید با قرار دادن فهرست کاری مورد علاقه‌تان و تنها شدن در اتاق‌تان وارد کار شوید؟ این هم عالی. سبک کاری به شما این آزادی را می‌دهد که مسیرتان را پیدا و روی کار در دست‌تان تمرکز کنید. سبک

 

یافتن این وضوح به این معنی هم هست که به خودتان فضایی برای تنظیم کردن و اجازه دادن ذهن‌تان سرگردان شود. بسیاری از مردم هنگام انجام کارهای خانه مانند تا کردن لباس‌ها، ایده‌های جدیدی به ذهنشان خطور می‌کند یا مشکلات را حل می‌کنند. گفته می‌شود که بیش از ۷۰ درصد از مردم خلاق‌ترین ایده‌های خود را در حمام دارند. با کنترل محیط خود و گنجاندن این نوع فعالیت‌ها در سبک کاری خود، می‌توانید بهره‌وری خود را بهینه کنید. سبک

اعتماد

روش دیگری که سبک کاری بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، اعتمادست. حقیقت اینکه ما این روزها بیشتر از همیشه اعتماد داریم. بیست‌سال پیش، غیرقابل تصور بود که اجازه دهید یک غریبه در خانه‌تان بماند یا با مردی که هرگز ندیده‌اید به داخل ماشین بپرد. اما این دقیقاً همان چیزی‌ست که شرکت‌هایی مانند ایربی‌ان‌بی [Airbnb] و اوبر [Uber] ما را به آن اجازه می‌دهند و تشویق می‌کنند.

 

دلیلی وجود ندارد که بیاندیشیم همین سطح از اعتماد بین همکاران وجود ندارد. این افزایش حس اعتماد در واقع کارمندان را توانمند می‌کند و بهره‌وری را افزایش می‌دهد. زیرا با شیوه کار، مسئولیت‌پذیری کلیدی‌ست. اگر خروجی مورد انتظار در زمان معینی وجود داشته باشد، این مسئولیت همه افراد درگیرست که از تحویل آن اطمینان حاصل کنند. این امر به جای ساعت‌های ضبط‌شده، روی کار تولیدشده تمرکز می‌کند. سبک

 

این اعتماد فرصت همکاری و هم‌یاری را افزایش می‌دهد. سبک‌های کاری مختلف می‌توانند با یکدیگر ترکیب شوند و از یکدیگر تمجید کنند. تصور کنید که بخشی از پروژه‌تان را در پایان روز کاری‌تان به پایان می‌رسانید. و آن را برای یک همکار در آن سوی دنیا می‌فرستید. درست زمانی که او روزش را شروع می‌کند. حالا این کارایی‌ست! سبک

 

از قبل می‌توانید این نوع اعتماد را وارد زندگی کاری‌تان کنید. به چگونگی اعتماد و مسئولیت‌پذیری در شرکت‌تان بیاندیشید. دفعه بعد که در حال معرفی پروژه جدید یا مدیریت یک تیم هستید. سعی کنید برای زمان و مکان تحویل کار کمی آزادی عمل بدهید. ممکن‌ست متعجب شوید از اینکه متوجه شوید این کار چقدر بهره‌وری را افزایش می‌دهد، با توانمندسازی کارمندان برای اندیشه و تمرکز بر خروجی‌ها. فقط مطمئن شوید که الگوی‌تان هستید و مسئولیت کارتان را به عهده می‌گیرید. سبک

 

اکنون که مزایای سبک کاری برای بهره‌وری را می‌بینید، وقت آن‌ست که بزرگ‌تر بیاندیشید. آیا سبک کاری می‌تواند کل جامعه را بهبود بخشد و جهان را تغییر دهد؟ سبک

سبک کاری به شما کمک می‌کند کار خوبی انجام دهید

به خودتان اجازه دهید دنیایی را تصور کنید که در آن سبک کاری معمول‌ست. پس از انجام تمرینات و کارهای صبحگاهی، کامپیوترتان را در مکان خودتان راه‌اندازی می‌کنید. زیرا می‌دانید که چند ساعت آینده بیشترین بازدهی شما را خواهد داشت. شاید با همکارتان از استرالیا که بچه‌هایش را در رختخواب خوابانده‌ست، قرار ملاقاتی بگذارید. شما به چند پیام همکار آرژانتینی‌تان پاسخ می‌دهید تا چند ساعت دیگر بخوانند. سبک

 

امیدواریم می‌توانید ببینید که چگونه این نوع کار می‌تواند به سلامتی‌تان و در نتیجه بهره‌وری شما کمک کند. اما درک این نکته مهم‌ست که پیامدها به فرد محدود نمی‌شود. سبک کاری می‌تواند تأثیر مثبت پایداری بر کل جامعه داشته باشد. سبک

 

در حال حاضر گروه‌های زیادی هستند که از ۹ تا ۵ روز کاری سنتی حذف شده‌اند. این افراد می‌توانند افرادی باشند که با ناتوانی‌های جسمی یا ذهنی، مبتلایان به بیماری مزمن، جمعیت سالخورده یا والدین پرمشغله زندگی می‌کنند. سبک

 

به فرد مبتلا به اوتیسمی بیاندیشید که با کار در یک دفتر شلوغ مشکل دارد، یا کاربر ویلچری که آمدورفت روزانه را یک جنگ می‌داند. تصور کنید که اگر این موانع بی‌معنی برداشته شوند، به چه میزان استعداد می‌توان دسترسی داشت. سبک

 

تبعیض در محل کار نیز مشکل عمده‌ای‌ست که می‌تواند با شیوه کار برطرف شود. علی‌رغم پیشرفت‌های اجتماعی اخیر، تبعیض بر اساس جنسیت، نژاد، و بسیاری موارد دیگر به طرز غم‌انگیزی رایج‌ست. ماهیت ناهمزمان و فردی سبک کاری به این معنی‌ست که کارمندان این اختیار را دارند که جزئیات‌شان را همانطورکه می‌دانند حفظ کنند یا به‌اشتراک بگذارند. وقتی در یک اتاق نیستیم، راحت‌ترست که با افراد به‌عنوان فردی صحبت کنیم، به جای اینکه فرضیات بسازیم یا زود به نتیجه برسیم. این امر به از بین بردن تبعیض در نیروی کار کمک زیادی می‌کند. و اطمینان حاصل می‌کند که همه می‌توانند با هم کار کنند. سبک

هوش جمعی

در نهایت، کار به سبک کاری، هوش جمعی ایجاد می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند پیچیده‌ترین مشکلات جهان را حل کند. بر کسی پوشیده نیست که بشریت با چالش‌های بزرگی در مقیاس جهانی مواجه‌ست. انسان‌ها تمایل به گروه‌بندی در قبیله‌های هم‌فکر دارند، که به وضوح در فرایندهای استخدام فعلی دیده می‌شود. سازمان‌ها به «تناسب» با فرهنگ شرکت بر تنوع اهمیت می‌دهند. سبک

 

سبک کاری تنوع بیشتری را قادر می‌سازد و تشویق می‌کند. و محیطی را ایجاد می‌کند که این ذهن‌های متنوع بتوانند با هم کار کنند. در این شرایط، برای افراد ایمن‌ست که وضعیت موجود را به چالش بکشند. و در هنگام حل مشکلات پیچیده ریسک بیشتری بپذیرند. نشان داده شده‌ست که بحث درباره چگونگی حل یک مشکل در یک تیم تعاونی منجر به نتایج کار و عملکرد مالی بیشتر برای شرکت‌ها می‌شود.

 

و مزایای این امر فراتر از کمک به سازمان‌هاست. همکاری انسانی در مقیاس بزرگ در حال حاضر برخی از رایج‌ترین مشکلات جهان را حل می‌کند. به عنوان مثال، برنامه ناوبری ویز [Waze] در حال جمع‌سپاری اطلاعات درباره تصادفات جاده‌ای، خطرات یا تله‌های سرعت برای کاهش ترافیک‌ست. و برنامه بریدلاین [Breadline] به افراد امکان می‌دهد نان باقی‌مانده در نانوایی‌ها را گزارش دهند. و به توزیع مجدد غذا برای کسانی کمک می‌کند که به آن نیاز دارند. سبک

 

سبک کاری افراد بیشتری را گرد هم می‌آورد و به آنها فرصت می‌دهد تا مشکلات را به روشی حل کنند که ساختارهای کاری سنتی اجازه نمی‌دهد. با گشودن همه چیز به روی بیشتر مغزهای جهان، سبک کاری می‌تواند تأثیر زیادی بر زمینه‌هایی مانند سلامت و رفاه، برابری جنسیتی و رشد اقتصادی داشته باشد. سبک

خلاصه نهایی

سبک کاری می‌تواند دنیا را تغییر دهد

 

چیزی که ما برای کارمان «عادی» می‌دانیم، لزومی ندارد که اینطور باشد. ما در حال حاضر در موقعیت بهتری نسبت به همیشه برای بهبود رفاه و بهره‌وری خودمان با پذیرش اصول دیجیتال، ناهم‌زمان و مبتنی بر اعتماد سبک کاری هستیم. سبک

 

سبک کاری می‌تواند به ما فرصت و نگرش را بدهد تا با هم کار کنیم. و بیش از مجموع اجزای خودمان باشیم. اما درست مانند هر انقلابی، نیاز به حمایت و حرکت دارد. اینجاست که وارد می‌شوید. فقط با خواندن این خلاصه‌کتاب اولین قدم را برای تغییر جهان برداشته‌اید. اکنون باید آن را ادامه دهید. سبک

 

از سبک کاری خودتان آگاه باشید. اجازه دهید مردم درباره آن بدانند. و مطمئن شوید که به آن احترام گذاشته می‌شود. دیگران را تشویق کنید که خودشان را خلق کنند. و گفت‌وگوها را در میان دوستان‌تان و در محل کارتان ادامه دهید. سبک کاری بهزیستی شما را بهبود می‌بخشد. رفاه و بهره‌وری را بهبود می‌بخشد. و گنجاندن سبک کاری ایجاد می‌کند می‌تواند دنیا را تغییر دهد. سبک

مشق تغییر

برنامه سبک کاری خودتان را ایجاد کنید.

 

سندی ایجاد کنید که به طور واضح و مشخص سبک کاری شخصی شما را مشخص کند. زمانی که در طول روز در بالاترین و کمترین میزان انرژی خودتان هستید را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که چه نوع افراد و محیط‌هایی در اطراف‌تان کارآمدتر و شادتر هستید. فضایی را برای فعالیت‌های نامرتبط با کار، مانند ورزش و وقت خانوادگی اختصاص دهید. و سپس سبک کاری خودتان را با آنها هماهنگ کنید. هنگامی‌که سند سبک کاری خودتان را تکمیل کردید، آن را با هفته کاری واقعی‌تان مقایسه کنید. چه کاری می‌توانید انجام دهید تا آن را با سبک کاری ایده‌آل‌تان مطابقت دهید؟ دوستان و همکاران‌تان را تشویق کنید که همین کار را انجام دهند. و به ایجاد شتاب انقلاب در سبک کاری کمک کنید. سبک

 

شما می‌توانید این کتاب را از انتشارات چیتگرها تهیه کنید. سبک

 

دوره رهبری کارآفرینانه

امتیاز به این مطلب

4.9/5 - (9 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
سبک کاری
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+