1. خانه
  2. مقالات
  3. اخبار
  4. دوره دو روزه «مدیریت و بهبود فرایندها» برگزار شد

دوره دو روزه «مدیریت و بهبود فرایندها» برگزار شد

مدیریت و بهبود فرایند

دوره دو روزه «مدیریت و بهبود فرایندها» برگزار شد

5/5 - (1 امتیاز)

برگزاری دوره مدیریت و بهبود فرایندها در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی

مدیریت و بهبود فرایندها دوره‌ای دو روزه که با حضور مدیران و کارشناسان شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی برگزار شد. در این دوره که در تاریخ‌های ۲۵ و ۲۶ آبان در شیراز برگزار شد. در خصوص تفکر فرایندگرایی، و مستندسازی و ابزارهای بهبود فرایند بحث شد. و مشارکت‌کنندگان چهار کارگاه عملی و کاربردی را انجام دادند.

 

بهبود فرایندها روشی برای مبارزه با تکرار در فرایندهاست. تکرار فرایندها در یک سازمان سبب تاخیر در انجام پروژه، دلسرد شدن کارمندان و مسلماً کاهش تولید خواهد شد. برای شروع این کار در کسب و کار ابتدا باید نیازهای تجاری یک فرایند را مشخص کنید. سپس بهترست با بکارگیری فناوری، موانع موجود را از میان بردارید. از مهم‌ترین مزایای بهبود فرایند کاهش اتلاف زمان و هزینه، افزایش بازده عملکردی، استفاده بهینه تر از منابع موجود و افزایش اشتراک‌گذاری ایده‌هاست.

 

به‌نوعی می‌توان این شیوه را به هرس کردن درختان تشبیه کرد. با قطع شاخ و برگ‌های اضافی ، درخت زیباتر شده؛ ضمن اینکه به رشد بیشتر آن نیز کمک خواهد کرد. این روش نیز بخش‌های مفید یک فرایند که امکان افزایش استعداد در آینده را دارند شناسایی کرده و زمینه رشد آنها را فراهم می‌کند. درعین حال برخی از فرایندها را فیلتر می‌کند تا بطورکلی کیفیت فرایند افزایش یابد. در واقع، این نوع مدیریت در کسب‌وکار شما به‌نوعی مدیریت تغییرست. جهت پیاده‌سازی موفق بهبود فرایند در یک پروژه باید ابتدا جهت مشخصی تعیین گردد.

 

شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی دارای پنج منطقه عملیاتی‌ست که منطقه گازی پارسیان در عسلویه از اهمیت ویژه‌ای برخوردارست. مدیریت فرایند کمک می‌کند تا این شرکت بتواند در جهت بهبود جریان‌های کاری در حوزه‌های مختلف فنی، عملیاتی، اداری و مدیریتی به سمت بهبود شاخص‌های عملکردی، روان‌سازی فرایندها و کاهش هزینه‌ها حرکت کند. از این رو، دوره مدیریت و بهبود فرایندها در این شرکت با موفقیت برگزار شد.

مشارکت شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های کاربردی مدیریت و بهبود فرایندها

تصویر یک مدیریت و بهبود فرایندها

تصویر دو مدیریت و بهبود فرایندها

تصویر سه مدیریت و بهبود فرایندها

تصویر چهار مدیریت و بهبود فرایندها

تصویر پنج مدیریت و بهبود فرایندها

 

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
مدیریت و بهبود فرایند
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+