1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. نحوه ترفیع در محل کار: ۱۰ کاری که می‌توانید انجام دهید

نحوه ترفیع در محل کار: ۱۰ کاری که می‌توانید انجام دهید

نحوه ترفیع شغلی

نحوه ترفیع در محل کار: ۱۰ کاری که می‌توانید انجام دهید

5/5 - (2 امتیاز)

چگونه می‌توانید به طور موفقیت‌آمیزی در موقعیت شغلی بالاتر ارتقاء پیدا کنید

نحوه ترفیع شغلی باید چگونه باشد. آبراهام لینکلن زمانی گفت: «بهترین راه برای پیش‌بینی آینده، خلق آن است.» اگر می‌خواهید شغل خود را ارتقاء دهید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، در اینجا چند کار وجود دارد که می‌توانید برای ارتقای شغلی خودتان انجام دهید.

۱. یک کارمند نمونه باشید

قانون شماره یک برای یک کارمند خوب این است که همیشه به‌موقع و آماده باشید. حتی اگر در فرهنگی کار می‌کنید که برنامه جلسات چندان که باید انجام نمی‌گیرد، بهتر است هر روز و در هر جلسه سر وقت – یا حتی زودتر – حضور داشته باشید.

 

اگر شما جلسه را رهبری می‌کنید، با یک دستور کار حاضر شوید و یک زمان‌سنج فعال باشید. این نشانه این است که شما منظم هستید، به وقت افراد احترام می‌گذارید و به عنوان یک الگو برای همقطاران‌تان عمل می‌کنید. در پایان جلسه، سریع خلاصه‌ای از مباحث ارائه دهید و مراحل بعدی را مشخص کنید.

۲. فقط مشغول شناسایی مسائل نشوید، بلکه آنها را حل کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای برجسته شدن به‌عنوان یک رهبر نوپا – صرف نظر از نقش فعلی‌تان – این است که خودکفا باشید. و قضاوت محکمی از خودتان نشان دهید. انجام این کار نه تنها شما را به عنوان یک دارایی مهم برای تیم‌تان متمایز می‌کند. بلکه به عنوان شیوه‌ای برای توسعه بیشتر مهارت‌های رهبری شما نیز عمل می‌کند. یک شعار مفید این است که «حل‌کننده مسئله باشید، نه یابنده مسئله.»

 

وقتی موضوعی را برای رئیس‌تان مطرح می‌کنید، راه‌حلی نیز پیشنهاد دهید. رهبران پرمشغله اغلب با حل هر مسئله‌ای که تیم‌شان با آن مواجه است گرفتار می‌شوند. به رئیس‌تان لطفی کنید و به جای مسائل ظاهری، راه‌حل‌هایی را پیدا کنید.

۳. به زمان رئیس‌تان احترام بگذارید

مراقب وقت رئیس‌تان باشید. قبل از درخواست کمک، سطح اضطرار را در نظر بگیرید و سعی کنید مشکل را حل کنید. یا حداقل یک برنامه عملی را برای اجرای مدیرتان طرح‌ریزی کنید. تلاش اول نشان می‌دهد که می‌دانید چگونه ابتکار عمل داشته باشید.

 

برای چیزهایی که نیاز به مداخله رئیس‌تان دارند اما به زمان حساس نیستند، فهرستی از موارد را برای بحث در نظر بگیرید. بپرسید آیا می‌توانید در تقویم مدیرتان وقتی بگیرید و آنچه را که می‌خواهید در دعوت جلسه خودتان بحث کنید، مشخص کنید تا هر دو آماده بیایید.

۴. چرخ‌دنده‌ای نباشید که همیشه جیرجیر می‌کند

شاید مهم‌ترین نگرش در انجام دادن باشد. هر کاری که می‌توانید برای به حداقل رساندن حجم کاری رئیس‌تان انجام دهید، احتمالاً در درازمدت به نفع شما خواهد بود. شما می‌توانید با داوطلب شدن برای انجام کارهای جدید یا راه‌حل‌های طوفان فکری در هنگام بروز بحران به او کمک کنید.

 

وید بوگز، بزرگ بیسبال، زمانی گفت: «نگرش مثبت باعث واکنش زنجیره‌ای از افکار، رویدادها و نتایج مثبت می‌شود. این یک تسریع‌کننده است و نتایج فوق‌العاده‌ای را به همراه دارد.» بنابراین، هر کاری که می‌کنید، ناله نکنید. حتی اگر احساس استرس می‌کنید، هوای رئیس‌تان را به عنوان یک دوست داشته باشید و جنبه مثبتی را به رئیس‌تان ارائه دهید. نحوه ترفیع

۵. به عنوان یک خدمت‌دهنده باشید

با حفظ اطلاعات در مورد موضوعات محرمانه یا حساس برای خود اعتماد کسب کنید. فراتر از آن، غیبت نکنید و از پشت خنجر نزنید. به عنوان یک کارمند ایستاده برای خدمت، اعتماد و احترام را به دست خواهید آورد.

۶. رئیس‌تان را خوب جلوه دهید

منظم ماندن و حرکت سریع می‌تواند شما و رئیس‌تان را زیبا جلوه دهد. اما خیلی سریع حرکت نکنید. انجام کارها به طور مؤثر مهم است، اما کیفیت نیز مهم است.

 

اطمینان حاصل کنید که کارتان به خوبی شرکت شما را نشان می‌دهد. اگر مسئولیت‌های دیگری را بر عهده می‌گیرید، تأیید کنید که آنها با آنچه از شما انتظار می‌رود مطابقت دارند. کارتان بر رئیس شما منعکس می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که او به شما و خروجی‌تان افتخار می‌کند.

۷. مشاوره بخواهید

ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسد، اما مشورت گرفتن از رئیس‌تان می‌تواند سودآور باشد. طبق تحقیقات (pdf) آلیسون وود بروکس، پروفسور دانشکده بازرگانی هاروارد، «افراد کسانی را که به دنبال مشاوره هستند، شایسته‌تر از کسانی می‌دانند که مشاوره نمی‌خواهند».

 

در زمان مناسب، درخواست توصیه و راهنمایی از رئیس‌تان می‌تواند به نفع شما باشد. نحوه ترفیع

۸. صحبت کنید

همانطورکه ارسطو می‌گوید: «تنها یک راه برای جلوگیری از انتقاد وجود دارد: هیچ کاری نکنید، چیزی نگویید و هیچ نباشید.» از آنجایی‌که در حال خواندن این یادداشت هستید، به وضوح می‌خواهید متمایز شوید، پس صحبت کنید.

 

به اشتراک‌گذاری با اطمینان نظرات و تخصص خود در گفت‌وگوها یا جلسات به شما امکان می‌دهد دانش و مهارت‌های خود را نشان دهید. شما هم‌چنین می‌توانید بر همکاران و مافوق‌تان تأثیر بگذارید.

۹. اعتماد دیگران را جلب کنید

ارتباط قوی داشتن بیش از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید. نحوه بیان آن – هم در زبان بدن و هم در لحن صدایتان – ممکن است بیشتر از خود کلمات مهم باشد.

 

آلبرت محرابیان، استاد دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، و متخصص در ارتباطات غیرکلامی، با تحقیقات خود ثابت کرد که آنچه شما می‌گویید در مقایسه با نحوه بیان آن ناچیز است. زبان بدن اهمیت بیشتری دارد.

 

سایت رایت اَتِتیودس [Right Attitudes] می‌گوید: «عناصر غیرکلامی به ویژه برای برقراری ارتباط با احساسات و نگرش مهم هستند، به خصوص زمانی که ناسازگار باشند: اگر کلمات و زبان بدن با هم موافق نباشند، فرد تمایل دارد زبان بدن را باور کند.»

 

گفته می‌شود، شما می‌توانید از طریق زبان بدنی با اعتماد به نفس، مانند حالت بدنی، حالت چهره، دست دادن، تماس چشمی و لبخند، مانند یک رهبر به نظر برسید. نحوه ترفیع 

۱۰. آموزش ببینید و یادگیر باشید

چه کارهای دیگری می‌توانید برای توسعه شغلی خود انجام دهید؟ اگر می‌خواهید مهارت‌های خود را تقویت کنید. اما زمان یا منابع لازم برای بازگشت به مدرسه را به صورت تمام وقت یا حتی نیمه وقت ندارید، یک دوره آنلاین را در نظر بگیرید.

 

به گفته پروفسور داس نارایاداس در مجله بازرگانی هاروارد، گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند برای شما و کارفرمایتان مفید باشد.

 

همانطور که نارایانداس به مجله بازرگانی هاروارد گفت: «خبر خوب این است که مجموعه رو به رشد دوره‌های آنلاین، بسترهای اجتماعی و تعاملی، و ابزارهای یادگیری هم از مؤسسات سنتی و هم از افراد تازه‌کار… راه‌حلی را ارائه می‌دهد. [آنها] منعطف و فوراً در دسترس هستند، و کارمندان را قادر می‌سازد تا مهارت‌ها را در زمینه‌ای که باید در آن مورد استفاده قرار گیرند، بیابند. در واقع، این یک شکل قرن بیست‌ویکمی از آموزش حین کار است.»

 

بسیاری از دوره‌های کسب‌وکار آنلاین مقرون به صرفه وجود دارد که می‌تواند در برنامه شما کار کند. حتی ممکن است کارفرمای شما هزینه را پوشش دهد.

 

اصول رهبری را یاد بگیرید. این وبینار تعاملی به شما کمک می‌کند که اگر یک حرفه‌ای در اوایل یا اواسط مسیر توسعه شغلی هستید، برای یک نقش رهبری آماده شوید.

انتظار دارید با چه سرعتی ترفیع بگیرید؟

مهم‌تر از همه، تشخیص اینکه چه چیزی شما را به سمت ارتقای شغلی سوق می‌دهد بسیار مهم است. فراتر از اینکه می‌خواهید در حرفه‌تان پیشرفت کنید، به تصویر بزرگتر فکر کنید. و شناسایی کنید که ارتقای شما چگونه به سازمانتان کمک می‌کند. انگیزه شما فقط مسیر حرفه‌ای شما را افزایش نمی‌دهد. همچنین ارزشی برای شرکت‌تان فراهم می‌کند.

 

نحوه ترفیع شغلی طوری نباید باشد که انتظار نتایج فوری داشته باشید. در عوض، روی پیشرفت و دگرگونی شخصی خود تمرکز کنید و به دنبال راه‌هایی برای تبدیل شدن به یک حرفه‌ای کامل‌تر باشید. ترفیع ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که انتظارش را ندارید.

 

امتیاز به این مطلب

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
نحوه ترفیع شغلی
برخیز و عزم جزم «رشد» کناطلاعات بیشتر
+