1. خانه
 2. مقالات
 3. رهبری
 4. با گواهینامه رهبری چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

با گواهینامه رهبری چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

گواهینامه رهبری

با گواهینامه رهبری چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

4.7/5 - (4 امتیاز)

اگر شما مشتاق هستید تا در مقام یک رهبر قرار بگیرید، استفاده از فرصت‌های توسعه حرفه‌ای ضروری‌ست.

گواهینامه رهبری مدرکی‌ست که می‌تواند مسیر توسعه حرفه‌ای شما را نمایان کند. طبق سایت کاریابی زیپا [Zippia]، ۸۳ درصد از متخصصان کسب و کار موافق هستند که توسعه رهبری در هر سطحی مهم‌ست. اما تنها ۵ درصد از سازمان‌ها آن را اجرا کرده‌اند. به همین دلیل، بسیاری از افراد بدون آموزش رسمی در نقش‌های رهبری به کار گماشته می‌شوند که می‌تواند منجر به موارد زیر شود:

 

 • تصمیم‌گیری ضعیف
 • ارتباط ناکارآمد
 • کاهش مشارکت کارکنان

 

برای اطمینان از اینکه در موقعیتی هستید که بزرگترین چالش‌های تجاری امروز را بپذیرید و شغل‌تان را ارتقاء دهید، می‌توانید به راه‌های آموزشی مانند برنامه‌های گواهینامه رهبری مراجعه کنید. در این یادداشت خلاصه‌ای از اینکه گواهینامه رهبری چیست و چگونه کسب آن می‌تواند مهارت‌های رهبری شما را افزایش دهد، آورده شده‌ست.

گواهینامه رهبری چیست؟

یک برنامه گواهینامه رهبری برای ارائه مهارت‌ها و دانش برای تبدیل شدن به یک رهبر موثر طراحی شده‌ست. بیشتر برنامه‌ها بر اصول هدایت و مدیریت تیم‌ها – اعم از کوچک و بزرگ – تمرکز دارند و موضوعاتی مانند:

 

 

به جای گذراندن چندین ترم – مانند برنامه تحصیلات تکمیلی – می‌توانید تمرکز را انتخاب کنید. و دانش ارزشمندی را تنها در چند هفته به دست آورید.

 

اگر می‌خواهید یک رهبر سازمانی مؤثر باشید، در اینجا پنج نتیجه برای کسب گواهینامه رهبری وجود دارد.

۱. درباره روندهای فعلی صنعت به‌روز باشید

کسب‌وکار دائماً در حال تغییرست و به‌روز ماندن درباره روندها و بهترین شیوه‌های صنعت را ضروری می‌سازد. با ثبت‌نام در یک برنامه گواهینامه رهبری، می‌توانید یاد بگیرید و کشف کنید که چگونه بر بزرگترین چالش‌های سازمان‌تان غلبه کنید. این دوره‌ها با مثال‌هایی از دنیای واقعی به شما کمک می‌کند و امکان می‌دهد تا دانش‌تان را در عمل به کار ببرید.

۲. شغل خودتان را ارتقاء دهید

پیشرفت شغلی شما را به کارمند ارزشمندتری تبدیل می‌کند. شما می‌توانید با یادگیری سازگاری با سبک ارتباطی خودتان، مدیریت تیم‌ها و تصمیم‌گیری بهتر عملکرد کاری‌تان را بهبود بخشید.

 

سرمایه گذاری در آموزش شما همچنین می‌تواند منجر به افزایش مسئولیت یا ارتقاء شغلی شود. به این دلیل که آموزش رهبری بر شایستگی‌های حرفه‌ای تأثیر می‌گذارد که می‌تواند به شما کمک کند از نردبان سلسله‌مراتبی شرکت بالا بروید.

 

بر اساس یک نظرسنجی از بیش از ۲۰۰۰ دانش‌پذیر، ۳۱ درصد در نتیجه کسب گواهینامه رهبری ارتقاء یافتند.

۳. شبکه حرفه‌ای خودتان را افزایش دهید

یکی دیگر از مزایای پیگیری گواهینامه رهبری، فرصت شبکه‌سازی با سایر متخصصان‌ست. انجام این کار می‌تواند منجر به فرصت‌های شغلی جدید، مشارکت و همکاری شود. شبکه شما همچنین می‌تواند علایق شغلی‌ای را که در نظر نگرفته‌اید نشان دهد و به شما کمک کند که کامل‌تر شوید.

 

طبق بررسی انجام‌شده، شما به سه نوع شبکه نیاز دارید:

 

 • شبکه راهبردی: افرادی که به شما کمک می‌کنند تا در جریان روندهای صنعت‌تان باشید تا بتوانید به طور استراتژیک برای آینده برنامه‌ریزی کنید.
 • شبکه عملیاتی: افراد حرفه‌ای خارج از سازمان شما که به شما در موفقیت در مسئولیت‌های روزانه کمک می‌کنند.
 • شبکه توسعه‌ای: افرادی که با ایفای نقش به عنوان مربی و ارائه مشاوره و کمک های متفکرانه بر اساس تجربیات‌شان به شما کمک می‌کنند تا به طور حرفه‌ای پیشرفت کنید.

 

به عنوان مثال، شبکه هم‌آفرینی دگرگونی فرصت‌هایی را برای ایجاد شبکه و ارتباط با فراگیران در سراسر ایران و جهان از طریق اتاق‌های بحث، رویدادها و چالش‌ها ارائه می‌دهد.

۴. مجموعه مهارت‌های‌تان را افزایش دهید

با ثبت‌نام در یک برنامه گواهینامه رهبری، می‌توانید مهارت‌های‌تان را افزایش دهید و مهارت‌های جدیدی بیاموزید. هم‌چنین می‌توانید درک عمیق‌تری از معنای رهبر خوب بودن و نحوه اعمال دانش‌تان در موقعیت‌های دنیای واقعی به دست آورید.

 

مهارت‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند رهبر موثرتری شوید و شغل‌تان را ارتقاء دهید عبارتند از:

 

 • هوش عاطفی، برای درک احساسات خودتان و تیم‌تان برای ایجاد یک محیط کاری مثبت؛
 • ارتباط، برای ایجاد انگیزه در دیگران، نشان دادن بهترین عملکرد آنها و رسیدن به اهداف؛
 • مذاکره، برای بستن معاملات و به حداکثر رساندن ارزش برای سازمان شما؛

 

گواهینامه‌های رهبری می‌تواند این مهارت‌ها را فراهم و شما را به یک حرفه‌ای کامل‌تر تبدیل کند. آنها هم‌چنین می‌توانند به شما کمک کنند که اگر شرکت‌تان را برای فرصت شغلی دیگر ترک کردید، کاندیدای قابل‌تری برای سایر شرکت‌ها باشید.

۵. ظرفیت درآمدتان را افزایش دهید

شما می‌توانید با ثبت‌نام در یک برنامه گواهینامه رهبری از چندین مزیت مالی مانند افزایش ظرفیت درآمد بلندمدت بهره‌مند شوید.

 

به عنوان مثال، یک نظرسنجی از ۴۲ درصد از فراگیران دوره‌های رهبری کسب‌‌وکار گفته‌اند که گذراندن دوره و دریافت گواهینامه به افزایش میانگین ۳۰ میلیون تومانی حقوق آنها کمک کرده‌ست. علاوه بر این، ۱۶ درصد با افزایش میانگین ۲۰ میلیون تومانی پاداش دریافت کرده‌اند.

 

یکی دیگر از مزایای مالی کسب گواهینامه رهبری اینکه اغلب هزینه کمتری نسبت به سایر گزینه‌های آموزشی دارد. طبق گزارش انجمن توسعه استعدادها، به طور میانگین سازمان‌های جهانی در ۲۰۲۱ برای هر کارمند ۱۲۸۰ دلار برای یادگیری در محل کار هزینه کرده‌اند. اگر کارفرمای شما مایل‌ست هزینه تحصیل شما را بپردازد، کلاس‌های آنلاین هنگام مقایسه هزینه کلی می‌تواند جذاب باشد.

 

گواهینامه رهبری می‌تواند تمام مزایای پیشرفت تحصیلی شما را فراهم کند و در عین حال هزینه‌ها را نیز کاهش دهد.

در برنامه گواهینامه رهبری مناسب ثبت‌نام کنید

هنگام در نظر گرفتن یک برنامه گواهینامه رهبری، بسیار مهم‌ست که برنامه‌ای را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شخصی و حرفه‌ای شما باشد.

 

به عنوان مثال، بسته‌های آموزشی جعبه‌ابزارهای تغییر در سطوح مختلف، برنامه‌های آموزشی جامع را به صورت دانلودی و انعطاف‌پذیر ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با سرعت هر چه تمام‌تر و زمان‌بندی فردی‌تان یاد بگیرید. و مهارت‌ها و دانشی را به دست آورید تا به یک رهبر مؤثر تبدیل شوید. بدون اینکه مجبور باشید به طور تمام‌وقت یا حضوری در سر کلاس‌ها حاضر شوید.

 

اگر می‌خواهید مهارت‌ها و موقعیت شغلی‌تان را ارتقاء دهید، گواهینامه رهبری می‌تواند مزایای متعددی را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی از کسب این گواهینامه به دست می‌آورید به خودتان بستگی دارد.

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

4.7/5 - (4 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
گواهینامه رهبری
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+