1. خانه
  2. مقالات
  3. رهبری
  4. OKR: انقلاب بعدی در اجرای استراتژی

OKR: انقلاب بعدی در اجرای استراتژی

OKR: انقلاب بعدی در اجرای استراتژی

5/5 - (3 امتیاز)

اجرای استراتژی را با OKR تجربه کنید

OKR انقلاب بعدی در اجرای استراتژی است، و آن را هدف‌ها و نتایج کلیدی (هَنَک) یا OKR می‌نامیم. هنک (OKR) یک چارچوب استراتژیک‌ست که کل سازمان شما را به صورت تمرکز لیزری، همسوشده و متعهد بر روی آنچه که مهم‌ست درمی‌آورد. چارچوب هنک (OKR) برای سازمان‌هایی که در یک پویایی و سرعت زیاد تغییرات رقابت می‌کنند، بسیار مناسب‌ست. شیوه هدف‌ها و نتایج کلیدی (هنک)، تمرکز، همسویی و تعامل توسط مسعود چیتگرها مورد بررسی قرار گرفته‌ست. چارچوب هنک (OKR) فرایند اجرای استراتژی را به یک فرمول ساده تبدیل می‌کند: (۱) چه چیزی باید برای دستیابی به چشم‌اندازتان انجام دهید. و (۲) چطور آگاهی پیدا کنید که به آن خواهید زسید؟

OKR

هدف چیست؟

یک هدف، معیار کیفی و مختصرست که یک هدف کلان و کیفی را برای هدایت سازمان به جلو در جهت چشم‌انداز طراحی کرده‌ست. یک هدف می‌پرسد: «ما به دنبال چه چیزی هستیم و چه کاری می‌خواهیم انجام دهیم؟» یک هدف با تعریف واژگان درست بایستی در زمان خودش تحقق پیدا کند (قابل دستیابی در آخر هر فصل) و باید از ذهنیت و تخیل مشترک تیم‌تان الهام گرفته و تصویر شده باشد. به عنوان مثال: حرکت به سمت شرکت‌کنندگان بیشتر در کنفرانس سالانه کاربران‌مان برای افزایش تجربه بهتر عضویت.

نتایج کلیدی چیست؟

یک نتیجه کلیدی معیار کمی‌ست که دستاورد یک هدف مشخص را اندازه‌گیری می‌کند. اگر هدف از شما می‌پرسد که «ما به دنبال چه‌چیزی هستیم و چه کاری می‌خواهیم انجام دهیم؟»، نتیجه کلیدی می‌پرسد: «چطور آگاه شویم که هدف ما برآورده می‌شود؟» برای هدف فوق (حرکت به سمت شرکت‌کنندگان بیشتر در کنفرانس سالانه کاربران‌مان برای افزایش تجربه بهتر عضویت) یک نتیجه کلیدی می‌تواند چنین چیزی باشد: افزایش تعداد شرکت‌کنندگان از ۳۵۰ به ۶۰۰ نفر.

OKR

چرا باید از چارچوب هَنَک (OKR) استفاده کرد؟

یک مطالعه اخیر در مورد ۳۰.۰۰۰ کسب‌وکار در ایالات متحده آمریکا توسط مرکز مطالعات اقتصادی نشان داد که راه‌اندازی و ایجاد یک چارچوب سنجش رسمی در کسب‌وکار دارای مزایای زیادی‌ست. براساس این مطالعه، شرکت‌هایی که الگوهای ساخت‌یافته مدیریتی متمرکز بر نشانه‌گیری و پایش عملکرد داشته‌اند به طور چشم‌گیری از نتایج مالی بهتری نسبت به سایر شرکت‌هایی برخوردار هستند که از چنین سنجشی استفاده نکرده‌اند. بنابراین، به سادگی می‌توانیم نتیجه بگیریم که قرار دادن برنامه هنک [OKR] به طور مناسب و شایسته، شانس‌تان را در موفقیت مالی افزایش خواهد داد. این موفقیت پاداشی‌ست برای صورت سود/زیان شما که در پایین آن نشان داده می‌شود، هم‌چنین هیئت‌مدیره، و البته افرادی که این عملکرد را می‌شمارند.

مزایای هَنَک (OKR)

  • ۱) درک، پذیرش و استفاده از هنک (OKR) ساده‌ست.
  • ۲) هنک (OKR) مسیر کوتاه‌تری را پیشنهاد می‌دهد که چابکی و آمادگی تغییر را سرعت می‌بخشد.
  • ۳) هنک (OKR) بر روی اینکه چه‌چیزی مهم‌ست متمرکز می‌شود.
  • ۴) هنک (OKR) شفافیت همسویی چندوظیفه‌ای را گسترش می‌دهد.
  • ۵) هنک (OKR) گفت‌وگوی متمرکز را تسهیل و مشارکت را بیشتر می‌کند.
  • ۶) هنک (OKR) اندیشه و تفکر آینده‌نگرانه را کسترش می‌دهد.

مشق تغییر

اگر چشم‌اندازی برای موقعیت بهتر کسب‌وکارتان تعریف کرده‌اید و می‌خواهید به آن دست پیدا کنید. هنک (OKR) یا هدف‌ها و نتایج کلیدی خودتان را برای دستیابی به آن تنظیم و پیگیری کنید. تجربه‌تان را با ما در اینجا به اشتراک بگذارید.

 

دوره رهبری کسب‌وکار

امتیاز به این مطلب

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب بیشتر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+