هارمونی اساس زندگی شخصی و جمعی‌ست و تغییر، جنبشی برای تکامل آن

مشاوره مدیریت ارائه خدمات مشاوره مدیریت به شرکت‌ها، کسب‌وکارها و سازمان‌ها برای بهبود عملکرد آنهاست. شرکت‌ها و سازمان‌ها به دلایل مختلفی از خدمات مشاوران مدیریت استفاده می‌کنند. این موارد می‌تواند از جمله مشاوره‌های عمومی و تخصصی درباره موضوعات، مسائل و نگرانی‌هایی باشد.

مشاور مدیریت کیست؟

مشاوران مدیریت، می‌توانند در زمینه‌های مدیریت تغییر، توسعه مربیگری، مدیریت فرایند، فناوری، توسعه استراتژی، یا بهبود عملیاتی کمک کنند. مشاوران مدیریت اغلب روش‌ها یا چارچوب‌های اختصاصی خودشان را دارند. این شیوه‌ها برای راهنمایی در شناسایی مسائل و مشکلات و به‌عنوان الگوی مبنا استفاده می‌شود. از این رو، توصیه‌های مشاوران مدیریت با هدف شیوه‌های مؤثرتر برای انجام وظایف کاری رهبران و مدیران ارائه می‌شود.

 

هدف کسب‌وکار (مشتری) از مراجعه به مشاور مدیریت، سودآوری و دستیابی به عملکرد مطلوب (نتیجه)ست، نه پیاده‌سازی ابزارها و شیوه‌های مختلف مدیریتی! به عنوان مثال، ارزیابی، شناخت، استراتژی، بهبود فرایند و چیزهایی از این قبیل (وظایف مشاور)، رسالت یک مشاور برای حل مشکل کسب‌وکار به عنوان مشتری خواهد بود. در حالی‌که هدف اصلی قرار می‌گیرد.

گروه هارمونی تغییر

مجموعه‌ای از کسب‌وکارهای مشاوره مدیریت برای کمک به شرکت‌ها، کسب‌وکارها و سازمان‌ها در زمینه‌های زیر بنیانگذاری شد. این گروه بیش از دو دهه سابقه پژوهشی، آموزشی، مشاوره، یادگیری، مربیگری، و اجرایی در صنایع مختلف دارد. رسالت این گروه چنین تعریف شده‌ست:

 

هم‌یارتان می‌شویم تا سفر تغییر را برای هارمونی آغاز و همواره به‌سوی کمال مطلوب حرکت کنید.

 

کسب‌وکارهای این گروه در حوزه‌های زیر تعریف می‌شود:

 

 

این سه حوزه در قالب الگوی مشاوره مدیریت هارمونی با عنوان جنبش هارمونی تغییر (جهت) یکپارچگی دارد. این الگوی مشاوره می‌تواند در شرکت‌ها، کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف در مقیاس و دامنه مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

 

در ادامه شما می‌توانید مفاهیم، عناصر، راهکارها و منابع این الگوی مشاوره را مطالعه و اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

هارمونی تغییر چیست؟

هارمونی تغییر به عنوان یک الگوی جامع و کامل مشاوره به مانند میوه شیرین هلو عمل می‌کند. این الگوی مشاوره با برقراری سه هارمونی پرسشگری، ساختاری و رفتاری می‌تواند شما را در دستیابی و حرکت به سمت وضعیت کمال مطلوب کمک کند. و خطر شکست سفر تغییر و دگرگونی را کاهش دهد.

مدل هلو در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی
برای آشنایی بیشتر با این سه هارمونی در این الگوی مشاوره مدیریت ویدئو زیر را ببینید.

 

 

برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید نخست، آدم‌ها به دور از خودخواهی‌ها به عنوان رهبر و مربی پرورش پیدا کنند. دوم بستری برای یکپارچگی فرایندها، ابزارها و سازوکارهای رهبری ساخته شود. و در آخر، در تعامل بین افراد راهبردی و فرایندهای هماهنگ محیط‌ها برای یادگیری خلق شوند. به این ترتیب می‌توانیم به نتایج و دستاوردهای فوق‌العاده و چشمگیر از طریق این الگوی مشاوره برسیم.

 

ارتباط بین این اصول، مفاهیم و راهکارها در این الگوی مشاوره به صورت شکل زیر خواهد بود. همانطورکه مشاهده می‌کنید ارتباط هماهنگ بین راهکارها می‌تواند کاملاً مشخص باشد.

جنبش هارمونی تغییر

الگوی مفهومی مشاوره مدیریت هارمونی

از طرف دیگر، الگوی مفهومی زیر به عنوان مبنای مشاوره مدیریت تدوین و طراحی شد. در ادامه می‌توانید با هریک از این عناصر آشنا شوید.

الگوی مفهومی مشاوره مدیریت هارمونی نسخه ۲

وبینار آموزشی و تجربه‌محور جنبش هارمونی تغییر  را برای آشنایی بیشتر با این الگوی مشاوره ببینید و بشنوید. این وبینار شما را با مفاهیم، عناصر و کارکردهای این الگو کاملاً آشنا می‌کند. مشاوره مدیریت

وبینار جنبش هارمونی تغییر در الگوی مشاوره مدیریت هارمونیاولین گام برای استفاده از این الگوی مشاوره، ارزیابی و عارضه‌یابی‌ست. شما می‌توانید شرکت، کسب‌وکار یا سازمان‌تان را براساس الگوی مشاوره هارمونی بازسازی یا بازآفرینی کنید. نمره هارمونی هر یک از بخش‌های اصلی الگوی مشاوره را شامل آدم‌ها، فرایندها، و محیط‌ها را به دست آورید. آنگاه نمره کلی هارمونی شرکت، کسب‌وکار یا سازمان نیز به دست می‌آید.

مدل نمره‌دهی عارضه‌یابی در الگوی مشاوره مدیریت هارمونیبرای اجرای اولین گام در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی، پیشنهاد ما عارضه‌یابی کسب‌وکار یا سازمان به شماست.

جعبه ابزار عارضه‌یابی الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

با اولین کتاب این الگوی مشاوره مدیریت با عنوان هارمونی تغییر جنبشی برای دگرگونی نیز می‌توانید این الگو را یاد بگیرید.

مشاوره مدیریت

کتاب هارمونی تغییر برای تشریح عناصر الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

هم‌چنین می‌توانید عوامل مختلف تغییر فردی و سازمانی را براساس چک‌لیست زیر ارزیابی و بررسی کنید.

 

چک لیست مدیریت تغییر در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

در عین حال، برای آشنایی بیشتر با الگوهای مشهور تغییر در جهان فایل رادیو تغییر زیر را بشنوید. مشاوره مدیریت

 

دوره جعبه ابزار تغییر رهبران

رهبری شخصی

آدم‌ها حیاتی‌ترین و مهم‌ترین سرمایه سازمان‌ها و جامعه هستند. و مربیگری آنها بسیار با اهمیت‌ست. اما یک کسب‌وکار یا سازمان چه زمانی می‌تواند از این سرمایه استفاده کافی و وافی ببرد؟ زمانی‌که بتواند آنها را توسعه و رشد دهد. دگرخواه کند. و اندیشه راهبردی را در وجود آنها نهادینه سازد. شرط آن اشتیاق هر فردی‌ست که بخواهد در این وادی وارد شود. ورود به منطقه توسعه و رشد فردی مستلزم غلبه بر ترس و یادگیری متمرکز، مداوم و ملایم‌ست.

اساسی‌ترین فقر آدم‌ها، بی‌پولی نیست؛ فقر رشدنیافتگی‌ست.

اساساً آدمی فقیرست (امکان فقری). و برای پر کردن این خلاء درونی به دنبال چیزهای مختلفی می‌رود. اما آنچه درون خالی او را پر می‌کند، بیرونی نیست و نباید باشد. زیرا هر آنچه بیرون از اوست، نهایتاً روزی از بین خواهد رفت و از او جدا خواهد شد.

 

فصل مشترک بین وجود ما و آنچه باید پر شود همان ذات یکتای بی‌همتاست. ما باید از چشمه جوشان او سیراب و پُر شویم. به همین خاطر برای پر شدن باید از جوهره وجودی درون‌مان را آغاز کنیم.

 

از این رو، خداوند می‌فرماید:

يَا أَيُّهَا النَّاسُ أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَى اللَّهِ ۖ وَاللَّهُ هُوَ الْغَنِيُّ الْحَمِيدُ

ای‌ مردم! شمایید که [از هر طرف] نیازمند به خداوندید، و فقط خداست که بی‌نیاز و ستوده‌صفات‌ست.

 

هر فردی ابتدا باید آمادگی لازم و کافی برای تغییر خودش ایجاد کند. در این مسیر گفت‌وگو، با خودتان و دیگران، مهم‌ترین ابزار برای آمادگی تغییرست. اما فقط آمادگی تغییر برای هر فردی کافی‌ست؟ خیر! افراد باید به یکدیگر کمک کنند تا آنها نیز تغییر را تجربه کنند. و این باید در یک بستر هماهنگ و سیستماتیک اتفاق بیفتد.

 

ما در چارچوب الگوی مشاوره مدیریت هارمونی راهکار برنامه رشد فردی (برف) را توسعه داده‌ایم. این برنامه که اولین راهکار الگوی مشاوره هارمونی‌ست، می‌تواند توسط هر شخصی مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه یک طرح تک‌صفحه‌ای منسجم، هماهنگ و ساخت‌یافته با عناصر به‌هم‌پیوسته خواهد بود. این برنامه از درون زمینه را برای تغییر متمرکز، مداوم و ملایم فردی فراهم می‌کند. از این رو، آرمان ما اینکه

هر کس در این جهان باید یک برف داشته باشد.

چرخه برنامه رشد فردی در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

رشد با توسعه متفاوت‌ست

یادآوری این نکته ضروری‌ست که رشد با توسعه متفاوت خواهد بود. رشد در جوهره وجودی انسانی شما جریان پیدا می‌کند. ارتفاع می‌گیرید و عمیق می‌شوید. ظرفیت‌های جدید و بی‌نهایت خلق می‌کنید. و با مرگ شما تمام نمی‌شود.

 

در حالی‌که توسعه در جسم و ذهن شما اتفاق می‌افتد. طول و عرض زندگی را پوشش می‌دهد. ظرفیت‌های کهنه و محدود ایجاد می‌کند. و با مرگ شما تمام می‌شود.

 

اما این نکته بسیار مهم‌ست که شما بدون طول و عرض نمی‌توانید ارتفاع بگیرید و رشد کنید. بنابراین، توسعه لازمه رشد شماست؛ اما کافی نیست! در طول و عرض محدود زندگی، آسایش را خواهید یافت. در ارتفاع گرفتن و عمیق‌ شدن، بی‌نهایت می‌شوید و آرام خواهید گرفت. و این دو لازم و ملزوم یکدیگرند.

 

وقتی شما بر رشد متمرکز شوید، توسعه را هم خواهید داشت. یعنی آسایش و آرامش در کنار هم. شلوغی طول و عرض زندگی نباید آرامش ما را به‌هم بریزد. و آسایش ما نباید مانع از تغییر و دگرگونی شود. دگرگونی و تغییر در شرایط ناپایدار امروز تعطیل‌بردار نیست!

 

از این رو، در تغییر ما می‌خواهیم از منطقه امن خودمان بیرون بیاییم و به منطقه رشد برسیم. و البته اگر رشد کنیم توسعه نیز زیرمجموعه ما خواهد بود. چون‌که صد آمد نود هم پیش ماست!

برنامه رشد فردی (برف) چیست و چگونه کار می‌کند؟

بخش اول: معماری زندگی‌

مرحله ۱: رسالت زندگی

مقصد، مأموریت، ارزش‌ها و چشم‌اندازتان را تعریف و تنظیم کنید.

مرحله ۲: تحلیل زندگی

قوت‌ها، ضعف‌ها، فرصت‌ها، تهدید‌ها و چالش‌های‌تان را برای دستیابی به رسالت زندگی‌تان کشف کنید.

مرحله ۳: نقشه زندگی

اهداف زندگی‌تان را تعریف و نقشه زندگی خودتان را براساس ارتباط علت‌ومعلولی بین این اهداف ترسیم کنید.

بخش دوم: طرح‌ریزی زندگی

مرحله ۴: کارت زندگی

شاخص‌ها و سنجه‌ها را برای هدایت زندگی خودتان تنظیم کنید.

مرحله ۵: همسویی زندگی

ذینفعان مختلف را شامل وجودتان، خانواده‌تان، دوستان‌تان، و مدیران‌تان را با خودتان همسو کنید.

مرحله ۶: فعالیت زندگی

کارها و ابتکارات‌تان را برای دستیابی به اهداف زندگی اولویت‌گذاری کنید. از امروز برای رسیدن به فردا استفاده کنید.

بخش سوم: اندازه‌گیری زندگی

مرحله ۷: پایش زندگی

برای دستیابی به رسالت‌تان و رسیدن به اهداف‌تان داده و اطلاعات جمع‌آوری کنید. و پایش کنید که به چه میزان به آنها نزدیک شده‌اید.

مرحله ۸: ارزیابی زندگی

فرصت‌ها، استعدادها، مهارت‌ها، دانش و شایستگی‌های جدید را ارزیابی کنید و از آنها غفلت نکنید.

مرحله ۹: تغییر زندگی

اگر می‌بینید که موانع و سرعت شما کند شد یا این مسیر همان مسیری نیست که باید ادامه دهید. مسیر دستیابی به رسالت زندگی و رسیدن به اهداف را دگرگون کنید.

خروجی برف چیست؟

اولین خروجی که در الگوی مشاوره هارمونی دریافت می‌کنید، بوم رشد فردی خواهد بود. نتیجه هر مرحله از راهکار برف الگوی مشاوره مدیریت هارمونی در بوم رشد فردی قرار داده می‌شود. و این بوم به صورت زیر برای هر یک از کارکنان تکمیل می‌شود.

برنامه رشد فردی در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

کارکردهای برف

کارکردهای فردی

برف منجر به افزایش عملکرد هوش‌های چهارگانه رهبران، مدیران و کارکنان خواهد شد. هوش جسمی، هوش فکری، هوش عاطفی و هوش معنوی.

کارکرد شخصی برف در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

کارکردهای خانوادگی

برف منجر به افزایش عملکرد و ارتباطات بین اعضای خانواده شامل همسران، پدر و مادر با فرزندان، و برادران و خواهران خواهد شد. از این طریق گفت‌وگو در خانواده شکل می‌گیرد. و تعارضات بین نسلی کاهش پیدا خواهد کرد.

کارکرد خانواده در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

کارکردهای تیمی

برف منجر به افزایش عملکرد و ارتباطات بین اعضای تیم و هم‌چنین خلاقیت و نوآوری آنها خواهد شد. و رهبران تیم می‌توانند براساس آن تیم و گروه را بهتر هدایت کنند.

کارکرد تیمی برف در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

کارکردهای سازمانی

برف منجر به افزایش عملکرد، ارتباطات و خلاقیت و نوآوری در سلسله‌مراتب سازمانی خواهد شد. و هر کس‌ می‌داند و می‌تواند براساس مأموریت شغلی و وظایف سازمانی چه‌کاری را در چه‌زمانی و چگونه انجام دهد. و گزارش عملکرد مؤثری را داشته باشد. هم‌چنین براساس این عملکرد شیوه پرداخت پاداش و جبران خدمت مؤثرتر خواهد شد.

کارکرد سازمانی برف در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

وبینار آموزشی و تجربه‌محور چالش تغییر می‌تواند عناصر مختلف برف را در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی به شما آموزش دهد.

وبینار چالش تغییر در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

سیستم‌سازی رهبری شخصی الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

شما می‌توانید با دومین کتاب الگوی مشاوره مدیریت هارمونی، برف خودتان را تکمیل کنید.

 

کتاب هفت شهر تغییر در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

هم‌چنین می‌توانید شایستگی‌های مدیریت و رهبری را در این الگوی مشاوره براساس چک‌لیست زیر ارزیابی کنید.

 

چک لیست شایستگی های مدیریت و رهبری در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

حال ببینید آیا مقصد و استراتژی را در زندگی شخصی خودتان دنبال می‌کنید؟ برای آشنایی بیشتر با استراتژی زندگی برنامه دوم رادیو تغییر را از فایل صوتی زیر بشنوید.

 

 

بنر دوره برنامه رشد فردی

رهبری کسب‌وکار

تشتت و گستردگی ابزارها و سازوکارهای مدیریت در حال حاضر بزرگترین مشکل سازمان‌هاست. این مشکل، مانع بزرگی بر سر راه رهبری کسب‌وکار و مدیریت سازمان قرار داده‌ست. این تشتت و گستردگی از یک طرف یکپارچگی بین فرایندها، سیستم‌ها، ابزارها و سازوکارهای رهبری را از بین برده‌ست. و از طرف دیگر، فقدان پیوند برنامه استراتژیک و برنامه‌های مالی و عملیاتی نتایج و عملکرد آنها را به شدت کاهش داده‌ست. رهبری کسب‌وکار و سازمان بستر یکپارچه‌ای برای جامعیت ابزارها و سازوکارهای مختلف مدیریتی ندارند!

 

«منظومه جامع مدیریت (نجم)» دومین راهکار الگوی مشاوره مدیریت هارمونی‌ست. این راهکار به کسب‌وکار و سازمان شما کمک می‌کند تا استراتژی تغییر را طراحی و اجرا کنید. این راهکار بخش اصلی این الگوی مشاوره را تشکیل می‌دهد. و در تعامل با دو راهکار دیگر، «برف» و «برش»، بستری برای سیستم‌سازی رهبری کسب‌وکار ایجاد می‌کند.

چرخه رهبری کسب‌وکار در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

وبینار آموزشی و تجربه‌محور لطفاً مدیریت نکنید! عناصر مختلف نجم را در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی به شما آموزش می‌دهد.

 

وبینار لطفاً مدیریت نکنید در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

منظومه جامع مدیریت (نجم) چیست و چگونه کار می‌کند؟

نجم ساختار و بستری را برای سیستم‌سازی رهبری کسب‌وکار طراحی می‌کند. این سیستم تدوین و طرح‌ریزی استراتژی را به فرایندها متصل می‌کند. در عین حال، می‌تواند مستقلاً در الگوی مشاوره مدیریت به کار گرفته شود. این راهکار سیستم‌سازی از سه بخش و شش مرحله اصلی به شرح زیر تشکیل می‌شود.

بخش اول: تدوین استراتژی

۱. توسعه استراتژی

رهبران و مدیران با استفاده از ابزارهایی مؤثر و اجرایی، استراتژی را توسعه می‌دهند.

۲. طرح‌ریزی استراتژی

رهبران و مدیران با استفاده از ابزارهایی نظیر نقشه‌های استراتژی و کارت‌های امتیازی، استراتژی را طرح‌ریزی می‌کند.

بخش دوم: طرح‌ریزی عملیات

۳. همسویی سازمانی

رهبران و مدیران با گسترش آبشاری نقشه‌های استراتژی و کارت‌های امتیازی به تمام واحدها اقدام به همسویی سازمانی می‌نمایند. آنها از طریق یک فرایند رسمی ارتباطات سازمانی، همسویی کارکنان با استراتژی را فراهم می‌کنند. سپس اهداف و انگیزه‌های کارکنان با اهداف استراتژیک متصل می‌شود.

۴. طرح‌ریزی عملیات

رهبران و مدیران ابزارها و سازوکارهای عملیاتی را به اهداف استراتژیک متصل و طرح‌ریزی می‌کنند. مدیریت کیفیت، بازمهندسی فرایند، و داشبوردهای عملیاتی در حوزه فرایند. پیش‌بینی سودوزیان، هزینه‌یابی براساس فعالیت، ظرفیت‌سنجی منابع و بودجه‌ریزی پویا در حوزه مالی.

بخش سوم: فناوری اطلاعات

۵. پایش و یادگیری

رهبران و مدیران پایش و یادگیری مسائل، موانع و چالش‌های پیشرو را انجام می‌دهند. این فرایند باعث یکپارچگی اطلاعات مربوط به عملیات و استراتژی در قالب ساختاری طراحی‌شده در جلسات مرور هدایت و مدیریت می‌شود.

۶. ارزیابی و تغییر

رهبران و مدیران با استفاده از اطلاعات عملیاتی درون‌سازمانی و اطلاعات جدید محیط برون‌سازمانی و رقابتی، ارزیابی و تغییر استراتژی را پیگیری می‌کنند. حلقه سیستم‌سازی رهبری کسب‌وکار به صورت یکپارچه در این نقطه بسته و دوباره آغاز می‌شود.

خروجی نجم چیست؟

در نهایت، نتیجه هر مرحله از راهکار نجم الگوی مشاوره مدیریت هارمونی در بوم رهبری کسب‌وکار قرار داده می‌شود.

منظومه جامع مدیریت در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

رهاورد تلاش سومین کتاب الگوی مشاوره مدیریت هارمونی‌ست که مراحل و عناصر مختلف راهکار نجم را تشریح می‌کند.

کتاب رهاورد تلاش در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

سیستم‌سازی رهبری کسب‌وکار الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

نمونه جلسات درس‌های دوره جامع و حرفه‌ای رهبری کسب‌وکار را می‌توانید از کانال آپارات هارمونی تغییر ببینید. و فایل‌های صوتی جلسات درس اول را از کانال هارمونی تغییر کست‌باکس بشنوید.

 

 

شما می‌توانید میزان بالندگی و یکپارچگی کسب‌وکارتان را براساس چک‌لیست زیر ارزیابی و بررسی کنید.

چک لیست ارزیابی فرایند مدیریت استراتژی در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

دوره رهبری کسب‌وکار

رهبری کارآفرینانه

هر آدمی و هر فرایندی در یک محیط نوآورانه می‌تواند تغییر کند و به بالندگی برسد. پس وظیفه اصلی رهبران تغییر و مؤثر آن‌ست که محیطی را فراهم کنند تا آدم‌ها بتوانند مستقل و آزادانه به خلاقیت و نوآوری‌های بیشتر بیاندیشند. و در سایه آن به نتایج فوق‌العاده و چشم‌گیر برسند. مشاوره مدیریت

برنامه رشد شرکتی (برش) چیست و چگونه کار می‌کند؟

برش راهکاری‌ست که می‌تواند چنین محیطی را برای رهبران تغییر فراهم کند.

چرخه برنامه رشد شرکتی در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

وبینار آموزشی و تجربه‌محور سازمان بدون کارمند عناصر مختلف برش را در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی به شما آموزش می‌دهد.

وبینار سازمان بدون کارمند در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

برای دستیابی به چنین محیطی، یک فرایند نوآوری شرکتی را در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی به شرح زیر فراهم کرده‌ایم.

مرحله ۱ – شناسایی و ارزیابی فرصت

چگونه می‌توان با تحلیل فرصت به سازمان برای تولید و ارزیابی ایده‌های جدید کمک کرد؟ نقش برنامه‌ریزی و توسعه محصول در فرایند نوآوری شرکتی و کارآفرینی سازمانی چیست؟

مرحله ۲ – تدوین طرح کسب‌وکار

شرکت‌ها چگونه خلاقیت و نوآوری را تسخیر و ترغیب می‌کنند؟ نحوه تأثیر این موضوع بر سودآوری، و راهبرد‌های کلی فرهنگی و شرکت چیست؟ مراحل خلق طرح تجاری چیست که منجر به ایجاد و حمایت از نوآوری شرکتی می‌شود؟ چگونه شرکت‌های موجود از طرح تجاری برای پرهیز از شکست و بهینه‌سازی موفقیت استفاده می‌کنند؟

مرحله ۳- تأمین منابع

چگونه نوآوری شرکتی و کارآفرینی سازمانی باید تأمین مالی شود؟ میزان تأمین مالی چقدر باید باشد و از چه نوع تأمین مالی باید استفاده شود؟ شرکت‌ها از چه فرایند تأمین مالی استفاده می‌کنند؟

مرحله ۴ – راه‌اندازی کسب‌وکار

چگونه سازمان نوآوری شرکتی و سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز سازمانی را پیاده‌سازی و راه‌اندازی می‌کند؟ چگونه می‌توان نتایج را ارزیابی کرد؟ برخی از معیارها و سنجه‌های مطلوب کدامند که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرند؟

مرحله ۵ – رهبری کسب‌وکار

مدل فعلی کسب‌وکار شما چگونه کار می‌کند؟ مهم‌ترین عنصر در مدل کسب‌وکار شما چیست که اکنون شما را تحت تأثیر قرار داده‌ست؟ چگونه می‌توانید عناصر مختلف مدل کسب‌وکار فعلی خودتان را بازآفرینی کنید که رشد کسب‌وکارتان اتفاق بیفتد؟

خروجی برش چیست؟

در نهایت، نتیجه هر مرحله از راهکار برش الگوی مشاوره مدیریت هارمونی در بوم نوآوری شرکتی قرار داده می‌شود.

مدل سازمان بدون کارمند در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

کارآفرینی سازمانی چهارمین کتاب الگوی مشاوره مدیریت هارمونی‌ست که مراحل و عناصر مختلف راهکار برش را تشریح می‌کند.

کتاب کارآفرینی سازمانی در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

سیستم‌سازی رهبری کارآفرینانه الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

هم‌چنین می‌توانید میزان کارآفرینی سازمانی و محیط کارآفرینانه کسب‌وکارتان را براساس چک‌لیست‌های زیر ارزیابی و بررسی کنید.

چک لیست کارآفرینی سازمانی در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

 

چک لیست محیط کارآفرینانه در الگوی مشاوره مدیریت هارمونی

شما به عنوان شخص یا یک سازمان به خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی چقدر اهمیت می‌دهید؟ برای آشنایی بیشتر با خلاقیت توصیه می‌کنیم فایل صوتی زیر را بشنوید. این فایل صوتی هفتمین برنامه رادیو تغییرست.

 

 

دوره رهبری کارآفرینانه

آیا می‌خواهید الگوی مشاوره مدیریت هارمونی را در شرکت، کسب‌وکار یا سازمان‌تان اجرایی کنید؟ بسته جامع یادگیری و مربیگری جعبه‌ابزار تغییر رهبران (سطح ۵) را با پشتیبانی و همراهی همیشگی ما ببینید!

شما هم می‌توانید تغییر و تحول فردی و سازمانی را رهبری کنیدبیشتر بدانید
+